Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 'Ντάξει κωμικοτραγικό αυτό που μόλις μου συνέβει. Έπαιζα Witcher 2 για κανα 4ωρο, μπήκα στο forum να δω το Topic, είδα οτι άρχισε στην TV το Harry Potter και πριν σηκωθώ πάτησα F5 και έκλεισα το παράθυρο... Μετά στην TV κατάλαβα τι σκάλωμα έφαγα... Όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

    (offtopic off )

    Comment


    • Για μένα η σειρά των πειρατών πηγαίνει 2 / 1 / 4 / ---- (πολύ μακριά) ------- (πάρα πολύ μακριά) ----> 3

      Τις εντυπώσεις τις κερδίζει ο Μαυρογένης πάντως, ο πιο σκατόψυχος χαρακτ΄ρηας στη σειρά.
      Tha symfwnisw pws to 3 einai makran to xeirotero.
      Egw tha pw pws 1 kai 4 einai mazi (to 4 kairdizei kathara mono kai mono epeidh den exei Bloom), to 2 meta kai to 3 na kaei sthn kolash.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Κι εμένα μου έκανε 1 = 4, αλλά το 1 μου φαίνεται πιο "γιοχοχό κι ένα μπουκάλι ρούμι" ανάκατο με Monkey Island.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Η σειρά για μένα έχει ως εξής.To 1 είναι κορυφή,το 2 ακολουθεί,ενώ το 3 μου φάνηκε απίστευτα βαρετό.Το 4 θα το δω αύριο.Πάντως χαίρομαι που βλέπω ότι είναι τόσο πολύ καλύτερο από το άθλιο το 3.
          Carpe diem

          Comment


          • Χωρίς να θέλω να ακουστώ σπασικλάκι, δεν έχω την παραμικρή ιδέα, αυτή τη στιγμή, για το πως είναι δυνατόν να θεωρείτε το πρώτο τόσο καλύτερο από το τρίτο (τα μόνα που έχω δει). Δε μπορώ να δω ουσιαστική ποιοτική διαφορά ανάμεσα στις δυο ταινίες. Η πρώτη είναι καλύτερη μόνο και μόνο επειδή είναι... η πρώτη άντε κι επειδή έχει κάπως λιγότερα κλισέ.

            Κατά τα άλλα... Μια απ' τα ίδια και περσινά ξινά σταφύλια, αν θέλετε τη γνώμη μου.
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Eksartatai ti pas na deis kiolas.
              Egw gia paradeigma goustarw apistefta ola afta ta peiratika klise apo tainies me peirates, tous mythous, to humor, ton Depp, ton Barbossa kai kapoious allous rolous.
              Apo afthn thn apopsh mou aresan oles oi tainies.

              To 3 twra den mou arese se sxesh me to 1 senariaka kyriws.
              Ektos apo to telos tou Jack Sparrow kai tou Barbossa, den mou arese kamia katalhksh kanenos apo tous allous xarakthres, genika dhladh den goustara to story giati perimena alla pragmata, kapws kalytero telos.

              Na ksanapw oti den mou aresei o Bloom san ithopoios kai gia mena einai megalo + pou den yparxei sthn tetarth tainia, sthn opoia distyxws yparxei allos Bloomoeidhs xarakthras, alla eftyxws den tou dinetai poly megalh shmasia.
              Apo thn allh o Mavrogennhs ta spaei san kakos, hthela na tou dwthei megalyteros rolos kai na exei synexeia stis epomenes tainies, dhladh ti diaolo, htan kai einai o poio diashmos peiraths...

              Poios megalos peiraths na exei meinei arage gia tis epomenes tainies?
              Captain kidd?
              Bellamy?
              Anne Bony?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Κατά μία έννοια συμφωνώ με τον Καταραμένο. Ούτε κι εγώ βρίσκω μεγάλες διαφορές μεταξύ των ταινιών πέρα από την εισαγωγή στο 3. Και με τις 3 διασκέδασα εξίσου. Τώρα αν τις έβλεπα όλες μαζί μπορεί να καταλάβαινα τις διαφορές αλλά έτσι όπως τις θυμάμαι ίδιες μου φαίνονται. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι πως κάποια στιγμή έρχεται κορεσμός αλλά προς το παρόν έχω ακόμα όρεξη για το συγκεκριμένο setting. Και συμφωνώ με τα χίλια με το Ζήρο για το Μπλουμ. Την 4η ταινία δεν την έχω δει ακόμα αλλά ελπίζω μέσα στις επόμενες βδομάδες να τη δω.

                Κατά τα άλλα χθες είδα το Μαύρο Κύκνο. Τελικά χαίρομαι που έδωσα μια δεύτερη ευκαιρία στον Αρονόφσκι μετά το στραπάτσο του Ρέκβιεμ. Από τις ταινίες του που έχω δει, το Πι παραμένει η πιο ενδιαφέρουσα, με το Μαύρο Κύκνο να ακολουθεί και το με το Fountain στην τρίτη θέση που παρόλο δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα, τα γραφικά και η μουσική ήταν τόσο όμορφα που άξιζε μόνο και μόνο γι'αυτό. Ο Μαύρος Κύκνος είναι επίσης χαλαρά η πιο ρεαλιστική του ταινία και η μόνη που έχεις μια πολύ καλή ιδέα του τι ακριβώς συμβαίνει. Η Πόρτμαν δε με ξετρέλανε (ούτε δραματικά ούτε εμφανισιακά) αλλά η μεταμόρφωση νομίζω πως ήταν πάρα πολύ καλά δοσμένη. Μου άρεσε επίσης ο ωμός τρόπος που παρουσίασε την πραγματικότητα πίσω από τη χάρη του επαγγελματικού μπαλέτου (αφύσικες πόζες, ματωμένα πόδια, θλάσεις κλπ). Το παράκανε λίγο βέβαια με τα ματωμένα δάχτυλα.
                Originally posted by Squall Leonhart
                I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                Originally posted by 丹野
                Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                Originally posted by Ryu_gr
                υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                Comment


                • Τελικά χαίρομαι που έδωσα μια δεύτερη ευκαιρία στον Αρονόφσκι μετά το στραπάτσο του Ρέκβιεμ
                  δεύτερη ευκαιρία στον Αρονόφσκι μετά το στραπάτσο του Ρέκβιεμ

                  μετά το στραπάτσο του Ρέκβιεμ
                  Wat?
                  Originally posted by Raf
                  Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                  Comment


                  • Τι δεν κατάλαβες;
                    Η μία ώρα που ξόδεψα για να δω το μισό Requiem for a Dream πήγε χαμένη άδικα οπότε θεωρώ ότι έπαθα στραπάτσο.
                    Originally posted by Squall Leonhart
                    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                    Originally posted by 丹野
                    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                    Originally posted by Ryu_gr
                    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                    Comment


                    • Είδα κι εγώ τα Pirates. Οκ δε συμμερίζομαι απόλυτα το γενικό ενθουσιασμό( κάπου το story κάνει κοιλιά και η τελευταία μάχη περίμενα να ηταν πιο καλή), αν και πραγματικά είναι το δεύτερο καλύτερο μετά το πρώτο και για μένα- το 3 πολύ θολούρα περί Τέχνης και δήθεν κτλ ήταν.

                      Ωραίο στόρι, ο Τζόνι Ντεπ το απολαμβάνει όπως και ο Ρας, ενώ η Πενέλοπε πιο πολύ "άντε τελειώνετε με την ταινία να γεννήσω" μου έκανε. Η πρώτη και για μένα είναι χαλαρά η καλύτερη όλων γιατί ήταν η πρώτη φορά που είδα τον Τζακ Σπάροου και πραγματικά δεν ήξερα τι να περιμένω- μιας και πάντα είναι σαν τον Μπάτμαν, σκέφτεται δλδ ένα βήμα μπροστά. Θα το απολαύσετε, χαλαρά καλοκαιρινό blockbuster, ενώ μένουν ανοικτά τα ενδεχομενα για sequel- άλλωστε πάλι τα κέρατά του θα βγάλει. Πάντως, αν μπορείτε, δείτε το cinema αξίζει.( αν και από γνωστούς άκουσα πως το 3d είναι μούφα, οπότε εγώ το είδα σε κανονική προβολή)

                      Είδα πρόσφτα και τα Thor και Ιncredible Hulk. Οκ το πρώτο καλό ήταν αλλά ως εκεί. Το δεύτερο διέγραψε το Hulk του Ang Lee δια παντός. Tέλειες μάχες( HULK SMASH!!!), θεός ο Norton- σοβαρός όσο έπρεπε και χιούμορ ΕΚΕΙ που έπρεπε. Δεν ξέρω, αγάπησα ξανά τον Χουλκ με αυτή την ταινία, ξύπνησε και αναμνήσεις από εποχές που έβλεπα τη σειρά στον ΑΝΤ1. Οπότε μαζί με τα Iron Man, Spiderman 2 και X-men 2 πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες ταινίες της Marvel- ίσως μαζί με το πρώτο Iron Man και οι πιο πιστές στο original υλικό.
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • Το Thor για μενα ειχε πολυ βαθυτερα νοηματα που δυστυχως η τωρινη συνειδηση των περισσοτερων ανθρωπων, εξαιτιας τη προσκολλησης της στην πρωτογονη επιστημη μας (Science is the new Religion), δυσκολευεται να δεχθει.
                        Do a barrel roll!

                        Comment


                        • Το δεύτερο διέγραψε το Hulk του Ang Lee δια παντός. Tέλειες μάχες( HULK SMASH!!!), θεός ο Norton- σοβαρός όσο έπρεπε και χιούμορ ΕΚΕΙ που έπρεπε. Δεν ξέρω, αγάπησα ξανά τον Χουλκ με αυτή την ταινία, ξύπνησε και αναμνήσεις από εποχές που έβλεπα τη σειρά στον ΑΝΤ1. Οπότε μαζί με τα Iron Man, Spiderman 2 και X-men 2 πιστεύω πως είναι από τις καλύτερες ταινίες της Marvel- ίσως μαζί με το πρώτο Iron Man και οι πιο πιστές στο original υλικό.
                          PES TA ANTHRWPE MOU!
                          To Incredible Hulk aplws eksafanizei thn prwth "moufa" (kata thn gnwmh mou) san na mhn yphrkse pote.
                          Den ksereis poso ksenerwnw pou den theloun ton Norton na synexisei ws Hulk, parolo pou o idios thelei apoti akouw... ti na pei kaneis?
                          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                          Kindred, this blade and I.
                          "

                          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                          Greek Gaming Videos
                          Greek Final Fantasy Forum

                          Comment


                          • Xαχα είσαι έπος!
                            Είδα πριν λίγες μέρες τελικά το fast and furious 5.ΟΚ έπεσα έξω σχετικά με αυτό που περίμενα.Ήταν απολαυστική η ταινία σε όλα της.Κρίμα που δεν βγήκε σε 3D.Πραγματικά απορώ πώς δεν βγάλαν αυτό σε 3D και βγάλαν τους πειρατές...Τι να λέμε τώρα!Τα είχε όλα!Εντυπωσιακά εφέ,ενδιαφέρον story,απίστευτη δράση.Με κάνει να θέλω να δω και τις άλλες 4 ταινίες(θα το κάνω σύντομα).
                            Την άλλη βδομάδα θα πάω να δω και τους πειρατές.Μέχρι στιγμής πάντως για τις ταινίες που βγήκαν αυτό το μήνα η σειρά πάει έτσι: Fast and Furious 5>Thor>>>Red Riding Hood.Για να δούμε που θα καταλήξουν οι Πειρατές!
                            Nintendo I.D.: paixtis
                            3ds friend code: 2664-2347-7128

                            Comment


                            • Originally posted by Ground_zero View Post
                              To 3 twra den mou arese se sxesh me to 1 senariaka kyriws.
                              Αυτό μάλιστα, το δέχομαι και το κατανοώ απόλυτα. Είναι όντως ένας λόγος, απλώς εγώ σε τέτοιου είδους ταινίες δε ρίχνω ποτέ πολύ μεγάλο βάρος στο σενάριο (όχι, όμως, ότι είναι και ασήμαντο, το σενάριο ποτέ δεν είναι ασήμαντο), αλλά μπορώ να κατανοήσω γιατί δεν άρεσε το τρίτο της σειράς σε κάποιον που το κάνει.
                              "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                              Comment


                              • Το 3 μου φάνηκε ότι κράτησε 5-6 ώρες και απλά δεν τελείωνε με τίποτα.Πλέον δεν μο έχει μείνει τίποτα από την ταινία πέρα από την πρόταση γάμου στη διάρκεια της μάχης,και αυτό γιατί με έκανε να σκεφτώ "τώρα πρέπει και καλά να πωρωθώ;".Δεν ξέρω,αλλά δεν θυμάμαι ταινία του είδους να με έχει κάνει να βαρεθώ τόσο πολύ.
                                Burai ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!Καλά ρε αθεόφοβε;ΤΩΡΑ το είδες το Incredible Hulk;Κατά τ'άλλα στμφωνώ 100% με τα όσα λες.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X