Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ChrisTop View Post
    Παίδες, μην δείτε το New Moon.

    Ναι, ΟΥΤΕ με γκόμενα.
    Σώπα.
    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

    Comment


    • Originally posted by BartMan View Post
      ChrisTop πήγες και το είδες ; :O

      Απο τις λίγες φορές που κλαίω 9 ευρώ...

      Η προηγούμενη ήταν με το Νάρνια. 0_0

      Comment


      • Originally posted by ChrisTop View Post
        Απο τις λίγες φορές που κλαίω 9 ευρώ...

        Η προηγούμενη ήταν με το Νάρνια. 0_0
        Ε και πάλι το New Moon λογικά θα είναι αρκετά χειρότερο.
        "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

        Comment


        • Όχι, όχι, δεν έχω δει ποτέ χειρότερη ταινία απο το Νάρνια 1. 0_0 (σε σινεμά)

          Comment


          • Originally posted by ChrisTop View Post
            Όχι, όχι, δεν έχω δει ποτέ χειρότερη ταινία απο το Νάρνια 1. 0_0 (σε σινεμά)
            Πάντως το πρώτο Twilight ήταν σίγουρα χειρότερο από το Narnia. (ναι, γίνεται αυτό)
            "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

            Comment


            • Originally posted by TheCursed View Post
              Πάντως το πρώτο Twilight ήταν σίγουρα χειρότερο από το Narnia. (ναι, γίνεται αυτό)
              Το Twilight ηταν ταινιαρα μπροστα στο Narnia


              Όχι, όχι, δεν έχω δει ποτέ χειρότερη ταινία απο το Νάρνια 1. 0_0 (σε σινεμά)
              συμπασχω φιλε μου
              ακομα προσπαθω να το ξεχασω
              μαρκετινγκ στα καλυτερα του Narnia=Harry Potter +Lotr :kill:

              Comment


              • Ό,τι είπε ο sOLiD SNAKE παίδες...

                :kill::kill::kill::kill:

                Comment


                • Χθες στο Star είχε το Blood Diamond. Όταν το Hollywood συνδυάσει τα εφέ με την ποιότητα, το αποτέλεσμα είναι φυσικά πάαααρα πολύ καλό!

                  Για μένα όλα τα λεφτά ήταν η σκηνή που δίνει ο Συντ/ρχης στο DiCaprio μια χούφτα χώμα, λέγοντας αυτά που είπε και όταν ο DiCaprio κάνει το ίδιο προς το τέλος της ταινίας! Τρομερό σκηνικό!

                  Αν δεν κάνω λάθος πήρε και μερικά Oscar. Εσείς την έχετε δει; Εντυπώσεις;
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Originally posted by Ryu_gr View Post
                    Εσείς την έχετε δει; Εντυπώσεις;
                    Απ' τις καλύτερες mainstream ταινίας της δεκαετίας είναι, όλοι πρέπει να την δουν κατά τη γνώμη μου.
                    "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                    Comment


                    • Είδα τον δόκτρα Πεντέλη...αρκετά καλή ταινία...(επίσης προς τις γυναίκες του φόρουμ (ΧΑΧΑΧΑΧΑ)...μην ψαρώσετε με τη διαφήμιση,ο depp δε παίζει πάνω από 5 λεπτά)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Ειχε κάτσει και το είχα δει στο cinema το blood diamond (στα Γιαννενα το είχα δει καταραμένε που ετοιμάζεσαι να με κοροιδέψεις επειδή δεν εχει κινηματογραφο η Ηγουμενίτσα) και συμφωνώ με το Ryu οτι πρόκειται για εξαιρετική ταινία. Φοβερές η ερμηνείες και ιδιαίτερα του di caprio (διαολε δεν περίμενα να το πω ποτε αυτό!) καλή σκηνοθεσιά και σενάριο με μεγάλες (δυστυχώς) αλήθειες.

                        Το τέλος μόνο μου φάνηκε κάπως προβλέψιμο αλλά οκ.
                        I attack sharks
                        when i smell them bleed
                        I dont go swimming
                        water just wants to be around me.

                        Comment


                        • Έχω εντυπώσεις για το Gamer, για το Alien και για το Count of Monte Cristo.

                          Το Gamer μου φάνηκε ένα συνονθύλευμα ασυναρτησιών που έβγαζε ένα πολύ μέτριο αποτέλεσμα. Ούτε μου άρεσε σαν ταινία, ούτε η δράση μου έκανε εντύπωση ούτε το δράμα με άγγιξε.
                          Το Alien του '79 είναι κλασσική αξία, το είχα δει και πολύ μικρότερος μα τώρα είναι το real deal. Τα τρία πρώτα Alien θυμάμαι ήταν φοβερά, γι'αυτό ακολουθούν και τα υπόλοιπα.
                          Και αυτή τη ταινία τη βλέπω για δεύτερη φορά. Νομίζω οτι είναι η αγαπημένη μου ιστορία. Δεν θα αργήσω να διαβάσω και το βιβλίο, αν και, απ'ότι έμαθα, η ταινία έχει πάρα πολλές διαφορές. Ίσως ήθελαν να κάνουν τη πλοκή πιο συμβατική, πιο δραματική. Αν ήμουν πολύ αυστηρός θα έλεγα πως η ίδια η ταινία εκτίθεται με τις σεναριακές αλλαγές κατα διαστήματα αλλά δεν είμαι, και θα πω οτι μου άρεσε εξαιρετικά. Θα δοκιμάσω και τη ταινία του 1934 (αυτή που ο V έβλεπε στο V for Vendetta).

                          Comment


                          • Είδα τις εξής ταινίες μέσα σε μια εβδομάδα (ΦΥΛΑΚΙΟ FTW!).
                            2012,GiJoe,HardWired,Norbit,Ghetto 13 No 2 και καμιά 15αριά ακόμα που τώρα δε θυμάμαι τίτλους.
                            Το Gi Joe αξίζει με χίλια για αυτό που περίμενα να δω.Δηλαδή δράση και ποζεριά.Με χαρά είδα ότι λείπει σε μεγάλο βαθμό η προπαγάνδα που είχε η σειρά,ενώ έχει μέσα και πολλά easter eggs για όσους βλέπανε το παιδικό.Για τα άλλα δεν έχω να πω πολλά.Δείτε τα,φάση έχουνε.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Kai egw thelw na to dw vghke se dvd h na to valw na katevenei?
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Βάλτο να κατεβαίνει.Δεν έχω ιδέα τι παίζει στον έξω κόσμο.
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X