Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ειδα το runner runner.
    απο τις πιο ανουσιες ταινιες.
    sigpic

    Comment


    • Είδα το 47 Ronin. Είναι ok. Δεν ήξερα ότι βασίζεται σε αληθινή ιστορία. Nice.

      Comment


      • ειδα και γω το hobbit 2.
        αν και πολυ εντυπωσιακη ταινια να πω την αληθεια μου το 1ο hobbit το ευχαριστηθηκα περισσοτερο.
        καταραμενες τριλογιες

        update: ειδα και το riddick. ωραια action ταινια που μου θυμησε αναλογες ταινιες που παιζονταν τη δεκαετια του 90. μερικα εφε μου θυμησαν επισης τη δεκαετια του 90
        sigpic

        Comment


        • Είδα επιτέλους το Χόμπιτ 2.
          Δυστυχώς θα χρειαστεί να το ξαναδώ την άλλη βδομάδα με ένα φίλο που δεν μπόρεσε να έρθει χτες.Ναι,ναι θα το ξαναδώ τι να κάνω...

          Όποιος θυμάται από το βιβλίο,γιατί πάει καιρός από τότε που το διάβασα,μπορεί να μου πει ποιες σκηνές δεν υπήρχαν πουθενά και ήταν καθαρά του Τζάκσον;
          Carpe diem

          Comment


          • Στα βιβλια οι Νανοι δε μπηκαν μεσα στη πολη, μονο ο Μπιλμπο μπηκε. Επισης δεν υπηρχε αυτος ο παλιοαναρχοκουμουνας στη Λιμνουπολη, ο Λεγκολας νομιζω δεν ειχε τοσο μεγαλο ρολο και η αλλη η ξωτικια δεν υπηρχε καν. Επισης το confrontation μεταξυ Σορον και Γκανταλφ δεν εγινε ποτε... Αυτα ειναι τα βασικοτερα νομιζω.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • Μόλις ήρθα από το cinema, είδα το 300: Rise of αν Empire. Από τα trailers το περίμενα αρκετά κακό, όμως τελικά είναι ok, καλή ταινία. Έχει αρκετές σκηνές μάχης, slow motion καταστάσεις και το όλο style με τις υπερβολές να μην δένει άσχημα. Η Eva Green στο ρολο της κακιας Artemisia δεν καταστρέφει την ταινία, δεν την έκαναν ιδιαιτερα σαχλή όπως βλέπουμε να είναι οι περισσότερες γυναίκες warriors στις ταινίες. Ευχάριστο ήταν να βλέπω και κάποιες γνώριμες φάτσες από το πρώτο. Η Βασίλισσα Γοργό κάνει τα δικά της χωρίς κανένα νάνο πάνω στο κεφάλι της.

              Γενικά είναι ένα ok sequel/ταινία.

              Comment


              • Ναι και γω πιστεύω είναι ΟΚ το νέο 300, δεδομένου ότι ξέρεις τί πας να δεις. Καλοδουλεμένες σκηνές βίας στο στυλ της πρώτης ταινίας, ατμόσφαιρα εκδίκησης και σκηνή σεξ γιατί δεν μπορεί να λείπει

                Χθες είδα το 12 χρόνια σκλάβος. Εξαιρετική ταινία, μένεις άναυδος βλέποντας τί συνέβαινε τότε, σκηνικά βασισμένα σε πραγματικά γεγονότα που ξεπερνάνε και τα πιο διεστραμμένα σενάρια.

                Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
                The illusion of free will is an illusion.

                Comment


                • Ναι συμφωνώ, καλά τα πήγε για δεύτερη του ταινία ο σκηνοθέτης. Το sex δεν γίνετε να λείπει, δεν θα άφηναν την ταινία να βγει στις αίθουσες αν έλειπε. Πάντως αν και έχει πολύ κλισέ πράμα, τουλάχιστον γίνετε καλά, αυτό είναι που δεν με χάλασε.

                  Το 12 Years a Slave θέλω και εγώ να το δω σύντομα.

                  Comment


                  • Χθες είδα το 12 χρόνια σκλάβος. Εξαιρετική ταινία, μένεις άναυδος βλέποντας τί συνέβαινε τότε, σκηνικά βασισμένα σε πραγματικά γεγονότα που ξεπερνάνε και τα πιο διεστραμμένα σενάρια.
                    Δεν ξέρω αν την θεωρώ εξαιρετική ταινία αλλά θα πρότεινα σε όλους να τη δουν. Πιο πολύ σαν ντοκιμαντέρ την είδα.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Frozen.
                      Πολύ όμορφο,με ωραία εφέ και μουσική,ίσως με λίγα παραπάνω τραγούδια απ'όσο έπρεπε,και αρκετή συγκίνηση.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Είδα και το Homefront,κλασσικός Statham,γαμώ τις ταινίες.Το κακό είναι ότι τους αποτελειώνει πολύ εύκολα,όπως πάντα δηλαδή,αλλά ήθελα να τον δω να τις ρίχνει σε περισσότερο κόσμο.
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Originally posted by Ryu_gr View Post
                          Χθες είδα το 12 χρόνια σκλάβος. Εξαιρετική ταινία, μένεις άναυδος βλέποντας τί συνέβαινε τότε, σκηνικά βασισμένα σε πραγματικά γεγονότα που ξεπερνάνε και τα πιο διεστραμμένα σενάρια.

                          Τη συνιστώ ανεπιφύλακτα.
                          +1, πολύ καλή κοινωνική. Προτείνω και εγώ.

                          Originally posted by Altair View Post
                          Frozen.
                          Πολύ όμορφο,με ωραία εφέ και μουσική,ίσως με λίγα παραπάνω τραγούδια απ'όσο έπρεπε,και αρκετή συγκίνηση.
                          Καλό ήταν αλλά με πήρε ο ύπνος

                          Comment


                          • Ειδα τους 300 των Αθηναιων

                            Ευχαριστη αλλα χωρις να φιλοδοξει για κατι ιδαιτερο, πιο επιφανειακη απο τη πρωτη, λιγοτερο επικη αλλα τουλαχιστον πιο στρωτη (στη πρωτη βαρεθηκα αρκετα).
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Eida to Space Pirate Captain harlock.
                              Osoi eiste konta sthn ilikia mou kai osoi kserete gia poion xarakthra milaw phgainte na thn deite.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Είχα δει κι εγώ το trailer αλλά κάπου πήρε το μάτι μου μία εξαιρετικά αρνητική κριτική- από fan σημειωτέον- και το άφησα στην waiting list. Αν λες εσύ ειδικά πως αξίζει πάω να ψάξω να τη βρω στα γνωστά στέκια
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X