Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελικά λόγω του ότι πήρε ολόκληρος κόσμος τα εισιτήρια σήμερα, αντί να δούμε Avatar, είδαμε το The Imaginarium of Dr. Parnassus.
    sigpic

    Comment


    • To lew kai edw:

      Parnasus >>>>>> Avatar
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Είδα και γω, ως ένα ακόμη θύμα του hype, της εμπορευματοποίησης της τέχνης, και της ιμπεριαλιστικής πολιτικής του Ισραήλ το Avatar (με James Cameron μπροστά, μη χέσω.). Αρκετά χολυγουντοαμερικανοσυγκινητικοχαρούμενη ταινία, πλην απίστευτα πορωτική όμως. Μπορώ να βγω και να το φωνάξω δυνατά, ΝΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ. Το 3D όντως δεν ήταν κάτι το ΤΟΣΟ ιδιαίτερο -μάλλον επιδέχεται βελτίωση-, μα εμένα μου έκανε εντύπωση κυρίως όταν βρεθήκαν στη ζούγκλα στην αρχή και σε κάποιες σκηνές προς το τέλος (όπου και ένας άπαιχτος τύπος μπροστά το ένιωθε και προσευχόταν μαζί με τους Οματικάγια)

        I see you.
        "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

        Comment


        • Την ειδα κι εγω πριν 2-3 ημερες με την κοπελα μου. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ. Κοιταζα συνεχεια το ρολοι ποτε θα τελειωσει.

          Ειλικρινα δε φαινοταν τοσο μαπα αλλα το μαμημενο το Hype με χτυπησε στο κουτελο.

          Αμερικανια 100%, απειρα κλισε απο αμερικανοταινιες δρασης (ειμαι ο μπρατσαρας,κακος, die-hard διοικητης και θα τα μαμησω ολα).

          Δεν περιμενα κατι τοσο απλοικο απτον Καμερον. Μαλιστα, τονιζα στην φιλη μου οτι ειναι απτο συγκεκριμενο σκηνοθετη αρα θα εχει ενδιαφερον! λολ?

          Τεσπα, στα trailers ειδα οτι σε λιγο καιρο ετοιμαζεται μια νεα ταινια με τον D.Washington και ειναι Post Apocalyptic (δε ξερω εαν θυμαστε τα ποστς μου για το κολλημα που εχω με αυτο το Genre ταινιων). Ατμοσφαιρα Fallout (ή καλυτερα Six String Samurai). Δε θυμαμαι την ονομασια της ,δε θα κανει καλες εισπραξεις και επισης, σιγουρα θα τη δω ;) :p

          Και μια σκηνη που ειδα με κερδισε... ->
          - 1 VS Πολλους
          - Δωσε πισω το βιβλιο (Ευαγγελιο)
          - Οχι. Γιατι τι θα μου κανεις?
          - Δεν κανει να το κρατας. Θα σου κοψω το χερι.
          - (Αρνηση με γελια)
          - Του κοβει το χερι με το σπαθι του και μενουν μαλακες οι αλλοι.

          OMG so epic win
          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

          Authenticity sir, authenticity. "

          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



          Comment


          • Originally posted by Scatman View Post
            ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ[...]Αμερικανια 100%, απειρα κλισε απο αμερικανοταινιες δρασης (ειμαι ο μπρατσαρας,κακος, die-hard διοικητης και θα τα μαμησω ολα).

            [...]

            Τεσπα, στα trailers ειδα οτι σε λιγο καιρο ετοιμαζεται μια νεα ταινια με τον D.Washington
            [...]
            Και μια σκηνη που ειδα με κερδισε... ->
            - 1 VS Πολλους
            - Δωσε πισω το βιβλιο (Ευαγγελιο)
            - Οχι. Γιατι τι θα μου κανεις?
            - Δεν κανει να το κρατας. Θα σου κοψω το χερι.
            - (Αρνηση με γελια)
            - Του κοβει το χερι με το σπαθι του και μενουν μαλακες οι αλλοι.

            OMG so epic win
            OBJECTION! I see a contradiction here...
            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

            Comment


            • δλδ εαν καταλαβα καλα παραλληλιζεις αυτα που εγραψα για μια ταινια δρασης με θεμα την αγαπη και ερωτα, με τη σκηνη που περιεγραψα για trailer ταινιας POST APOCALYPTIC???

              OMG thats a new epic win!!

              Αλλες απαιτησεις εχεις απτο ενα αλλες απτο αλλο. Τα χω ξαναπει για το Genre (PA)

              EDIT :

              Originally posted by Ground_zero View Post
              ΑΝοιξε blog o Αkira/TravisGR??
              " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

              Authenticity sir, authenticity. "

              Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



              Comment


              • ΑΝοιξε blog o Αkira/TravisGR??
                Wat?

                Oxi re o spoony aplws ta spaei ola!
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Ρε αυτος ειναι σου λεω!
                  " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                  Authenticity sir, authenticity. "

                  Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                  Comment


                  • Me thn kamia, ton kserw proswpika ton Akira, akoma kai an paradextw pws moiazoun ligo sto xtenisma, den exoun kamia sxesh.
                    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                    Kindred, this blade and I.
                    "

                    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                    Greek Gaming Videos
                    Greek Final Fantasy Forum

                    Comment


                    • Αμερικανια 100%, απειρα κλισε απο αμερικανοταινιες δρασης (ειμαι ο μπρατσαρας,κακος, die-hard διοικητης και θα τα μαμησω ολα).

                      Δεν περιμενα κατι τοσο απλοικο απτον Καμερον. Μαλιστα, τονιζα στην φιλη μου οτι ειναι απτο συγκεκριμενο σκηνοθετη αρα θα εχει ενδιαφερον! λολ?
                      Ο Κάμερον έχει γυρίσει ταινίες που δεν είναι αμερικανιές 100%; Τι περίμενες να δεις αλήθεια πέρα από τα φοβερά εφέ;
                      Originally posted by Squall Leonhart
                      I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
                      Originally posted by 丹野
                      Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
                      Originally posted by Ryu_gr
                      υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

                      Comment


                      • Έπεσα κι εγώ θύμα του hype και των βαθιών δημοκρατικών τάσεων της παρέας και πήγα να το δω χθες. Εντελώς μάπα το καρπούζι, ενώ δε ξέρω αν είμαι ο μόνος, αλλά τα μάτια μου κουράστηκαν πολύ γρήγορα. Παραλήρημα από cliché και εντελώς cheesy ατάκες και σκηνικά, που στην αρχή ομολογώ ότι με ξενέρωσαν πολύ, αλλά μετά από ένα σημείο τα πήρα τελείως στο χαβαλέ. Είναι κρίμα, γιατί το αντιμιλιταριστικό και οικολογικό περιεχόμενο της ταινίας, αλλά και το ζήτημα τεχνολογίας/φύσης θάφτηκαν μέσα σε μια εντελώς κακόγουστη, χολιγουντιανού τύπου αισθητική.

                        Μιλάμε για ένα ολοστρόγγυλο, φανταχτερό μηδενικό.
                        Προσωπικά απογοητεύτηκα πάρα πολύ, γιατί ναι μεν δε περίμενα κανένα αριστούργημα, αλλά αυτό που είδα ήταν τραγικό από κάθε άποψη. Μόνο ο εντυπωσιακός και, ειδικά σε μερικά σημεία, πανέμορφος κόσμος και η αποτύπωση της φύσης μου έμεινε.
                        There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                        Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                        Comment


                        • Μία μάπα ταινία έκανε ο Κάμερον.
                          Τον Τιτανικό.
                          Ακόμα και το Piranhas 2 κορυφή ήταν.

                          Σοβαρά ρε παιδιά, τι περιμένατε;
                          Χολυγουντιανή υπερπαραγωγή χωρίς κλισέ; Αυτά δεν γίνονται.
                          300 εκ.δολ. κόστισε το έργο και άλλα 150 στο promotion.
                          Και να ήθελε να βγάλει τα κλισέ δεν θα τον αφήνανε οι παραγωγοί.

                          Comment


                          • Loipon afiste ta Oscarika dhmiourghmata kai piaste na deite Blood and Bone kai Undisputed 2.

                            Twra pou vgainei kai Undisputed 3 exw pathei thn plaka mou!!!!!!!!

                            URI BOYKA kai ta myala sta kagela re!!!
                            "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                            But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                            Kindred, this blade and I.
                            "

                            "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                            Greek Gaming Videos
                            Greek Final Fantasy Forum

                            Comment


                            • Όντως, το Piranha 2 είναι τόσο κακό που είναι τέλειο.

                              Καλά μωρέ τώρα, η πρώτη ή η τελευταία ακριβή Fantasy παραγωγή είναι το Avatar;

                              Το ότι μια ταινία είναι υπερπαραγωγή, δε σημαίνει ντε και καλά ότι κλίνει ραντεβού με όλα τα cliché και τις cheesy ατάκες (αυτό που το πας). Άσε που στο καρακορεσμένο Fantasy τα cliché είναι ως ένα βαθμό αναπόφευκτα, το θέμα είναι μέχρι που φτάνουν αυτά. Ειδικά το μιλιταριστικό σκέλος της ταινίας, δεν είχε κανένα λόγο να θυμίζει Futuristic Rambo. Τα Harry Potter για παράδειγμα δεν είναι φθηνές παράγωγες, έχουν όμως ένα επίπεδο. Το Avatar ήταν η παρέλαση της κοινότυπης αμερικανιάς σε όλα τα επίπεδα. Είπαμε ότι, προφανώς, δε περιμέναμε κανένα αριστούργημα, αλλά τόσο κακό, όχι, δε το περίμενα. Χωρίς ίχνος υπερβολής, η τελευταία φορά που έριξα τόσα μαζεμένα facepalms σε Fantasy ταινία ήταν στο Eragon, φαντάσου δηλαδή. Οι κινήσεις των χαρακτήρων, οι αντιδράσεις, οι διάλογοι, οι ατάκες τους, τα σκηνικά, όλα μου έφεραν αναγούλα.

                              Το ξέρω ότι είναι υποκειμενικό, αλλά έλεος.
                              There are two types of people who will tell you that you cannot change the world:
                              Those who are afraid to try, and those who are afraid that you will succeed.

                              Comment


                              • Σοβαρά συγκρίνεις το Avatar με το Eragon;
                                Εντάξει προσκυνώ

                                Προσωπικά θεωρώ το Eragon ως ένα από τα χειρότερα έργα που έχουν γίνει ποτέ, ερασιτεχνικό σε ΟΛΑ τα επίπεδα, τόσο πολύ που αδυνατό να πιστέψω ότι φτιάχτηκε από ανθρώπους με κάποια νοημοσύνη.

                                Αντιθέτα θεωρώ το Avatar ως ένα από τα πιο ''σωστά'' blockbusters που έχω δει γενικά.
                                Κλάσεις ανώτερο από τα τελευταία μεγαθήρια τύπου Transformers, G.I.Joe κτλ.

                                Βέβαια όπως είπες γούστα είναι αυτά

                                Comment

                                Working...
                                X