Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    Eixe kai gamatous prwtagwnistes.
    Τον Edward Norton σε γενικές γραμμές τον σιχαίνομαι, αλλά στη συγκεκριμένη ταινία μου άρεσε. Ο Brad Pitt δε χρειάζεται σχόλια... <3
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Originally posted by TheCursed View Post
      Καλό, αν και πάρα πολύ υπερτιμημένο.
      Πέρνα έξω απατεώνα...

      Comment


      • Έχει σχέση και το είδος, θέμα που έχει που ειδικά την εποχή εκείνη την ανέβαζε πολύ.
        Βέβαια αν έχεις ακούσει τόσα και τόσα για μια ταινία λογικό είναι όταν την δεις να ξενερώσεις .

        Ο Brad Pitt στο fight club παίζει να είναι από τις 2-3 ταινίες που δεν με χάλασε. Σε ολες τις υπόλοιπες ήταν Fail . Άσχετο αλλά πάντα ήμουν της άποψης Tom Cruise>>>>>>Brad Pit

        Edward Norton μου αρέσει πάντα.

        Comment


        • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
          Άσχετο αλλά πάντα ήμουν της άποψης Tom Cruise>>>>>>Brad Pit
          Καλά, όχι δα... :wha:
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Ο Cruise μου άρεσε σε όποια ταινία έχει παίξει, αντίθετα ο Pitt μου έχει χαλάσει πολλές ταινίες με την παρουσία του .
            Και γενικά προτιμώ τον larger than life Cruise που μέχρι την προηγούμενη δεκαετία υποδυόταν τέλεια την περσόνα που είχε φτιάξει για το εαυτό του παρά τον δήθεν ψαγμένο Pitt

            Comment


            • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
              Ο Cruise μου άρεσε σε όποια ταινία έχει παίξει, αντίθετα ο Pitt μου έχει χαλάσει πολλές ταινίες με την παρουσία του .
              Και γενικά προτιμώ τον larger than life Cruise που μέχρι την προηγούμενη δεκαετία υποδυόταν τέλεια την περσόνα που είχε φτιάξει για το εαυτό του παρά τον δήθεν ψαγμένο Pitt
              Όπως λες κι εσύ, όμως, ο Cruise παίζει τον εαυτό του. Τον Pitt κατά καιρούς τον έχουμε δει να αλλάζει εντελώς στυλ για κάποιους ρόλους και να το κάνει κατά κανόνα απολύτως επιτυχημένα.

              Μπορώ να καταλάβω αυτό που λες ότι σε "χαλάει" (το ίδιο παθαίνω με τον Edward Norton και με άλλους / άλλες), αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι είναι χειρότερος ηθοποιός από τον Tom Cruise.
              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

              Comment


              • O Brad pitt στο 12 monkeys και στο Snatch τα σπαει, το fight club προσωπικα εμενα δεν με τρελανε καθολου..

                Comment


                • Έχω δει πολλές φορές καλή ηθοποιία από Pitt: 12 Monkeys, Benjamin Button, Fight Club και το Snatch που αναφέρθηκε μόλις και το είχα ξεχάσει. Ο Cruise από την άλλη μου είναι αντιπαθέστατος.

                  Comment


                  • Εμένα ούτε τότε μου άρεσε το Fight Club.Βέβαια έφταιγα κι εγώ.Περίμενα μια ταινία πολεμικών τεχνών από τον τίτλο και μόνο,δεν ήξερα τίποτ'άλλο σχετικά κι έτσι μου κακοφάνηκε.Μετά που ήξερα τι παίζει και είχα άλλες προσδοκίες την καταευχαριστήθηκα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Στους δώδεκα πιθήκους ήταν μακράν η καλύτερη ερμηνεία του, σε όλες της άλλες ήταν εμφάνιση over substance.

                      Καλά στο Snatch είχε απλά badass ρόλο αλλά η ερμηνεία του ήταν άθλια όπως και η προφορά για γέλια.


                      Στο Benjamin Button απλά υπήρχε με τα εφέ να κλέβουν την παράσταση. Τελείως νερόβραστος ήταν.

                      Και το χειρότερη μου είναι στο Inglourious Basterds, μακράν η χειρότερη επιλογή ever του Ταραντίνο.

                      Δεν το έχει το παλικάρι, τι το θέλει το hillbilly accent. Οι προσπάθειες του στις προφορές είναι χειρότερες και απο τις περούκες του Nicolas Cage :troll:

                      Ο Pitt έχει όποιον ρόλο θέλει και ναι κάνει διαφορετικές επιλογές ταινία με ταινία αλλά δεν το έχει πέραν της εμφάνισης, όταν ανοίγει το στόμα του είναι χειρότερος και από τον Keanu Reeves. Τον έχω παρατηρήσει τόσα χρόνια και αν εξαιρέσεις τα 12 monkeys και seven σε όλα τα άλλα είναι στην καλύτερη απλά μέτριος.

                      Ο Cruise γεμίζει τους ρόλους του από τους action χαρακτήρες (που το κανει καλύτερα από τον καθένα) ως τα Magnolia,Collateral,Born on the Fourth of July,Tropic Thunder (). Δεν μπορώ να θυμηθώ κάποια που να ήταν κακός.

                      Πάρτε το Συνέντευξη με εναν βρικόλακα, πολύ καλός Cruise, άθλιος Pitt .
                      To να είσαι καλός ηθοποιός δεν έχει σχέση με το πόσο συμπαθητικός ή αντιπαθητικός είσαι ούτε τις επιλογές που κάνεις και το πόσο όμορφος είσαι.
                      Ο Cruise ασχέτως επιλογών και προσωπικότητας είναι αρκετά καλός ηθοποιός. ο Pitt από την άλλη ούτε κατά διάνοια .

                      Comment


                      • Emena apo thn allh mou aresoun kai oi 3.
                        Norton, Pitt kai Cruise, you cant go wrong.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Και μένα μ'αρέσουν και οι 3εις αλλά ο Brad Pitt ειδικά περισσότερο. Έχω την αντίθετη άποψη με τον Solid οτι δηλαδή όλες οι ερμηνείες του Pitt ήταν αρκετά καλές σε αντίθεση με τον Tom Cruise που δεν μου βγαλε ποτέ ηθοποιάρα.

                          Comment


                          • Δηλαδή σου έβγαλε ηθοποιάρα ο Pitt ; :troll:

                            Comment


                            • Όλες οι ταινίες του μου άρεσαν! ^_^

                              Comment


                              • Και εμένα μου αρέσουν οι ταινίες του Keanu Reeves αλλά δεν είναι καλός ηθοποιός
                                Εγώ μιλάω για ερμηνείες. Ναι έχει κάνει κάποιες καλές (12 monkeys,jesse james) αλλά σου άρεσαν όλες του οι ερμηνείες ; Και τον θεωρείς ηθοποιάρα ;

                                Comment

                                Working...
                                X