Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Θεός thanks

      Comment


      • Θα απογοητευτείτε...
        Do a barrel roll!

        Comment


        • γιατι ρε, μεχρι στιγμης μια χαρα μου φαινεται...
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • και μένα δε μ αρεσε ιδιαίτερα το αν και τα Μποντ ποτε δε με τρελάνανε.

            Είδα το batman rises χθες, τι έπος ηταν αυτό!?!?!

            Comment


            • Ετσι επος, το κατεβασα και το ξαναδα.
              Do a barrel roll!

              Comment


              • μου ειχε κοψει την ανάσα για ώρες τι να πω μπράβο τους, ανατροπή φοβερά σκηνικά φοβεροί εχθροί , δεν είχαν τζοκερ να κλέψει τη παράσταση αλλά ήταν ψηλά σε όλα τα επίπεδα!

                Comment


                • Μόνο κακό της ταινίας το αδύναμο σενάριο πιστεύω (σχετικά πάντα με τα στάνταρ που έθεσαν τα δύο προηγούμενα).

                  Comment


                  • για μένα ήταν καλύτερο απο τις προηγούμενες το βρήκα πολύ bombastic!

                    Comment


                    • Μ' αρεσε οτι εκαναν τον Batman να φαινεται αδυναμος μπροστα στον Bane. Επισης δε περιμενα οτι θα ταν τοσο γαματη catwoman η Hathaway.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Egw akomh den mporw na katalavw ti vlepete se afthn thn tainia alla telos pantwn

                        Eida to Looper, poly kalh tainia alla poly vareth apo thn mesh kai meta mexri ligo prin to telos (wraio to telos).

                        Epishs meta apo 15 xronakia eida ksana to Real Genius, gamath 80s tainia klassikh aksia.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Ξαναείδα το Rises επιτέλους σε υψηλή ανάλυση. Δε μπορώ να θυμηθώ πλέον τι δε μου άρεσε όσον αφορά το σενάριο της ταινίας. Βεβαίως, στο Rises έλειπε η δυναμική που χάρισε ο Ledger στο TDK αλλά απο το casting και την ηθοποιία μέχρι το καταιγιστικό μοντάζ και το soundtrack είδα ένα αξιοπρεπέστατο κλείσιμο σε μία ευρηματική τριλογία.
                          Χαίρομαι πολύ γιατί το κινηματογραφικό βάθος που δόθηκε στο σύμπαν του Batman είναι χωρίς προηγούμενο. Πιστεύω πως οποιαδήποτε άλλη κινηματογραφική προσπάθεια στο μέλλον θα είναι καταδικασμένη να αποτύχει μπροστά στο μεγαλείο των ταινιών του Nolan.

                          Comment


                          • Ase me na sou thymisw: kako senario sto opoio oi kakoi ths ypotheshs eixan kako sxedio pou den vgazei kanena nohma opws kai oi idioi.
                            Kai elaxisto Batman.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Την ταινία την είδα δυο φορές στο σινεμά και προσπάθησα πολύ να πίσω τον εαυτό μου ότι μου αρέσει, αλλά τελικά δεν τα κατάφερα , δεν λέω ότι είναι τελείως μούφα αλλά με αυτό το σενάριο για εμένα έκλεισε η τριλογία με απογοητευτικό τρόπο. Plotholes, κακοραμμένους χαρακτήρες (η Ταλια για παράδειγμα που είναι και από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες ήταν τέρμα out of character και κακογραμμένη, κρίμα και για την ηθοποιό) ελάχιστος Μπατμαν, ηλίθιες αμερικανιές, κακή επιλογή βασικού villain και γενικά πιστεύω τα στοιχεία που χρησιμοποιήθηκαν από τα the dark knight returns, knightfall και no man's land δεν υλοποιήθηκαν σωστά. Απογοήτευση.

                              Comment


                              • Το rises εχει φαει τετοια αναλυση και ερευνα(με σκοπο να φανουν οι αδυναμιες του) που πραγματικα καμια αλλη ταινια δεν το εχει καταφερει αυτο.. Περιμενω να δω αντιδρασεις στο "reboot" που θα αρχισουν τα κλαμματα, πολυ καλομαθαμε νομιζω για να λεμε και το rises κακη ταινια..

                                κακή επιλογή βασικού villain
                                Κακη με ποια ενοια?? Δε σου αρεσε ο ηθοποιος?? Προτιμουσες τον Bane του B&R η δε σου αρεσει ο Bane γενικα??

                                Κατα τα αλλα ειδα looper και μου αρεσε παρα πολυ.. 9/10

                                Comment

                                Working...
                                X