Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post

    Για το Conan και Green Lantern τι να πω ρε Altair για εμένα είναι τα φαβορί για τα χρυσά βατόμουρα
    Για το Conan επειδή όντως ήταν εντελώς μέτριο και τίποτα το ιδιαίτερο σε συγχωρώ,για το Green Lantern όμως είμαι 100% αντίθετος.Φέτος είδαμε 4 ταινίες βασισμένες σε comics των DC/Marvel.Θεωρώ πως μετά το εξαιρετικό X-Men First Class το Green Lantern ήταν το καλύτερο.
    Carpe diem

    Comment


    • Originally posted by Ground_zero View Post
      Gamato!
      Tou exwsan to mentagion, to skoulariki kai ta galazia matia lol
      Πολύ καλό όντως. Οι μεγάλες ενστάσεις μου όμως εξακολουθούν να είναι το καστανό μαλλί και τα παχιά χείλη του. Ο Κόναν στις ιστορίες του Howard, πέρα από την εικόνα του Death Dealer ή των ασπρόμαυρων κόμικς, είχε κατάμαυρο ίσιο μαλλί, λεπτά χείλη και τετράγωνο πιγούνι - νταμάρι.

      Από εκεί και πέρα, ο Σβαρτσενέγκερ δεν ήταν ο Κόναν, ήταν απλά ο Σβαρτσενέγκερ. Έμπαινε στην οθόνη και ξέχναγες και το Howard και τα πάντα.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Είδα το Real Steel. Πολύ ωραίο action flick, μαεστρία, κρίμα που το είχαμε ξαναδει σχεδόν αυτούσιο το 1976
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Είδα το The Tree of Life του Terrence Malick και με ενθουσίασε.
          Από Malick έχω δει τα Badlands ,Days of Heaven,The Thin Red Line που μου άρεσαν πολύ και The New World που με απογοήτευσε.

          Το Tree of Life δεν είχα σκοπό να το δω αλλά λογο ότι τον τελευταίο καιρό το ειχα ρίξει στην ποιότητα (MI4, Conan, Priest, Real Steel, Fright Night, cowboys and aliens) είπα να κάνω το combo breaker και γενικά ήμουν στο mood για κάτι άλλο. Πριν το δω είχα την αίσθηση ότι θα είναι ακαταλαβίστικη (από ότι είχα δει και διαβάσει μου έκανε σε κάτι επιτηδευμένο, πομπώδης και εξεζητημένα επιδεικτικό) αλλά έκανα λάθος, είχε τα ποιητικά πλάνα/σκηνές του (θύμιζαν λίγο 2001: A Space Odyssey) αλλά είχαν νόημα σε αυτό που ήθελε να πει και αν και πολύ φιλόδοξο κατάφερε να είναι κατανοητό αλλά παράλληλα πολύπλοκο και βαθύ (όπως η σχέση του πατέρα με τον γιο) . Πραγματικά καλή ταινία, ίσως σε πολλούς να φαντάζει βαρετή αλλά αν ψάχνεστε για κάτι άλλο και είστε στο mood έχετε την υπόψη σας.

          edit: Μου αρέσει που το γράψαμε και οι δυο ολοσωστα το Real Steel :xp:
          Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
          το Real Steal
          Originally posted by Titus View Post
          Το Red Steel το διασκέδασα πολύ

          Comment


          • Τον τίτο τον καταλαβαίνω, έχω πει πολλές φορές το σαρδάμ ετούτο, ελέω game
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Το "Drive" είδα πριν λίγο, μια ταινία :troll:


              ενώ άρχισε υπερ γαμάτα με μια φοβερή σκηνή καταδίωξης όπου οι αργές λήψεις και τα πλάνα μέσα από το αυτοκίνητο :resp: κατέληξε σε ότινάναι αχταρμάς. Πολύ, ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ love story του κλώτσου με γυναίκα που στο μουνί της για τον άντρα της στη φυλακή η οποία ξαφνικά ερωτεύτηκε λιγομίλιτο, πόσο-βλακόμουτρο-για-ηθοποιός-θεέ μου τζογλαναρά επειδή έβαλε το μπέμπη 2 φορές για ύπνο και την πήγε βόλτα με το αμάξι.

              η επιλογή χρώματος στη γραμματοσειρά τελικά δεν ήταν τυχαία αν και προσπάθησα να είμαι "ανοιχτόμυαλος" χωρίς να με προκαταβάλει κάτι, δυστυχώς απέτυχα παταγωδώς να νικήσω το ένστικτο xD Κριμά γιατί η όλη φάση της ληστείας είναι φοβερά προσεγμένη και ενδιαφέρων κοιτώντας τη απ'τη σκοπιά ενός "outlaw" κασκαντέρ, οι σιωπηλες στιγμές που ακούγεται μόνο ο ασύρματος και οι ήχοι της νύχτας, το stealth κυνήγι με την αστυνομία, οι εσωτερικές λήψεις στη θέση του οδηγού με τη γενικότερη "βαριά" ατμόσφαιρα με προϊδέασαν για κάτι αρκετά καλό.

              Ταινία για 14 Φλεβάρη και είναι βασισμένη σε βιβλίο, κάνα άρλεκιν μάλλον.
              sigpic

              Comment


              • Ταινία για 14 Φλεβάρη και είναι βασισμένη σε βιβλίο, κάνα άρλεκιν μάλλον.
                ω θεε μου
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Ena einai to Drive filos:

                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by deus_d0pe View Post
                    Το "Drive" είδα πριν λίγο, μια ταινία :troll:
                    Χαχαχαχα, καλό, αν και διαφωνώ. Το Drive δεν το γουστάρεις για το σενάριο, που είναι σχηματικό, αλλά γιατί είναι εντελώς εικονοκλαστική ταινία στα όρια του κινηματογραφικού φετιχισμού. Δεν ξέρω γιατί σου έκατσε στο λαιμό τόσο το love story, δε θα βρεις νουάρ ή νεονουάρ ταινία χωρίς αυτό. Μάλλον σου φάνηκε άκυρος ο τρόπος που παρουσιάστηκε, οπότε πάω πάσο γιατί εμένα μου άρεσε.

                    Σκηνοθετικά πάντως η ταινία είναι απόλαυση και δε σηκώνω κουβέντα
                    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                    Comment


                    • σοβαρα παντως στο drive αν δεις το trailer ειναι σαν να εχεις δει ολη την ταινια

                      μαζι με τον τιτο , σκηνοθετικα μου αρεσε και ητανε ευχαριστη, cheesy love stories απο την μια μπαινουνε απο την αλλη βγαινουνε συνηθως

                      Comment


                      • Συμφωνώ 100% με τον Titus για το Drive . Η σκηνοθεσία είναι καταπληκτική το σενάριο είναι απλό, κάτι που δεν είναι αρνητικό και οι ερμηνείες πολύ καλές (ειδικά του Gosling). Στην ουσία είναι ένα neo noir που αν και έχει αρκετό action για το είδος (και ξεγελάσει κάποιους) είναι πολύ περισσότερο arthouse για τα γούστα των περισσότερων.


                        σοβαρα παντως στο drive αν δεις το trailer ειναι σαν να εχεις δει ολη την ταινια
                        Μα δεν είναι το σενάριο ο λόγος που είναι καλή η ταινία .

                        Ο ρόλος του Gosling και η ταινία γενικά μου θύμισε αρκετά τον Jef Costello και το Le Samourai, μεγάλο κομπλιμέντο για την ταινία .

                        Comment


                        • Re giati milate gia to ypodiestero Drive otan to afthentiko einai tainiara?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • To eida to Real Steel telika, poly kalh tainia.
                            Provlepsimh mexri to telos alla ti na pw, eimai teleiws sucker gia uderdog stories.
                            Rocky all over again and we like it!

                            O mikros btw poly wraios hthopoios gelasa poly
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Παρατηρησες τα Xbox720 ads στην τελευταια μαχη??

                              Και εμενα μου αρεσε αρκετα..

                              Comment


                              • Το ειδα και εγω προχθες και μπορω να πω οτι μου αρεσε επισης αρκετα.
                                xbox720 ftw

                                Comment

                                Working...
                                X