Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Orion View Post
    Hancock. Άργησα, ξέρω. Ωραία ταινία. Διαφορετική. Ξέρει και τις διαλέγει ο Will τελικά. Που και που καμμιά πατάτα (αλα Wild Wild West), αλλά διαλέγει και γαμάτες. Τη προτείνω για όλους. Έχει και γέλιο, αλλά και ωραία σοβαρή υπόθα.
    Τρομερή πρώτη ώρα, κάκιστη 2η ... Αν η ταινία έμενε στο κωμικό-action ύφος που είχε στην αρχή θα μπορούσα να πώ ότι συναγωνίζεται ακόμα και εκείνες της Marvel .. Από την στιγμή που υπόθεση έγινε σοβαρή, έχασα το ενδιαφέρον μου .. Δεν υπήρχε λόγος κατά την γνώμη μου, και το σενάριο έγινε ξαφνικά πολύ cheesy ..

    Y.Γ. Πολύ κακή επιλογή "αντίπαλου δέους" .. Δεν πιστεύω ότι το λέω, αλλά θα προτιμούσα να ερχόταν απλά ένας εξωγήινος από το διάστημα :p

    Λοιπον πρεπει να δειτε ολοι το Crank High Voltage. Ενα σας λεω, οταν ξεκιναει δειχνει συννεφακια απ'το Super Mario Bros.
    Will do !! Ειδικά όταν ακούω σχόλια ότι είναι ακόμα πιο παρανοϊκό από το πρώτο ! Αν είναι δυνατόν !!



    Comment


    • Ειναι ο ορισμος του wtf, αλλα αφου αυτο περιμενεις να δεις δε θα απογοητευτεις καθολου. Προσωπικα το καταευχαριστηθηκα.
      Do a barrel roll!

      Comment


      • To Crank είναι εγγυημένη διασκέδαση, το αποδεικνύει και η βαθμολογία στο Αθηνόραμα.
        Ούτε καν μισό αστέρι.

        Comment


        • Μόλις είδα το Wolverine.Να ξεκαθαρίσω λοιπόν,για όσους δεν το ξέρουν,πως είμαι τεράστιος οπαδός του συγκεκριμένου χαρακτήρα οπότε δε νομίζω ότι θα είμαι αντικειμενικός όσο κι αν το προσπαθήσω.

          Λοιπόν.Μου άρεσε αρκετά.Με πώρωσε απίστευα σε σημεία.Είχε πληθώρα χαρακτήρων κάποιοι original κάποιοι δανεισμένοι από τα comics
           
          Deadpool,Sabretooth,Gambit,Cyclops,Professor X,Blob
          .
          Είχα ακούσει πως τα εφέ είναι κάπως φτωχά,αλλά μια χαρά μου φάνηκαν.Απλώς έλλειπε η υπερβολή των προηγούμενων ταινιών.Η ιστορία αρκετά καλή αν και όχι 100% βασισμένη στα comics.Η ερμηνεία του Χιου Τζάκμαν άψογη.Δείχνει ότι πλέον είναι όντως the best at what he does όσον αφορά τον Wolverine.
          WARNING!!!MAJOR SPOILER!!!
           
          H μάχη μεταξύ Wolverine-Sabretooth-Deadpool όλα τα λεφτά.

          Βαθμολογία με επιείκια: 9/10
          Βαμολογία χωρίς επιείκια: 7.5/10
          Αυτά...;)
          Carpe diem

          Comment


          • Καλημερα!!
            1)ειδα και γω το Wolverine..κλασσικη ταινία Marvel, δραση, εφέ,ωραια κα$#%κη μουσική καιτα μυαλά στα κάγγελα!! Δεν εχω κατι για να παραπονεθώ ... η έλλειψη της πικοιλιας των Xmen heroes ειναι φυσιολογική μιας και το εργο επικεντρωνεται στην ιστορια του wolverine ( εδω τον Cyclops βαλανε και πεσαν ολοι να τον φανε γιατι δεν αναφερεται στο κομιξ )
            Κατα τα αλλα κύλισε μια χαρα, δεν με κουρασε καθόλου...μια χαρα! μια χαρα!

            2)επισης, ειδα προχθες με τον Sith το Σουηδικο : Let the right one in (ελληνικος τιτλος: Ασε το κακο να μπει ). πολυ καλο θρίλερ καθαρά ψυχολογικο. Αρκετα 'βαρυ'γιατι ειναι αργο και με μεγάλες σκηνες οπου δεν μιλαει κανεις...αρκετα καλη παραγωγη για ξενογλωσση ταινια αξιζει να την δειτε..πραγματικα..



            Comment


            • Egw thelw na paw na dw to Star Trek afth thn evdomada, poios apo thessalonikh goustarei na to doume mazi?
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • Let The Right One In --πολύ τσόντα τίτλος- λοιπον με GRG...

                Όντως ωραίο αλλά δυστηχώς έχασα κανά τέταρτο...κοιμήθηκα...
                Διαλέξαμε λάθος ταινία για την λάθος ώρα...ήσυχη ήρεμη αργή χωρίς έντονη μουσική σε γλωσσα που προσωπικά δν μου αρέσει καθόλου μετά από κούραση και απλωμένος σε καναπέ ==== SUPER EPIC FAIL!!!!

                Μου άρεσε δν μπορώ να πω αλλά δν την ευχαριστήκα γτ ήμουν σε Nirvana κατάσταση έτοιμος να κοιμηθώ....
                Θα την ξανδώ κάποια άλλη μέρα πάλι γτ φαίνεται ενδιαφέρουσα πολύ
                "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                Comment


                • Εγω ειδα την προηγουμενη εβδομαδα το Star Trek..Δεν το περιμενα τοσο καλο..παρολλο που ποτε δεν μου αρεσε και η αλληθεια ειναι οτι ειχα μια επιφυλαξη , ενθουσιαστηκα απο τα ειδικα εφε και την τεραστια παραγωγη...πολυ καλο αποτελεσμα..ελπιζω και τα sequel να ειναι ανταξια....

                  ΑΑ!!!...επισης ειδα το Surveilance...το οποιο ειναι μυστηριο/περιπετεια..τρεξιμο, πιασιμο,σφαξιμο(οχι splater)...ξανα τρεξιμο,ξαναπιασιμο,ξανασφαξιμο....ενα στιλακι σταν το Scream αλλα σε πιο ''αποτυχια''....'νταξ..δεν ειναι και για τοσο θαψιμο....βλεπεται ανετα....



                  Comment


                  • Twra pou grafthke kapoio kalo sxolio, tha psithei kaneis apo thessalonikh na to doume?
                    H tha paw na to dw monos sthn telikh?

                    Paixti psisou re!!!
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Είδα σήμερα το Angels and Demons.Αν και μ'αρεσε, στον Κώδικα Ντα Βίντσι γούσταρα πιο πολύ.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Ναι ε?

                        Εμένα πάλι μου άρεσε περισσότερο το Illuminati. Χα χα, ίσως να έφταιγε που έχω διαβάσει τον Κώδικα οπότε ίσως είχα ψηλά τον πύχη. Πάντως μου άρεσαν αρκετά οι περισσότεροι ηθοποιοί αν και όχι ο Τομ Χανκς που μου φάνηκε και στα δύο κάπως βαριεστημένος. Δεν ξέρω, γιατί αλλά θα προτιμούσα τον Λάνγκτον να τον έπαιζε είτε ο Ράσελ Κρόου ειτε κανάς Τζέρεμι Άιρονς. Όχι πως μειώνω τον Χανκς απλά μου φάνηκε εντελως επίπεδος.

                        Ψήνομαι άγρια τώρα για Terminator marathon εν όψει του Salvation
                        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                        Comment


                        • Κι εγώ το ίδιο.Αλλά θα'θελα να δω και τη σειρά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • H seira terminator den einai katholou kalh.

                            To Da Vinci san tainia htan megalh moufara se sxesh me to vivlio, to Illuminati einai kalytero?
                            Ti sto diaolo einai ekeina ta pyrina kleidia pou deixnei to trailer?
                            Pali prosthesan vlakeies?
                            Gia peite kaneis pou thn eide.

                            BTW apopsh mou einai pws to Illuminati htan kalytero vivlio.
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Λογικά αναφέρεσαι σε ένα πύρινο έμβλημα. Δεν μπορώ να σου πω αν διαφέρει από το βιβλιο γιατί εν ανιτθέσει με το Da Vinci, το Illuminati δεν το είχα διαβάσει. Πίσω μου καθόντουσαν κάποια παιδιά που το είχαν διαβάσει βέβαια και ήταν ψιλοαπογοητευμένοι. Γενικά πιστεύω πως σπάνια, αν έχεις διαβάσει ένα βιβλίο πριν το adaptation, μένεις ευχαριστημένος. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια...

                              Αυτό που μου άρεσε στο βιβλίο από τον Κώδικα πχ, ήταν τα ιστορικά και θρησκευτικά στοιχεία που έδινε, τα οποία στην ταινία ήταν αδύνατο να δοθούν με τόση λεπτομέρεια. Με αυτό τον τρόπο περιορίζεται και ο ρόλος του Λάνγκτον. Στο βιβλίο φαίνεται πως γνωρίζει πολλά πράγματα, αναλύει τον τρόπο σκέψης του, τα ιστορικά στοιχεία etc ενώ στην ταινια κάτι τέτοιο θα ήταν αντικινηματογραφικό. Έτσι σε πολλές σκηνές θα δεις τον Τομ Χανκς να λέει πχ. "Α χα το Α...", ερώτηση:" Κε καθηγητά τι είναι το Α???", " Είναι αυτό πριν το Β". Γενικά είναι περισσότερο action movie. Εμένα με κάλυψε περισσότερο από τον κώδικά, σίγουρα γιατί δεν είχα διαβάσει το βιβλίο και μου φαίνεται πως πλατείαζε λιγότερο.
                              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                              Comment


                              • Egw apo aftes tis tainies hthela na dw to "kynhgi tou thysavrou" opws ginetai kai me to Indiana johnes 3, kati pou den eida ksana se kamia tainia apo tote.

                                Goustarw apistefta me to thought process pou odhgei sta symperasmata gia thn epilhsh twn pollwn grifwn pou dinontai sta 2 afta vivlia.

                                Sto Da Vinci apetyxan patagwdws, meiwnontas tous grifous kai dinontas apeftheias thn apanthsh xwris na yparxei kapoio logiko symperasma pou odhgei ekei.... me liga logia:
                                Who the hell thinks like that?...


                                Sto vivlio yparxoun 5 pyrina emvlhmata alla einai ola "lekseis", sto trailer vlepw 2 diastavrwmena kleidia ta opoia den kserw ti einai.
                                Tha dw thn tainia avrio mallon kai tha grapsw antypwseis.

                                To Lord of the rings den me xalase katholou ws tainia BTW...
                                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                                Kindred, this blade and I.
                                "

                                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                                Greek Gaming Videos
                                Greek Final Fantasy Forum

                                Comment

                                Working...
                                X