Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sinclair View Post
    Για το Solomon Kane συμφωνώ απόλυτα. Είχα δει ένα ποστ του deus_dope για την ταινία και όταν την είδα ενθουσιάστηκα. Πραγματικά πολύ καλή δουλειά κι ας υστερεί στο budget.
    Originally posted by Ground_zero View Post
    Ontws to Solomon Kane htan anelpista kalytero apo oti nomiza pws einai.
    Ας μπω κι εγώ στην παρέα σας. Το είδα σήμερα και όντως ήταν αρκετά καλό. Ο πρωταγωνιστής ήταν ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ στο ρόλο, τρομερή ένταση, τρομερό βάθος, γενικά σου έδινε να καταλάβεις πόσο τυρρανισμένος ήταν ο Kane, σε αντίθεση με τους επιδερμικούς χαρακτήρες που βλέπουμε συνήθως. Μου άρεσε επίσης ο απόκοσμος τρόπος με τον οποίο περνούσε το Κακό στην ταινία, όχι σαν κάτι υπερφυσικό ή εξωγήινο μα σαν κάτι που είχε άμεση σχέση με τον άνθρωπο και τις πράξεις του. Μου έκανε τρομερή εντύπωση και η σκηνή στην εκκλησία και, πολύ περισσότερο, η σκηνή της σταύρωσης που με συγκλόνισε χωρίς να το περιμένω (ούτε ο Ιησούς από τη Ναζαρέτ να ήταν). Ήταν τόσο βίαιο και απρόσμενο, τόσο έξω από τα καλούπια που χτύπαγε νεύρο. Γενικά αυτό το κομμάτι ήταν πολύ γήινο και ευτυχώς, γιατί αλλιώς η ταινία θα γινόταν χαλκομανία. Παρά το φτωχό μπάτζετ τα κοστούμια και τα εφέ ήταν αξιοπρεπέστατα, και το μόνο που της έλειπε ήταν περισσότερη δουλειά στις ξιφομαχίες. Ήταν απλά καλές, με το μοντάζ να κρύβει τις ατέλειες, αλλά ακόμα και ο Highlander (η σειρά) είχε καλύτερες. Η ηθοποιία ήταν τόσο καλή που έμοιαζε...αταίριαστη με την υπόλοιπη παραγωγή, μυ φάνηκε πως άνηκε σε mainstream high budget ταινία. Ειδικά ο Kane είχε μια απίστευτα επιβλητική φωνή που θα έκανε διάφορα χολιγουστιανά νούμερα να τρέξουν στη μαμά τους. Το μόνο που με ενόχλησε ήταν η διαρκής βροχή και λασπουριά από τη μέση και μετά, που μου φάνηκε υπερβολική.

    Μια απρόσμενα καλή περιπέτεια, ποιοτικό b-movie (αν υπάρχει τέτοιο πράγμα) και συστήνεται άφοβα.
    Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

    Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

    Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

    Comment


    • Πάντως το Destroyer μου άρεσε αρκετά. Πρέπει να το είχα δει για πρώτη φορά όταν ήμουν 5 χρονών χωρίς να ξέρω τι είναι και μου είχε κάνει πολύ εντύπωση το σημείο στο τέλος με τους καθρέφτες.
      Originally posted by Squall Leonhart
      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
      Originally posted by 丹野
      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
      Originally posted by Ryu_gr
      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

      Comment


      • Μάλλον δεν το θυμάσαι σωστά. Το συγκεκριμένο σημείο είναι περίπου στα μισά της ταινίας

        EDIT:
        Η πλάκα είναι πως κι εγώ από την τελευταία φορά που είχα δει την ταινία κάπου αρχές 90s στο MEGA( οι επόμενες ήταν βραδιές σαπίλας και ενοικίασης βιντεοκασετών και DVDs σαν φοιτητής ), πίστευα πως το συγκεκριμένο ήταν το τέλος. Μακάρι βέβαια, μιας και η τελική μάχη με το τέρας είναι πραγματικά άθλια. so bad it's good ένα πράγμα...
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Avengers 10/10
          Δε θα κάτσω καν να αναλύσω πως και γιατί,μόνο θα αναφέρω πως επιτέλους είδα σε ταινία της Marvel κάτι που διάβαζα στα κόμικς,αλλά σπάνια,μπορεί και ποτέ(δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα) έχω δει σε ταινία.
          ΕΥΓΕ!!!
          Carpe diem

          Comment


          • Avengers επιτελους και Cabin in the woods.

            Για το πρωτο τι να πω που δεν εχετε πει. Απλα επος και σιγουρα θα το ξαναδω μερικες φορες σε BR.. Το δευτερο επισης μου αρεσε γιατι αλλο περιμενα να δω και αλλο ειδα και επισης ειχε και πολυ καλο humor
             
            Ολα τα λεφτα ο Tanno στο τελος που τρολάρει ολο τον πλανήτη..


            Avengers - 9.5/10 Κοβω λιγο λογο του πρωτου μισου που αν και μου αρεσε τραβηξε σε μερικα σημεια παραπανω απ'οσο χρειαζοταν.

            Cabin in the woods - 8/10 Μου αρεσε περασα καλα γελασα και τιποτα περισσοτερο.

            Comment


            • Originally posted by i Have no Equal View Post
              Avengers επιτελους και Cabin in the woods.

              Για το πρωτο τι να πω που δεν εχετε πει. Απλα επος και σιγουρα θα το ξαναδω μερικες φορες σε BR.. Το δευτερο επισης μου αρεσε γιατι αλλο περιμενα να δω και αλλο ειδα και επισης ειχε και πολυ καλο humor
               
              Ολα τα λεφτα ο Tanno στο τελος που τρολάρει ολο τον πλανήτη..


              Avengers - 9.5/10 Κοβω λιγο λογο του πρωτου μισου που αν και μου αρεσε τραβηξε σε μερικα σημεια παραπανω απ'οσο χρειαζοταν.

              Cabin in the woods - 8/10 Μου αρεσε περασα καλα γελασα και τιποτα περισσοτερο.
              BTW συν-σεναριογράφος του Cabin In The Woods είναι ο Whedon.

              Comment


              • Ναι το ηξερα, φανηκε απο το humor σε καποιες στιγμες.. Επισης
                 
                Επρεπε μαζι με τους αρχαιους θεους να πεταχτει και ο Thor με το Mjolnir στο τελος να μας στειλει εντελως η ταινια..

                Comment


                • Μάλλον δεν το θυμάσαι σωστά. Το συγκεκριμένο σημείο είναι περίπου στα μισά της ταινίας

                  EDIT:
                  Η πλάκα είναι πως κι εγώ από την τελευταία φορά που είχα δει την ταινία κάπου αρχές 90s στο MEGA( οι επόμενες ήταν βραδιές σαπίλας και ενοικίασης βιντεοκασετών και DVDs σαν φοιτητής ), πίστευα πως το συγκεκριμένο ήταν το τέλος. Μακάρι βέβαια, μιας και η τελική μάχη με το τέρας είναι πραγματικά άθλια. so bad it's good ένα πράγμα...
                  http://thatguywiththeglasses.com/vid...-conan-part-02
                  Δίκιο έχεις, απ'ότι φαίνεται δεν είναι ούτε καν στη μέση το σημείο αυτό. Πάντως συνεχίζει να είναι αυτό που μου έχει μείνει περισσότερο. Πλάκα πλάκα βλέποντας τον τύπο με τα γυαλιά το μόνο που θυμόμουν σχετικά καλά ήταν αυτό με τους καθρέφτες, η σκύλα του Andy Warhol με την αλογοουρά (κυριολεκτικά όμως) και το τέρας με το κέρατο στο τέλος (περισσότερο το κέρατο και λιγότερο το τέρας).
                  Originally posted by Squall Leonhart
                  I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                  Originally posted by 丹野
                  Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                  Originally posted by Ryu_gr
                  υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                  Comment


                  • Originally posted by straier View Post
                    Δίκιο έχεις, απ'ότι φαίνεται δεν είναι ούτε καν στη μέση το σημείο αυτό. Πάντως συνεχίζει να είναι αυτό που μου έχει μείνει περισσότερο. Πλάκα πλάκα βλέποντας τον τύπο με τα γυαλιά το μόνο που θυμόμουν σχετικά καλά ήταν αυτό με τους καθρέφτες, η σκύλα του Andy Warhol με την αλογοουρά (κυριολεκτικά όμως) και το τέρας με το κέρατο στο τέλος (περισσότερο το κέρατο και λιγότερο το τέρας).
                    Να το κοιτάξεις αυτό.:troll:
                    Carpe diem

                    Comment


                    • To eida kai egw to Avengers telika, htan ola osa perimena kai ebweitai oti goustara apeira kietsi.

                      To mono pragma me to opoio exw love-hate relationship einai o Hulk.
                      Nai ekane gamata pragmata, nai ton fovontousan poio poly apo tous idious tous exthrous, nai ta mamhse ola sto telos, alla den htan o gamatos Hulk ths defterhs tainias, oute se opsh, oute se dramatikh metamorfosh, oute se bad assness (attitude), den katafere na shkwsei to sfyri tou Thor kai na tou to petaksei kai telos o Banner den htan o Norton :/

                      Oh well...
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • O Hulk του avengers ήταν πολύ πιο +++ από όλους τους προηγούμενους σε όλα και ο ηθοποιός που έκανε τον banner απλά ότι καλύτερο μπορούσαν να βάλουν...Δεν ξέρω τι δεν σου άρεσε...Το σφυρί ήθελα να το σηκώσει και γω...
                        Nintendo I.D.: paixtis
                        3ds friend code: 2664-2347-7128

                        Comment


                        • Des ksana ton Hulk tou Norton kai tha katalaveis.
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Ground_zero View Post
                            Des ksana ton Hulk tou Norton kai tha katalaveis.
                            Το 2??Ήταν πολύ καλός δεν λέω.Απείρως καλύτερος του 1 αλλά στο avengers με την τεχνολογία, τα εφέ και τα γραφικά ξεφύγαν εντελώς.
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Ta grafika einai to idio apla o hulk tou norton htan poio gamatos.
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Σαν γραφικά οταν γινεται Hulk Ισως αλλα σαν ηθοποιος ο Mark Ruffalo θεωρω οτι ταιριαζε πολυ καλυτερα σαν Bruce Banner παρα ο E. Norton. Δεν λεω οτι δεν μου αρεσει σαν ηθοποιος αλλα αυτες οι ταινιες δεν ειναι το στυλ του. Προσωπικη αποψη παντα..

                                Το Mjolnir μονο ο Thor δεν μπορει να το σηκωσει?? Η οποιος ειναι αξιος(συμφωνα με το Spell Που εριξε ο Odin.. )

                                Comment

                                Working...
                                X