Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λολ καλή φάση.Πολλή σαπίλα η ταινία αλλά χειρότερη από το resident evil apocalypse δεν παίζει να είναι,θυμίζω ενδεικτικά ότι το nemesis ερωτεύεται την γιογιοβιτς (βαριέμαι να βρω πως γράφεται το όνομά της στα αγγλικά) αφού πρώτα το έχει πλακώσει στις φάπες.Καλά το τέλος ήταν ακόμα πιο ελεεινό,η γκόμενα αποκτάει δυνάμεις jedi...Ότι χειρότερο έχω δει στο πολύ άνετο.


    Tidy!

    Do not blame me.Blame yourself or God.
    In Matsuno we trust.

    Comment


    • Έχω μπει σε τριπάκι να βλέπω ταινίες με το Ryan Gosling.

      Ξαναείδα το Drive, που με άφησε με τις ίδιες εξαιρετικές εντυπώσεις με την πρώτη φορά.

      Πριν κάποιο καιρό είδα το Gangster Squad, που ήταν πραγματικά οικτρό. Γελούσα για να μην κλάψω.

      Είδα το Half Nelson, που άνετα μπαίνει "εκεί ψηλά" με τις καλύτερες ταινίες με δασκάλους αλλά και παράλληλα μια κριτική της σύγχρονης Δυτικής/ Αμερικάνικης κοινωνίας. Πέρα από την καταπληκτική ερμηνεία του Gosling και το προφανές πρώτο επίπεδο ανάγνωσης, ο χαρακτήρας του είναι μια ζωντανή, διαλυμένη μεταφορά της αφασικής κατάστασης ενός ολόκληρου εκπαιδευτικού και κοινωνικού συστήματος. Είναι ένας μελαγχολικός, ήπιος Dr Gonzo του Fear and Loathing, που όμως τελικά βρίσκει ένα λόγο να συνεχίσει να ζει. Με εντυπωσίασε ο πλάγιος μα ξεκάθαρος τρόπος που ασκεί αυτή την κριτική, καθώς και η μαεστρία της σκηνοθεσίας. Έχουμε ένα μορφωμένο, ανήσυχο καθηγητή που ψάχνει απεγνωσμένα ένα σημείο επαφής με μια αποβλακωμένη κοινωνία (πόσο μάλλον με τα πιο υπεύθυνα μέλη της, τους δασκάλους) αλλά δεν καταφέρνει να το βρει, ενώ παράλληλα η προσωπική του ζωή είναι ολοκαύτωμα και το σχολείο που διδάσκει πάει με το βιβλίο. ΔΕΙΤΕ ΤΗ.

      Είδα επίσης το Blue Valentine, ανεξάρτητη αισθηματική παραγωγή που είχε προκαλέσει μεγάλη αίσθηση όταν είχε βγει. Δε λέω, ενδιαφέρον και κυρίως πολύ καλά σκηνοθετημένο, αλλά κάπου χάνει. Στα πολλά συν ο Gosling με εμφάνιση καράβλαχου που παιδιαρίζει και δεν έχει κάποια ιδιαίτερη φιλοδοξία, έναντι μιας Michelle Williams που γράφει εξαιρετικά στην κάμερα (η χημεία μεταξύ τους είναι πολύ έντονη). Με λίγα λόγια είναι ένα "πού ξεκινήσαμε και πού φτάσαμε", με ένα ζευγάρι να προσπαθεί να ξαναβρεί τις ισορροπίες του μετά από μια περίοδο αργής φθοράς και να αναζητά το συναίσθημα.
      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

      Comment


      • Ειδε κανεις το Great Gatsby; Προσωπικα με αφησε αδιαφορο, το βρηκα αρκετα κουραστικο, παρα την ενδιαφερουσα σκηνοθεσια, αλλα οκ ο Luhrmann εχει μια ταση να ξεχειλωνει πραγματα και καταστασεις.

        Comment


        • Originally posted by Titus View Post
          Έχω μπει σε τριπάκι να βλέπω ταινίες με το Ryan Gosling.

          Ξαναείδα το Drive, που με άφησε με τις ίδιες εξαιρετικές εντυπώσεις με την πρώτη φορά.

          Πριν κάποιο καιρό είδα το Gangster Squad, που ήταν πραγματικά οικτρό. Γελούσα για να μην κλάψω.
          Πόσο θεός είσαι.Εγώ λάτρεψα το Gangster Squad και βαρέθηκα στο Drive,χωρίς να λέω ότι δεν είναι κι αυτό καλό.Απλά ΙΜΟ κατώτερο από το GS.
          Carpe diem

          Comment


          • Eida to Iron Man 3, den htan toso xalia oso leei o Straier an kai symfwnw se ola ta senariaka kena, thn diaskedasa kai mou arese.

            Eida to Die Hard 5.... XALIA!
            Pws mporeis na xalaseis to Die Hard? Poio aplh tainia den yparxei... eleos re apogohtefsh megistou vathmou, den eixe oute ena pragma pou na thymizei Die Hard mesa ths h tainia... aparadekth.

            Die Hard = Die Hard 3 >>>>> Die Hard 2 = Die Hard 4 >>>>>>>>>>>>>>>>>>> Die Hard 5
            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
            Kindred, this blade and I.
            "

            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
            Greek Gaming Videos
            Greek Final Fantasy Forum

            Comment


            • Είδα το Wolverine.

              Μισό κλικ καλύτερο από το Thor, το Ironman 2 και το Dark Knight Rises. Δηλαδή μεγάλη μάπα από όλες τις απόψεις.

              Εκτός των άλλων, ο Deadpool ήταν ιεροσυλία.
              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

              Comment


              • Προς το παρόν τρόμαξα ότι όντως είδες το Wolverine και ήταν μάπα...
                Originally posted by Raf
                Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                Comment


                • Είδα το Wolverine και ήταν μεγάλη μάπα. Το ξαναδηλώνω.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Όχι, το Xmen Origins Wolverine είδες
                    ξαναδηλωνω... νομιζα οτι ειδες το Wolverine και βγηκε μαπα και τρομαξα

                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Τότε δηλώνω επανειλημμένως ότι έχεις δίκιο, το X-Men Origins: Wolverine είδα.

                      Νομίζω πως το Wolverine Σκέτο δεν έχει βγει ακόμα στις αίθουσες, και αφού δε μου δώσανε τον πρωταγωνιστικό ρόλο δε θα μπορούσα να το έχω δει ακόμα.

                      Άσχετο - βγαίνει παιχνίδι Deadpool σε λίγο καιρό και φαίνεται σκέτη καφρίλα. Εγκρίνω.
                      Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                      Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                      Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                      Comment


                      • Δεν εχει βγει, αλλα ειναι σε ημερομηνια που θα μπορουσες να το χες δει, if you know what imean
                        Originally posted by Raf
                        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                        Comment


                        • Egw apo thn allh eimai sigouros oti tha suckarei to kainourio Wolverine (Sorry Somari)
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Originally posted by Titus View Post
                            Είδα το Wolverine.

                            Μισό κλικ καλύτερο από το Thor, το Ironman 2 και το Dark Knight Rises. Δηλαδή γαμώ τις ταινίες από όλες τις απόψεις.

                            Εκτός των άλλων, ο Deadpool ήταν ιεροσυλία.
                            Fixed.
                            Μην με ευχαριστείς.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Thor kai Ironman 2 = tonoi kalyteres tainies apo to rises, double fix
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Rises > Iron Man 2 >> Thor >>>Wolverine

                                Για να βαλω τα πραγματα στη σωστη σειρα..

                                Comment

                                Working...
                                X