Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Μολις ειδα το Pride & Prejudice του Joe Wright.Πραγματικα προκειται για ενα σπανιο διαμαντι, μια ταινια η οποια δε θα πιασει το ματι του ενοικιαστει ευκολα απο τη θεση της στο ραφι μα σιγουρα θα τον μαγευσει κατα τη διαρκεια της προβολης.Ξεκινα σχετικα απλα και (ισως) μονοτονα ομως εξελισσεται σε μια πολυ ιδιαιτερη εμπειρια γεματη δυνατα συναισθηματα και φανταστικα πλανα.Φανταστικα μονοπλανα και υπεροχες ληψεις συμπληρωνουν ενα υπεροχο οπτικοακουστικο συνολο.Δειτε το εκτος αν ειστε soul - dead.
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Χθες ειδα το PHENOMENA του Dario Argento (με την ευγενικη χορηγια του Evans).Δε μπορω να πω πως η ταινια μου αφησε καλες εντυπωσεις μιας και μου θυμιζε 2nd grade cult thriller της δεκαετιας του &#39;80 (πραγμα που ειναι στην ουσια).Η ατμοσφαιρα δε με αγγιξε ουτε για μια στιγμη και τη μουσικη την βρηκα εντελως out - of - place.Καποιες σκηνες ειχαν ενδιαφερον και η σκηνοθεσια παρουσιαζε ορισμενα αξιοσημειωτα στοιχεια αλλα μεχρι εκει.
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment


      • Comment


        • Είδα το Hot Fuzz και το Παιχνίδια Μυαλού....και το Dark Knight 2η φορά

          Το Hot Fuzz έχει φάση, οχι απ&#39;τις καλύτερες ταινίες για να βγάλει γέλιο αλά ειναι καλή.
          Έχει αρκετές σκηνές και αρκετές αττάκες. Αξίζει

          Το Παιχνίδια Μυαλού δν μου άρεσε. Δεν άρεσε στον αδερφό μου, ούτε στον αδερφό του Burai και λέω κατσε να το δω....ε αυτό ήταν...απλά είναι χάλια :blink:

          Το Dark Knight οκ...δν χρειάζεται σχόλια

          Α&#33; Και το Εχθροί Για Πάντα. Την 1η φορά το έκλεισα στο πρώτο 40&#39;. Έκατσα και το είδα και γίνεται καλό όταν μαθαίνεις τον λόγο που γίνονται όλα στο 1ο μισό της ταινίας. Γενικά μέτριο θα το έλεγα
          "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

          Comment


          • επισης ειδα και το The Lost Tomb Of Jesus αν και δε καταλαβα πολλα και ειχε πολλες αναλυσεις...

            Comment


            • Το θεμα χρειαζεται περισοτερο Begotten
              Ned Stark

              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
              Ειναι ο Getta Robo.

              Comment


              • Το Hot Fuzz το βρήκα πολύ του γούστου μου και γέλασα καλά. Αρκετά καμένο χιούμορ...όχι για πολλούς υποθέτω...

                The Road to Guantanamo είδα χθες και το πήρα πολύ ψύχραιμα αν και πιστεύω πως αγγίζει πολλούς. Μου άρεσε αρκετά και την προτείνω. Μια παρέα φίλων πακιστανικής καταγωγής από Αγγλία βρίσκεται στο Αφγανιστάν όταν ξεσπά ο πόλεμος και συλλαμβάνονται από τον αμερικανικό στρατό ο οποίος τους μεταφέρει στις γνωστές φυλακές του Guantanamo Bay. Είμαστε απαίσια ράτσα οι άνθρωποι και χωρίς πολύ κόπο...

                Το Rocket Science είναι μια ταινία που μου θύμισε κάτι από "The nightingale and the rose" του O.Wilde. Ένα παιδί που παρότι τραυλίζει θέλει να λάβει μέρος σε debating competition. Μου άρεσε αρκετά αλλά θέλει κάποια υπομονή από τη μέση προς το τέλος.


                Comment


                • Χθες ειδα το PHENOMENA του Dario Argento (με την ευγενικη χορηγια του Evans).Δε μπορω να πω πως η ταινια μου αφησε καλες εντυπωσεις μιας και μου θυμιζε 2nd grade cult thriller της δεκαετιας του &#39;80 (πραγμα που ειναι στην ουσια).Η ατμοσφαιρα δε με αγγιξε ουτε για μια στιγμη και τη μουσικη την βρηκα εντελως out - of - place.Καποιες σκηνες ειχαν ενδιαφερον και η σκηνοθεσια παρουσιαζε ορισμενα αξιοσημειωτα στοιχεια αλλα μεχρι εκει.
                  [/b]
                  Η συγκεκριμένη ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα, αλλά το Suspiria είναι έτη φωτός μπροστά. Έχει ένα φοβερό στυλ ο Argento και ευχαριστώ τους schatten και burai που με τη δικιά τους συζήτηση κάποιες σελίδες πριν τον έμαθα. Η μουσική και τα πλάνα είναι φοβερά, δημιουργούν μία πολύ μοναδική ατμόσφαιρα.

                  Χθες ειδα το PHENOMENA του Dario Argento (με την ευγενικη χορηγια του Evans).Δε μπορω να πω πως η ταινια μου αφησε καλες εντυπωσεις μιας και μου θυμιζε 2nd grade cult thriller της δεκαετιας του &#39;80 (πραγμα που ειναι στην ουσια).Η ατμοσφαιρα δε με αγγιξε ουτε για μια στιγμη και τη μουσικη την βρηκα εντελως out - of - place.Καποιες σκηνες ειχαν ενδιαφερον και η σκηνοθεσια παρουσιαζε ορισμενα αξιοσημειωτα στοιχεια αλλα μεχρι εκει.
                  [/b]
                  Η συγκεκριμένη ούτε εμένα μου άρεσε ιδιαίτερα, αλλά το Suspiria είναι έτη φωτός μπροστά. Έχει ένα φοβερό στυλ ο Argento και ευχαριστώ τους schatten και burai που με τη δικιά τους συζήτηση κάποιες σελίδες πριν τον έμαθα. Η μουσική και τα πλάνα είναι φοβερά, δημιουργούν μία πολύ μοναδική ατμόσφαιρα.

                  Comment


                  • Το καταλαβαμε και με το πρωτο quote κοντε&#33;
                    <div align="center">

                    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                    Comment


                    • Η επανάληψη είναι η μητέρα της μαθήσεως, νάρκισσε xD .

                      Comment


                      • Μετά από πάρα πολύ καιρό που είχα να δω καλή ταινία, έβαλα με πείσμα να δω τη "Fanny and Alexander" του Bergman (που χαρακτηρίστικε και cult τρομάρα μας ). Δεν έχω λόγια να περιγράψω το πως ένιωθα από τη μέση και μετά. Η ταινία κράτησε 3 απολαυστικές ώρες και πρόκειται για τη μικρή version του έργου. Η μεγάλη κρατάει 5 ώρες και ήταν σε επεισόδια που παιζόταν στην τηλεόραση.

                        Παιδιά αν κάποιος μπορεί να μου βρει τη μεγάλη version της ταινίας του χρωστάω χάρη... Είτε αυθεντική είτε κόπια, δε με νοιάζει...

                        υγ: άκυρο το βρήκα... αύριο μάλλον...

                        Comment


                        • Bergman (που χαρακτηρίστικε και cult τρομάρα μας ).[/b]
                          αν αυτο ηταν σποντα για μενα να πω πως δεν θεωρω cult τον Bergman (πως θα μπορουσα αλλωστε οταν ΔΕΝ εχω δει ολα του τα εργα ?). απλα ειχα χρησιμοποιησει αυτη τη λεξη για μια ταινια του, το The Seventh Seal, το οποιο ναι με ειχε εντυπωσιασει το συγκεκριμενο (ειδικα αν δουμε και ποτε κυκλοφορησε).

                          Το θεμα χρειαζεται περισοτερο Begotten
                          [/b]
                          απ&#39;αυτο δε καταλαβα απολυτως τιποτα, και μετα που διαβασα τι προσπαθει να περιγραψει στο wiki επιασα το νοημα.

                          τεσπα προσφατα ξαναειδα τα εξης: X-Men 3: The Last Stand, Judge Dredd και Equilibrium. το τελευταιο μου αρεσε πιο πολυ, θυμιζωντας λιγακι και το The Matrix στο σεναριο. πρωταγωνιστης αυτος που κανει και τον Batman πλεον, ενω ακουγετε οτι ο παραγωγος του εχει αναλαβει την ταινια Metal Gear Solid&#33;

                          Comment


                          • Πλάκα έκανα, μην αρπάζεσαι . Τα είχαμε πει και τότε.

                            Comment


                            • τεσπα προσφατα ξαναειδα τα εξης: X-Men 3: The Last Stand, Judge Dredd και Equilibrium. το τελευταιο μου αρεσε πιο πολυ, θυμιζωντας λιγακι και το The Matrix στο σεναριο. πρωταγωνιστης αυτος που κανει και τον Batman πλεον, ενω ακουγετε οτι ο παραγωγος του εχει αναλαβει την ταινια Metal Gear Solid&#33;
                              [/b]
                              Το matrix (αυστηρα και μονο το πρωτο) ηταν μια πολυ συμπαθητικη ταινια. και ας ειχε απειρα δανεισμενα στοιχεια απο το "δικο μας" dark city, ηταν πολυ αξιολογο.
                              Ωστοσο, κατακρεατουργηθηκε και ξεχαστηκε μολις κυκλοφορησε το Equilibrium. Ο Christian Bale για ακομα μια φορα εδωσε ρεσιταλ. Επος.
                              Ned Stark

                              A man draws his sword in order to protect the small wound deep in his heart.
                              It was inflicted in the days long past,at the farthest reach of his memories.
                              A man wields his sword in order to depart life with a smile.
                              In the days far ahead,beyond the reach of his memory.
                              Ειναι ανθρωπος, κι ομως δεν εχει αδυναμιες.
                              Εχει υλικη υποσταση, κι ομως δεν υπαρχει.
                              Ειναι ο Getta Robo.

                              Comment


                              • Boston Legal 1st Season
                                How I Met Your Mother στο 13 της 1ης σεζόν
                                Περιμένω HouseMD να ξαναβγεί

                                Το How I Met Your MOther είναι αντιγραφή περίπου απ&#39;τα "Φιλαράκια" αλλά οκ είναι ΓΑΜΑΤΟ&#33; Έχει πολλές αττάκες και ακόμε περισσότερες αστείες σκηνές Hey&#33; Have you meet Ted?

                                Το Boston Legal σαν δικαστικό απ&#39;την άλλη είναι ακριβώς όπως προσωπικά να είναι. Να έχει λίγο απ&#39;όλα δλδ. Και δικαστήριο, και γραφείο, και κούκλες και έναν τύπο παλιόμουτρο συν έναν 2ο που πρεπει να τους συμπαθήσεις I&#39;m Denny Crane

                                Πιστεύω πρέπει να ανοίκει ένα θέμα για τις σειρές και μόνο. Αλλά δν ξέρω αν εκτός εμένα, του Doppel και του Cloud_Strife βλέπει κανείς άλλος
                                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                                Comment

                                Working...
                                X