Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Και εγώ σε αυτή την ταινία είμαι.

    Δε βλέπω που είναι το περίεργο.
    I'm back bitches... Version 2.0

    Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

    Comment


    • Kai stis diafhmhseis.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Originally posted by Ramparter View Post
        Μια χαρα ηταν το Insidious αν πιστευεις στα μεταφυσικα.
        Γιατι υπαρχει σοβαρος ανθρωπος τον 21ο αιωνα που πιστευει ; ....

        Comment


        • Originally posted by Bartman View Post
          Γιατι υπαρχει σοβαρος ανθρωπος τον 21ο αιωνα που πιστευει ; ....
          Υπάρχουν, ναι.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            Kai stis diafhmhseis.
            A, μου φαίνεται άρχισες να Somariάζεις.
            Originally posted by Bartman View Post
            Γιατι υπαρχει σοβαρος ανθρωπος τον 21ο αιωνα που πιστευει ; ....
            E για να κυκλοφόρησε και Paranomal Activity 3... What do you think? Αλλα από την άλλη, λες για σοβαρούς, οποτε... Δεν ξέρω.

            Comment


            • Originally posted by Aion View Post
              A, μου φαίνεται άρχισες να Somariάζεις.)
              Απαπαπα!
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Egw pantws ama phgainw na vlepw tainia paw gia na dw tainia, to idio kai oi filoi mou, to idio kai oles oi gomenes pou gnwrizw.
                Afto to vazw "tromaxtikh" tainia gia na me agaliazei h gomena einai teleiws episthmonikh fantasia kai den pistevw stegna opoion yposthrizei to antitheto ektos ean einai amerikanos pou aftoi tis zoun tis tainies tous, h ektos kai an pate eksarxhs na mpalamoutiasteite kai exete ws dikaiologia thn tainia, opote o typos ths tainias den paizei apolytws kanena rolo.

                Genika afto pistevw.
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • .-
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Ο Άιον είπε αυτό:
                    Αν είσαι με καμια γκομενίτσα που θέλεις να τρομάξεις για να κουλουριαστεί στην αγκαλιά σου και να καταλήξετε να κάνετε τα δικά σας βλέποντας μονο την μιση ταινία στην τελική, καλο είναι, κάνει την δουλειά του.
                    Ένα χεράκι ή μια αγκαλιά το καταλαβαίνω αλλά όταν λέει "τα δικά σας" προφανώς εννοεί κάτι παραπάνω. Δηλαδή είδε τα ζόμπι να τρώνε τους χαρακτήρες της ταινίας και φτιάχτηκε και άρχισε να σε φιλάει ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο; Επιπλέον θα πας να δεις επί τούτου μούφα ταινία προκειμένου να πέσει πάνω σου; Σίγουρα υπάρχουν πιο αποτελεσματικοί τρόποι...
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Originally posted by Bartman View Post
                      Γιατι υπαρχει σοβαρος ανθρωπος τον 21ο αιωνα που πιστευει ; ....
                      Δηλαδη ειναι λογικο να πιστευαν οι ανθρωποι παλαιοτερα και οχι τωρα ε; Εξελιξη = βηματα πισω... οτι να ναι. Καποτε το σκοταδι το εριχνε η θρησκεια στο πνευμα του ανθρωπου, τωρα δυστυχως σε μεγαλο βαθμο παιζει αυτο το παιχνιδι η επιστημη, με τον ενα ή τον αλλο τροπο η αρνητικοτητα μια χαρα καταφερνει να μας κρατα κολλημενους και στραβους.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Τι αποδείξεις έχεις για την ισχύ του μεταφυσικού; Γιατί εγώ έχω για την ισχύ της επιστήμης...

                        Και δε χρειάζεται να πιστεύεις στο μεταφυσικό για να απολαύσεις ένα θρίλερ, ήμαρτον, μια χαρά υλιστής είμαι αλλά το Alan Wake το ευχαριστιέμαι...

                        Επίσης, η επιστήμη μπορεί από το να μου δώσει να φάω μέχρι να με στείλειστο φεγγάρι, το μεταφυσικό μπορεί...εεεμ...ααααχμμμ... ouija boards?
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by straier View Post
                          Ο Άιον είπε αυτό:
                          Ένα χεράκι ή μια αγκαλιά το καταλαβαίνω αλλά όταν λέει "τα δικά σας" προφανώς εννοεί κάτι παραπάνω. Δηλαδή είδε τα ζόμπι να τρώνε τους χαρακτήρες της ταινίας και φτιάχτηκε και άρχισε να σε φιλάει ή δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο; Επιπλέον θα πας να δεις επί τούτου μούφα ταινία προκειμένου να πέσει πάνω σου; Σίγουρα υπάρχουν πιο αποτελεσματικοί τρόποι...
                          Το "τα δικά σας" το είπα κάπως αόριστα. Από χεράκι ως ότι νάνε... Η κάθε ταινία παίζει τον δικό της ρολο. Για παράδειγμα ο Ground_Zero κάποτε μου είχε πει ότι πολλές φορες πάει cinema με την παρέα του και κάνουν και χαβαλέ (κάτι τέτοιο τελοσπάντων) την ώρα της ταινίας (γελάνε me horrors) και προσπαθούσα να του εξηγήσω πως εξαρτάται από τι ταινία βλέπεις για να κανεις χαβαλέ.

                          Σαφώς και δεν χρειάζεται να πας κάποια να δει ταινία για να την ρήξεις, όπως δεν είναι και αναγκαίο να την πάρεις σε ένα club, ή ένα Luna Park, δεν παύει όμως να είναι και αυτό ένα option που όμως προσωπικά, όπως είπα και πριν, δεν θα το επέλεγα σε ταινία που με ενδιαφέρει. Άρα όπως είπα και στην αρχή, το Insidious κάνει για αυτό το option.

                          Comment


                          • Originally posted by Ramparter View Post
                            Δηλαδη ειναι λογικο να πιστευαν οι ανθρωποι παλαιοτερα και οχι τωρα ε; Εξελιξη = βηματα πισω... οτι να ναι. Καποτε το σκοταδι το εριχνε η θρησκεια στο πνευμα του ανθρωπου, τωρα δυστυχως σε μεγαλο βαθμο παιζει αυτο το παιχνιδι η επιστημη, με τον ενα ή τον αλλο τροπο η αρνητικοτητα μια χαρα καταφερνει να μας κρατα κολλημενους και στραβους.
                            Παλιοτερα πιστευανε γιατι δεν γνωριζαν αυτα τα οποια ξερουμε σημερα μεσω επιστημης,τεχνολογιας κτλ. Το γεγονος οτι υποστηριζεις τοσο ενθερμα κατι το οποιο δεν ξερεις καν αν υπαρχει σε κανει χειροτερο και απο θρησκευομενο... It's sad and pathetic.

                            Comment


                            • Originally posted by Somari View Post
                              Τι αποδείξεις έχεις για την ισχύ του μεταφυσικού; Γιατί εγώ έχω για την ισχύ της επιστήμης...

                              Και δε χρειάζεται να πιστεύεις στο μεταφυσικό για να απολαύσεις ένα θρίλερ, ήμαρτον, μια χαρά υλιστής είμαι αλλά το Alan Wake το ευχαριστιέμαι...

                              Επίσης, η επιστήμη μπορεί από το να μου δώσει να φάω μέχρι να με στείλειστο φεγγάρι, το μεταφυσικό μπορεί...εεεμ...ααααχμμμ... ouija boards?
                              Οτι οι περισσοτερες ανακαλυψεις της επιστημης καποτε θεωρουνταν μαγειες, μυστικισμοι, μεταφυσικα και δε ξερω και εγω τι αλλο, ειναι μια καλη ενδειξη για να πιστευω οτι εχουμε πολυ δρομο ακομη και οτι οι γνωσεις μας ειναι ακομη πολυ επιφανειακες. Αποδειξεις δε χρειαζομαι, δε παω να πεισω κανεναν.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Μα αυτό που λες μόνο αντίθετο στο σκεπτικό σου είναι --> κάναμε λάθος για τα μεταφυσικά, αποδείχτηκαν άκρως κοσμικά φαινόμενα...
                                Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X