Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • σημερα ειδα το The Punisher, σχεδον δυο ωρες εργο. μετρια ταινιουλα, συνηθισμενη και προβλεψιμη.

    δε ξερω αν θα δω και το sequel του το Warzone οταν κυκλοφορησει.

    Comment


    • Έχω δει τρεις seasons του House μέσα σε 5 ημέρες.. ας με σταματήσει κάποιος.


      Comment


      • Πως γίνεται αυτό;

        Σήμερα είδα το Iron Man και το Empire Strikes Back.
        Λοιπόν, το Iron Man είναι μία πολύ προσεγμένη ταινία υπερήρωα, ρεαλιστικά τοποθετημένη, με πολύ χιούμορ και απλή βατή υπόθεση, με κουκλάρες (Paltrow) και φοβερές ερμηνείες (ειδικά ο Iron Man).
        Το Empire Strikes Back πρέπει να θεωρείται η πιο κλασσική Star Wars και το αξίζει, είναι ταινιάρα, όπως την περίμενα. Μετά απο την πίκρα που έφαγα με την ανατροπή στο Revenge of the Sith (και εγώ, όπως και όλοι όσοι το έχουν δει, ήξεραν απο πριν τι θα γίνει, φανταστείτε να μην ξέρανε) περιμένω μία κάθαρση στην τελευταία ταινία.

        Comment


        • And catharsis you shall receive, my young padawan learner...
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • Μόλις είδα το The Night of The Hunter (ευχαριστώ Evans για τα download links )
            Φοβερή , δεν υπήρχε στιγμή που να μην χάσω το ενδιαφέρον μου , και παρά την ηλικία της είναι διαχρονική γιατί μιλάει για το καλό και το κακό με έναν ιδιαίτερο τρόπο...

            Evans feed me more

            Comment


            • Εγω το Bioshock δεν το εχω παιξει ακομα και περιμενω με ανυπομονησiα την εκδοση για ps3

              απο τα οσα ομως εχω δει απο το παιχνιδι θα ελεγα οτι μου θυμιζει την ταινια The City of Lost Children
              ειμαι σιγουρος οτι αποτελεσε και πηγη εμπνευσης ως ενα βαθμο
              trailer
              http://www.youtube.com/watch?v=CNYG9cXTSds
              αποσπασμα απο την ταινια
              http://www.youtube.com/watch?v=Fndnq5UD3O0

              Comment


              • And catharsis you shall receive, my young padawan learner...[/b]
                Πριν απο λίγο την είδα. Ένα επικό τέλος για μια επική ιστορία. Στο τέλος μάλιστα, εμφανίστηκε και το φάντασμα του Anakin έτσι όπως φαίνεται στην καινούργια τριλογία.

                aXXo is my friend : P

                Comment


                • Μόλις είδα το Sukiyaki Western Django, ιαπωνικό western στα αγγλικά (αν θεωρούνται αγγλικά τα σπαστά δήθεν "american badass" που μιλάνε ανεπιτυχώς οι ιάπωνες στην ταινία) με τον Quentin Tarantino σε ρόλο cowboy sensei και saloon-παγώδες. Ναι είναι όσο cheesy ακούγεται ή μάλλον πολύ περισσότερο.

                  Η ταινία δεν αξίζει μια, παρά το ενδιαφέρον που μπορεί να προκαλλέσει σε κάποιους η περιγραφή. Παρόλα ταύτα αξίζει να αναφερθεί ότι είναι κάτι σαν remake του ιταλικού western "Django" (1966) που είναι μια από τις ταινίες απ&#39;όπου πήραν τα ονόματα και κάποια στοιχεία από την ατμόσφαιρα για να φτιάξουν το Boktai. Ο Django και ο πατέρας του Ringo (o Tarantino καλή ώρα) είναι σε αυτήν την ταινία, όπως επίσης και μια σκηνή όπου σέρνουν ένα φέρετρο (το οποίο όμως δεν περιέχει βρικόλακα).

                  Comment


                  • Έχω δει τρεις seasons του House μέσα σε 5 ημέρες.. ας με σταματήσει κάποιος.
                    [/b]

                    Το ιδιο έχω κανει αλλα με Μονκ και 2 Σεζόν
                    Originally posted by Raf
                    Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                    Comment


                    • Τι να πω κι εγω που εχω λιωσει στα φιλαρακια, εχω ολες τις σαιζον και δε μπορω να διαλεξω ποιο dvd να δω επειδη τα θυμαμαι ολα.
                      Do a barrel roll!

                      Comment


                      • Αντε ρε νουμπα δες το υπολοιπο Fight Club που σε πηρε ο υπνος στα μισα χθες βραδυ.

                        Comment


                        • Τι να πω κι εγω που εχω λιωσει στα φιλαρακια, εχω ολες τις σαιζον και δε μπορω να διαλεξω ποιο dvd να δω επειδη τα θυμαμαι ολα.
                          [/b]

                          Tωρα που το πες κατσε να δω TOW the truth about london που ειναι και το αγαπημενο μου...
                          Originally posted by Raf
                          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                          Comment


                          • Έχω δει τρεις seasons του House μέσα σε 5 ημέρες.. ας με σταματήσει κάποιος.
                            [/b]

                            Welcome to club thy Housemaniac fellow....
                            Doppel περιμένω απάντηση και καλοσώρισμα στο νέο μέλος του Club ;)


                            Εγώ τελειώνω την 1η σεζόν How I Met Your MOther και Boston Legal.

                            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                            Comment


                            • Έχω δει τρεις seasons του House μέσα σε 5 ημέρες.. ας με σταματήσει κάποιος.
                              [/b]
                              Οεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοεοε

                              Οποιος πειραξει τον Alexandro θα εχει να κανει με μενα, καταλαβατε?&#33;?&#33;?&#33;?


                              Αντε ρε Alex παιχτούρα, welcome κι εσυ
                              My blog:Doppel&#39;s Den

                              Comment


                              • ειδα το Death Proof γιατι διαβασα οσα λεγατε και ημουν περιεργος, και δε μου αρεσε καθολου&#33; τρομερα κουραστικο και υπερβολικο μπλα μπλα, και να πεις λεγαν κατι αξιολογο παει στο διαολο, αλλα ο τροπος που το περιεγραφε εμοιαζε σαν κουτσομπολιο που κανουν στις γυναικοπαρεες (αφου αυτο υποτιθεται οτι ηταν). σκετη μαλακια και αναρωτιεμαι ποιος ο λογος που κανετε ετσι και το λετε cult&#33; λογο Ταραντινο ισως ? τεσπα ελπιζω το Planet Terror που θα δω σε λιγο να ειναι καλυτερο...

                                Comment

                                Working...
                                X