Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ειδα το Xmen : First Class . Είμασταν 4 ατομα ολα και ολα στην κινηματογραφική αιθουσα .
    Η ταινία μου άνοιξε την όρεξη όχι μόνο να κατεβασω και να ξαναθυμιθω τις παλιοτερες ταινιες αλλά και να την ψαξω λιγο βαθυτερα στο X-men universe με διαφορα comics κτλ...

    Comment


    • E an psakseis gia x-me tha deis oti den einai etsi opws tis tainies.
      BTW pote den mou aresane oi x-men.
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Ground_Zero κανεις δεν προσπάθησε να σου επιβάλει την γνώμη του. Άλλο να λες δεν σου άρεσε εσένα, και άλλο να το λες με τρόπο που να το γενικεύεις. Και προς θεού, άλλο να λες ότι έχεις χεσμένες τις ερμηνείες και ότι οι ρολοι είναι ασήμαντοι. Εντάξει είναι και κοινωνικό, αλλα κύριος είναι drama.
        Originally posted by Ground_zero View Post
        Entaksei tha pw pws htan tainiara kai aristourghma kai kaloftiagmeno, MONO omws giaftous pou tous aresei, gia aftous pou den tous aresei einai gia petama.
        Εδώ το θέτεις κάπως καλύτερα, όμως είναι τόσο αριστουργηματικό που θα αρέσει και σε κάποια άτομα που δεν τους αρέσουν ιδιαιτερα τα δράματα. Το είχα δει με κάποιον στο cinema ο οποιος περίμενα να βαρεθεί αγρια, όμως αντίθετος το βρήκε ok.

        sOLiD_SNAKE γιος του David Bowie? Sam Rockwell?? Kevin Spacey? Πως και μου ξέφυγε τέτοια ταινία? Δεν είμαι φίλος τον Sci-Fi, αντίθετος τα αποφεύγω, όμως τέτοια ταινία δεν την χάνω με τίποτα.

        Λίγο το trailer, λίγο το σχόλιο του Ryu_gr, μου θυμίζει το Sunshine:



        Me to ULTRA SUPER INCREDIBLE soundtrack tou John Murphy, The Surface Of The Sun, που πλέον παίζει στα μισά σχεδόν trailers (έπαιξε και στο 5 επεισόδιο του The Walking Dead). Είναι επίσης ο δημιουργός του εξίσου piece or art soundtrack του 28 Days Later, In The House - In A Heartbeat. Πρωταγωνιστής ο συμπαθητικός Cillian Murphy που έπαιξε στο 28 Days Later, Inception... Και σκηνοθέτης ο Danny Boyle που σκηνοθέτησε επίσης το 28 Days Later. Δηλαδή οι σκηνοθέτης, πρωταγωνιστής, και δημιουργός soundtrack του 28 Days Later, είναι και στο Sunshine.
        Originally posted by Bartman View Post
        Η ταινία μου άνοιξε την όρεξη όχι μόνο να κατεβασω και να ξαναθυμιθω τις παλιοτερες ταινιες αλλά και να την ψαξω λιγο βαθυτερα στο X-men universe με διαφορα comics κτλ...
        Και εγώ κάτι τέτοιο έπαθα, όμως δεν είδα όλες τις ταινίες X-Men. Ποτε δεν μου άρεσαν ιδιαιτερα οι X-Men, όμως ίσος αυτό να αρχίσει να αλλάζει.

        Comment


        • E giafto exw tis ermhnies xesmenes, epeidh oi roloi einai ashmantoi...
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
            Το πλάνο στο 1:53 (το ίδιο καρέ που δείχνει πριν πατήσει κανείς το play) είναι, τουλάχιστον, αποβλακωτικό (για καλό το λέω).
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • X-MEN RULE ΦΛΩΡΙΑ!!!
              Carpe diem

              Comment


              • Πες τα ρε Altair , πες τα...

                Comment


                • Cursed και λιγα λες :xp: με την καλη εννοια παντα .

                  Για εμενα X-Men ειναι το τοπ της Marvel . Και σαν κομικ και σαν ταινιες μετρανε .
                  Ξεχασα και την animated σειρα που τα εσπαγε

                  Comment


                  • O logoi pou den mou aresoun oi X-men einai oti prwton exoun teleiws lame excuse gia na mhn exoun origin story (kai afto gia mena einai megalos paragontas) kai defteron sto sympan ekeino oloi einai super hrwes me dynameis, sxedon den yparxoun aploi anthrwpoi, kati pou afairei pantelws thn aisthish tou super hrwa otan ta diavazw h ta vlepw.

                    Giafto den paw tous X-men kai katepektash thn Marvel, epeidh exei sxedon ksexasei pws na ftiaxnei hrwes.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Μολις περιεγραψες γιατι μου αρεσουν οι X-Men

                      Γενικα παντως και εγω ειμαι περισσοτερο DC φαν (κυριως λογο Batman και vertigo).

                      Παντως γουσταρω που στην Marvel οι ηρωες της ταιριαζουν περισσοτερο μεταξυ τους . Και γενικα δεν μαμαμανε το continuity :xp:

                      Comment


                      • Παντως γουσταρω που στην Marvel οι ηρωες της ταιριαζουν περισσοτερο μεταξυ τους . Και γενικα δεν μαμαμανε το continuity :xp:
                        Marvel Ultimatum....
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Ναι σωστος, αλλα εννοω σε σχεση με την DC.

                          Ασχετο, τοπικ για κομικ υπαρχει ;

                          Comment


                          • Den thymamai an yparxei, kala tha htan na kanoume ena.
                            Den nomizw na mamane perissotero sthn DC, toulaxiston den kanoun ton Nick Fury apo David Hasselhoff se Samuel Jackson xwris logo
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Βασικα ισως να χρειαζεται ενα θεμα . Εχουμε βγει και οφ τοπικ

                              Κοιτα το continuity στην DC εμενα με εχει κουρασει σε σημειο να σταματησω να πολυασχολουμαι. Βεβαια η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει σε τετοιο βαθμο μετα της Marvel, αλλα εχω την αισθηση οτι ειναι σε πιο ηπιο επιπεδο .

                              Υ.Γ. Χαχα, τελικα υπαρχει θαμενο ενα τοπικ . Η ειρωνεια ειναι οτι ο Burai κραζει το continuity της Marvel :xp: και εγω ειχα σταματησει να διαβαζω υπερηρωικα κομικ

                              Comment


                              • Apanthsh sto antistoixo thema tote.
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X