Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Εγώ είμαι με τον Bart ;)

    To Avatar gia paradeigma egw den thelw na to dw oute me 3D oute xwris 3D pragma pou shmainei oti h tainia symfwna me ta gousta mou einai teleiws adiaforh.
    Αυτό εκτός από θέμα γούστου είναι κι άσχετο με την συζήτηση

    Ean prospatheis na mou peis Solid oti o monos logos gia na dw to Immortals einai to 3D tote na mou leipei, einai san na mou les oti den yparxei logos na deis thn tainia.
    Αυτό που λέω είναι ότι η ταινία είναι ψιλομούφα (σενάριο κτλ) αλλά έχει και τα θετικά της (visuals,art direction, μάχες). Και εγώ προτείνω αν θες πολύ να την δεις , να την δεις για τα θετικά της στις ευνοϊκότερες για αυτά συνθήκες (3d στο σινεμά ή στην χειρότερη σε καλή ποιοτητα rip)

    Ακόμα να πω ότι η ταινία γυρίστηκε με την 3d προοπτική εξαρχής από τον σκηνοθέτη της και αυτό είναι φανερό σε κάθε πλάνο (ένα 3D fun-fest είναι η ταινία ). Εγώ προσωπικά την απόλαυσα αλλά αν δεν την δεις δεν χάνεις και τίποτα το συγκλονιστικό


    Ean h poiothta den einai kakh tote den xreiazetai na einai teleia gia na efxaristithw mia tainia, den genithikame kai extes, exoume mia "A" anektikothta pou mas epitrepei na doume kai na efxaristithoume tainies kai sthn thleorash ektos apo 3D cinema.
    Tha einai kalytera se HD kai 3D? Nai einai.
    Einai toso kala wste na allaksoun to an tha efxaristithw thn tainia? Me tipote.
    An den mou aresei xwris 3D den tha mou aresei kai me 3D.
    Καλά εννοείτε, απλά λέω ότι το 3d στην συγκεκριμένη ταινία δίνει πολύ στην εμπειρία . Γιατί όπως και να το κάνουμε το Imortals είναι ο οπτικός τομέας στα υπόλοιπα suckarei.


    Τώρα τα υπόλοιπα που γράφτηκαν είναι υπερβολικά και από τις δυο μεριές.

    Comment


    • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
      Ακόμα να πω ότι η ταινία γυρίστηκε με την 3d προοπτική εξαρχής από τον σκηνοθέτη της και αυτό είναι φανερό σε κάθε πλάνο (ένα 3D fun-fest είναι η ταινία ).
      Τι!? What!? WTF!?!?! Όχι! ΟΧΙ! ΟΧΙ!!! Αυτά είναι βλακείες! Όλα σκευωρίες! Ο σκηνοθέτης ήθελε να μας πιάσει τα λεφτά μας! Ναι... Τους ξέρω καλά εγώ αυτούς τους... τους επιτήδειους! Εγώ όμως δεν μασάω! Την ταινία θα την δω σπίτι μου ακόμα και αν είναι φτιαγμένη για 3D! Επειδή εγώ είμαι έξυπνος! Επειδή εγώ έτσι γουστάρω ρε! Εγώ δεν είμαι κορόιδο ρε! Ακούτε ρε!? ΡΕ!

      Comment


      • Το επόμενο υπερβολικό / ειρωνικό / επιθετικό σχόλιο θα διαγραφεί χωρίς άλλη προειδοποίηση.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Aion , καταλαβαινω τι θες να πεις και ειμαι μαζι σου στο θεμα οτι εφοσων υπαρχει εξελιξη στην τεχνολογια θα υπαρχει και στον κινηματογραφο , videogames κτλ... Και εγω αν ειχα διαθεσιμα χρηματα θα τα χρησιμοποιουσα για να φτιαξω ενα ολοκληρωμενο home cinema για να απογοιωσω την θεαση ταινιων στο σπιτι μου. Απλα το γεγονος οτι εγω και εσυ θα το καναμε αυτο δεν παει να πει πως αυτος ο οποιος δεν γουσταρει τετοιου ειδους σπαταλες και το θεωρει "waste of money and time" δεν ειναι κινηματογραφοφιλος ή w/e . Απο οτι καταλαβα ο raphael και ο ground_zero μια χαρα ευχαριστιουνται τις ταινιες που βλεπουν απο pc ακομα και σε ασχημη ποιοτητα , αυτο δεν τους κανει λιγοτερο λατρεις του κινηματογραφου απλα δεν θελουν να ψαχτουν και να εντριφησουν στο θεμα ήχος και ποιοτητα εικονας και να ακολουθησουν μοδες τυπου 3D , δικαιωμα τους ;)

          Comment


          • Όμως όλο και κάποια άτομα θα πεταχτούνε πάλι, να δηλώσουν ότι αυτά είναι χαζομάρες και ότι αυτοί δεν τα σηκώνουν κάτι τέτοια επειδή είναι οι εξυπνάκηδες της νέας γενιάς που κατάλαβαν ότι τους πιάσανε κορόιδο και ότι αυτοί είναι οι μυαλωμένοι και όχι τα θύματα που πληρώνουν για να έχουν σπίτι τους home cinema ή 3D και μπλα μπλα μπλα...
            Aftous tous xarakthrismous esy mas tous foreses epeidh egw eipa ston Vaynard na mou steilei kana torrent me thn tainia an exei vgei kai vlepetai.
            Den eimai opisthodromikos epeidh den maresei na vlepw 3D.
            Thewrw to 3D to idio me ena kakoftiagmeno CG xtypaei sto mati kai einai kourastiko, gousto mou kai kapelo mou teleia kai pavla.
            To eipa kai prin, an h tainia den mou xwris 3D den tha mou aresei oute me 3D oute me karameles, einai aplo na to katalaveis.

            Den sou ftaiei to forum epeidh esy eisai paraksenos.

            Απο οτι καταλαβα ο raphael και ο ground_zero μια χαρα ευχαριστιουνται τις ταινιες που βλεπουν απο pc ακομα και σε ασχημη ποιοτητα
            Oxi asxhmh poiothta, poiothta pou na einai normal kai na vlepetai.
            Ama den mporeis na katalaveis ti ginetai tote ti vlepeis
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Ναι ρε εσύ, δεν λέω... Άλλο όμως να είσαι ολιγαρκής, άλλο να σαρέσει κάτι ως ένα σημείο και να μην θέλεις να βιώνεις την εμπειρία όπως πρέπει, και άλλο να ισχυρίζεσαι ότι αυτό ισχύει και γενικά, και μάλιστα υπονοώντας ότι εσύ είσαι ο έξυπνος και όχι το θύμα.

              Έχω λεφτά, θα αγοράσω BMW επειδή μου αρέσει και επειδή μπορώ. Και με αυτοκίνητο του B Παγκοσμιου πολεμου μπορεί κάποιος να παίρνει τα μωρά σχόλιο, όμως δεν είναι καθόλου το ίδιο. Καμια σχέση το ένα με το άλλο.

              Comment


              • Aion το πως γουστάρουμε να δούμε εμείς την ταινία είναι θέμα προσωπικό μας, και ναι, αν εγώ σπάζομαι όταν βάζω 3d γυαλιά στην μούρη μου και έχω και άλλες πρωτεύουσες απαιτήσεις από την ταινία, δεν έχω κανένα λόγο να ανέχομαι εσένα και τον κάθε εσένα να με λέει καραγκιόζη, αντικοινωνικό, χοντρό και άσχετο.

                Πόσο μάλλον όταν έχει φτάσει σε αυτή την ηλικία και δεν έχει καταλάβει ακόμα ότι τα ρήματα τελειώνουν σε ωμέγα.

                ΓΚΕΓΚΕ;
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Prwta prwta esy nomizeis pws h empeiria "prepei" na na einai etsi xwris na skeftesai oti emena h sygekrimenh empeiria den maresei kai den thelw na vlepw tis tainies etsi.

                  Aftos pou prospathise na to paiksei eksypnos einai allos, aftos pou leei oti den mporeis na efxaristitheis mia tainia an den thn deis etsi opws thelei aftos.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Όπως θέλει μπορεί να δει κάποιος την ταινία, ακόμα και ανάποδα. Δεν σημαίνει όμως ότι αυτό ισχύει και γενικά και ότι η εμπειρία δεν αλλάζει. Ναι μπορεί να σαρέσει εσένα να την δεις σπίτι σου σε μέτρια ποιότητα, δεν σημαίνει όμως ότι θα είναι το ίδιο με το να την έβλεπες στο cinema, ποσο μάλλον από την στιγμή που η ταινία είναι φτιαγμένη για κάτι τέτοιο. Δικαίωμα σου να την δεις όπως θες.

                    Somari εσύ κλασσικά πετάγεσαι σε κάτι τέτοια, κυρίως για άλλους, πιο παλιούς λόγους. ;) Ναι είναι γνωστόν ότι οποιος ενήλικας δεν ξέρει τα ρήματα σημαίνει ότι δεν πρέπει να έχει γνώμη και δεν πρέπει να μιλά. Όπως και να έχει, επειδή και στο παρελθόν θυμάμαι που ανέφερες κάτι παρόμοιο, και 1-2 άλλοι (εκείνοι όμως πιο καλοπροαίρετα), χρησιμοποιώ converter από Greeklish σε Ελληνικά, επειδή Greeklish γράφω πολύ πιο γρήγορα. Πως το είπες τώρα κάτσε να δεις.. A ναι! ΓΚΕΓΚΕ?

                    Comment


                    • Πάω να κλαψω...
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Η καλύτερα πάω να δω καμμιά ταινία του 40, στην χειροκινητη μπομπινα μου
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Originally posted by Somari
                          Πάω να κλαψω...
                          E αμ τι θα κανεις.;)

                          Comment


                          • Originally posted by Aion
                            E Bartman συμφωνώ μαζί σου ως ένα σημείο. Τουλάχιστον εσύ δεν φέρεσαι σαν εξυπνάκιας, ούτε σαν επαναστάτης που κατάλαβε τι παίζεται και δεν μασάει πλέον τέτοια.

                            Διάβαζα πριν καιρό σε ένα περιοδικό για κάτι νέα ηχεία, σαν concept, που τα έχουν βάλει σε μονο ένα cinema, και αλλάζουν εντελώς την διάσταση του ήχου σε σημείο που να ακούς τα πράγματα όπως ακριβώς θέλει να σου τα δείξει η ταινία, διπλα σου, μακριά σου, πλαγια σου, με το βάθος που πρέπει, σαν να είσαι μέσα στο δωμάτιο που σου δείχνει η ταινία. Είναι σαν "τηλεκατευθυνόμενος" ήχος. Κάτι τέτοιο τελοσπάντων. Εμενα που δεν με τρομάζει η εξέλιξη, μου αρέσει το cinema, και δεν είμαι οπισθοδρομικός, δεν θα με χαλάσει να δώσω κάτι παραπάνω για κάποιες ταινίες όταν και αν κυκλοφορήσει κάτι τέτοιο.

                            Όμως όλο και κάποια άτομα θα πεταχτούνε πάλι, να δηλώσουν ότι αυτά είναι χαζομάρες και ότι αυτοί δεν τα σηκώνουν κάτι τέτοια επειδή είναι οι εξυπνάκηδες της νέας γενιάς που κατάλαβαν ότι τους πιάσανε κορόιδο και ότι αυτοί είναι οι μυαλωμένοι και όχι τα θύματα που πληρώνουν για να έχουν σπίτι τους home cinema ή 3D και μπλα μπλα μπλα...

                            Στο μέλλον μπορεί να βιώνουμε και εμπειρίες virtual reality. Αν και, καταβάθος έστω, σας εξιτάρει κάτι τέτοιο, μην φοβάστε, όλο και κάποιος από τους απογόνους σας θα πεταχτεί με το εξυπνακίστικο ύφος του να σνομπάρει την όλη φάση. Έτσι είναι, είναι στη φύση του ανθρώπου αυτά. Τέτοιες... Ανάγκες.

                            Σε αυτό το forum τα έχω ακούσει όλα λέμε. Από μπετατζούδες play girls μέχρι και ότι το Transformers αξίζει έστω και μια τρίχα περισσότερο πέραν τον εφέ και tin 3D εμπειρία του.
                            Προσπάθησε να αντιπαραβάλλεις επιχειρήματα επί των επιχειρημάτων και όχι διάσπαρτες προσβολές που υπάρχουν μόνο και μόνο για να μπαλώσουν τη λειψή λογική σου. Τότε, ίσως, να μπορέσει να υπάρξει διάλογος.

                            Comment


                            • Άστα αυτά και μπες online να παίξουμε κανα Halo που έχω πεθυμήσει.

                              Comment


                              • Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα το γυρνάς στο Halo και στο χαβαλέ,αντί να παραδεχτείς ότι έχεις λάθος ή έστω ότι δεν είναι μόνο η δική σου οπτική γωνία σωστή.Τι να πω...
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X