Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by straier View Post
    Αν ο άλλος έχει αντιπροσωπεία της Audi νομίζεις δε θα προσβληθεί;
    Δεν θα έπρεπε, εγώ έκανα κοπλιμέντο στην εταιρεία!
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Straier αν δεν την πετάξεις δεν μπορείς έτσι;Πες μου σε πόσες ταινίες είναι απαραίτητοι οι υπότιτλοι και σε πόσα παιχνίδια αντίστοιχα;Και δεν είναι αναγκαίο να είναι υπότιτλοι.Hints,tutorials κλπ που ίσως δεν συνοδεύονται από ήχο στα παιχνίδια,αν δεν έχεις HD δεν βλέπεις τίποτα.
      Carpe diem

      Comment


      • Οι υπότιτλοι όσο απαραίτητοι είναι στα παιχνίδια άλλο τόσο είναι και στις ταινίες.
        Τώρα για μενού κλπ μπορούν απλά να κάνουν τις γραμματοσειρές αρκετά μεγάλες ώστε να φαίνονται και σε χαμηλές αναλύσεις και όχι να σε υποχρεώνουν να πάρεις HD για να μπορείς να διαβάζεις σαν άνθρωπος...
        Originally posted by Squall Leonhart
        I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
        Originally posted by 丹野
        Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
        Originally posted by Ryu_gr
        υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

        Comment


        • Δεν έχω hd και δεν αντιμετωπίζω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Φυσικά τα γράμματα είναι δυσδιάκριτα απο μεγάλη απόσταση αλλά γενικά τα παιχνίδια είναι playable. Το Halo Wars είναι ένα παιχνίδι που σου βγάζει τη πίστη σε crt.

          Comment


          • Originally posted by straier View Post
            Οι υπότιτλοι όσο απαραίτητοι είναι στα παιχνίδια άλλο τόσο είναι και στις ταινίες.
            Τώρα για μενού κλπ μπορούν απλά να κάνουν τις γραμματοσειρές αρκετά μεγάλες ώστε να φαίνονται και σε χαμηλές αναλύσεις και όχι να σε υποχρεώνουν να πάρεις HD για να μπορείς να διαβάζεις σαν άνθρωπος...
            Το θέμα δεν είναι τι μπορούν να κάνουν,αλλά τι κάνουν.
            Πίσω στην τρύπα σου,τρολ.
            Carpe diem

            Comment


            • Δεν αμφιβάλλω Ραφαήλ. Και γω μέχρι πρότινος σε SD έπαιζα και μόνο στο Mass Effect θυμάμαι να είχα πρόβλημα. Στον Αλταίρο πήγαινε. Με τη λογική αυτή Αλταίρ να αρχίζουν να βγάζουν ταινίες μόνο με το 3D που θα φαίνονται θολές χωρίς γυαλιά ώστε να γίνει απαραίτητο.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Ας το κάνουνε,να δεις εκεί πόσοι θα πάνε για κλείσιμο.
                Α και για να μην ξεχνιόμαστε.Εσύ μιλάς για κάτι υποθετικό,ενώ εγώ μιλάω για κάτι που ήδη γίνεται.
                Άντε,αργείς να βρεις τον δρόμο της επιστροφής για την σπηλιά σου παλιοτρόλ;
                Carpe diem

                Comment


                • Τις προάλλες τίμησα το Paul, ταινία του 2011. Ο περίφημος εξωγήινος του Roswell τελικά υπήρξε και μάλιστα "φιλοξενούμενος" της κυβέρνησης των ΗΠΑ, μέχρι τη στιγμή που αποφάσισαν να τον σκοτώσουν. Εκείνος δραπέτευσε και βρήκε στο δρόμο του δύο νερντάκηδες που μόλις γύρισαν από την Comic Con. Συμπαθητική κωμωδία, όταν δεν υποτιμά τη νοημοσύνη σου με κλισέ μεταμφιεσμένα σε tribute παλιών ταινιών παρόμοιας θεματικής.

                  Comment


                  • Ακόμα χτυπιέσαι ρε Altair ότι έχεις δίκιο?

                    Comment


                    • Originally posted by TheCursed
                      Το τμήμα marketing της Audi έχει κάνει πράγματι θαύματα την τελευταία δεκαετία...

                      Άσχετο με το θέμα αλλά τι εννοείς;
                      I'm back bitches... Version 2.0

                      Το νέο forum για το αυτοκίνητο: PetrolHeads

                      Comment


                      • Raphael τα κυριότερα δεν έγραψες όμως.

                        Simon Pegg
                        Nick Frost
                        Seth Rogen

                        Και δεν ήταν κλισέ, ήταν όντως tribute και μάλιστα πολύ ψαγμένα όπως πχ ότι στο τέλος
                         
                        εμφανίζεται για alien "hunter" η Weaver lolz


                        Αλλά και στις μη-tribute σκηνές έκλασα στο γέλιο.
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        •  
                          Κλισέ ήταν το ότι σηκώθηκε στο τέλος αλλά τη πάτησε το διαστημόπλοιο, και όχι δεν είναι αστείο στην 234η ταινία που το βλέπεις.

                          Comment


                          • Htan mesa stis tainies pou hthela na dw, allh mia efkaira na to kanw parousiazetai.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Originally posted by NickTG View Post
                              Άσχετο με το θέμα αλλά τι εννοείς;
                              Μαλλον αναφερεται στο ποσο μετραει τα τελευταια χρονια η Audi σαν brandname - πληρωνεις παραπανω για το τιποτα βασικα,, καλυτερη τεχνολογια, ποιοτητα και κουραφεξαλα....
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • Παιδιά το Paul μου φάνηκε απαίσιο. Δεν ξέρω/δεν αναγνώρισα αναφορές αλλά πραγματικά, μου φάνηκε απαίσιο. Απίστευτα κλισέ, και ζήτημα είναι αν γέλασα σε 2 - 3 σκηνές (μετρημένες ακριβώς όμως). Μου έκανε τρομερή εντύπωση, μιας και ο Pegg είχε κάνει τα Shaun Of The Dead και Hot Fuzz τα οποία τα βρήκα πολύ καλό και εξαιρετικό αντίστοιχα. Επίσης το humor του Paul μου φάνηκε αισθητά πιο "αμερικάνικο", τρελή αντίθεση με την πιο "αγγλική υπόσταση" των δύο προηγούμενων ταινιών της τριλογίας.

                                Πραγματικά, όταν είχε τελειώσει η ταινία δεν πίστευα αυτό που είδα. Ίσως ακούγομαι υπερβολικός, ίσως φταίει ότι το ότι δεν μπορούσα να αναγνωρίσω τις όποιες αναφορές, αλλά περίμενα πάρα πολλά, έχοντας δει και τις προηγούμενες ταινίες.
                                "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                                Comment

                                Working...
                                X