Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Άργησα να την δω; Καλά και νωρίτερα να την έβλεπα δε νομίζω να μου άφηνε άλλη γεύση. Ρε συ είναι καραμούφα η ταινία...
    sigpic

    Comment


    • Δες το Langoliers να στρώσεις τώρα...
      Originally posted by Raf
      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

      Comment


      • Gamaei to langoliers!

        Ama to deis, des kai afto sta kapakia:
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Nτάξει τι συγκρίνουμε τώρα :p
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Ground_zero View Post
            Gamaei to langoliers!

            Ama to deis, des kai afto sta kapakia:
            http://thatguywiththeglasses.com/vid...the-langoliers
            that
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Mαζί με το Event Moufizon κατέβασα και το Insidious που μου πρότειναν ως "μαλάκα εντάξει, αυτό αξίζει να το δεις αν ψάχνεις θρίλερ της προκοπής, τι Paranormal Activity και μαλακίες μου λες;"

              Θα το δω το βραδάκι μάλλον.

              Επίσης κατεβάζω Dark City που επίσης μου πρότεινε ο παραπάνω με το Insidious.
              sigpic

              Comment


              • Εμενα μου αρεσε το event horizon.. Οταν το ειχα δει ειχε πετυχει το σκοπο του.. Ισως αν το εβλεπα πρωτη φορα τωρα να αλλαζα γνωμη βεβαια.

                Langoliers και Dark City κορυφη, απο τις αγαπημενες μου και οι 2 στο ειδος.. ;)

                Comment


                • To Dark City είναι πάρα πολύ καλό. Με τα θρίλερ έχω χάσει κάθε επαφή, αλλά αν σου αρέσει το ψιλοsci-fi τσέκαρε και τα "η πόλη των χαμένων παιδιών" (γαλλικό) και " the thirteenth floor". Αν θες καλτίλα ξαναδές το Donnie Darko.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment


                  • Originally posted by deus_d0pe View Post
                    Mαζί με το Event Moufizon κατέβασα και το Insidious που μου πρότειναν ως "μαλάκα εντάξει, αυτό αξίζει να το δεις αν ψάχνεις θρίλερ της προκοπής, τι Paranormal Activity και μαλακίες μου λες;"

                    Θα το δω το βραδάκι μάλλον.

                    Επίσης κατεβάζω Dark City που επίσης μου πρότεινε ο παραπάνω με το Insidious.
                    Προσωπικά το Insidious το βρήκα πολύ βαρετό, δεν κατάλαβα ποτέ τι το τρομαχτικό είχε.

                    Comment


                    • To Event Horizon αν και το θεωρώ μετριότητα,γενικά θεωρείται από τις καλές ταινίες του είδους.
                      Ξανάδα Transformers 3,γιατί δεν το είχε δει ένα φιλαράκι.Επιμένω πως είναι η καλύτερη από τις 3 ταινίες.Άσχετο,αλλά σήμερα μου φάνηκε πιο μικρό από όταν το πρωτοείδα.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Originally posted by Titus View Post
                        To Dark City είναι πάρα πολύ καλό. Με τα θρίλερ έχω χάσει κάθε επαφή, αλλά αν σου αρέσει το ψιλοsci-fi τσέκαρε και τα "η πόλη των χαμένων παιδιών" (γαλλικό) και " the thirteenth floor". Αν θες καλτίλα ξαναδές το Donnie Darko.

                        Σωστος ο Titus
                        Το Dark City τα σπαει, Alex Proyas . To La Cité des enfants perdus, δες το και μετα βαλε να παιξεις Bioshock ;). To the thirteenth floor καλουτσικο ειναι . Το Donnie Darko ειναι must (και η director's cut επισης).


                        Και προσωπικα σε αυτο το στυλ εμενα μου αρεσαν και τα The Box (του Richard Kelly) και Knowing (του Proyas)

                        Tο
                        Langoliers ειναι και γαμω της τηλεταινιες

                        Comment


                        • Kαλά, μάλλον με κορόιδευε το παλιοτόμαρο Insidious και παπάρια μάντολες.... Όχι άλλο κάρβουνοοοοοοοο
                          sigpic

                          Comment


                          • Καλο ειναι το Insidious, μην ψαρωνεις ;) , Βεβαια αυτου του ειδους οι ταινιες ειναι και θεμα γουστου και διαθεσης

                            Comment


                            • Απ'το Insidious μου άρεσαν μόνο οι λήψεις της κάμερας, τίποτε άλλο. Άλλο ένα σπίτι στοιχειωμένο και πάμε ξανά μάνα να διώξουμε τα φαντάσματα. Οι χειρότερες horror movies είναι οι ghostbuster horror movies και σκατά στο τάφο του κάθε προοδευτικού ιάπωνα σκηνοθέτα που τα έκανε μόδα και δεν μπορούμε να ξεφύγουμε από δαύτα.


                              Για το δε Event Moufizon, μιας και με έχει αποσυνθέσει η ζέστη και μου αναπαράγει σάπια χολή προς έκκριση, γαμώ τις bi-sexual κακογουστιές ήταν που θέλει να λέγεται και "καλτ" τρομάρα του.

                              Για αρχή αποφάσισε τρύπα και μείνε εκεί. Υπερασπίσου την επιλογή σου. Μην μου πλάθεις ένα δήθεν κλειστοφοβικού χαρακτήρα θρίλερ μέσα σε ένα κουφάρι εγκλωβισμένο στο απέραντο, βουβό και αχανές διάστημα και μου το σερβίρεις με εκρήξεις και πυροτεχνήματα σε ρυθμό διεκπεραίωσης μιας ωμέγα διαλογής action movie. What the fuck δηλαδή, ακόμα και το Rambo III καλύτερο ρυθμό έχει, δεν μπορείς να ξεπεράσεις αυτό;

                              Και γαμώ το κεφάλι μου δηλαδή, ολόκληρη Νάσα, και βάση στο Φεγγάρι, και εξορύξεις στον Άρη, ένας δεν βρέθηκε να μπορεί να μεταφράσει το μήνυμα που άφησε πίσω του το σκάφος και το έκανε ένας random τύπος της random ομάδας διάσωσης; Λατινικά είναι ρε κωλόζωα όχι κάποια χαμένη μετάλλαξη της Γραμμικής Β'!!!

                              Και να σου το γαμιστερό sc-fi theme με τεχνητά δημιουργημένες μαύρες τρύπες που κάμπτουν το χωροχρόνο και ανοίγουν πύλες προς το άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. Γαμάτο theme. Σου κεντρίζει τη φαντασία γιατί δεν ξέρεις τι να περιμένεις. Μορφές εξωγήινης ζωής; Κάποιον υπερ-γαμάουα εξελιγμένο ή πρωτόγωνο πολιτισμό; Ένα δεύτερο παράλληλο σύμπαν; Την αρμάδα του Darth Vader;

                              Όχι.

                              Την Κόλαση. Έ-λ-ε-ο-ς!!! Που να κάτσει το "απέραντο σκοτάδι" και το "αυθεντικό κακό" και να ποτίσει τα κύτταρα του κάθε χριστιανού σεναριογράφου που εξαντλεί τη φαντασία του στο τσοντοπεριοδικό της Βίβλου. Κι άντε, αφού δίνονται κάποιες εξηγήσεις από κάποια μέλη του πληρώματος για τους λόγους που τα μαρτύρια της Κολάσεως έπεσαν σαν ακρίδες επάνω τους να τους κατασπαράξουν in-real life.... What the fuck, επειδή ο Skipper αναγκάστηκε λόγω συνθηκών να αφήσει ΈΝΑΝ να καεί, αφού εκ των πραγμάτων δεν μπορούσε να κάνει τίποτα να τον σώσει χωρίς να ριψοκινδυνέψουν οι υπόλοιποι, τιμωρείται επειδή πήρε την σωστή απόφαση; Κι άλλος ο χλιμίτζουρας, ο κλαψομούνης ο γιατρός... Εντάξει ρε φίλε, πολλοί χάσανε τις γυναίκες τους σε ταινίες, άλλοι έκλαψαν και το έριξαν στο αλκοόλ, άλλοι στα ναρκωτικά, άλλοι στα αντικαταθληπτικά, άλλοι σε group therapy ψυχολογικής υποστήριξης, άλλοι το ξεπέρασαν και προχώρησαν παρακάτω..... Όχι, αυτός έπρεπε να πάει στον Ποσειδώνα για να είναι για πάντα μαζί με κάποια που δεν υπάρχει.... Ασφαφδδσφαδτασφδσαεφα!!@#@#@!!!!
                              sigpic

                              Comment


                              • Ω ρε ΜΙΣΟΣ.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X