Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Altair View Post
    Διαφωνώ σε όλα με όλους,και το Rises είναι καλύτερο από τις ταινίες του Μπάρτον,κι ας ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ.
    fuck logic.
    Originally posted by Raf
    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

    Comment


    • Είδα δυο ταινίες που απρόσμενα μου άρεσαν.

      The Cabin In the Woods. Την έβαλα, σχεδόν απρόθυμα, καθώς δεν μου έκανε το click από τα trailers και απόσα άκουγα. Πολύ καλή για horror τελικά, με κάμποσες πινελιές καλού humour. Αυτό που το κάνει καλο πιστεύω είναι που δεν παίρνει τον εαυτό του στα σοβαρά. Κρίμα που το είδα με την νονά μου. Ούτε με γκόμενα κάνει να το δεις. Με παρέα, να πέσει γέλιο και καφρίλα. Η τελευταία σκηνή μου θύμισε Asura's Wrath.

      Rise Of The Guardians. Αρκετά έντονη, ευχάριστη ταινία. Συγκίνηση (αν υπάρχει και για σας η μαγια), κάποιοι χαραχτήρες πολύ καλά σχεδιασμένοι (ο Άγιος Βασίλης απλά τα σπάει, top), και η όλη φάση με τους χαραχτήρες δένει καλά, όχι βεβιασμένα, και ας μην είναι πολύ μεγάλη σε μήκος. Ότι πρέπει για αυτή την εποχή, και από τις καλύτερες θα έλεγα. Άντε να δω και το The Polar Express και αυτά τα Χριστούγεννα. Και το A Christmas Carol εννοείτε.

      Comment


      • Originally posted by Altair View Post
        Διαφωνώ σε όλα με όλους,και το Rises είναι καλύτερο από τις ταινίες του Μπάρτον,κι ας ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ.
        Κοίτα,το δέχομαι ότι τα begins και dark knight σου αρέσουν περισσότερο από τις ταινίες του μπαρτον,αλλά δες το rises και έλα να τα ξαναπούμε.Η ταινία αυτή,σε αντίθεση με τις 2 πρώτες του νολαν,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΤΜΑΝ.Είναι διασκεδαστική και ψυχαγωγική αλλά δεν έχει καμία σχέση με τον ήρωα που ξέρουμε.Εδώ σε ένα πολύ μεγάλο μέρος της ταινίας ο μπατμαν δεν συμμετέχει!Δες την και τα ξαναλέμε.Οκ,μπορώ να δεχτώ σας ισχυρισμό ότι τα begins kai dark knight είναι καλύτερα από του μπαρτον αλλά αυτό με τίποτα για τον απλό λόγο ότι δεν έχει σχέση με το σύμπαν του μπατμαν.

        Χτες είδα την ταινία με τον μπρο και μου είπε ακριβώς το ίδιο,μου λέει "ρε αυτό ήταν μπατμαν τώρα;"

        Εδώ θα επαναλάβω αυτό που είχα πει μια άλλη φορά,το καλύτερο προιόν μπατμαν είναι με διαφορά τα arkham asylum και city.Ξεπερνούν τα ΠΑΝΤΑ.Σενάριο,ατμόσφαιρα,μουσική,μάχες,όλα 100 batman.


        Tidy!

        Do not blame me.Blame yourself or God.
        In Matsuno we trust.

        Comment


        • Εχει στοιχεια απο το nightfall που ο batman ειναι εκτος μαχης αρκετο καιρο.. Μια χαρα ταινιαρα ηταν, τωρα θελω επιστροφη Burton με Johnny Depp στο ρολο του Batman να ξεπερασει την τριλογια του Nolan αμεσως..

          Comment


          • Knightfall;Οκ τώρα εξηγούνται πολλά,το hype φτάνει στη στρατόσφαιρα και οι προ Νόλαν ταινίες,πάνε για βρούβες.
            Carpe diem

            Comment


            • Originally posted by Deus View Post

              Εδώ θα επαναλάβω αυτό που είχα πει μια άλλη φορά,το καλύτερο προιόν μπατμαν είναι με διαφορά τα arkham asylum και city.Ξεπερνούν τα ΠΑΝΤΑ.Σενάριο,ατμόσφαιρα,μουσική,μάχες,όλα 100 batman.
              +οο

              Batman: Arkham City Mission Walkthrough Video in High DefinitionGame played on Hard Difficulty===================================Chapter 2: Hostages in the C...
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • Θεμα χρονου να μου πει ο GZ οτι δεν ισχυει..

                Καλα μη φανταστεις και πολλα παντως, απλα το ειπα επειδη λενε δεν εχει πολυ Batman, υπαρχει λογος που δεν εχει για αυτο..

                Ενταξει τωρα τι συγκρινετε ενα video game με μια ταινια?? Εξαλου το ενα ειναι τεχνη και το αλλο οχι.. ;)

                Comment


                • Re paidia sovarefteite ligo, to oti den eixe batman mesa h tainia einai ena apo ta ligotero asxhma shmeia tou Rises...

                  To senario einai TELEIWS hlithio, pws to lene kai sorry gia ton xarakthrismo gia opoion tou arese alla ti na kanoume, hlithio pera ws pera, den evgaze nohma, oi xarakthres antidrousan san kathisterimenoi, o kakos htan tsiraki, o alithinos kakos htan hlithios kai den eixe logo na kanei oti ekane, ase pou to ekane me lathos tropo kai gia lathos logo, o Batman leei se olous poios einai kai se osous den to leei ton katalavainoun apo monoi tous etsi ki alliws.

                  I can't, I can't...... I can't.
                  Terma hlithio


                  Kai oson afora to knightfall den mou arese, tou spane thn mesh tou Batman kai tou thn ftiaxnoun ksana me mageia?
                  Seems legit ok.
                  (Kai pali einai kalytero apo to Rises)
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Altair View Post
                    Knightfall;Οκ τώρα εξηγούνται πολλά,το hype φτάνει στη στρατόσφαιρα και οι προ Νόλαν ταινίες,πάνε για βρούβες.
                    Εντάξει οκ, Αλταιρ, πρεπει να μετριαστουν λιγο τα ποστ που γινονται αποκλειστικα για δημιουργια εντυπωσεων / flame
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Δεν πηγα να δω Μπατμαν για το σεναριο και τον ρεαλισμο.. Σαν ταινια ηταν πολυ καλη τωρα αν ειναι να αναλυσουμε τα παντα πες μου οποια ταινια θες και κατι θα σου βρω και παρομοιο και για αυτη.. Λες και το back to the future πχ που σου αρεσει τοσο δεν εχει plot-holes και ηλιθια πραγματα..??

                      Ηταν entertainment στα καλυτερα του και αυτο μετραει..

                      Comment


                      • Originally posted by i Have no Equal
                        Δεν πηγα να δω Μπατμαν για το σεναριο και τον ρεαλισμο..
                        Wait, what? Σορρυ, αλλα ανέκαθεν ο Μπάτμαν ήταν από τους μόνους (αν όχι ο μόνος) που ήταν ο ορισμός του ρεαλιστικού υπερήρωα, χωρίς υπερδυνάμεις, δαγκώματα από μαγικές αράχνες κλπ...
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Entaksei re I have no Equal twra afto einai h kainouria dikaiologia pou lene oloi otan theloun na dikaiologisoun mia kakh tainia?
                          Oti kai oi kales tainies exoun mesa pou kai pou inconsistencies?

                          Sovara tha mou sygrineis to Rises me to Back to the future?
                          Oxi re file den to dexomai, sto back to the future oloi oi hrwes droun symfwna me ton xarakthra tous kai oi apofaseis pou pernoun vgazoun logiko nohma, antitheta me otidhpote ginetai sto rises...

                          An den phges na deis to rises gia to senario kai ton realismo tote giati sou aresoun perissotero oi tainies tou Nolan apo tou Schumacher?
                          Toulaxiston aftes tou Schumacher htan all out den ypokrinontan oti htan sovares
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Somari
                            Wait, what? Σορρυ, αλλα ανέκαθεν ο Μπάτμαν ήταν από τους μόνους (αν όχι ο μόνος) που ήταν ο ορισμός του ρεαλιστικού υπερήρωα, χωρίς υπερδυνάμεις, δαγκώματα από μαγικές αράχνες κλπ...
                            Όλα όμως τα μπάτμαν είναι τίγκα στο ψέμα. Comic, video-games, anime κτλ. Αυτά που κάνει απλά δεν γίνονται. Δεν θα κολλήσουμε εκεί όμως, ούτε και στα plot-holes που είναι τεράστια, αλλά υπάρχουν σχεδόν σε όλα τα προϊόντα μυθοπλασίας. Για μένα ήταν ταινιάρα γιατί κράτουσε το ενδιάφερον από την αρχή μέχρι το τέλος.

                            Απ' την άλλη καταλαβαίνω ότι ένας fan που έχει ασχοληθεί σε βάθος με bats δεν μπορεί να δεχθεί ότι ξεφεύγει τόσο η κατάσταση όσον αφορά το batman universe στο rises.
                            The illusion of free will is an illusion.

                            Comment


                            • The Amazing Spider-Man (spoilers)

                              Στην αρχή πίστευα οτι θα δω κάτι μεγαλειώδες. Όσο προχωρούσε η ταινία, τα λάθη και οι ασυνέχειες στο σενάριο άρχισαν να γίνονται όλο και πιο εμφανή. Η μούρη του Lizard για γέλια, το pacing μπερδεύει το θεατή καθώς ξοδεύεται πολύ screentime για ασήμαντα πράγματα, το αρχικό μυστήριο των γονιών του Peter Parker μένει άγγιχτο, η φρενήρης αναζήτηση για το δολοφόνο του θείου του διακόπτεται πολύ αμήχανα και γενικά οι χαρακτήρες μετατρέπονται τελικά σε δισδιάστατες καρικατούρες. Κάνοντας όλα αυτά πέρα, κράτησα τη τεχνική εικόνα της ταινίας, τον πρωταγωνιστή που με έπεισε πολύ περισσότερο απο τον Maguire και το γενικότερο spidey-feeling που δύσκολα αφήνει ασυγκίνητο κάθε φαν του ήρωα.

                              Comment


                              • Originally posted by Somari
                                Wait, what? Σορρυ, αλλα ανέκαθεν ο Μπάτμαν ήταν από τους μόνους (αν όχι ο μόνος) που ήταν ο ορισμός του ρεαλιστικού υπερήρωα, χωρίς υπερδυνάμεις, δαγκώματα από μαγικές αράχνες κλπ...
                                Ναι αλλα αυτο δεν λεει κατι γιατι αντιμετωπιζει συχνα υπερφυσικους εχθρους και γεγονοτα.. Επισης μιλαμε για εναν δισεκατομυριουχο που περναει τον ελευθερο χρονο του ντυμενος νυχτεριδα σπαζοντας τα μουτρα των κακων, ποσο ρεαλιστικο μπορει να ειναι αυτο ετσι και αλλιως.. :troll:

                                Entaksei re I have no Equal twra afto einai h kainouria dikaiologia pou lene oloi otan theloun na dikaiologisoun mia kakh tainia?
                                Oti kai oi kales tainies exoun mesa pou kai pou inconsistencies?

                                Sovara tha mou sygrineis to Rises me to Back to the future?
                                Oxi re file den to dexomai, sto back to the future oloi oi hrwes droun symfwna me ton xarakthra tous kai oi apofaseis pou pernoun vgazoun logiko nohma, antitheta me otidhpote ginetai sto rises...

                                An den phges na deis to rises gia to senario kai ton realismo tote giati sou aresoun perissotero oi tainies tou Nolan apo tou Schumacher?
                                Toulaxiston aftes tou Schumacher htan all out den ypokrinontan oti htan sovares
                                Δεν ειναι καμια δικαιολογια απλα σου λεω οτι με την ιδια απλοτητα μπορω και εγω να σου καταστρεψω τις αγαπημενες σου ταινιες βρισκοντας plot-holes και ακυρα σκηνικα.. Δεν πηγα να συγκρινω τις 2 ταινιες δεν γινεται ετσι και αλλιως, απλά στο λεω για να σκεφτεις οτι ολες οι ταινιες εχουν τα λαθη τους και πολλες φορες ειναι και ποιο χτυπητα απο του rises αλλα επιλεγουμε να τα αγνοησουμε επειδη μας αρεσε η ταινια..

                                Δεν χρειαζεται να ξερω το παραμικρο του σεναριου και ειναι ρεαλιστικο για να μου αρεσει ενα Batman film.. Ο Bane θελει να καταστρεψει το Gotham(για καποιο δικο του λογο η γιατι μπορει ετσι απλα) και ο Batman θελει να το σωσει αυτο μου αρκει οταν παω να δω super-hero movie δε θα κατσω να αναλυσω το πως και γιατι αν περασω καλα και μου αρεσει η ταινια..

                                Οι ταινιες του Shumacher ειναι γτπ για αυτο δεν μου αρεσαν, ο Nolan και aliens να εβαζε μεσα και over the top να τις εκανε παλι καλυτερες θα ηταν γιατι απλα ειναι πολυ καλυτερος σκηνοθετης. Τωρα αν εδω τον εχουμε βγαλει ερασιτεχνη και αχρηστο ειναι αλλο θεμα, αλλα περι ορεξεως..

                                Εμενα προσωπικα μου αρεσε περισσοτερο απο τις αλλες 2 λογο pacing, δεν βαρεθηκα σε καμια στιγμη σε αντιθεση με τις αλλες που αν και μου αρεσαν εριξα κατι χασμουρητα που και που(σε ολες τις ταινιες του Νολαν επισης). Δε λεω οτι ειναι η τελεια ταινια και ισχυουν τα plot-holes που εχουν αναφερθει αλλα αυτο δεν σε εμποδιζει να χαρεις τις επικες στιγμες και να περασεις καλα εκτος αν εισαι τοσο "strict" με την αποδοση του σεναριου ξερω και γω..

                                Comment

                                Working...
                                X