Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μια χαρά ταινία ήταν,απλά τίποτα το ιδιαίτερο.Πάντως πιο πιστό στο μύθο του Ron Howard από τα πρώτα.
    Robert Howard ρε, o Ron Howard είναι ο σκηνοθέτης των ταινιών του Dan Brown lolz.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Originally posted by wesker View Post
      file Altair theoris to conan mia xara tenia?entaxi gousta ine afta ti na po
      Αυτό σε πείραξε εσένα.

      Comment


      • Originally posted by Aion View Post
        Αυτό σε πείραξε εσένα.
        pios sou milise esena ante min nevriaso

        Comment


        • Originally posted by Somari View Post
          Robert Howard ρε, o Ron Howard είναι ο σκηνοθέτης των ταινιών του Dan Brown lolz.
          Χαχαχαχα,σωστός.:xp::kill:

          Aion δε φταίω εγώ που μας τρολλάρεις ανελέητα.Άλλωστε στα προηγούμενα ποστ σου,μέσα στην ειρωνία είσαι,αν δεν ήσουν,δε θα έμπαινα καν στον κόπο να απαντήσω.
          Wesker,ναι φυσικά και είναι γούστα αυτά.;)
          Carpe diem

          Comment


          • Σε τρολλαρω επειδή εσένα σου αρέσει κάτι που γενικά δεν ισχύει και προσπαθείς να το πλασάρεις σαν γεγονός?

            Ειρωνεύομαι τα άτομα που θέλω να ειρωνευτώ και τους αξίζει, αποφεύγω όμως να ειρωνευτώ άτομα που δεν θέλω να τσακωθώ μαζί τους ή δεν τους αξίζει.

            Comment


            • Εγώ πάλι ειρωνεύομαι όσους έχω θάρρος μαζί τους και δεν παρεξηγούμαι.Τους υπόλοιπους,απλά τους γράφω εκεί που δεν πιάνει μελάνι.
              Πάμε στο άλλο τώρα.
              Σε μένα αρέσει κάτι που δεν ισχύει και προσπαθώ να το πλασάρω σαν γεγονός;Εδώ και καμιά 50αριά ποστ,έχεις ολόκληρο το φόρουμ να σου λέει για ποιο λόγο το 3D δεν έχει κάτι ουσιαστικό να προσφέρει κι εσύ συνεχίζεις να το στηρίζεις αντί να παραδεχτείς ότι έκανες λάθος και μάλιστα με ειρωνικό ύφος.Δεν είναι τυχαίο ότι το ποστ του Μοντ περί ειρωνικών σχολίων έγινε μετά από δικό σου ποστ.
              Δεν το συνεχίζω,Αν κατάλαβες καλώς,αν όχι I rest my case.
              Over and out.
              Peace.
              Carpe diem

              Comment


              • Ειρωνεύομαι τα άτομα που θέλω να ειρωνευτώ και τους αξίζει


                Α δηλαδή ήθελες να με ειρωνευτείς και μου άξιζε και απο πάνω!

                Comment


                • Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αν θα χαμηλώσεις την νοημοσύνη σου, και κάτσεις αναπαυτικά στην καρεκλα, με μια σακούλα pop corn και δεις μια ταινία καθαρά για οπτικοακουστικούς λόγους, ναι, παίζει μεγάλο ρολο. Αν είναι ένα δράμα, τότε κανέναν. Δεν μπορείς να καταλάβεις την διαφορα?

                  Raphael Αχαχαχα, όχι ακριβώς. Απλά, γραπτώς ειδικά, είναι κάπως δύσκολο να εξηγεί κάποιος πως ακριβώς λέει κάτι και γιατί το λέει, ποσο μάλλον άμα γίνετε μπάχαλο με τα posts. No hard feelings.

                  Comment


                  • Ποιος είπε ότι όλες οι ταινίες 3D είναι άχρηστες?
                    Den einai oles oi tainies me 3D axrhstes, to 3D einai axrhsto, poly apla.

                    Gia ta ypoloipa entaksei ksanadiavazw ta idia kai ta idia xaza epixeirhmata ta opoia den stekoun, mono kai mono h frash pou leei: "Den mporeis na efxarisththeis mia tainia pou exei kalo 3D an thn deis xwris 3D" einai terastio psema apo mono tou, den xreiazetai kan na prosthesoume ta alla akyra peri fanboysmou kai antikoinwnikothtas, h agorafovias kai den kserw gw ti allo diavasa.

                    Oson afora thn fantasia den katalava katholou thn opoiadhpote sxesh eixe h tote tainia me to shmerino 3D, den vlepw kapoio anyparkto effe pou leitourgei ypo kanones se afthn.
                    Afto pou vlepeis afto perneis.

                    Gia to Conan einai titanoterastia athliotita, alla prepei na paradextw pws o idios o Conan gamaei kai dernei.
                    O Arnold den exei kamia sxesh me ton Conan, ekeinh einai mia diaforetikh persona stis palies tainies.
                    Genika tha symfwnisw me to miscast ektos apo ton rolo tou Conan kai tou patera tou pou einai AAA+
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Μας λες ότι κατεβάζουμε τη νοημοσύνη μας επειδή γουστάρουμε action flicks και μετά είμαι εγώ ο ειρωνικός.Μας λες επίσης ότι αυτές οι ταινίες αξίζουν μόνο για το οπτικοακουστικό υπερθέαμα.Λάθος.Πωπω μπαίνουμε σε λούπα,αλλά ας το ξαναπώ.Δεν παίζει κανένα ρόλο λέμε.Μια χαρά το ευχαριστιέσαι είτε με,είτε χωρίς.

                      Και συνήθως,χωρίς,το απολαμβάνεις περισσότερο.;)
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Δεν είναι μονο τα οπτικά εφέ που παίζουν ρολο, όσον αφορά το Φαντασία. Ένας απλός ήχος μπορεί να αλλάξει όλη την ατμόσφαιρα, ποσο μάλλον ένα προηγημένο ακουστικό σύστημα.

                        Comment


                        • Originally posted by Altair View Post
                          Μας λες ότι κατεβάζουμε τη νοημοσύνη μας επειδή γουστάρουμε action flicks και μετά είμαι εγώ ο ειρωνικός.Μας λες επίσης ότι αυτές οι ταινίες αξίζουν μόνο για το οπτικοακουστικό υπερθέαμα.Λάθος.Πωπω μπαίνουμε σε λούπα,αλλά ας το ξαναπώ.Δεν παίζει κανένα ρόλο λέμε.Μια χαρά το ευχαριστιέσαι είτε με,είτε χωρίς.
                          Μετά τον χάος για τον ερωτα τους στα πρώτα δυο Transformers, ο πρωταγωνιστής λέει στο robot-φίλο του με τον πιο απλό τρόπο:

                          "Μας παράτησε η κοπέλα τελικά, τι να πεις..."

                          Με αυτή λοιπόν την δικαιολογία αναιρεί το κυρίως-και γέλιο-θέμα τον προηγούμενον δυο ταινιών, και μετά από λίγο μας πλασάρουν έναν άλλον μεγάλο ερωτα σαν να μην συμβαίνει τίποτα, σαν να πρέπει, σαν να είναι αναγκαίο, σαν να είναι το θέμα της ταινίας.

                          Αν μπορείς με βάση τέτοιον standard να έχεις την νοημοσύνη σου ψιλά και δεν υπολογίζεις τα εφέ και το 3D, τότε... Μια επιλογή είναι να σηκωθείς από την αρχή της ταινίας και να φύγεις ξεχνώντας οτιδήποτε την αφορά. Αν μπορείς όμως, εξήγησε μου έναν λόγο, εκτος από τα εφέ και το 3D, που μπορείς να ανεχτείς κάτι τέτοιο έχοντας τι νοημοσύνη σου ψιλά. ΕΝΑΝ λόγο που να στέκει όμως. Μπορείς?

                          Comment


                          • Φυσικά.
                            Σκηνές δράσης που κόβουν την ανάσα,μάχες με τεράστια ρομπότ,ένας ξανθός κόμματος καθώς επίσης και να δω τη συνέχεια της ιστορίας που ξεκίνησε με το πρώτο TF.

                            Εγώ δεν κατάλαβα γιατί σε μια ταινία δράσης,να δώσω σημασία στο Love story όταν έχει τόσα άλλα πράγματα που με ενδιαφέρουν.Πχ lore.
                            Κάποιος κοιτάει το δέντρο και χάνει το δάσος.

                            Όμως για κάτσε,επειδή μου την βγαίνεις ανάποδα τώρα.Πες μου ένα λόγο για τον οποίο αξίζει να δω ένα δράμα πχ. που δεν χρειάζεται ούτε εφέ ούτε 3D.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Υγεία.

                              Comment


                              • Pas na to deis gia ta efe kai oxi gia to 3D, poly apla giati ta efe ta vlepeis kai xwris 3D, tyflos den eisai kai sthn telikh pas na to deis KAI gia to senario.
                                Aliws pas kai vlepeis pyrotexnhmata pou einai kai alithino 3D kai exei wraia effe kai den exei senario gia na anyshxiseis.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X