Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gamaei o Keanu re!
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Και εγω γουσταρω και τους 3.

      Pitt>Norton>Cruise . Σε οτι ταινια εχω δει με τον καθενα , κανενας τους δεν με χαλασε.
      Ο Norton μου αρεσε απιστευτα στο American History X .
      O Cruise μου αρεσε στα The Last Samurai , Collateral και Tropic Thunder ().
      Τελευταια που ειδα του Pitt ειναι το Moneyball , ισως η καλυτερη ερμηνια του ever. Επισης εξαιρετικος στο Twelve monkey , οπως ηδη ειπατε.

      Comment


      • Gamaei o Keanu re!
        Με τα Bill & Ted,Point Break,Speed και Matrix στο ενεργητικό του φυσικά και γαμάει, αλλά καλός ηθοποιός δεν ειναι ρε

        Comment


        • Συμφωνω για τον Keannu με τον SolidSnake . Αυτος και ο Shia LaBeouf ειναι απο τους χειροτερους μου.

          Comment


          • O Shia LaBeouf ως το πρώτο Transformers μου άρεσε σαν κωμικός αλλά μετά κάπου το έχασε .

            Και όσον αφορά τον Tom Cruise Seduce N Destroy


            :

            Comment


            • Kala nai h alhtheia einai oti san hthopoioi den lene, alla stis tainies pou exoun paiksei tairiazane IMO.
              Thelw na dw ton Keanu se rolous opws Cowboy bebop as poume, den me xalaei
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Αυτό για το Cowboy bebop ακούγεται 1-2 χρόνια τώρα, και του ταιριάζει γάντι ο ρόλος. Σύμφωνα με IMDB πάντως oι επόμενες δυο ταινίες του είναι το 47 Ronin (από τον γνωστό μύθο) και μια ταινία πολεμικών τεχνών που θα σκηνοθετήσει ο ίδιος με τίτλο Man of Tai Chi, Keanu FTW

                Comment


                • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                  To να είσαι καλός ηθοποιός δεν έχει σχέση με το πόσο συμπαθητικός ή αντιπαθητικός είσαι ούτε τις επιλογές που κάνεις και το πόσο όμορφος είσαι.
                  Αυτό ακριβώς λέω κι εγώ, μόνο που το λέω για να υποστηρίξω την αντίθετη άποψη.

                  Ξέρω πολλούς που θεωρούν τον Brad Pitt μέτριο, γιατί όχι και κακό; Αλλά όχι και χειρότερος από τον Tom Cruise ρε συ... Για εμένα είναι επιπέδου Keanu Reeves / Nicolas Cage, άντε λίγο καλύτερος. Λίγο πιο πάνω απ' το λίγο πιο πάνω απ' τον πάτο, δηλαδή.

                  Ο Tom Cruise για εμένα είναι απλώς ένας cool τύπος, γεγονός το οποίο τον καθιστά ιδανικό για ταινίες δράσης. Δεν τον θεωρώ καλλιτέχνη.
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • WTF Nicolas Kage gamaei kai aftos re

                    Oi tainies pou paizoun oloi aftoi oi hthopoioi tous pane ganti pantws, den kserw pws to vlepete eseis (apo apopsh kalitexnh isws) alla egw tous paw poly mono kai mono epeidh mporw na tous taftisw me tis tainies tous (kai gia tous 4 milaw).

                    Einai oloi tous cool typoi IMO.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Δεν ξέρω τι ταινίες του Cruise έχεις δει αλλά έχει κάνει καλές ερμηνείες στην καριέρα του και έχει συνεργαστεί με σκηνοθέτες που δεν επιλεγούν οποίον κι οποίον (πχ Kubrick). Και ειδικά για τον Cage δεν συμφωνώ με τίποτα, άσχετα με τις επιλογές που έχει κάνει τα τελευταία χρόνια έχει δείξει από την αρχή της καριέρας του ότι είναι πολύ καλός ηθοποιός, μην κοιτάς που κατέληξε καλός ηθοποιός παραμένει άλλωστε η ηθοποιία δεν ξεχνιέται

                      Edit: Και όσον αφορά τον Pitt δεν είναι πολλά χρόνια που έχει αλλάξει κατεύθυνση στην καριέρα . Ως και ο ίδιος έχει πει ότι ντρέπεται για τις ερμηνείες του (και όχι για μια δυο ταινίες αλλά για ολόκληρες περιόδους )δεν τις βγάζω από το μυαλό μου.

                      Comment


                      • Τον μισώ τον Cage και τον Keanu Reaves δεν ξέρω γιατί αναφέρατε ειδικά αυτούς! Ο Edward Norton και ο Brad Pitt σαν ερμηνείες είναι μίλια ανώτεροι απο αυτούς ειδικά ο Norton δίνει συνεχώς πολύ καλές ερμηνείες imo. Ο Brad Pitt πάντως έχει κάνει ερμηνείες που τον ανεβάζουν αρκετά άνω του μετρίου επίσης imo.

                        Comment


                        • Giati gamane
                          To Next mou arese poly.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Παιδιά, μην τρελαθούμε καλά - καλά... Δεν υπάρχει άνθρωπος που να βλέπει σινεμά και να θεωρεί τον Nicolas Cage ηθοποιό. Να που βρήκα εσάς, θα μου πείτε!

                            Ναι, είναι γαμάτος τύπος, είμαι ο πρώτος που το λέει, αλλά μέχρι εκεί. Δεν έχει υποκριτικές ικανότητες, κάνει μπαμ κάθε στιγμή αυτό. Γενικά θεωρείται παγκοσμίως το #1 κλασικό παράδειγμα κακού ηθοποιού ή μάλλον μη-ηθοποιού που έκανε καριέρα στο Hollywood.

                            Για να σας προλάβω, όχι, δεν έχω δει όλες τις ταινίες του, αλλά σε όσες έχω δει απλά δεν παίζει, δεν υποκρίνεται. Είναι ο εαυτός του σε έναν ρόλο που του ταιριάζει. Αυτό δε λέγεται "ηθοποιός".
                            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                            Comment


                            • Παιδιά πρέπει να είστε μικρή ηλικιακά και κρίνετε με το πρόσφατο παρελθόν, δεν εξηγείτε αλλιώς. Ειδικά για τον Cage .
                              Και ο Pitt σαν ηθοποιός μια δεκαετία πριν ήταν ανέκδοτο, μπορώ να σας αναφέρω πολλές ταινίες , μιλάμε εκτός από 12 monkeys και seven ότι άλλη ερμηνεία είχε κάνει ήταν για γέλια και το έχει παραδεχτεί και ο ίδιος .
                              Και για τον Cruise είναι λίγα τα χρόνια που έχει αντιστραφεί το κλίμα για την πάρτι του λόγο του ότι έχασε κάπου το παιχνίδι με την υπερπροβολή που είχε από τα μέσα και σχεδόν του καταστρέψε την καριέρα.

                              Δηλαδή μην τρελαθούμε τώρα, δεν ξέρω αν έχετε ασχοληθεί καν με τους συγκεκριμένους ηθοποιούς οι οποίοι έχουν καμιά 30αρια χρόνια καριέρα. Και τους κρίνεται επιλεκτικά, με τις προσφατες ταινιες τους κατι που μονο τοn Pitt συμφέρει

                              Comment


                              • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                                Παιδιά πρέπει να είστε μικρή ηλικιακά και κρίνετε με το πρόσφατο παρελθόν, δεν εξηγείτε αλλιώς.
                                Τι σχέση έχει αυτό; Εδώ βλέπω ταινίες που γυρίστηκαν πριν γεννηθεί ο παππούς μου, LOL!
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X