Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lions for lambs. Αποτυχία. Δεν κατάλαβα που το πήγαινε ακριβώς και αν... Πολύ ψεύτικο αίσθημα σε αρκετά σημεία.

    Σήμερα αν έχω χρόνο θα δω το Rocket Science. Το έχει δει κανείς άλλος;


    Comment


    • Θεϊκό προγραμματάκι για μεγάλα γούστα: mkv2vob. Μετατρέπει τα mkv σε format που είναι συμβατό με το ps3 (δεν ξέρω αν είναι συμβατά και με το Xbox 360, βαριέμαι να το δοκιμάσω). Απλά πράματα, κατεβάζετε ένα mkv (blu ray quality) και το περνάτε μέσα από αυτό το προγραμματάκι. Η διαδικασία αν δεν θέλετε υπότιτλους στο αποτέλεσμα κρατάει ένα λεπτό. Με υπότιτλους πάμε στη μία ώρα, lol. Αν έχετε σκληρό δίσκο το περνάτε εκεί, το συνδέετε με το PS3 και απολαμβάνετε blu ray στην HD σας. Εγώ χρησιμοποιώ το TVersity (thanx bart).

      Θα μου πείτε, γίατι να μη συνδέσω το PC με την TV απευθείας; Dunno, the cult way is better (αν και όταν πάρω μετατροπέα dvi σε hdmi δε θα το χρησιμοποιώ, w/e).

      EDIT:

      DUH η κρατική τηλεόραση απόφασισε να μας spam-άρει με ΤΑΙΝΙΑΡΕΣ Δευτέρα βράδυ!!! Δώστε βάση τι θα παιχτεί σήμερα στο Σινέ+ και στην ΝΕΤ:

      ΣΙΝΕ+ 22.30: Lili Marlen και ΣΙΝΕ+ 02.20 Βερόνικα Φος

      Και οι δύο ταινίες του Rainer Werner Fassbider. Δεν τις χάνω με την καμία... Ευτυχώς που η καινούρια τηλεόραση έχει ενσωματωμένο τον αποκωδικοποιητή για τα ψηφιακά αυτά κανάλια. Μπράβο στην κρατική. Ελπίζω να βρω τρόπο να τις γράψω κι όλας, να τις έχω στο αρχείο.

      Πέρα από αυτά τα δύο, στην ΝΕΤ στις 24.00 έχει το "Ο άνθρωπος από τη Γαλλία" το οποίο φαίνεται πάρα πολύ ενδιαφέρον.

      Τι να πω, μου έγινε κορυφαία πρόταση για HALO 3 multi player σε legendary αλλά προβλέπω να φάει ownage ο διοργανωτής... ο οποίος ούτως ή άλλως τρώει ownage από τους υπόλοιπους πλην εμού τις τελευταίες τρεις μέρες .

      Comment


      • Είδα το "Επιθυμ'ιες Στο Παρά 5" με τους Morgan Freeman + Jack -Daniels- Nicholson

        Είναι 2 βαριά ασθενείς με διορία περίπου 6μήνεζ ζωής.
        2 ζωές εντελώς αντίθετες. Σε γκαράζ ο 1ος πάμπλουτος ο 2ος ιδιοκτήτης του νοσοκομείου που διαδραματίζεται το 1ο μισό της ταινίες.

        Έχει συγκίνηση, έχει γέλιο γενικά είναι μία γεμάτη ταινία που σε κάνει να περάσεις "ευχάριστα" την 1:30 ώρα με 2 πολύ καλές ερμηνείες απλο 2 κορυφαίους ηθοποιούς
        "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

        Comment


        • Τελευταια ταινια που ειδα ηταν το Silent Hill (2η φορα).Ο λογος που εβαλα τον εαυτο μου σε αυτη την κομματακι επιπονη διαδικασια ηταν για χαρη ενος φιλου ο οποιος δε το ειχε δει...σε γενικες γραμμες πρεπει να πω πως αυτη η ταινια μενει αρκετα πιστη στο αρχικο υλικο ομως καταστρεφεται απο κακιστες ερμηνειες...κριμα γιατι θα μπορουσε καλλιστα να ειναι κατι πολυ αξιολογο.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • εγω το λατρεψα το Silent Hill, μονο το τελος δε μου αρεσε (οπως συνηθιζω σε ταινιες και βιντεοπαιχνιδια ακομα, να μη μου αρεσει το τελος), αλλα οκ πιστευω ειναι επειδη θα υπαρξει και sequel. μπορω να πω πως μπηκα στο νοημα περισσοτερο απ&#39;οτι οταν ειχα ασχοληθει με το παιχνιδι (το 3ο νομιζω πρεπει να ειχα), και τεσπα αυτη η εναλλακτικη διασταση που βρισκεται πλεον η πρωταγωνιστρια ειναι πιστευω η διασταση του θανατου, οταν πεθαινουμε. βεβαια αυτο δεν ειναι 100% σιγουρο γιατι στη συνεχεια μπορει να γινει κατι και να σωθουν, εγω παντως ετσι το αντιληφθηκα.

            Comment


            • εγω το λατρεψα το Silent Hill, μονο το τελος δε μου αρεσε (οπως συνηθιζω σε ταινιες και βιντεοπαιχνιδια ακομα, να μη μου αρεσει το τελος), αλλα οκ πιστευω ειναι επειδη θα υπαρξει και sequel. μπορω να πω πως μπηκα στο νοημα περισσοτερο απ&#39;οτι οταν ειχα ασχοληθει με το παιχνιδι (το 3ο νομιζω πρεπει να ειχα), και τεσπα αυτη η εναλλακτικη διασταση που βρισκεται πλεον η πρωταγωνιστρια ειναι πιστευω η διασταση του θανατου, οταν πεθαινουμε. βεβαια αυτο δεν ειναι 100% σιγουρο γιατι στη συνεχεια μπορει να γινει κατι και να σωθουν, εγω παντως ετσι το αντιληφθηκα.
              [/b]
              Συγγνωμη που θα σου το χαλασω φιλε μου αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.Η ταινια κανει σχετικα καλη δουλεια στο να δειξει (ακομα και στον ασχετο με τα games θεατη) πως το Silent Hill της μυθολογιας που ξερουμε ειναι μια εναλλακτικη πραγματικοτητα κι οχι ο τοπος οπου μπορει να φτασει καποιος ζωντανος...εκτος αν πρεπει να κριθει για κατι.Οσο προχωρουν οι τιτλοι τοσο περισσοτερο απλωνεται το σκοταδι ωσπου στο τεταρτο μερος καταλαμβανει και περιοχες της δικης μας διαστασης...γενικα προκειται για ενα σχετικα συνθετο συνολο στοιχειων τα οποια πρεπει να μελετησει κανεις για να καταλαβει τι συμβαινει πραγματικα στα παιχνιδια και κατ επεκταση στην ταινια.
              <div align="center">

              "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

              Comment


              • Είδα το "Death Note : Live Action".
                Δεν μπορώ να πω ότι μ&#39;άρεσε έχοντας δει το anime, ήταν αρκετά μέτρια ταινία και γέλασα όταν είδα τον Ryuk, οκ....παραήταν ψεύτικος

                Θα δω το "Death Note : Last Name" και μετά το "L Change The World" για να τελειώσω γενικώς με το Death note
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • Συγγνωμη που θα σου το χαλασω φιλε μου αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.Η ταινια κανει σχετικα καλη δουλεια στο να δειξει (ακομα και στον ασχετο με τα games θεατη) πως το Silent Hill της μυθολογιας που ξερουμε ειναι μια εναλλακτικη πραγματικοτητα κι οχι ο τοπος οπου μπορει να φτασει καποιος ζωντανος...εκτος αν πρεπει να κριθει για κατι.Οσο προχωρουν οι τιτλοι τοσο περισσοτερο απλωνεται το σκοταδι ωσπου στο τεταρτο μερος καταλαμβανει και περιοχες της δικης μας διαστασης...γενικα προκειται για ενα σχετικα συνθετο συνολο στοιχειων τα οποια πρεπει να μελετησει κανεις για να καταλαβει τι συμβαινει πραγματικα στα παιχνιδια και κατ επεκταση στην ταινια.
                  [/b]
                  δε μου το χαλασες, ισα ισα που εγω δεν εχω παιξει και τα 3-4 παιχνιδια που εχουν κυκλοφορησει, πιο πολυ με το 3 στο Ps2 ειχα ασχοληθει. αλλα αυτο το συμπερασμα εβγαλα απο τα οσα εδειξε η ταινια. οτι η πρωταγωνιστρια μαζι με το κοριτσακι βρισκονται σε μια αλλη διασταση, πιθανον πεθαναν οταν μπηκαν μεστο Silent Hill που καιγοταν ακομα (και διαδραματιστικαν αυτα που ειδαμε), ε και οταν επιστρεψαν σπιτι τους στο τελος δε μπορουσαν να δουν τον αλλον που τις περιμενε γιατι ηταν νεκρες οπως ειπα. πιο λογικη εξηγηση γι&#39;αυτη τη διασταση δε μπορεσα να δωσω, γι&#39;αυτο περιμενω και το sequel.

                  Comment


                  • δε μου το χαλασες, ισα ισα που εγω δεν εχω παιξει και τα 3-4 παιχνιδια που εχουν κυκλοφορησει, πιο πολυ με το 3 στο Ps2 ειχα ασχοληθει. αλλα αυτο το συμπερασμα εβγαλα απο τα οσα εδειξε η ταινια. οτι η πρωταγωνιστρια μαζι με το κοριτσακι βρισκονται σε μια αλλη διασταση, πιθανον πεθαναν οταν μπηκαν μεστο Silent Hill που καιγοταν ακομα (και διαδραματιστικαν αυτα που ειδαμε), ε και οταν επιστρεψαν σπιτι τους στο τελος δε μπορουσαν να δουν τον αλλον που τις περιμενε γιατι ηταν νεκρες οπως ειπα. πιο λογικη εξηγηση γι&#39;αυτη τη διασταση δε μπορεσα να δωσω, γι&#39;αυτο περιμενω και το sequel.
                    [/b]
                    Και sequel να βγει παντως δε νομιζω να συνεχισουν απο το σεναριο της πρωτης ταινιας, λογικα θα κανουν κατι νεο.Οσο για τους χαρακτηρες ειναι οντως νεκροι, "no one escapes from Silent Hill...unchanged" οπως λεει και το motto της σειρας.
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • αρα σωστα ελεγα οτι ειναι σε μια αλλη διασταση. ισως η διασταση του θανατου αφου πεθαναν και απλα συνεχιζε να δειχνει που καταλιγουν και τι κανουν. αναρωτιεμαι αν μπορουν να βρεθουν πτωματα παντως και πως θα καταλιξει το ολο στορυ...

                      Comment


                      • αν και δε νομιζω να πιανεται για ταινια, περισσοτερο ντοκυμανταιρ θα το ελεγα, μολις τελειωσε αυτο



                        και ειναι ακριβως αυτο που λεει το ονομα, δειχνει σταδιακα πως θα γινει ο πλανητης αφου εξαφανιστουμε.

                        Comment


                        • ενδιαφέρον φαίνεται.θα το ψάξω.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Πρόσφατα είδα το Closer που πρότεινε πριν ο Evans

                            Δυνατή ταινία,με καλές ερμηνείες.Με κάλυψε ο Evans με τα λεγόμενά του.Δείτε την για μία διαφορετική ταινία σχέσεων ;)


                            Comment


                            • Batman, Batman Returns και Wanted είχε το πρόγραμμα τις 3εις τελευταίες μέρες.

                              Θυμήθηκα το Batman το 1ο και μου άρεσε και πάλι ο Πιγκουίνος του 2 και ακόμα δν καταλαβαίνω το νόημα κάθε batwoman, catwoman, super, γλάστραwoman κτλ..κτλ... ;)

                              Το Wanted α θέλετε να περάσετε ωράια την ώρα σας --ανάλογα με τα γούστα βέβαια του καθενός-- είναι πολύ καλή. Μια αδελφότητα δολοφόνων θέλουν να κάνουν κάποιον μέλος τους επειδή είναι ο γιος του καλύτερου δολοφόνου τους που πέθανε...και να πάρει εκδίκηση κτλ..κτλ...και στο τέλος αλλάζει κάπως το πράγμα.Ωραίο, καλό&#33;

                              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                              Comment


                              • Θυμήθηκα το Batman το 1ο και μου άρεσε και πάλι ο Πιγκουίνος του 2 και ακόμα δν καταλαβαίνω το νόημα κάθε batwoman, catwoman, super, γλάστραwoman κτλ..κτλ... ;) [/b]
                                εμ τι πως, να μην υπαρχει και μια θυληκη παρουσια σε ολη τη περιπετεια ετσι να ομορφαινει λιγο το σκηνικο ? αρχικα ηταν η Catwoman επειδη ομως μετραει σαν villain και δε γινεται να παιζει μαζι με τον Batman συνεχεια αντικατασταθηκε απο το Batgirl.

                                Comment

                                Working...
                                X