Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • αλλα ειχε καταφερει να με κανει να νομιζω πως βλεπω μεσα απο ενα παραθυρο εναν αλλο κοσμο
    Αυτό ακριβώς γούσταρα και εγώ, από την αρχή που είχε την αφήγηση με την ιστορία των νάνων μου φάνηκε πολύ εντυπωσιακό, ειδικά με κάποιες συγκεκριμένες λήψεις μου φαινόταν λες και μεγάλωνε η οθόνη και το πλάνο.

    Most pirated movies of 2012

    1. Project X - 8,720,000

    2. Mission: Impossible – Ghost Protocol - 8,500,000

    3. The Dark Knight Rises - 8,230,000

    4. The Avengers - 8,110,000

    5. Sherlock Holmes: A Game of Shadows - 7,850,000

    6. 21 Jump Street - 7,590,000

    7. The Girl With the Dragon Tattoo - 7,420,000

    8. The Dictator - 7,330,000

    9. Ice Age: Continental Drift - 6,960,000

    10. The Twilight Saga Breaking Dawn Part 1 - 6,740,000

    Λολ στο πρώτο αν και συντέλεσα και εγώ

    Comment


    • Πιστεύω πως η επιρροή του ντελ Τόρο στη σκηνοθεσία είναι εμφανέστατη, με πολύ καλύτερα πλάνα, ρυθμό και λήψεις (επιτέλους τα όσα βλέπεις έχουν ΟΥΣΙΑ, όχι το φαντεζί κενό πράμα του άρχοντα, ο Τζάκσον από μόνος του είναι σκέτος τροχονόμος)
      ει... ψιτ... fanboy / hater... ψιτ...
      δεν υπαρχει σκηνοθεσια του del Toro στην ταινια, μονο ψηγματα σεναριου που απομειναν αφου εγκατελειψε το project...
      (μου θυμιζει τωρα 2 τυπους που κοιτανε και αναλυουν σε μια γκαλερι ενα τασακι με αποτσιγαρα, και ερχεται ενας και το καθαριζει λεγοντας οτι "ειναι τασακι")
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Tο μόνο που ίσως έχει μείνει από del Toro είναι ο σχεδιασμός των πλασμάτων και η άκυρη σκηνή με τους πέτρινους γίγαντες .

        Comment


        • Mα οχι... Ο del Toro έφυγε ΠΡΙΝ ξεκινήσει η "principal photography"... δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το οπτικό αποτέλεσμα της ταινίας...
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Ναι, αλλά εγώ λέω ίσως σαν επιρροή αν έμεινε κάτι θα ήταν αυτά.

            Comment


            • Originally posted by Somari View Post
              Mα οχι... Ο del Toro έφυγε ΠΡΙΝ ξεκινήσει η "principal photography"... δεν έχει να κάνει σε τίποτα με το οπτικό αποτέλεσμα της ταινίας...
              Χαχα, το ξέρω, αλλά έχοντας συμμετάσχει και στο σενάριο πιο πριν και (φαντάζομαι/εικάζω) όλο και κάποια επικοινωνία θα είχε με το Τζάκσον, υποθέτω πως εβαλε κι αυτός το χεράκι του. Αν δεν το είχε κάνει όλη η ταινία θα ήταν σαν τα 30'' από το θάνατο του Goblin King μέχρι την πτώση της ξυλοδεσιάς στο φαράγγι.

              Ή σαν το Λέγκολας να κάνει σκέιτμπορντ.

              Ή σαν το Γκίμλι να κάνει το comic relief.

              Ή σαν τον Άραγκορν να κοιτάει την κάμερα και να λέει "For Frodo".

              Ή την Arwen να τη βλέπει Λεωνίδας στο ποτάμι (τρελό fan service παρεπιπτόντως, ο φουκαράς ο Γκλορφίντελ πήγε άκλαφτος).

              Ή σαν τους ολίφαντες να σκάνε μύτη σαν τα AT - AT στο Hoth.

              Ή σαν ένα κάρο αποτυχημένα καρέ από σκηνοθετικής άποψης, με περίεργους φωτισμούς, εντελώς φεύτικα (κλασσικά παραδείγματα το top down πλάνο με τους Nazgul στην Κορυφή των Καιρών ή η στιγμή που μπαίνουν στο πανδοχείο και ο Μπυρόχορτος είναι πίσω από τον πάγκο του) και γενικά περίεργα.

              Άντε μην αρχίσω...

              Πάντως έχετε δίκιο για την ψηφιακίλα των CGI έναντι των "πραγματικών Ορκ. Στο Hobbit η δουλειά που είχε γίνει ήταν πολύ υψηλού επιπέδου αλλά και πάλι θα παλιώσουν.

              ΥΓ. Η σκηνή με τους πέτρινους γίγαντες δε θα μπορούσε να λείπει, καθαρά λόγω fan service
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Kαι γιατί απλά να μην "ωρίμασε" μετά από 10 χρόνια ο PJ? Ή να είδε όλο το αρνητικό feedback για τις αμερικλανιές που τοποθετούσε;
                Εδώ το King Kong μου είχε φανεί σκηνοθετικά πιο σοβαρό από τις αμερικανιές των LotR (όχι όλο το LotR, αλλά σκηνες τύπου "meet is back on the menu booooyz")
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Kala diafwnw sta panta peri LOTR me titus
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • (κυριως γιατι και στα lotr, στον αντιποδα των "αμερικανιων" υπηρχαν κατι τετοιες σκηνες http://www.youtube.com/watch?v=vxHce...ailpage#t=165s )
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Originally posted by Somari View Post
                      Kαι γιατί απλά να μην "ωρίμασε" μετά από 10 χρόνια ο PJ?
                      Μπορεί, αλλά μου είχε φανεί χωρίς ελπίδα βελτίωσης στα LOTR.

                      Αλλά και έτσι να είναι, ποιός τον έκανε να ωριμάσει? Ο ΝΤΕΛ ΤΟΡΟ!!!

                      Μουχαχαχα, my line of reasoning is infallible!
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Μουχαχαχα, my line of reasoning is infallible!
                        even above tanno's... !!!
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Συμφωνώ σε πολλά με τον Titus αν και τείνω μέχρι στιγμής να θεωρώ ανώτερα τα lotr.Δεν ξέρω μπορεί να'ναι κ θέμα νοσταλγίας.Αλλά βλέποντας λίγο το return of the king. χθες μου φάνηκαν πολλά κιτς πράγματα κ πολλές σκηνές υπερβολικά χολιγουντιανές.
                          Nintendo I.D.: paixtis
                          3ds friend code: 2664-2347-7128

                          Comment


                          • Originally posted by Somari
                            (κυριως γιατι και στα lotr, στον αντιποδα των "αμερικανιων" υπηρχαν κατι τετοιες σκηνες http://www.youtube.com/watch?v=vxHce...ailpage#t=165s )
                            Δηλαδη δεν ειναι αμερικανια οτι εχει βουτηχτει ολοκληρος στη λαβα και συνεχιζει να κοιταει το χερι με το δαχτυλιδι; (η υπολοιπη σκηνη οκ αλλα σ'αυτο το σημειο μονο ο schwarzenegger με το thumbs up ελειπε )
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • LOL αμερικανια απο στησιμο και σκηνοθεσια ρε, οχι απο fuck logic.
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Το ίδιο το σενάριο των ταινιών (δηλαδή το βιβλίο του Tolkien) έχει πάρα πολύ έντονη "αμερικανιά", τι περιμένατε από τις ταινίες;
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X