Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ακόμα όμως δε κατάλαβα, γιατί άσχετο το αντιπαράδειγμα με την Φαντασία; Ταινία που βασίζεται στο υπερθέαμα ΜΟΝΟ δεν είναι; Χρειάστηκε 3D η HD sound για να την ευχαριστηθεί κάποιος;
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Είναι άσχετο. Το κάθε πράμα με την εποχή του. Σε μια εποχή όπως τι δικη μας, θα σου έκανε την ίδια εντύπωση μια ταινία τον 70s με κύριο στόχο το οπτικοακουστικό θέαμα σε σχέση με μια του 2011? Καλά μωρό είσαι? Τι δεν καταλάβεις?

      Το κάθε πράμα με τον καιρό του. Έχω δει τόσες ταινίες, αν πήγαινα cinema να δω το Immortals και ήταν σε screen απλό με απλή ποιότητα χωρίς 3D, θα κουτουλούσα τον ταμία που μου πούλησε το εισιτήριο έτσι ώστε ταυτόχρονα να χτυπήσω και το κεφάλι μου κάπου. Είναι σαν να μου λες ότι ένα παιχνίδι τον 90s με αδιάφορο gameplay αλλα φοβερα γραφικά, θα σου φαίνεται το ίδιο ωραίο οπτικά με ένα παιχνίδι παρόμοιας τάξης αλλα του 2011.

      Και να φανταστείς είπα και πιο πάνω κάποια πράγματα για τις παλαιότερες ταινίες. Αλλα... Κάποιοι απλά δεν θέλουν να καταλάβουν.

      Comment


      • Είναι σαν να μου λες ότι ένα παιχνίδι τον 90s με αδιάφορο gameplay αλλα φοβερα γραφικά, θα σου φαίνεται το ίδιο ωραίο οπτικά με ένα παιχνίδι παρόμοιας τάξης αλλα του 2011.
        Όχι, αλλά πάλι θα το ευχαριστηθώ.
        (και μην ξεχνάς, ξεκινήσαμε από το γεγονός ότι κάποιους το 3D τους κουράζει/τη σπάει, τα καινούρια γραφικά στα παιχνίδια δε το έχουν αυτό - αν πχ με κούραζαν τα γραφικά του Χ360, ναι, θα έπαιζα ακόμα games του ps1)

        Καλά μωρό είσαι? Τι δεν καταλάβεις?
        Καθρεφτάκι
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Νομίζω, πως, ΜΟΝΟ οπτικοακουστικό υπερθέαμα είχε και η Φαντασία του Disney, αλλά μια χαρά βλέπεται χωρίς 3D και 5.1
          Είναι ειρωνικό αλλά η παραβολή της Φαντασίας μάλλον επιχείρημα υπέρ του Άιον είναι.
          Η Φαντασία όταν πρωτοβγήκε δεν είχε εισπρακτική επιτυχία και ένας από τους βασικούς λόγους (πέρα από την ιδιαιτερότητα της ταινίας-δίωρο βίντεκλιπ ουσιαστικά) ήταν πως το σύστημα ήχου που απαιτείτο προκειμένου να παιχτεί όπως έπρεπε η ταινία ήταν πολύ ακριβό. Θα μπορούσε βέβαια να είχε μονοφωνικό και κακής ποιότητας ήχο αλλά δεν την είχε εμπνευστεί έτσι ο δημιουργός.
          Προσωπικά το βλέπω ως απόλυτα αντίστοιχο του 3D σήμερα.
          Originally posted by Squall Leonhart
          I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
          Originally posted by 丹野
          Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
          Originally posted by Ryu_gr
          υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

          Comment


          • Δεν το ήξερα αυτό staier. Καλά που το ανέφερες.

            Συμφωνεί μαζί μου χωρίς ο ίδιος να το ξέρει ε?:fly:

            Comment


            • Originally posted by Aion View Post
              Βασικά δεν είναι ακριβώς έτσι Ground_Zero. Αν μια ταινία όπως το Transformers ή το Immortals δεν την δεις 3D επειδή για παράδειγμα σε ζαλίζει να φοράς τα γυαλιά, τότε απλά δεν θα την δεις καθόλου επειδή:

              1. Αν ασχολείσαι και σαρέσει το cinema τότε θα γνωρίζεις πως οι συγκεκριμένες ταινίες δεν έχουν τίποτα άλλο να προσφέρουν πέραν από το οπτικό υπερθέαμα, και ότι υπάρχουν πολύ ανώτερες ταινίες που σίγουρα δεν είδες σε άλλες κατηγοριες.

              2. Αν δεν σαρέσει το cinema, τότε δεν σου καίγεται καρφί, πας για αλλα.

              3.Από οποια άποψη και αν το δεις, δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος να δεις τέτοια ταινία. Εκτος και αν είσαι fanboy, ή θέλει πολύ η κοπέλα σου να την δει και σου υποσχεθεί treat μετά την ταινία, ή ξέρωγω τι.

              4.Μπορείς, αν θέλεις, να πεις ότι είσαι και λίγο άτυχος που δεν μπορείς να βιώσεις, λίγο-πολύ, μια τέτοια εμπειρία του cinema και της τεχνολογίας, ανάλογα με το ποσο σε ενδιαφέρει το θέμα.
              Οκ μάλλον δεν πρέπει να απαντήσω ξανά σοβαρά.Εσύ μας τρολλάρεις κανονικότατα.Δεν εξηγούνται αλλιώς τα παραπάνω.
              Τελοσπάντων,ας κάνω μια προσπάθεια.

              1.Δεν γουστάρω ρε μάγκα να δω άλλες ταινίες,θέλω να δω το Transformers γιατί μου άρεσε το τρεηλερ,θέλω να δω τη Μέγκαν Φοξ,έχω περιέργεια να δω τους παιδικούς μου ήρωες στο πανί και πως αυτοί μεταφέρθηκαν.Θέω να δω εκρήξεις και μπαμ μπουμ.Τυχαίο παράδειγμα το TF έτσι;

              2.Αν δε μου αρέσει το σινεμά,αν θέλω κάτι διαφορτικό γιατί να μην πάω;

              3.Δεν υπάρχει ουσιαστικός λόγος;Λύσε μου μια απορία.Όταν βγήκε το πρώτο TF στις αίθουσες,που δεν είχαμε θριντι και άλλες γκιμικιές,να υποθέσω δεν πήγαινες σινεμά τότε να το δεις;Δεν πήγαινε ο κόσμος να το δει παρά μόνο αν είχε γκόμενα που τους υποσχέθηκε treat ή ήταν fanboys;WTF πραγματικά.Ούτε καν οι υποστηρικτές του θριντί εδώ μέσα δε βγαίνουν να στηρίξουν τέτοιες ασυναρτησίες.

              4.Δεν είμαι άτυχος.Αν θέλω να το βιώσω έτσι μια χαρά μπορώ.Απλά δεν είμαι θύμα.
              Carpe diem

              Comment


              • Σύμφωνοι. Αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι δεν μπορεί να υπάρξει ομορφιά χωρίς 3D. Εκτός και αν μιλάμε για ταινία που κατασκευάστηκε ΕΠΙΤΗΔΕΣ ωστε να λειτουργεί και να προωθείται μόνο σαν 3D υπερθέαμα -βλέπε avatar-.
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Μια χαρά ήταν το Άβαταρ λέμε.Dvdrip 700mb στο πισάκι.Κομπλεντάν.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Βασικά απάντησα στα ερωτήματα σου σε προηγούμενα μου post, πάνω-κάτω.

                    Δεν μπορώ να καταλάβω τι δεν καταλαβαίνεις.

                    Comment


                    • ida to conan....moufa istorikon prodiagrafon telos.

                      Comment


                      • Originally posted by Altair View Post
                        Μια χαρά ήταν το Άβαταρ λέμε.Dvdrip 700mb στο πισάκι.Κομπλεντάν.
                        αλλού απάνταγα απλά έκανες combo breaker

                        ida to conan....moufa istorikon prodiagrafon telos.
                        Mα Xαβανέζος Κόναν;
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari View Post
                          αλλού απάνταγα απλά έκανες combo breaker



                          Mα Xαβανέζος Κόναν;
                          den iparxi i tenia leme.ase pou pezi mesa ke i ginekia morfi tou freddy krueger exo pethani apo ta gelia ektos apo ton patera tou conan mpori ke na min ida xirotero cast se tenia

                          Comment


                          • Jason Momoa λέμε ρε.Ποιος Άρνι (αρνί);
                            Μια χαρά ταινία ήταν,απλά τίποτα το ιδιαίτερο.Πάντως πιο πιστό στο μύθο του Ron Howard από τα πρώτα.
                            Somari το κατάλαβα ρε.

                            Aion εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζω να σου απαντάω ακόμα με αυτά που γράφεις.Μάλλον απλά θέλω να δω τι άλλο μπορεί να γράψεις.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Originally posted by Somari View Post
                              Αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι δεν μπορεί να υπάρξει ομορφιά χωρίς 3D.
                              Θέλω να μου κανεις copy-paste που έγραψα πως δεν υπάρχει ομορφιά αν δεν είναι 3D μια ταινία. Τόση ώρα δεν είπα τίποτα παρόμοιο.
                              Originally posted by Altair View Post
                              Μια χαρά ήταν το Άβαταρ λέμε.Dvdrip 700mb στο πισάκι.Κομπλεντάν.
                              Μια χαρά ΓΙΑ ΣΕΝΑ που για κάποιους λόγους έτσι το βλέπεις και δικαίωμα σου. Αυτό όμως ΣΑΦΩΣ και δεν ισχύει με καμια μα καμια μα καμια περίπτωση γενικά ούτε αναιρεί το ότι είναι μια ταινία που περίμεναν τόσα χρονια να την βγάλουν λόγο έλλειψης τεχνολογίας και ότι στηρίζεται πολύ σε αυτό τον τομέα.

                              Αν εγώ για παράδειγμα είμαι αγοραφοβικός (ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ, δεν το λέω για σένα) και δεν με πολυνοιάζει το cinema, τότε τα 700mb θα μου είναι ok ΧΩΡΙΣ όμως αυτό να αντικατοπτρίζει και την πραγματικότητα.

                              Btw, άρχισα με δυσκολία να προσπαθώ να παραβλέψω τα ειρωνικά σου σχόλια προς εμενα. Μην συνεχίσεις με αυτό το ρυθμό Altair, σου το είπα και πιο πάνω. Δεν χρειάζεται να τσακωθούμε.

                              Comment


                              • file Altair theoris to conan mia xara tenia?entaxi gousta ine afta ti na po

                                Comment

                                Working...
                                X