Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ground_zero View Post
    Pas na to deis gia ta efe kai oxi gia to 3D, poly apla giati ta efe ta vlepeis kai xwris 3D, tyflos den eisai kai sthn telikh pas na to deis KAI gia to senario.
    Aliws pas kai vlepeis pyrotexnhmata pou einai kai alithino 3D kai exei wraia effe kai den exei senario gia na anyshxiseis.
    Ναι, όμως το 3D είναι σαν κάτι extra, ένα + (ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ), που ολοκληρώνει την οπτική του εμπειρία. Σε σένα δεν αρέσει ούτε σε 5-6 άλλους εδώ μέσα, όμως ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ φαίνεται να αρέσει στον κόσμο, γίαυτό και πλέον υπάρχουν 3D TVs/Monitors/Cinema...

    Comment


    • Originally posted by Aion View Post
      Ναι, όμως το 3D είναι σαν κάτι extra, ένα + (ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ), που ολοκληρώνει την οπτική του εμπειρία. Σε σένα δεν αρέσει ούτε σε 5-6 άλλους εδώ μέσα, όμως ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ φαίνεται να αρέσει στον κόσμο, γίαυτό και πλέον υπάρχουν 3D TVs/Monitors/Cinema...
      Finally.Κατάλαβες επιτέλους τι λέμε τόση ώρα.Είναι κάτι εξτρά,κάτι προαιρετικό.Κάτι το οποίο είτε υπάρχει στην ταινία είτε όχι,κλάην.Δεν απάντησες όμως σε αυτό που σε ρώτησα.

      edit:Ας μεταφερθούν τα ποστς σε ένα θέμα με τίτλο
      To 3D or not to 3D γιατί ξεφύγαμε πάρα πολύ.
      Carpe diem

      Comment


      • Extra ara kai mh aparaithto..

        Epishs It will die quickly.
        To idio eixe ginei prin 15 xronia (kai me to VR) kai oloi ta egatelhpsan giati poly apla milame gia ena gimmick.

        Apo ekei kai ystera opoios ependyei se 3D ksanalew pws xanei ta xrhmata tou, erxontai kalyteres texnologies opws ologrammata ta opoia oute tha kourazoun, oute tha apaitoun apo ton theath na krataei akinhto to kefali tou 2 wres.
        Oi etairies as prolavoun na madhsoun oso einai moda akomh.
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Εγώ απολαμβάνω πολύ περισσότερο να πάω cinema με 1-2 άτομα που ξέρουν να σοβαρεύονται εκεί που πρέπει, και να δούμε ένα δράμα, όμως κάποιος άλλος που θα πάει για χαβαλέ, χαλάρωση,απλά για οπτικοακουστικό θέαμα, ή για να κρατα το χέρι της κοπέλας του, δεν θα τον χαλάσει καθόλου το 3D. Αντίθετος, μπορεί να του προσφέρει θετικότερα αποτελέσματα (ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ). Κατάντησα να το λέω με κεφαλαια.

          Σε κάποιες ταινίες όμως, όπως αυτές που προανέφερα, το 3D παίζει καθοριστικό ρολο καθώς αυτό έχουν να προσφέρουν. Για κάποιες είναι εντελώς προαιρετικό, για άλλες σχεδόν αναγκαίο.

          Altair είναι σαν να με ρωτάς να σου πω ένα λόγο να αγοράσεις έναν πινακα, ή να ακούσεις ένα καταθλιπτικό τραγούδι.

          Comment


          • Αδιαφορώ.Θέλω ένα καλό λόγο.Ακούω.

            Και ναι,το 3D με χαλάει.Μια ταινία είδα μόνο σε 3D κι αυτό γιατί δεν την είχε κανονικά (Ice Age 3).Ωραία ταινία,αλλά οταν τελείωσε χάρηκα πολύ περισσότερο.Την ξανάδα σπίτι σε dvdrip και μου άρεσε περισσότερο.Μείνανε και φράγκα στην άκρη.
            Carpe diem

            Comment


            • Σε κάποιες ταινίες όμως, όπως αυτές που προανέφερα, το 3D παίζει καθοριστικό ρολο καθώς αυτό έχουν να προσφέρουν. Για κάποιες είναι εντελώς προαιρετικό, για άλλες σχεδόν αναγκαίο.
              Den yparxei anagaio 3D
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Altair Πας σε άλλες κατηγοριες, βαθιά νερά. Φύση του ανθρώπου, κοινωνική ανάπτυξη, etc... Και να ήθελες, και να ήθελα και εγώ, θα ήταν αστείο να κάτσουμε να το αναλύσουμε σε ένα σχετικά άσχετο θέμα και με αυτό τον τρόπο σε αυτό το μέρος.

                Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω, και τι μου ζητάς. Αν όχι... Δεν μπορώ να βοηθήσω.

                Ground_Zero
                Σε ταινίες όπως αυτές που προανέφερα, είναι και παραείναι.

                Comment


                • Ground_Zero Σε ταινίες όπως αυτές που προανέφερα, είναι και παραείναι.
                  Nope
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Aion View Post
                    1)Altair Πας σε άλλες κατηγοριες, βαθιά νερά. Φύση του ανθρώπου, κοινωνική ανάπτυξη, etc... Και να ήθελες, και να ήθελα και εγώ, θα ήταν αστείο να κάτσουμε να το αναλύσουμε σε ένα σχετικά άσχετο θέμα και με αυτό τον τρόπο σε αυτό το μέρος.

                    Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω, και τι μου ζητάς. Αν όχι... Δεν μπορώ να βοηθήσω.

                    2)Ground_Zero
                    Σε ταινίες όπως αυτές που προανέφερα, είναι και παραείναι.
                    1)Ξέρεις τι διάβασα εγώ;Μπλα μπλα μπλα μπλα,booooooring,μπλα μπλα μπλα.Αν κατάλαβες τι εννοώ,καλώς.Αν όχι,δεν μπορώ να βοηθήσω.

                    2)Όχι δεν είναι.Στο λέμε τόσα άτομα και επιμένεις.Κάνεις λάθος,end of story.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Epishs It will die quickly.
                      To idio eixe ginei prin 15 xronia (kai me to VR) kai oloi ta egatelhpsan giati poly apla milame gia ena gimmick.


                      Πολύ σωστά.

                      Comment


                      • wesker με πειράζουνε! Πεεες τους!

                        Comment


                        • Το 3D στο Avatar ανέβαζε πολύ το οπτικό αποτέλεσμα της ταινίας αυτό είναι το μόνο σίγουρο το ίδιο ίσως ισχύει και στο Immortals. Gimmickia είναι και το controller του Wii αλλά οτι προσφέρει σε μερικά παιχνίδια ισχύει. Το ίδιο και το 5.1 ηχοσύστημα σε σχέση με το Stereo κτλ.

                          Το θέμα είναι οτι για να γουστάρεις με τα παραπάνω πρέπει να είσαι και λίγο tech whore και να παραβλέψεις οτι το Avatar π.χ. είχε μούφα σενάριο και να μπορείς να απολαύσεις απλά αυτό που βλέπεις.
                          Το 2ο θέμα είναι οτι έτσι όπως ποστάρει ο Aion χάνει το δίκιο του άσε που ο Somari δεν τον συμπαθεί γενικός και του χώνει anyway.

                          (πρέπει να φτιάξω το κόμμα )

                          Comment


                          • To 3D einai toso axreiasto oso kai to hxosysthma pou les, alla kamia sxesh me to controller tou Wii, to controller tou Wii parolo pou einai gimmick ontws kati allazei sta painidia pou einai ftiagmena giafto... ton elenxo.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • ChrisTop Πάνω-κάτω συμφωνώ με όλα όσα λες. Αν ένας δικηγόρος ξέρει να μιλα τότε μπορεί να σώσει και έναν εγκληματία, να βρει το δίκιο του χωρίς να το έχει.

                              Εγώ συνήθως όταν μου λένε τέτοιου είδους πράματα, ή δεν ασχολούμαι, ή το κάνω έντονα, κάτι που πολλές φορες (σχεδόν πάντα) δεν αρέσει. Όμως ακόμα να φάω ξύλο, άρα καλά είμαστε I guess.

                              Όσο για τον Somari, το διασκεδάζω και εγώ κάποτε, και το έχω πει και παλιότερα αυτό. Εξάλλου δεν είναι και λίγα που περνά με τα posts μου.;)

                              Comment


                              • Originally posted by Ground_zero
                                To 3D einai toso axreiasto oso kai to hxosysthma pou les, alla kamia sxesh me to controller tou Wii, to controller tou Wii parolo pou einai gimmick ontws kati allazei sta painidia pou einai ftiagmena giafto... ton elenxo.
                                Πράγματι αχρείαστο αλλά βελτιώνει την εμπειρία. Είναι σαν να έχεις Toyota και να παίρνεις Audi...

                                Comment

                                Working...
                                X