Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ΟΚ κοιταχτε, egw opws eipa prin den tha katsw na krinw to an paizei kala h oxi kapoios apo aftous tous 4 hthopoious, alla mporw na eimai sigouros oti prwton mou aresei sxedon kathe tainia pou exoun paiksei kai defteron oi roloi tous pistevw oti tous pane ganti.

    Symfwna me afta loipon egw goustarw na tous vlepw kai tous paw.
    Afta.
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Originally posted by Ground_zero View Post
      ΟΚ κοιταχτε, egw opws eipa prin den tha katsw na krinw to an paizei kala h oxi kapoios apo aftous tous 4 hthopoious, alla mporw na eimai sigouros oti prwton mou aresei sxedon kathe tainia pou exoun paiksei kai defteron oi roloi tous pistevw oti tous pane ganti.

      Symfwna me afta loipon egw goustarw na tous vlepw kai tous paw.
      Afta.
      Ρε κι εμένα μ' αρέσει ο Cage και πολλές ταινίες του και όντως όπου έχει παίξει έχει αφήσει στίγμα με την παρουσία του. Αλλά ξαναλέω, "ηθοποιός" μπορεί να θεωρηθεί μόνο υπό την έννοια του ότι πληρώνεται για να βγάλει τη φάτσα του η κάμερα. Έτερον εκάτερον.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • TheCursed τώρα είμαι σίγουρος ότι και μικρός είσαι για να μην θυμάσαι και σίγουρα δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με ταινίες του Nicholas Cage.

        Μπορώ να σου προτείνω :Raising Arizona,Adaptation,Leaving Las Vegas,Wild At Heart,Bringing Out The Dead,Matchstick Men,Birdy,8MM,,\Moonstruck,και μετα δες και το The Rock και Face/off για να χαλαρώσεις

        Σου λέω για ταινίες που έχω δει και μετά πες μου αν είναι ηθοποιός.


        Τι σχέση έχει αυτό; Εδώ βλέπω ταινίες που γυρίστηκαν πριν γεννηθεί ο παππούς μου, LOL!
        Ναι ρε μπορεί να δεις Κουροσαβα και Χιτσκοκ αλλα παλιες ταινιες του Cage δεν νομίζω

        Comment


        • Originally posted by Ground_zero View Post
          ΟΚ κοιταχτε, egw opws eipa prin den tha katsw na krinw to an paizei kala h oxi kapoios apo aftous tous 4 hthopoious, alla mporw na eimai sigouros oti prwton mou aresei sxedon kathe tainia pou exoun paiksei kai defteron oi roloi tous pistevw oti tous pane ganti.

          Symfwna me afta loipon egw goustarw na tous vlepw kai tous paw.
          Afta.
          +1

          Comment


          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
            Μπορώ να σου προτείνω :Raising Arizona,Adaptation,Leaving Las Vegas,Wild At Heart,Bringing Out The Dead,Matchstick Men,Birdy,8MM,,\Moonstruck,και μετα δες και το The Rock και Face/off για να χαλαρώσεις

            Σου λέω για ταινίες που έχω δει και μετά πες μου αν είναι ηθοποιός.
            Έχω δει κάποιες και ειδικά το The Rock είναι απ' τις αγαπημένες μου ταινίες. Αλλά σε ποια ακριβώς απ' αυτές υποτίθεται ότι "υποκρίνεται";
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Ποιες έχεις δει ρε ; Το The Rock και Face/off το έβαλα για να χαλαρώσεις ;).
              Έχεις δει το Adaptation ας πούμε, το Birdy το Raising Arizona το Leaving Las Vegas το Wild At Heart, ή μονό το rock και face/off άντε και κάνα 8mm

              Comment


              • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                Το The Rock και Face/off το έβαλα για να χαλαρώσεις ;).
                Απ' την πολλή κουλτούρα των υπόλοιπων ταινιών του;

                Λοιπόν, για να τελειώνουμε, έχω δει τα:

                Knowing
                National Treasure: Book of Secrets
                8mm
                Snake Eyes
                City of Angels
                Face/Off
                The Rock
                Zandalee
                Wild at Heart

                Αυτά με μια πρόχειρη ματιά στην φιλμογραφία του στη wiki, ίσως να ξέχασα και κάποια.
                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                Comment


                • Το Con Air δες, best nicolas cage movie μετα τα face off/the rock...

                  Comment


                  • Originally posted by i Have no Equal View Post
                    Το Con Air δες, best nicolas cage movie μετα τα face off/the rock...
                    Ρε!!! Πως το ξέχασα αυτό; Χαχαχα, το έχω δει κι εγκρίνω με τα χίλια!! Και το cast τα σπάει γενικά!
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Gone in 60 secs, Next kai Snake eyes?
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Αρα εχω δίκιο, δεν έχεις ασχοληθει σοβαρα με Cage
                        Και έκανε μπαμ με αυτό που έγραψες :
                        Δεν έχει υποκριτικές ικανότητες, κάνει μπαμ κάθε στιγμή αυτό. Γενικά θεωρείται παγκοσμίως το #1 κλασικό παράδειγμα κακού ηθοποιού ή μάλλον μη-ηθοποιού που έκανε καριέρα στο Hollywood.
                        Να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι κάνας φαν, απλά εγώ τον θυμάμαι όταν τον θεωρούσαν και στους τοπ ηθοποιούς για αυτό και μου κάνει εντύπωση που τον λες τόσο κακό ηθοποιό. Τα τελευταία χρόνια σχεδόν δεκαετία το έχει ρίξει πραγματικά στην κουλτούρα :xp: αλλά αυτό δεν αναιρεί το παρελθόν, εκεί διαφωνώ εγώ. Και απο τους ηθοποιούς που αναφέρθηκαν είναι μακράν ο πιο ταλαντούχος, άσχετα με τι επιλογές κάνει τώρα.

                        Τότε που ήταν στα πάνω του έβγαλε και τις καλύτερες action ταινίες του Conair,The Rock και Face/off .

                        Comment


                        • Και πάλι όμως, σε αυτές τις "top" ταινίες ο ίδιος δεν κάνει καλή ερμηνεία, αυτό λέω εγώ.

                          Μπορώ να πω ότι στο Zandalee (άλλο το ότι ήταν μια απλώς ΟΚ ταινία) είχε κάνει πράγματι μια κάπως καλή ερμηνεία, σημάδι ότι ίσως τα χρόνια πριν βγει η ταινία να είχε καλές ερμηνείες. Αλλά μου είναι αδιανόητο ότι άνθρωπος με υποκριτικές ικανότητες μπορεί να πέσει τόσο χαμηλά στην πορεία.

                          Ούτως ή άλλως, το Zandalee βγήκε το 1991 και άρα μπορούμε άνετα να μιλήσουμε για δυο δεκαετίες "κουλτούρας", στο επίπεδο των ερμηνειών του τουλάχιστον.
                          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                          Comment


                          • Μιας και πιασαμε Cage , το Adaptation και το Matchstick Men τα εχει δει κανεις ; Imo 2 ταινιες που ο Cage κανει πολυ καλη ηθοποιια . Καποιες απο αυτες που αναφερατε δες τις εχω δει οποτε και μπαινουν στην must see list.

                            Comment


                            • Μπορώ να πω ότι στο Zandalee (άλλο το ότι ήταν μια απλώς ΟΚ ταινία) είχε κάνει πράγματι μια κάπως καλή ερμηνεία, σημάδι ότι ίσως τα χρόνια πριν βγει η ταινία να είχε καλές ερμηνείες. Αλλά μου είναι αδιανόητο ότι άνθρωπος με υποκριτικές ικανότητες μπορεί να πέσει τόσο χαμηλά στην πορεία.
                              Κοιτα ο Cage ξεκινησε με arthouse ταινιες και εχει κανει πολυ δυνατες ερμηνειες στην καριερα του (δεν υπαρχει αντιλογος σε αυτο, ειναι γεγονος), δεν ειχε καμια σχεση με τον Cage που γνωριζουμε σημερα, ναι απο ενα σημειο και μετα αρχισε το καλαματιανο ειναι αληθεια :xp: για αυτο ισως εχεις αυτην την γωμη. Εγω απο μικρος ημουν συνδρομιτης στο περιοδικο Σινεμα (εποχες που το internet δεν ηταν αυτο που ξερουμε σημερα) και θυμαμαι τον Cage στις πιο παλιες εποχες που ηταν πρωτοκλασατος και σοβαρος ηθοποιος (οσο και να σου φαινετ περιεργο τωρα) και οταν διαβασα αυτα που εγραψες μου εκανε τρελη εντυπωση.

                              Comment


                              • Originally posted by Raf
                                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                                Comment

                                Working...
                                X