Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ε όχι δεν είναι Batman film το Begins, είναι μακράν το πιο Batman film απολα.
    Και το ότι δεν θυμάσαι το σενάριο τι σημαίνει ; ότι έχεις καιρό να την δεις ;

    Οσον αφορά τους villains, σε αυτό το είδος οι villains δεν χρειάζονται πολλά πράγματα, απλά το ότι είναι κακοί και θέλουν να καταστρέψουν τον κόσμο εμένα μου φτάνει. Το rises όμως πήγε και καλά να εξηγήσει γιατί θέλουν να το κάνουν και απλά δεν έβγαζε νόημα. Imo εγώ δεν λέω ότι το Rises είναι η χειρότερη superhero movie ever αλλά όταν ακούω ότι είναι ταινιαρα και καλύτερο (άλλο το να αρέσει και άλλο το είναι καλύτερο) από τα Begins και Dark Knight απλά δεν μπορώ να το καταλάβω. Δηλαδή αν το Rises ήταν τόσο καλό το Avengers τι ήταν ; η καλύτερη ταινία όλων τον εποχών ;
    Και μιας ανέφερα το Avengers, ο λόγος που ήταν καλό είναι ότι ξέρει τι ταινία είναι και δεν προσποιείται ότι είναι κάτι παραπάνω από αυτό που είναι.

    Comment


    • απλά το ότι είναι κακοί και θέλουν να καταστρέψουν τον κόσμο εμένα μου φτάνει.
      Sto Rises afto einai pou theloun na kanoun omws?
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Ελα ντε. Ούτε ο Νολαν δεν πρέπει να κατάλαβε.

        Comment


        • Και εγω δηλωνω καρφωμενος στην οθονη ολη την ωρα(και δεν ηθελα να τελειωσει) οποτε speak for yourself ground..

          Comment


          • Esy ksereis ti hthelan na kanoun oi vilains sthn tainia?
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Το βίντεοκλάμπ το έχει φέρει σε dvd αλλά επειδή blu ray δεν έχει και μάλλον δε θα το φέρει,το βρήκα στα γνωστά λημέρια και μάλλον θα το δω σήμερα ώστε να λύσω το θέμα σήμερα.Εκτός κι αν βαρεθώ και λιώσω ΜΕ3.
              Carpe diem

              Comment


              • Sto Rises afto einai pou theloun na kanoun omws?
                Ναι αλλά θέλουν να το κάνουν με τους δικούς τους όρους και το δικό τους τρόπο (το OCD δε βοηθάει αν θες να είσαι επιτυχημένος κακός ). Αφού ζωοποιήσουν τον κόσμο πλήρως μετά θα τον καταστρέψουν.
                Και το ότι δεν θυμάσαι το σενάριο τι σημαίνει ; ότι έχεις καιρό να την δεις ;
                Σημαίνει ότι δε μου έκανε καμία αίσθηση και την είχα ξεχάσει 2 μέρες μετά...
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • To pws grafw se peirakse esena twra?
                  Mporei na to pistevw afto pou lew, pou ksereis?
                  Anyway an einai na se eknevrizei den tha garfw se β' proswpo.


                  Χρησιμοποιώντας το β' πρόσωπο σε τέτοιες περιπτώσεις "κλέβεις" χώρο απ' το συνομιλητή σου. Η δικιά σου εμπειρία δεν είναι η καθολική αλήθεια.
                  Εσύ ξενέρωσες τη ζωή σου με τη ταινία και εγώ συναρπάστηκα επειδή πολύ απλά δώσαμε βάρος και αγνοήσαμε αντίστοιχα διαφορετικά πράγματα, αυτό είναι όλο.
                  Σου λέει ο άλλος πως καθηλώθηκε και τον ρωτάς εάν κατάλαβε τη ταινία, αυτό το θεωρώ πολύ εγωιστικό. Δεν είναι θέμα "Rises" πλέον
                  (), είναι να γίνεται σωστή κουβέντα.

                  Comment


                  • Δεν θα καταλήξει πάλι πουθενά αυτή η κουβέντα. Είναι αρκετά ξεκάθαρο οτι υπάρχει η πλευρά που πήγε να δει την ταινία όντας σκληροπυρηνικός fan του Batman και η άλλη η πλευρά που πήγαμε να δούμε την ταινία όντας fan των προηγούμενων 2 ταινιών και γενικά fans των υπερηρώικών ταινιών. Προσωπικά δεν έχω δει μια ταινία απο Marvel και DC που να έχει το σενάριο που θα με καθηλώσει, επίσης δεν έχω δει ταινία του Nolan που να έχει το σενάριο που θα με καθηλώσει. Αλλά το πάντρεμα Nolan και υπερήρωες είναι φτιαγμένο στον παράδεισο κατά την γνώμη μου.
                    Οτι το pacing ήταν κακό το θεωρώ υπερβολή, 3 ώρες ταινία και να μην βαρέθηκε κανείς απο όσους (εκτός forum) ξέρω να το χουν δει λέει πολλά.

                    Comment


                    • Originally posted by ChrisTop View Post
                      επίσης δεν έχω δει ταινία του Nolan που να έχει το σενάριο που θα με καθηλώσει.


                      Αυτό και αν ακούγεται πολύ περίεργο. Σπάνιο γούστο πρέπει να έχεις. Σαν ασπουμε το Inception αδιάφορο σου φάνηκε? Μια ταινία σαν όλες τις άλλες με μέτριο σενάριο? Το Memento από την άλλη είναι θρυλική ταινία για πολλούς. Γενικά αυτό που είπες τώρα πρέπει να το λέει πολύ μικρή μερίδα.

                      Comment


                      • Σιγά το βαθύ σενάριο του Inception και του Memento. Και τα 2 ταινιάρες που ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει λόγω σκηνοθεσίας/ερμηνειών.
                        Τα σενάρια του Nolan μες τις gimmickies είναι πάντα.

                        Comment


                        • Σου λέει ο άλλος πως καθηλώθηκε και τον ρωτάς εάν κατάλαβε τη ταινία, αυτό το θεωρώ πολύ εγωιστικό.
                          Kala afto htan gia plaka den to enwousa.

                          Telos pantwn, egw thn tainia thn vrhka poly proxeirh kai viastikh gemath tyxaies skhnes pou ligo eixan na kanoun me ton Batman.
                          Kata ta alla kalo cast, kalh mousikh.

                          Stamataw edw (mexri na erthoun oi gnwmes aftwn pou den to exoun dei akomh)
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Κάνω copy paste επειδή μου είπε ο Ground :

                            The dark knight rises minor spoilers ahead .

                            Πάντως ρε παιδιά το Rises, που το είδα πριν από λίγες μέρες, μου φάνηκε πατάτα από τις λίγες . Δηλαδή Batman που βλέπεις τον Batman 10 λεπτά με το ζόρι... ε δεν είναι batman . Άσε που κάποια στιγμή φοβήθηκα μήπως του σκιστεί το καλτσόν τόσο πολύ που κλαιγόταν. Και αυτό το στόμα, ότι και να έλεγε έμενα ανοιχτό για μισή ώρα, θα του έμπαινε καμιά μύγα στο τέλος. Το δε ξύλο με τον Bane που θύμισε πυγμαχία Ω' κατηγορίας;

                            Το καλύτερο όλων είναι ότι επί 2+ ώρες σου "έχτιζε" ένα μύθο γύρω από τον Bane και στο τέλος σου λέει "Guess what, ήταν απλά ένας loser haha" και πετάγεται η catwoman και του σκάει ρουκέτα στα μούτρα και πεθαίνει.

                            WTF ρε . Ωραίο καλό δεν είχατε, τον κακό τον κάνατε Λάκη και τον βγάλατε από τη μέση στα καλά καθούμενα, ο σκοπός τον τρομοκρατών ήταν by default λάθος... Κάτι πήγε πολύ λάθος όμως .

                            Comment


                            • Οκ για το Rises δεν θα ξανασχολιασω γιατί παρατράβηξε, ας πουν και αλλά άτομα την γνώμη τους. Altair ακόμα ;

                              Originally posted by ChrisTop View Post
                              Σιγά το βαθύ σενάριο του Inception και του Memento. Και τα 2 ταινιάρες που ευχαριστήθηκα όσο δεν πάει λόγω σκηνοθεσίας/ερμηνειών.
                              Τα σενάρια του Nolan μες τις gimmickies είναι πάντα.
                              Βαθιά σενάρια όντως δεν είναι αλλά είναι καλοδουλεμένα (εκτός από μια ) και για το είδος τους action-high budget-blocknuster είναι καλά σενάρια. Memento, Prestige, Inception δεν τα λες κακά σενάρια, ήταν αρκετά έξυπνα και καλοδουλεμένα. Να λέμε και τα κακά και τα καλά .

                              Comment


                              • Ο Nolan με έχει εντυπωσιάσει σε ό,τι και αν κάνει. Υπάρζουν χαζές στιγμές στα σενάριά του και πράγματι όπως είπε ο christop έχει και αρκετές gimmickiές όμως το γενικότερο σκηνοθετικό του ύφος για κάποιο λόγο δε με αφήνει να ενοχληθώ.

                                Όσον αφορά τον Batman τον ίδιο, θα συμφωνήσω πως οι πρώτες δύο ταινίες είναι μέσα στο πνεύμα του ήρωα περισσότερο απο αυτές του Nolan, που κάνει περισσότερο πειραματικές προσπάθειες.

                                Comment

                                Working...
                                X