Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Αχρείαστο δεν θα το έλεγα σε ταινίες όπως το Immortals, αλλιώς δεν παλεύονται. Όσο για το παράδειγμα που λες με τα αυτοκίνητα, το έχω δώσει πολλάκις πιο πάνω, αλλα...

    Comment


    • Παίζει να είναι η πιο βαρεμένη συζήτηση που έχει γίνει ποτέ στο forum.

      Comment


      • Νομίζω ότι ξεχείλωσε η συζήτηση περί 3d

        Εγώ πάντως την αποτυχία του 3d δεν μπορώ να καταλάβω που την είδατε. Και τον συσχετισμό με το VR ούτε καν τον σχολιάζω.

        Το 3d όπως είπε και o ChrisTop είναι σαν τον 5.1 ήχο, δεν είναι απαραίτητα αλλά προσθέτουν στην εμπειρία. Τόσο απλά.


        Apo ekei kai ystera opoios ependyei se 3D ksanalew pws xanei ta xrhmata tou, erxontai kalyteres texnologies opws ologrammata ta opoia oute tha kourazoun, oute tha apaitoun apo ton theath na krataei akinhto to kefali tou 2 wres.
        Δεν ξέρω τι 3d ταινίες έχεις δει εσύ, αλλά αυτό που λες ισχύει σε περιπτώσεις κάκιστου post production convertion (πχ clash of the titans) και γενικά το 3d έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με το Avatar και θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο στο μέλλον.

        Comment


        • Originally posted by Raphael View Post
          Παίζει να είναι η πιο βαρεμένη συζήτηση που έχει γίνει ποτέ στο forum.
          Μην ξεχνάς ότι για λίγο καιρό έλειπες από το forum, γίαυτό μην βιάζεσαι να μιλήσεις.

          Comment


          • Πράγματι αχρείαστο αλλά βελτιώνει την εμπειρία. Είναι σαν να έχεις Toyota και να παίρνεις Audi...
            Kako paradeigma, to toyota me to Audi den einai to idio aftokinhto.

            Αχρείαστο δεν θα το έλεγα σε ταινίες όπως το Immortals, αλλιώς δεν παλεύονται. Όσο για το παράδειγμα που λες με τα αυτοκίνητα, το έχω δώσει πολλάκις πιο πάνω, αλλα...
            An den palevetai xwris 3D den palevetai oute me 3D.

            Εγώ πάντως την αποτυχία του 3d δεν μπορώ να καταλάβω που την είδατε. Και τον συσχετισμό με το VR ούτε καν τον σχολιάζω.
            Perimene mexri na vgalei o Cameron tainia me VR.

            Το 3d όπως είπε και o ChrisTop είναι σαν τον 5.1 ήχο, δεν είναι απαραίτητα αλλά προσθέτουν στην εμπειρία. Τόσο απλά.
            Fysika kai prosthetoun, to 1 to kanoun 1,1

            Δεν ξέρω τι 3d ταινίες έχεις δει εσύ, αλλά αυτό που λες ισχύει σε περιπτώσεις κάκιστου post production convertion (πχ clash of the titans) και γενικά το 3d έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με το Avatar και θα βελτιωθεί ακόμα περισσότερο στο μέλλον.
            Symfwnw, otan to kanoun xwris gyalia kai na mporeis na to deis apo opoia gwnia thes tote tha aksizei.
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Originally posted by Ground_zero View Post
              Kako paradeigma, to toyota me to Audi den einai to idio aftokinhto.

              An den palevetai xwris 3D den palevetai oute me 3D.

              Perimene mexri na vgalei o Cameron tainia me VR.

              Fysika kai prosthetoun, to 1 to kanoun 1,1

              Symfwnw, otan to kanoun xwris gyalia kai na mporeis na to deis apo opoia gwnia thes tote tha aksizei.

              Τα είπε όλα ο Master.
              'Nuff said.
              Carpe diem

              Comment


              • Originally posted by Ground_zero View Post
                Kako paradeigma, to toyota me to Audi den einai to idio aftokinhto.
                Πες οτι είχες Α3 τότε και πήρες S3... Βέβαια το νόημα είναι το ίδιο άλλα wth... :p

                Comment


                • Originally posted by ChrisTop View Post
                  Πράγματι αχρείαστο αλλά βελτιώνει την εμπειρία. Είναι σαν να έχεις Toyota και να παίρνεις Audi...
                  Το τμήμα marketing της Audi έχει κάνει πράγματι θαύματα την τελευταία δεκαετία...
                  "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                  Comment


                  • Originally posted by TheCursed
                    Το επόμενο υπερβολικό / ειρωνικό / επιθετικό σχόλιο θα διαγραφεί χωρίς άλλη προειδοποίηση.

                    Comment


                    • Αξίζει ίσως να μου το τρίψεις στη μάπα για κάποια posts άλλων τα οποία δεν έσβησα, αλλά στην δική μου δημοσίευση που την είδες την ειρωνεία; Κυριολεκτικότατα μιλάω και δε βλέπω πως μπορεί αυτό που έγραψα να προσβάλλει τον οποιονδήποτε.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Πέσμου ποιοι είναι και θα δω τι μπορώ να κάνω. Έλα ρε, σε πειράζω.

                        Comment


                        • Άχου το.

                          Comment


                          • Για ταινίες που έχουν δημιουργηθεί για 3D είμαι υπερ του, καθώς ανεβάζει πολύ την εμπειρία, δεν το συζητώ. Όμως όπως φαίνεται, μέχρι στιγμής αυτές είναι πολύ λίγες (avatar, immortals και transformers 3; ).

                            Οι παραπάνω ταινίες μια χαρά βλέπονται και σε "2D" αλλά πιστεύω αξίζει να δώσεις κάτι παραπάνω για να τις χαρείς στο έπακρο. Αντίστοιχα, και το PS3/X360 μια χαρά παίζεται σε SD τηλεοράσεις αλλά γιατί να μην πάρεις μια HDTV, εφόσον έχεις την οικονομική δυνατότητα, να ζήσεις τα games στο μέγιστο που προσφέρονται;
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • Οι νέες κονσόλες σε SDTV έχουν πολλά πρεοβλήματα με τους υπότιτλους.Τα γράμματα δεν φαίνονται καθαρά.Οπότε όπως βλέπεις,εδώ κάτι χάνεται στη μετάφραση.Κάτι ουσιαστικό.;)
                              Carpe diem

                              Comment


                              • Ωραία τότε, να βάζουμε υπότιτλους που δε φαίνονται καλά σε 2D για να έχει νόημα το 3D.
                                Κυριολεκτικότατα μιλάω και δε βλέπω πως μπορεί αυτό που έγραψα να προσβάλλει τον οποιονδήποτε.
                                Αν ο άλλος έχει αντιπροσωπεία της Audi νομίζεις δε θα προσβληθεί;
                                Originally posted by Squall Leonhart
                                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                                Originally posted by 丹野
                                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                                Originally posted by Ryu_gr
                                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                                Comment

                                Working...
                                X