Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nαι μόνο που αν μπεις στο imdb θα δείς ότι οι ηθοποιοί που παίζαν τους είναι μαύροι/ινδιανογενής (και το racist το έκανα χαριτολογώντας).
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Εγώ πάντως βλέπω trailers και τα λοιπά απο Avatar και απορώ τι το ιδιαίτερο έχει. Αφού όλοι λένε και το οτι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο πέρα απο τα εφφέ...

      Comment


      • Εγώ πάντως βλέπω trailers και τα λοιπά απο Avatar και απορώ τι το ιδιαίτερο έχει. Αφού όλοι λένε και το οτι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο πέρα απο τα εφφέ...
        Μόνος σου το είπες.
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Kai to oti einai apo gnwsto skhnotheth.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Και είναι και φαντασίας που έχω πολύ καιρό να δω και μου αρέσουν πάρα πολύ τα φανταστικά πράγματα...
            sigpic

            Comment


            • Eίδα το The Reaping aka 10 Εντολές.Μέτριο.Όπως ακριβώς είχατε γράψει σε παλιότερο ποστ,που ίσως έχει σβηστεί κιόλας.Προς το τέλος μόνο είχε μερικές ωραίες σκηνές.Κατά τ'άλλα βαρέθηκα.
              Carpe diem

              Comment


              • Eίδα το Assassin's Creed Lineage.Απαρτίζεται από 3 επεισόδια με συνολική διάρκεια γύρω στα 40 λεπτά.Μπορώ να πω πως ήταν ο τέλειος πρόλογος για το παιχνίδι,το οποίο ξεκινάω τώρα, και ταυτόχρονα έστησε το background για το τι θα γίνει.όσοι έχετε σκοπό να ασχοληθείτε με το παιχνίδι δείτε το.Κάνει τις ταινίες του Uwe Bowle και πολλών ακόμα,να κοκκινίζουν από ντροπή.
                Carpe diem

                Comment


                • Originally posted by Altair View Post
                  Eίδα το Assassin's Creed Lineage.Απαρτίζεται από 3 επεισόδια με συνολική διάρκεια γύρω στα 40 λεπτά.Μπορώ να πω πως ήταν ο τέλειος πρόλογος για το παιχνίδι,το οποίο ξεκινάω τώρα, και ταυτόχρονα έστησε το background για το τι θα γίνει.όσοι έχετε σκοπό να ασχοληθείτε με το παιχνίδι δείτε το.Κάνει τις ταινίες του Uwe Bowle και πολλών ακόμα,να κοκκινίζουν από ντροπή.
                  [sarcasm] Αν είναι καλύτερα από τις ταινίες του Boll τότε μιλάμε για φοβερό κατόρθωμα... [/sarcasm]

                  Comment


                  • Περίμενα να περάσει και η χθεσινή μέρα, για να κάνω μια ανασκόπηση. Έχουμε, λοιπόν 4 ταινίες:

                    1)Shaun Of The Dead: H πρώτη (νομίζω) από την τριλογία Blood & Ice Cream. Ταινία που σατύριζε τις ταινίες με zombie. Γενικά θεωρείται πολύ καλή, εμένα δεν με εντυπωσίασε (σε καμία περίπτωση βέβαια δεν λέω πως ήταν άσχημη), όμως το τέλος ήταν πραγματικά απίστευτο. Σε σύγκριση με το Hot Fuzz, βέβαια, θεωρώ πως είναι πολύ πίσω.

                    2)RocκNRolla:
                    Εντάξει. Η αποθέωση του στυλ/ποζεριάς. Προσθέτει πολύ το πολύ καλό soundtrack και γενικά αξίζει να τη δείτε οπωσδήποτε. Τελειώνοντας, με άφησε να κοιτάω με ένα χαζό χαμόγελο.

                    3)Let the Right One In: Κάπου εδώ να σημειώσω ότι μάλλον θα μετανιώσω αυτά που θα πω. Είχα ακούσει τόσα πολλά (κυρίως από δω) για την εν λόγω ταινία. It didn't meet my expectations (but that doesn't mean it was bad). Μια ταινία που αφήνει το στίγμα της, και που προφανώς δεν γίνεται να την χαρακτηρίσω κακή, που όμως δεν κατάφερε να με εντυπωσιάσει. Ναι, η υπογραφή είναι παραπλανητική (απλώς ερωτεύτηκα την πρωταγωνίστρια ), και, ναι, συνεχίζω να θεωρώ το Interview With A Vampire την καλύτερη ταινία με vampires.

                    4)Χθες πήγα και είδα το Sherlock Holmes. Robert Downey Jr. με Guy Ritchie στο τιμόνι, και περίμενα κάτι το τουλάχιστον στυλάτο. Δεν απογοητεύτηκα καθόλου. Μια έξυπνη ταινία, με στυλ, δράση, χιούμορ,πολύ όμορφες εικόνες και έναν απολαυστικό Robert Downey Jr. Πολύ καλή πρόταση, και δη για cinema.
                    "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                    Comment


                    • Die Welle!
                      Μου θύμησε το Das Experiment...αν μη τι άλλο...
                      Νόμιζα πως το θέμα ήταν να γίνει ο καθηγητής ο δικτάτορας και οι μαθητές ο λαός που υπακούει (γι'αυτό και απόρησα όταν ο καθηγητής τους έδωσε πρωτοβουλίες σχετικά με το όνομα, το ρουχισμό...) και όμως έκανα λάθος. Τέλος πάντων, ενώ ο σκοπός ήταν να καταλάβουν τη φασιστική ιδεολογία οι μαθητές, το αποτέλεσμα ήταν να την ενστερνιστούν.
                      Η ταινία βασίστηκε στο ομώνυμο βιβλίο το οποίο βασίστηκε με τη σειρά του σε ένα πραγματικό πείραμα που έγινε στην Αμερική, στο οποίο τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν τόσο τραγικά αλλά σίγουρα παρόμοια.
                      Αυτό που έγινε στη πραγματικότητα και φάνηκε και στη ταινία (και στο βιβλίο υποθέτω) ήταν να αποκτήσουν ένα συγκεκριμένο στόχο οι μαθητές, ο οποίος ήρθε απο το πουθενά..! Ξαφνικά μπήκε στη ζωή τους μία ανευ προηγουμένου πειθαρχία και ένας ανίκητος φανατισμός. Ένας ελιτισμός, μία αίσθηση ανωτερότητας. Ένα όραμα, ανυπόστατο μεν αλλά υπαρκτό στα μάτια τους.
                      Ο άνθρωπος έχει ανάγκη απο ηγέτες, έχει ανάγκη απο κοπάδια και βία. Απορώ μερικές φορές πόσο λεπτή είναι η γραμμή μεταξύ μίας επανάστασης και μίας ακόμα δικτατορίας.

                      Comment


                      • V for Vendetta, ταινιάρα με καταπληκτικό finale

                        Final sequence from "V for Vendetta" (2005)V's big explosion and fireworks in London.music: Pyotr Ilyich Tchaikovsky - 1812 Overture*Copyright owner: Silver ...

                        ίσως η πιο καταπληκτική σκηνή που έχω δει σε ταινία , γεμάτη συμβολισμούς

                        έγινα V fan

                        ideas are bulletproof
                        Star Citizen videos Star Citizen gallery

                        Comment


                        • Είδα το νήsos.Πολύ ωραία ταινία,πολύ καλύτερη από κάποιες άλλες ντόπιες σαχλοπαραγωγές,έβγαζε γέλιο και γενικά ήταν αρκετά ευχάριστη.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Originally posted by Raphael View Post
                            Εγώ πάντως βλέπω trailers και τα λοιπά απο Avatar και απορώ τι το ιδιαίτερο έχει. Αφού όλοι λένε και το οτι δεν είναι κάτι ιδιαίτερο πέρα απο τα εφφέ...
                            Οκ, το είδα το avatar. Σε ένα screener ανεκτής ποιότητας εικόνας. Τα χρώματα ήταν προφανώς σαν ξεθωριασμένα,], οπότε σίγουρα αυτό αφαιρεί απο το όλο φιλμ. Είναι καλή ταινία. Σαν καλλιτεχνικό επίτευγμα μετράει πολύ. Ο κόσμος που έφτιαξε ο Cameron είναι επίσης αξιοθαύμαστος. Η γιορτή της φαντασίας. Σίγουρα δεν είναι υπερεκτιμημένη μετριότητα, όπως έχω δει σε site να το αποκαλούν (αλλά ίσως μαζί με εμένα είχαν δει μόνο τα trailers).

                            Comment


                            • Originally posted by Raphael View Post
                              Οκ, το είδα το avatar. Σε ένα screener ανεκτής ποιότητας εικόνας. Τα χρώματα ήταν προφανώς σαν ξεθωριασμένα,], οπότε σίγουρα αυτό αφαιρεί απο το όλο φιλμ. Είναι καλή ταινία. Σαν καλλιτεχνικό επίτευγμα μετράει πολύ. Ο κόσμος που έφτιαξε ο Cameron είναι επίσης αξιοθαύμαστος. Η γιορτή της φαντασίας. Σίγουρα δεν είναι υπερεκτιμημένη μετριότητα, όπως έχω δει σε site να το αποκαλούν (αλλά ίσως μαζί με εμένα είχαν δει μόνο τα trailers).
                              Το μόνο που μετράει στο Avatar είναι το 3D , καλύτερα να μην το έβλεπες καθόλου

                              Comment


                              • Συμφωνώ πως με το 3D θα είναι μια τελείως άλλη εμπειρία, αλλά πες μου... γιατί ήδη μου άφησε μία πολύ καλή εντύπωση;
                                Α, νομίζω οτι ξέρω.

                                Comment

                                Working...
                                X