Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδα μια ταινία ονόματι Bon Cop, Bad Cop. Κλασική ταινία δράσης με αστυνομικούς, είχε αρκετά κλισέ, αλλά πραγματικά την θεωρώ από τις κορυφαίες ανάλαφρες ταινίες δράσης που έχω δει. Την προτείνω ανεπιφύλακτα, μην πω ότι είναι και must-see για όσους απολαμβάνουν το είδος.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Ευχαριστώ Altair,αλλά μάλλον θα ψήσω το αίσθημα-ή θα το αγγαρέψω όπως το βλέπει ο καθένας

      ΠΟΤΕ δε χώνεψα μαύρο το Nick Fury...Δεν ξέρω γιατί.Ασημένια στολή?Μανδαρίνος?Χμμμμμ!!
      Τον πάω τρελά τον War Machine μεταξύ μας...

      Και έτσι για να βάλω και το game related
      Iron Man από Marvel Super Heroes:War of the Gems για Saturn
      http://www.youtube.com/watch?v=GwwHU3TKkiw
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Τον πάω τρελά τον War Machine μεταξύ μας...
        [/b]
        Και ποιος δεν τον πάει;
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • δε λέω καλός και άγιος ο War Machine αλλά προτιμώ χίλιες φορές τον συνονόματο.
          Carpe diem

          Comment


          • μόλις είδα το shoot em up.ταινιάρα.άξιζε τα 7 ευρώ αν τα είχα δώσει.ουσία 0.διασκέδαση 10.
            άνετα την ξαναβλέπω παρόλα τα κουλά που είχε μέσα.τελικά το πραγματικό του όνομα δεν το μάθαμε.επίτέλους μια ταινία που είδα τη Μπελούτσι και μου άρεσε.
            Carpe diem

            Comment


            • Alitheia sas arese to shoot em up?
              Ego molis eida 1h fora to V for Vendetta (ksero eimai aisxos...)
              Molis tora katalava ti esti evdomi texni..

              Comment


              • Alitheia sas arese to shoot em up?
                Ego molis eida 1h fora to V for Vendetta (ksero eimai aisxos...)
                Molis tora katalava ti esti evdomi texni..
                [/b]
                Τωρα διαβασε και το comic να δεις τι εστι 9η ;)
                My blog:Doppel's Den

                Comment


                • Μόλις είδα το "Αντίο παλλακίδα μου" του Chen Kaige. Πραγματικά πανέμορφη ταινία, δεν κάνουν πλέον τέτοιες ταινίες αυτοί οι Κινέζοι. Η ιστορία της Κίνας από το 1920 κάτι έως το 1970 και μετά ξέρω γω, πραγματικά πανέμορφη, καμία σχέση με αυτές τις άθλιες που βγαίνουν σήμερα. Δείτε την, όλοι όσοι αγαπάτε τον κινηματογράφο και ιδιαίτερα τον κινέζικο πολιτισμό...

                  Edit: Μιλάμε για πραγματικό αριστούργημα . Τι κοστούμια, τι ερμηνείες, τι σκηνικά και τι φωτογραφία. Όλα τέλεια, πανέμορφα, πολύχρωμα και μέσα από τα πάντα διαφαίνεται το κλίμα της εποχής, η ιστορία της Κίνας, τα πολιτικά γεγονότα και πώς όλα αυτά άλλαζαν την παράδοση και την καταδίωκαν. Στο τέλος έμεινα άναυδος με την τροπή των πραγμάτων.

                  Για ένα διάστημα θα συνεχίσω αυτήν την πορεία στον κινέζικο κινηματογράφο εκείνης της εποχής, αφήνοντας μία για πάντα τις τελείως αδιάφορες ταινίες του τωρινού...

                  Και το Raise the Red Lanters (Άναψε τα κόκκινα φανάρια) που ανέφερα σε προηγούμενο post είναι εξίσου τέλειο...

                  Comment


                  • Μια καταπληκτικη ταινια που ειχα προσφατα την τυχη να δω ειναι το ''das leben den anderen'' (aka οι ζωες των αλλων,οπως κυκλοφορει στην ελλαδα). Αν κ στην αρχη υποψιαστηκα οτι θα ειναι η κλασσικη μουφοκουλτουριαρικη πατατα, ευτυχως επεσα τερμα εξω.Η ταινια μας μεταφερει στο ανατολικο βερολινο του '84,οπου η Σταζι βαζει εναν πρακτορα να παρακολουθησει εναν υποπτο για φιλελευθερες ιδεες κ συγγραμματα συγγραφεα κ την κοπελα του.Κ στην ουσια παρακολουθουμε την μεταλλαξη του πρακτορα απο ενα σκληρο,απανθρωπο, no life χαφιε σε εναν πραγματικο ανθρωπο π οχι μονο ταυτιζεται με τον συγγραφεα,αλλα στην τελικη τον βοηθαει κιολας.

                    Αψογη σκηνοθεσια κ ερμηνεια απ τον ηθοποιο που υποδυεται τον πρακτορα,αποδιδει μοναδικα την μεταστροφη του απ τη φασιστικη "ορθη" ρουφιανια της Σταζι με οτι αυτη αντιπροσωπευει στην πεποιθηση οτι υπαρχουν κ αλλες αξιες περα απ το υπηρεσιακο καθηκον.μια καλη επιλογη για οσους θελουν να δουν κατι αλλο απο transformers (ΝΑΙ το ειχα δει κ με αρεσε,το παραδεχομαι )

                    Comment


                    • ξαναείδα πρόσφατα το drunken master 1 με τον Jackie Chan.νομίζω η πρώτη ή η δεύτερη ταινία του είναι.απίστευτη ταινία.πολύ γέλιο.πολύ ξύλο και ωραίες σκηνές.ειδικά η τελική μάχη που παλεύει με drunken style τα σπάει ανελέητα.το 2 δε μου άρεσε καθόλου.παραήταν άθλιο.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Τα έσπασε απλά...Robert Downey πήρες όλη την ταινία στις πλάτες σου και I salute you in the name of the God of Rock(που θα έλεγε και ο Jakc Black )

                        Έφυγε και παραγγελία για Essential Ironman tpb vol.1 και 2 και είμαστε κομπλέ.
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • νάτος ο Παιχτούρας.έτσι μπράβο ρε Burai. ;)
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Μολις ειδα και το τελευταιο (12ο) επεισοδιο του Devil May Cry (anime).H σχετικα μικρη σειρα ριχνει φως σε καποιες πτηχες του lore του ΙΡ που δεν καλυπτονται απο τους τιτλους που προηγηθηκαν και σε γενικες γραμμες μου αρεσε πολυ.Αν και δε προκειται για ενα combat-centered δημιουργημα οπως θα περιμενε κανεις απο ενα προιον που φερει το ονομα DMC,ασχολειται αρκετα με τους χαρακτηρες που εχουν εμφανιστει κατα τη διαρκεια των παιχνιδιων καθως και με την ψυχολογια του πρωταγωνιστη.Ο σχεδιασμος ειναι καταπληκτικος (φοβερη λεπτομερεια κι animations (top-notch quality) χαρισματικοι και γεματοι humour διαλογοι και απειρη ποζερια (surprise surprise!!!).H δραση προχωρα και γινεται πιο εντατικη οσο πανε τα επεισοδια με αποκορυφωμα το τελευταιο που φτανει σε επιπεδα θεωσης.Σεναριο υπαρχει αν και στο μεγαλυτερο μερος της διαρκειας της σειρας εχει παρασκηνιακο χαρακτηρα.Σε γενικες γραμμες μια πολυ καλη παραγωγη που δε θα απογοητευσει τους fans,εκτος βεβαια κι αν περιμενουν ξερο πιστολιδι .
                            <div align="center">

                            "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                            Comment


                            • Catwoman ή πως να σπαταλήστετε άσκοπα 100 λεπτά από τη ζωή σας.Αν και ήξερα πως η ταινία είχε αποσπάσει κακές κριτικές και είχε σαρώσει τα... Χρυσά Βατόμουρα ήθελα να την δω για να σχηματίσω τη δική μου άποψη.Άλλωστε την είχα εδώ και καιρό από μία εφημερίδα γιατί να δώσω λεφτά για να τη νοικιάσω δεν έπαιζε...

                              Γενικά δεν πιστεύω ότι ήταν τραγική,αλλά ήταν ΠΟΛΥ κακοφτιαγμένη.Η σκηνοθεσία ήταν για τα κλάματα,ενώ το σενάριο έμπαζε από παντού. Μία...καταστροφική κρέμα που απειλεί το δέρμα όλων των γυναικών ανά την υφήλιο και μία διαβολική γυναίκα της οποίας το δέρμα από την κατάχρηση της συγκεκριμένης κρέμας έχει γίνει...ζωντανό μπετό?&#33; Gimme a break... Αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Τα σεναριακά κενά,σημαντικά ή ασήμαντα,είναι πολλά σε όλη την έκταση της ταινίας και σε προδιαθέτουν αρνητικά από το ξεκίνημα της ταινίας.Τα εφέ δεν ήταν άσχημα,αλλά θα μπορούσαν να είναι πιο εντυπωσιακά για μια τέτοιου είδους ταινία,ενώ το soundtrack ήταν μέτριο.Στη σκηνή που η Hale Berry παίζει μπάσκετ με τον "καλό" της και στο background παίζει το scandalous ήμουν έτοιμος να βάλω τα κλάματα (από τα γέλια).Όχι μόνο για τη μουσική επιλογή,αλλά γιατί και όλη η σκηνή είναι τόσο κακοφτιαγμένη και...κάπως που δεν μπορείς να μη γελάσεις. Οι περισσότερες ερμηνείες είναι από μέτριες έως κακές.η Hale Berry σε μερικά σημεία μου άρεσε,σε μερικά πάλι έκλεινα τα μάτια μου από αμηχανία.Το μόνο πράγμα που μπορώ να πω ότι μου άρεσε πολύ στην ταινία ήταν η παρουσία της πάντα όμορφης -όσα χρόνια κι αν περάσουν- Sharon Stone.

                              Κατά τ&#39;άλλα μπορώ να πω με σιγουρία πως ναι μεν ήταν μία ΚΑΚΗ ταινία με όλη τη σημασία της λέξης,αλλά δε θα την κατάτασα στις χειρότερες ταινίες που έχω δεί.Υπάρχουν και πολύ χειρότερες...
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • Πεδίο Μάχης Γη ας πούμε;το είχα δει στον κινηματογράφο.είχαμε ξενερώσει τόσο μέσα στην αίθουσα που παίζαμε πόλεμο με τα ποπκορν με κάτι άλλα παλικάρια.εκείνη τη χρονιά είδα ότι σάρωσε τα χυσά βατόμουρα.χρόνια μετά είδα ότι ψηφίστηκε η χειρότερη ταινία όλων των εποχών.
                                πάντως το Κατγούμαν αν και άθλια ταινία μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η κίνηση της Halle Berry που κυριολεκτικά θύμιζε γάτα. B)
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X