Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για μεσημέρια καλοκαιριού ενδείνυται Baywatch στον Alpha και από εκεί και πέρα πιο 80s ταινίες και δη περιπέτειες και κωμωδίες.
    Top Gun
    Τρελοί πιλότοι στα F 16 1 και 2
    Beverly Hills Cop 1,2
    Τρελό Σ/Κ στου Μπέρνυ
    Πολυθρόνα για δύο(Εddie Murphy,Dan Akroyd)
    Blues Brothers.

    Προσωπικά έχω συνδέσει τα μεσημέρια καλοκαιριού με αυτές τις ταινίες και με επαναλήψεςι Μεν και Δεν,Ρετιρέ και Της Ελλάδος τα παιδιά.Αν αναφέρω και άλλες όπως The Last Dragon(στο Mega κλασικά)θα πιάσουμε άλλα επίπεδα κουλτούρας και δεν κάνει

    Who is da mastah??
    SHO NUFF!!


    Ελληνικές ταινίες όπως ΘΟΥ ΒΟΥ,Παπατρέχας,Μπακαλόγατος κτλ είναι επίσης must
    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

    Comment


    • Για μεσημέρια καλοκαιριού ενδείνυται Baywatch στον Alpha και από εκεί και πέρα πιο 80s ταινίες και δη περιπέτειες και κωμωδίες.[/b]
      οχι παναγια μου, μα γιατι το κανετε αυτο στον εαυτο σας ????? αρχικα ηταν στον ΑΝΤ1 μετα πηγε και στο STAR λιγακι νομιζω, και τωρα και στον Alpha. εχω βαρεθει να βλεπω τα βυζια της Παμελα Αντερσον και των λοιπων γκομενακιων εκει περα καθε καλοκαιρι. καλυτερα τραβατε σε κανονικη παραλια, μη καθεστε και τα βλεπετε στη τηλεοραση μονο!

      Comment


      • Δεν ξέρω την ηλικία σου βρε Shadow αλλά όταν οι κοπέλες έβλεπαν Μπέβερλι εμείς ξεσκάγαμε με BayWatch και WWF

        Εντάξει μην το παίρνεις και εσύ σοβαρά,έχει τόνους χιούμορ το προηγούμενο post μου
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Thanks for the Answers

          @Evans , ναι φίλε έχεις δίκιο πως το είχα ξεχάσει είχα κατεβάσει ταινείες του θεού Miayazaki , θερινό σινεμά επιβάλλεται αλλά σιγά μην βρω παρέα
          Τέλος , παίζω σε emulator (Genesis) στο DS το Sonic (1991) κάθε βράδυ στο μπαλκόνι με το αεράκι να με χτυπάει
          Απίστευτη παιχνιδάρα για την εποχή της .-

          Comment


          • @evans:με κάλυψε ο burai
            Carpe diem

            Comment


            • Σε τι σε κάλυψε, αφού καμία σχέση δεν έχουν αυτά που είπε με αυτά που σε ρώτησα ή που είπες ;

              Bart πάνε μόνος σου, δε χρειάζεται παρέα xD .

              Comment


              • Βt Bartinio δες.αν δεν το έχεις πράξει ακόμη τα ακόλουθα western.
                1.For a fistful of dollars
                2.For a few dollars more.
                3.The good,the bad and the ugly
                4.Unforgiven
                5.το τελευταίο τρένο για τη Γιούμα.(Ρασελ Κρόου και Μπέιλ τα έσπασαν απλά.)
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • <div class='quotetop'>(Evans &#064; Jul 1 2008, 06&#58;36 PM) [snapback]30834[/snapback]</div>
                  Σε τι σε κάλυψε, αφού καμία σχέση δεν έχουν αυτά που είπε με αυτά που σε ρώτησα ή που είπες ;

                  Bart πάνε μόνος σου, δε χρειάζεται παρέα xD .
                  [/b]
                  σόρρυ κιόλας αλλά τι ακριβώς με ρώτησες;

                  ο φίλτατος πολεμιστής Μπουράι έγραψε πως πρόκειται για αστυνομικά θρίλερ και όχι ταινίες τρόμου.
                  αυτό με τον δρ Σαλιγκάρι( ) δεν το έχω δει.ίσως φταίει το ότι τα είδα όταν κυκλοφόρησαν και είμαι μες στη νοσταλγία.ήμουνα και πολύ μικρός τότε.αλλά γενικά απόσο ξέρω και ο τύπος την ίδια γνώμη έχει.μη μου ζητάς πηγές.οφείλεται κυρίως σε δημοσιεύματα περιοδικών της τότε εποχής.στο νετ δεν έχω ψάξει καθόλου.
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Nice Burai &#33; το το τελευταίο τρένο για τη Γιούμα το είχα δει και ήταν όντως πολύ καλό θα κοιτάξω και τις υπόλοιπες που πρωτείνεις ;)

                    Comment


                    • Την Τριλογία του Λεόνε δες την όπωσδήποτε.Τα σπάει απίστευτα.Γενικά δεν είμαι και ο τεράστιος western fan,αλλά οι συγκεκριμένες ταινίες μου άρεσαν όσο δεν πάει.Btw,respect στον Enio Morricone ο άνθρωπος ξέρει να δημιουργεί ωραία μουσική&#33;
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • να προσθέσω στα παραπάνω.



                        Once upon a time in the west.

                        Comment


                        • Και το "The Alamo" -βγήκε και επανέκδοση πριν 2χρ- είναι επίσης πολύ καλή και αληθινή ιστορία.
                          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                          Comment


                          • Ειδα χτες το rec, ισπανικη ταινια τρομου. Ολη μεσα απ&#39;τη καμερα ενος reporter. Τουλαχιστον δε κουναγε οπως στο Blair Witch Project. Παρα πολυ καλη για να τρομαξετε αλλα τιποτα παρα περα. Πολυ ρεαλιστικη προσεγγιση, βλεπεις απο πρωτο προσωπο τις εμπειριες και το πανικο των πρωταγωνιστων.
                            Do a barrel roll!

                            Comment


                            • Είδα χθες το Philadelphia (Tom Hanks,Denzel Washington). Ωραία ταινία,καλές ερμηνείες,μου άρεσε γενικά,αλλά μέχρι εκεί.Γενικά την περίμενα καλύτερη.Πρέπει πάντως να ήταν αρκετά πρωτοποριακή για την εποχή της μιας και είναι από τις πρώτες ταινίες που έθιξε με ευαισθησία και χωρίς υπερβολές και πολλά φρουφρου το θέμα των ομοφυλόφιλων σε συνδυασμό με το AIDS και την κοινωνική προκατάληψη απέναντι τους.
                              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                              Comment


                              • Τη Δευτερα πηγα και ειδα το Get Smart. Απιστευτη κωμωδια, πρεπει οπωςδηποτε να πατε να την δειτε
                                My blog:Doppel&#39;s Den

                                Comment

                                Working...
                                X