Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Evans:δεν κατάλαβα ακριβώς το σχόλιο σου αλλά δεν με ενδιαφέρει κιόλας.προτιμώ μια ευχάριστη ταινία δράσης με εμρικά ωραία γκομενάκια μέσα παρά όλη την (υπο)κουλτούρα που βλέπουν μερικοί.


    @Banjo:έχεις ιδέα από hentai;
    Carpe diem

    Comment


    • Α συγγνωμη, μαλλον προσεβαλλα το επος.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • Πηγα και ειδα το Tropic Thunder χτες. Τρελο γελιο, πολλες ακυρες στιγμες. Οσοι ειστε fan της αμερικανιας (οχι αυτης με σεξουαλικα αστεια και γυμνες γυναικες, της αλλης) πρεπει να το δειτε!
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • Μα καλά και εδώ έριδες??Oh well!! :icon_twisted:

          Είδα το death proof...το ξέρω, άργησα πάρα πολύ, παρότι δηλώνω φανατικός του Tarantino..
          Θυμάμαι την απίστευτη πλάκα που είχα πάθει όταν είχα δει το PulpFiction...
          Tέσπα.. η ταινία είναι ταινιάρα ..Ναι μπορεί να μην έχει σενάριο και ουσιαστικά να είναι περισσότερο μια άσκηση ύφους σε ένα γεγονός, αλλά...
          o Kurt Russell είναι απλώς απολαυστικός και τόσο μα τόσο πειστικός στο ρόλο του, ενώ η σκηνή στο τέλος του πρώτου μέρους, είναι ένα μικρό ποίημα ενός Morbid ηδονοβλεψία..
          Και στην συγκεκριμένη σκηνή, η Jordan Ladd, είναι τόσο μα τόσο γλυκιά, όταν παίζει τα air drums..sigh


          Kαι στο δεύτερο μέρος, όταν η εκδίκηση σερβίρεται ζεστή ζεστή και με το ίδιο πιάτο, καταλαβαίνεις πως ο Tarantino δεν ξέχασε έναν από τους βασικούς κανόνες..happy fucking end!

          Kαι φυσικά, όταν έχεια αυτό το απίστευο κορμί της Zoe Bell, να ασφυκτιά μέσα σε εκείνο το στενό jeans, ενώ παράλληλα φοράει και All Stars..ε δεν θέλει και πολύ να λατρέψεις την ταινία!!



          Yep, i am in love με όλα τα κορίτσια του deathproof...
          Α και επειδή βλέπω πάντα επίκαιρο το θέμα περί ποιότητας στο σινεμά, λατρεμένος μου σκηνοθέτης είναι ο Carl Dreyer, αλλά και λίγο splatter με γυναικάρες δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...
          Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

          Let's just all say the magic words and go back to reality.

          THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

          Comment


          • ωραίος ρε disciple.επιτέλους κάποιος που μπορεί να αναγνωρίσει πόσο ταινιάρα είναι το death proof.
            Carpe diem

            Comment



            • Ναι ρε γαμάτη ήταν τι να λέμε

              Αλλά η μετάφραση...."αλεξιθάνατο" το αυτοκίνητο
              "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

              Comment




              • Εμένα μ'αρέσει η δεξιά-δεξιά.

                Αλλά η μετάφραση...."αλεξιθάνατο" το αυτοκίνητο[/b]
                Δείγμα σωστής και επαγγελματικής μετάφρασης.

                Comment


                • παιδια ξερετε κανενα site με τις τελευταιες ταινιες που προβαλονται στον κινηματογραφο??

                  Comment


                  • μόλις είδα την πρώτη ταινία Narnia.πολύ ωραία χρώματα,όμορφα περιβάλλοντα,ωραία εφέ,μια ευχάριστη ταινία σαν σύνολο.Η μουσική απλά δεν παιζόταν,ήταν τέλεια.όσοι δεν το έχετε δει και σκοπεύτε να το δείτε,προχωρήστε άφοβα.μόνο προσέξτε να το δείτε με υπότιτλους γιατί μεταγλωτισμένο έχανε πολύ.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Μολις ειδα το Strangers.

                      Ω,φολα!

                      Μεινετε οσο πιο μακρυα γινεται...

                      [/b]
                      Δεν μπορούσες να το περιγράψεις καλύτερα με τη λέξη φόλα. Ακόμα κλαίω τα λεφτά που έδωσα για να το δω στο cinema...
                      Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                      Comment


                      • μόλις είδα την πρώτη ταινία Narnia.πολύ ωραία χρώματα,όμορφα περιβάλλοντα,ωραία εφέ,μια ευχάριστη ταινία σαν σύνολο.Η μουσική απλά δεν παιζόταν,ήταν τέλεια.όσοι δεν το έχετε δει και σκοπεύτε να το δείτε,προχωρήστε άφοβα.μόνο προσέξτε να το δείτε με υπότιτλους γιατί μεταγλωτισμένο έχανε πολύ.
                        [/b]
                        Όχι και ευχάριστη! Εμένα κόντεψε να με πάρεις ο ύπνος όταν την είδα Σινεμά. Τα έκλαψα αυτά τα 8 ευρώ.

                        Πάντως αμα σου άρεσε το 1ο Νάρνια θα σου αρέσει σίγουρα και το πολύ καλύτερο (αλλά πάντα μέτριο IMO) 2ο.

                        Comment


                        • Όπως έχω ξαναπεί στο παρελθόν σπάνια κάθομαι να παρακολουθήσω μία ταινία ή να πάω κινηματογράφο αλλά σήμερα τα ξημερώματα έχοντας τελειώσει ένα Halo 3 sequence έκατσα και είδα μία αρκετά παλιά ταινία που είχα σε DVD με τον τίτλο Πιανίστας.Πολύ ενδιαφέρουσα ταινία που αν και την βλέπω δεύτερη φορά δεν με κούρασε καθόλου.

                          Comment


                          • ναι ρε Τιμ ο Πιανίστας είναι πολύ ταινιάρα,αν αναφερόμαστε στην ίδια.Την έχω δει 5 φορές.Αυτή που είναι στο Β'Παγκόσμιο δεν είναι;Που αυτός είναι Εβραίος αν θυμάμαι καλά;Αν λέμε την ίδια γ***ει.Δείτε την όλοι.Δεν είναι τρας.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • παιδια ξερετε κανενα site με τις τελευταιες ταινιες που προβαλονται στον κινηματογραφο??
                              [/b]
                              Η νέα ελληνική streaming πλατφόρμα, για όλες τις ελληνικές κινηματογραφικές, θεατρικές και άλλες οπτικοακουστικές παραγωγές. Ταινίες μικρού μήκους από ανεξάρτητους δημιουργούς.


                              και το

                              www.athinorama.gr (για Αθήνα και με πολύ περισσότερες πληροφορίες)

                              Θα σε βολέψουν και τα δύο. Πάντως σε εσάς κάτω παίζονται εκπληκτικές ταινίες γμτ, όρεξη να έχεις να το ψάχνεις...

                              Comment


                              • Eίδα σήμερα το Vicky Cristina Barcelona και μου φάνηκε πολύ μέτριο...Είχα διαβάσει τα καλύτερα,αλλά η άποψή μου είναι πως το χιούμορ ήταν αρκετά κλισέ και κουρασμένο,οι καταστάσεις μάλλον εκβιασμένες,,οι ηθοποιοί-εξαιρουμένης της Peneloppe Cruz-απλά διεκπεραιωτικοί...Πολύ όμορφη η φωτογραφία ωστόσο και η Βαρκελώνη αλλά δε μου άφησε κάτι σαν ταινία.Τέλος πάντων οι fan θα σπεύσουν,ό,τι κι αν πω εγώ ούτως ή άλλως.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X