Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by deus_d0pe View Post
    Γάμησε το Captain America! Μου άρεσε πολύ η ταινία, πολύ περισσότερο από το Thor που είδα πιο πριν. Φοβερός ο Red Skull τον πέτυχαν πολύ καλά. Και οι σκηνές δράσης δεν είχαν αυτό το super φανταστικό επάνω τους, ουσιαστικά μια action ταινία στον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο ήταν όπου έπαιζε και ο Captain America, αλλά ήταν όμορφα γυρισμένες και το ξυλίκι με μπουκετίδια στο τέλος ότι πρέπει για final boss fight.

    Οπότε από αυτά που αφήνουν να εννοηθεί αυτή η ταινία και το Thor κάτι θα παίξει με τον κύβο στο Avengers όπου ανάθεμα κι αν θυμάμαι/ξέρω που κολλάει στο Marvel Universe.
    Μόλις το είδα κι εγώ και συμφωνώ 100% μαζί σου.
    Carpe diem

    Comment


    • Super 8. Νόμιζα πως έχουν σταματήσει να φτιάχνονται κάτι τέτοιες ταινίες πια.

      Comment


      • Μα και η ταινία ομάζ ήταν
        Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Battle Los Angeles. Η πλοκή της ταινίας είναι εξ' ολοκλήρου δομημένη πάνω σε πολλά μικρά cliche στρατιωτικών ταινιών.

          Comment


          • Ισχύει.Το θέμα όμως είναι άλλο.Σου άρεσε;Εμένα ναι.
            Carpe diem

            Comment


            • Μου τράβηξε το ενδιαφέρον λόγω της υπόθεσης (έχω ένα θέμα με εξωγήινες εισβολές), όμως η φύση της ταινίας κατ' εμέ την ορίζει. Είναι τόσο κλισέ που καταντάει ανυπόφορη.

              Comment


              • Χθές τα ξημερώματα ανακάλυψα τυχαία (πάλι) μία ταινία που έψαχνα απ'την παιδική μου ηλικία! Το The Wanderers!



                Απ'ότι είδα στο IMDb είναι παραγωγή του 1979 :


                Το σενάριο επικεντρώνεται στις περιπέτειες νεαρών ατόμων απ'τη δεκαετία των '60s και ιδιαίτερα στα μέλη της συμμορίας Wanderers που παίζουν φανατικά rugby ~με άλλες συμμορίες, φυλετικα οργανωμένες~, ερωτεύονται, κάνουν φιλίες κτλ κτλ

                Παρότι δεν είναι υπερπαραγωγή επιπέδου όσκαρ, έχει πολλές καλές στιγμές με χιούμορ, δράση , δράμα, κοινωνικά μηνύματα.

                Αρκετά καλό, το προτείνω ιδιαίτερα σε όσους έλκονται απο τέτοιου στυλ ταινίες.
                " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                Authenticity sir, authenticity. "

                Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                Comment


                • Μπραβο ρε Scatman, γαμάτη ταινία θυμήθηκες



                  2:58" Leave the kid alone!" (Το ντερέκι με το μάγκικο στυλακι είναι ελληνας :xp

                  Τα the warriors και the outsiders τα έχεις δει ; αν όχι στα προτείνω .

                  Comment


                  • Έχοντας λιώσει στο Red Dead Redemption, έβαλα και είδα Pale Rider (1985) με σκηνοθέτη και πρωταγωνιστή τον C. Eastwood (Σοβάρα; Τι πρωτότυπο!) και γούσταρα ως συνήθως! Ο τύπος έχει ΤΟ ύφος όταν θυμώνει. Reeking of revenge...


                    Comment


                    • To The Warriors σπέρνει.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Τα the warriors και the outsiders τα έχεις δει ; αν όχι στα προτείνω .
                        όχι φίλε δεν το έχω ακουστά. Thanks για την πρόταση!

                        όντως πολύ γαμάτη. Να φανταστείς οι εικόνες/αναμνήσεις που είχα για την ταινία ~πριν τη ξαναδώ χθες~ ήταν απ'την παιδική μου ηλικία. Πιο συγκεκριμένα, αφορούσαν αποκλειστικά τους Duckies και θυμάμαι μου είχε κάνει εντύπωση το ότι ήταν ..αμίλητοι.
                        " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                        Authenticity sir, authenticity. "

                        Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                        Comment


                        • Οντως,δες warriors να γουσταρεις.Και παιξε και το παιχνιδι μετα να γουσταρεις ακομα πιο πολυ.Εγω πριν λιγο ειδα για 34525η φορα το Forrest Gump.Μεγαλη ταινια αλλα δεν την βαριεμαι.

                          Comment


                          • Lol to eida kai egw prosfata!
                            O Lieutenant Taylor (Garry Sinise) einai OLOIDIOS me ton Aenica (enas filos gia osous den kseroun) otan exei mousi + makry malli.
                            Otan deixnei thn tainia, akomh ton pernoume thlefwno kai ton koroidevoume

                            Anyway apo tis agaphmenes mou.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Shutter
                              Πολυ καλο τρομου αν σας αρεσαν η Καταρα και το Ring.
                              Do a barrel roll!

                              Comment


                              • The Killing Room, 2009. Confined-space, όπως το Saw, με μία δόση παρακυβερνητικής συνωμοσιολογίας. Απέφυγε τα σεναριακά στερεότυπα αλλά δε μπόρεσε να προσφέρει μεγάλες στιγμές.

                                Τουλάχιστον με παρέπεμψε στο Lifeboat του Hitchcock, ταινία του 1944, όπου λαμβάνει εξ' ολοκλήρου χώρα σε μία βάρκα διάσωσης. Δε λείπει το προπαγανδιστικό στοιχείο, το οποίο όμως κατά τη γνώμη μου ανατρέπεται στο τέλος.
                                Η ροή μου θύμησε 12 Angry Men (μια ταινία που λατρεύω και προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους τους φίλους).

                                Comment

                                Working...
                                X