Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Γενικά πολύ καλό το amazing. Επαναλαμβάνει κάποια σκηνικά από την πρώτη spidey movie αλλά δείχνει και τη δική της προσωπικότητα. Δεν ξεφεύγει σαν action super hero movie, αλλά κρατάει τον πήχη ψηλά.

    Αν και πιο πολύ spider-man fan, σύμφωνα με αυτά που έχουμε δει, η ταινία που περιμένουμε να το κάνει αυτό και να ανεβάσει τον πήχη στο θεό, είναι ναι, καλά καταλάβατε, BUTTMAN!
    The illusion of free will is an illusion.

    Comment


    • Τι να πω, εγώ που το είδα το spiderman μου φάνηκε μάπα ολκής. 3D ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ, τον Παρκερ δεν τον χώνεψα μία, λίγη δράση και πολύ out of character του κεντρικού ήρωα.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Είδα επιτέλους το L.A. Confidential! Ήταν πολύ καλό και χάρηκα ιδιαίτερα που έβαλαν Ed Harris σε τέτοιο ρόλο καθώς είναι από τους αγαπημένους μου ηθοποιούς και το έκανε σωστά. Καθ' όλη τη διάρκεια επαναλάμβανα από μέσα μου "ώστε από κει πήραν την ιδέα για το L.A. Noire"!...


        Comment


        • To είδα και εγώ το amazing. Πολύ καλύτερο από το πρώτο αυτό είναι σίγουρο.
          Όσο για το 3D το έχω αποφασίσει προ πολλού ότι δεν ξαναβάζω αυτά τα κωλογυαλιά.

          Το στόμα του Lizard δεν μου φάνηκε πολύ καλό.
          Πάντως αξίζει με τα 1000.

           
          Εγώ δεν έκατσα να δω την σκηνή




           
          Ρε γαμώτο, γιατί σκότωσαν τον θείο; Πωωωω ξενέρωσα εντελώς.

          Comment


          • Originally posted by Titus View Post
            Τι να πω, εγώ που το είδα το spiderman μου φάνηκε μάπα ολκής. 3D ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ, τον Παρκερ δεν τον χώνεψα μία, λίγη δράση και πολύ out of character του κεντρικού ήρωα.
            +1

            Comment


            • Vazw edw afto to video epeidh den tairiazei se kalytero thema (nomizw).

              Top 11 FUCK YEAH Movie themes:
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Για τον Master ρε γαμώτο.
                Σήμερα έκατσα και είδα πρώτη φορά το Back to the Future.
                Instant classic ντάξει τι να λέμε τώρα.Πρέπει όσο συντομότερα γίνεται να βάλω να δω και το 2 και μετά το 3.
                10/10
                Carpe diem

                Comment


                • DEN EIXES DEI BACK TO THE FUTURE?????
                  Entaksei afou to eides estw kai twra toulaxiston kairdizeis pontous
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • To 2 tha sou aresei kai to 3 tha sou afisei mia diaforetiki geusi, stin arxi mporei na min sou aresei toso alla an to deis 2 3 fores meta kai to epeksergasteis tha sou ginei klasiko fav.

                    Comment


                    • Dark Knight Rises (ποζερια κι ετσι).

                      Η τριλογια εκλεισε πολυ καλα, αλλη μια ταινια με τα γνωριμα πλεον υψηλα standards, αν και παρολαυτα πιστευω πως το Rises ειναι ευκολα κατωτερο του 2ου μερους και μαλλον κατωτερο και του πρωτου. Οκ μια γνωμη λεω, στην τελικη ολοι θα το δουν και καλα θα κανουν κιολας.
                      Για τις οποιες ενστασεις κτλ η παρουσια της Anne Hathaway ειναι αρκετη για να τα ξεχασει κανεις ολα βεβαια.
                      Οσον αφορα την πλοκη τρωγομαι να σχολιασω κατι συγκεκριμενο, αλλα βλεπω να το συζηταμε σε καποια αλλη φαση αυτο το θεμα..

                      Comment


                      • Ton spaei ton bat h den ton spaei kai an ton spaei einai arxh h mesh?
                        Egw afto thelw na mathw alla entaksei spoilers gia tous allous

                        H Catwoman einai poutana h oxi? kai einai h Selina Kyle, h mas xwnoun kamia Holly Robinson?
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Χαχα ωραίος Xeno, την ταινία την περιμένω πως και πως, ελπίζω να μην το είδες με καμιά μεταγλώττιση. Εμείς θα αργήσουμε να το δούμε καθώς θα βγει 21 Αυγούστου εδώ, έτσι τελευταίοι και καταϊδρωμένη παγκοσμίως .

                          Χωρίς να το έχω δει, είμαι σίγουρος ότι θα τον σπάει ο Bane (για ένα πράγμα είναι γνωστός ο Bane και δεν θα το έχουν στην ταινία ;)
                          Η catwoman είναι η selina Kyle το ξέρουμε και από τα trailer, και πουτάνα δεν παίζει να είναι, κόβω τον.... , άλλωστε και στα comic μόνο στο year one ήταν πουτάνα και δεν βρίσκω τον λόγω να είναι στο Nolanverse.

                          Εγώ αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για τις μάχες μεταξύ Batman-Bane (είναι καλές, καλογυρισμένες ; κτλ) και πόσο screentime έχει ο Batman, αυτό που φοβάμαι είναι ότι θα έχει κάνα σπάσιμο στην μέση προς αρχή και από εκεί και πέρα θα αναλαμβάνει η catwoman, με τον ο batman να ξανάεμφανίζεται στο τελευταίο μισάωρο.

                          Τώρα να ρωτήσω αν πεθαίνει o Batman στο τέλος είναι megaspoiler και δεν πιστεύω άλλωστε να το τολμήσει ο Νολαν (το πολύ πολύ να φλερτάρει με την ιδέα) δεν έχει και νόημα imo. Για τον ρόλο της Marion Cotillard είναι τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια, οπότε το μόνο που δεν περιμένω από την ταινία είναι plot-twists. Αυτό που περιμένω εγώ για να είμαι ικανοποιημένος είναι καλή και μπόλικη δράση με μια πιο personal ματιά στον Batman/Bruce όπως στο begins και όχι σε ρολο δευτεραγωνιστη οπως στο TDK.

                          Να πούμε ότι ακόμα δεν βγήκε η ταινία έχουμε τραγωδία στην Αμερική. 12 νεκρούς και πολλούς τραυματίες στην μεταμεσονύχτια προβολή της ταινίας.

                          Comment


                          • Originally posted by Xeno View Post
                            Dark Knight Rises (ποζερια κι ετσι).

                            Η τριλογια εκλεισε πολυ καλα, αλλη μια ταινια με τα γνωριμα πλεον υψηλα standards, αν και παρολαυτα πιστευω πως το Rises ειναι ευκολα κατωτερο του 2ου μερους και μαλλον κατωτερο και του πρωτου. Οκ μια γνωμη λεω, στην τελικη ολοι θα το δουν και καλα θα κανουν κιολας.
                            Για τις οποιες ενστασεις κτλ η παρουσια της Anne Hathaway ειναι αρκετη για να τα ξεχασει κανεις ολα βεβαια.
                            Οσον αφορα την πλοκη τρωγομαι να σχολιασω κατι συγκεκριμενο, αλλα βλεπω να το συζηταμε σε καποια αλλη φαση αυτο το θεμα..

                            καλα μας επεισες τωρα !

                            Comment


                            • Solid δεν εχει νοημα να πω το οτιδηποτε πανω σε αυτα που ειπες γιατι θα κανω spoil διαφορα, εισαι σιγουρα διαβασμενος παντως, οποτε ειμαι περιεργος να διαβασω και τη δικη σου γνωμη οταν ερθει η ωρα.

                              Comment


                              • Egw peritto na pw oti exw mathei polla gia thn tainia
                                Mou exoun spoileriasei sxedon ta panta, opote eimai immune pleon.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X