Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ρε Altair τι άλλο να πω? Είπα με επιχειρήματα, εξήγησα ότι ο καθένας όπως θέλει βλέπει την ταινία χωρίς να σημαίνει όμως ότι είναι η ίδια εμπειρία. Αλίμονο άλλωστε. Τι άλλο πρέπει να γίνει? Θέλεις να αρχίσουμε τα ίδια? Δεν θέλω να τσακωθώ μαζί σου εξάλλου για τυχόν βοήθεια στα Achievements (πάλι στο χαβαλέ).

    Comment


    • Καλά άστο,δεν το συνεχίζω,γιατί προφανώς δεν βγαίνει άκρη.
      Όχι τίποτ'άλλο,αλλά αν το να αποκαλείς τον άλλο αντικοινωνικό,χοντρό,εξυπνάκια κλπ είναι επιχειρήματα,I rest my case.

      edit:Όσο για τα achievements σώθηκες.
      Carpe diem

      Comment


      • Παραδείγματα/πιθανές εξηγήσεις έδωσα, δεν απευθύνθηκα σε κάποιον συγκεκριμένα.

        E τόσο καιρό ακόμα να παίξουμε κανένα παιχνίδι, πρέπει να το κανονίσουμε.

        Comment


        • Για να μη παρεξηγούμαι, σε είπα θύμα του συστήματος όχι επειδή γουστάρεις το 3d αλλά επειδή αναρωτήθηκες μήπως είμαστε "τόσο φτωχοί" εμείς που δεν το γουστάρουμε. Έχει διαφορά.
          Και αυτό το τέχνασμα του στυλ "είσαι εσύ ο ξύπνιος που έχει καταλάβει τι παίζεται;" απλά φέρνει το διάλογο σε ένα τέλμα καθώς ή θα πρέπει να αρνηθώ τη θέση μου ή να χαρακτηριστικό ψώνιο και ψευτοεπαναστάτης.

          Επίσης το ότι έτυχε να θεωρώ το 3D αποτυχημένη τεχνολογία έτσι όπως έχει εφαρμοστεί ως τώρα, δε πάει να πει πως συμβιβάζομαι με το "άσχημο" όπως προαναφέρθηκε. Ρίχνω σοβαρό χρόνο για να μαζέψω rips αξιόλογης ποιότητας και έχει τύχει πολλά να τα έχω διαγράψει επειδή δεν με ικανοποιούσαν. Ποτέ δε βλέπω camrips.

          Μια τελευταία λεπτομέρεια που ξέχασα να αναφέρω. Στο νησί μου δεν υπάρχει κινηματογράφος.

          Comment


          • A Aion μια χάρη.Προτίμησε να γράφεις Greeklish.Τα προτιμώ από τα αμέτρητα ορθογραφικά των translators που χρησιμοποιείς.;)
            Carpe diem

            Comment


            • Είδα και το εγώ Immortals. Κάτω του μετριου θα έλεγα, έως αδιάφορο. Δεν υπάρχει πιστεύω κάποιος λόγος να την δει κάποιος αν δεν είναι στο cinema και 3D. Έτσι κίαλλιώς η ταινία βασίζεται περισσότερο απότι περίμενα σε αυτά. Slow motion χτυπήματα, διαλυμένα κορμιά, etc...

              Το μονο καλο πέραν τον εφέ και το 3D, είναι ο Mickey Rourke. Κλασσικά ο κακός, όμως απόλαυσα τον ρολο του και ειδικά την ερμηνεία του. Ακλόνητος κακός, δεν μασάει.

              Γενικά την ταινία την βρήκα πολύ επιφανειακή, της λείπει η επικότητα. Είχαν πολύ καλο concept αλλα στη πορεία δεν τους βγήκε φαίνεται. Το να λένε ότι είναι από τους δημιουργούς του 300 είναι μείον πιστεύω, αρνητικό προς την εικόνα της ταινίας με τον Λεωνίδα.

              Η επιλογή του Henry Cavill σαν Θησέας επίσης μου φάνηκε καλή. Μου φαίνεται ότι ταιριάζει η εικόνα του σε τέτοιο concept.

              Περίμενα τους Τιτάνες να εμφανιστούν και τελικά ήταν σαν τους γκρίζους κακούς της Ρίτας που έβγαιναν σχεδόν σε κάθε επεισόδιο τον Power Rangers μουρμουρώντας ακαταλαβίστικα σε μαϊμουδένιο tempo.

              Comment


              • Originally posted by Aion View Post
                Το να λένε ότι είναι από τους δημιουργούς του 300 είναι μείον πιστεύω, αρνητικό προς την εικόνα της ταινίας με τον Λεωνίδα.
                Απο τους παραγωγους των 300 ειναι , οχι τους δημιουργους.

                Comment


                • Eides pou to 3D den kanei thn tainia?

                  Ase pou oi 300 einai Frank Miller sxedon 100% kseshkwmeno apo to comic, to mono pou allakse einai ta skhnika me thn gynaika tou Lewnida, den mporw na dwsw alla efshma stous dhmiourgous peran apo thn poly petyxhmenh metafora.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Ναι Barman σωστά.

                    Gound_Zero δεν κάνουν τα εφέ και το 3D την ταινία. Όμως όπως και στο Transformers, έτσι και εδώ, είναι σχεδόν ο μονος λόγος για να την δει κάποιος. Αν δεν πας cinema και δεν σου αρέσει το 3D, δεν υπάρχει κανένας λόγος να την κατεβάσεις, έχτος και αν είσαι fan του Mickey Rourke.

                    Comment


                    • Originally posted by Aion View Post
                      Barman
                      Gound_Zero
                      Πες μου ότι το έκανες επίτηδες... :xp:
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Αχαχαχα όχι ρε εσύ, μου ξέφυγαν. Καλά δεν ξέρεις ότι ο Bartman δουλεύει σαν barman?

                        E με τα πράγματα που διαβάζω εδώ μέσα άρχισα να χάνω τα λόγια μου, η μάλλον, τα δάχτυλα μου.

                        Comment


                        • To Transformers 3 είναι ταινιάρα πάντως.Κι αφού δε σου άρεσε ούτε αυτό,ούτε το Immortals,τότε μια χαρά θα το ευχαριστηθώ μου φαίνεται το Immortals.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Ταινιάρα επειδή έχει καλά εφέ ρε? Όχι και έτσι... Και fanboy τον Transformers να είσαι αν σαρέσει το cinema πάλι άσχημη θα την βρείς, ή μάλλον, αδιάφορη.

                            Comment


                            • Ποιος τα **μαει τα εφέ ρε;Εμένα μου άρεσε σαν σύνολο.Αυτό που μετράει είναι το τι σου μένει στο τέλος.
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Independent, ad-free, uncensored comedy. Watch new episodes of Dimension 20, Um, Actually, Game Changer every week.

                                Comment

                                Working...
                                X