Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • XAXAXAXAXA OK

    τελικα ομως δε καταλαβα, ειναι ιδιο το Ringu με το Ring ? εχει απλα καποιες παραπανω σκηνες ή προκειται για εντελος αλλο εργο ? απλα να ξερω αμα αξιζει να το κατεβασω κι αυτο ή οχι...

    Comment


    • Μην ανυσηχείς, δεν έχει και πολλούς διαλόγους. Κάτι κοριτσάκια πετάγονται από μπανιέρες, τηλεοράσεις, ντουλάπες κλπ και διάφοροι πεθαίνουν. Δεν λέει πολλά πράγματα η δεύτερη ταινία.
      [/b]
      μολις τωρα τελειωσε. νταξει δικιο εχεις, καλουτσικη ηταν. απλα συνεχιζει απο κει που σταματησε το 1. λετε να βγει και 3 ? χλωμο, αφου το πηγαδι εκλεισε, εκτος αν το ξανανοιξε καποιος τυχαια παλι...

      Comment


      • προσθεστε κι αυτα τα δυο πακετακι που ειδα σημερα. γαματη ταινια, ειδικα για οσους γουσταρουν βαμπιρ και λυκανθρωπους :excl: :excl: :excl: :excl:

        Comment


        • Πολυ καλο το πρωτο αλλα ψιλομουφα το evolution.. ;)

          Comment


          • Πραγματικα το evolution ηταν ψιλοαπογοητευση σε σχεση με το πρωτο
            την επομενη σεζον θα βγει και ενα prequel που θα εκτυλισσετε στον μεσαιωνα

            Comment


            • Θα συμφωνήσω κι εγώ.Το 1 μου άρεσε αρκετά για ταινία του είδους,ενώ το 2 με ξενέρωσε πολύ.Το περίμενα καλύτερο.
              Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

              Comment


              • Εγω και τα 2 τα βρηκα αθλια.
                Ενα μινι-μπαχαλο απο ονοματα,μυθολογιες κλπ...
                Μακρυαααααααα

                Comment


                • γενικα εμενα και τα δυο μου αρεσαν, αλλα πιστευω στο 2ο προσπαθησαν να βαλουν παρα πολλα μεσα, πολλα προσωπα και ρολους και καπου στριμωχτηκαν και περνουσε πολυ γρηγορα απο τον εναν θανατο στον αλλο. και οι σκηνες αλλαζαν πολυ γρηγορα. δυστηχως στο τριτο που θα κυκλοφορησει το 2009 θα ειναι αλλη πρωταγωνιστρια...

                  Comment


                  • χτες που ταξίδευα με το πλοίο κι επειδή ως συνήθως είχα σκυλοβαρεθεί είδα το fortress με τον christopher lambert.ψιλοάθλια ταινία.τρελή παρακμή.το έβλεπα με ένα φίλο που ταξιδεύαμε παρέα και ρίξαμε άπειρο γέλιο.πάντως το προτείνω για την cultίλα.

                    όσον αφορά τα Underworld να πω απλά ότι ενώ το 1 μουάρεσε πάρα πολύ από το 2 δε μου έχει μείνει τίποτα.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • προσθεστε κι αυτα τα δυο πακετακι που ειδα σημερα. γαματη ταινια, ειδικα για οσους γουσταρουν βαμπιρ και λυκανθρωπους[/b]
                      To mono pou sozei auta ta erga einai i Kate Beckinsale .. Tight leather pants FTW !!! ( eida mono to proto btw, xoris na mou prokalei idiaitero endiaferon .. to vrika arketa cheesy )






                      Comment


                      • προσθεστε κι αυτο, αν και καθυστερημενα το ειδα παλι, και επαιζε προβλημα με τους υποτιτλους...



                        αν και δυναμικη ταινια δε με ξετρελανε σαν το Underworld. ειχε μια δοση χιουμορ και σοβαροτητας.

                        Comment


                        • Όσον αφορά στα Underworld, το πρώτο μου άρεσε πάρα πολύ, ο κόσμος, το setting, το background, το story, όλα ήταν εκπληκτικά. Αντίθετα, το Evolution δεν μου άρεσε καθόλου, κυρίως λόγω των "νεωτερισμών" που εισήγαγε, δηλαδή την εξήγηση της προϊστορίας, η εμφάνιση του υβριδίου, αλλά και η εξέλιξη της ιστορίας αυτής καθαυτής με άφησε παγερά αδιάφορο. Το Ηellsing, αν και παίζει ο imba Hugh Jackman, μου άρεσε ακόμη λιγότερο, ίσως να έφτανα στο σημείο να το χαρακτηρίσω και πατάτα (τώρα δε θυμάμαι γιατί, το μόνο που ανακαλώ στη μνήμη μου είναι κάτι ρομπότ ή κάτι παρεμφερές ).

                          Anyway, σήμερα τελειώσα την τριλογία Bourne (με αφορμή την κυκλοφορία του Conspiracy) και πλέον δηλώνω Jason - fanboy. Τρομερές ταινίες πραγματικά, δεν υπάρχει σημείο που να μην μου άρεσε (ακόμη και το τραγούδι που παίζει στα credits το τέλος). Δείτε τις οπωσδήποτε αν δεν τις έχετε δει.

                          Επίσης πρόσφατα είδα το Se7en. Δεν ξέρω γιατί, δεν με ενθουσίασε, αν και όντως το βρήκα καλό. Ίσως το ό,τι είχα ακούσει για αυτό, να δημιούργησε πολύ υψηλές προσδοκίες. Εκπληκτικός ο Kevin Spacey, ενδιαφέρουσα η ιδέα γύρω από την οποία περιστρέφετα η ταινία, όμως έπρεπε να αναλωθεί περισσότερο σε αυτήν και όχι να την αναλύσει στα 20 τελευταία λεπτά. Κρίμα, γιατί imo θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη.

                          Ακόμη, Eternal Sunshine of the Spotless Mind. Πολύ καλή ταινία με τρομερό και αισιόδοξο μήνυμα στο τέλος (η αφοπλιστική ατάκα okay με άφησε να χαμογελώ σαν ηλίθιος για 30 δευτερόλεπτα μπροστά από την οθόνη του pc μου), αν και είχε 2 παράδοξα, τα οποία με ενόχλησαν αρκετά μεν, δεν με εμπόδισαν να απολαύσω την ταινία δε.
                          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                          Comment


                          • Μη δίνεις σημασία στα παράδοξα, σουρεαλισμός και παράδοξα πάνε μαζί.

                            Όπως και να έχει, αν σου άρεσε το Eternal Sunshine of a Spotless Mind δες το Le science de Reves ("Σε είδα στο όνειρο μου" στα ελληνικά). Μία ακόμα ταινία του Michel Gondry (την πρότεινα κάποια στιγμή πριν από αρκετές σελίδες) η οποία χαρακτηρίζεται από την ίδια αισθητική. Πολλά παράδοξα, πολλές ονειρικές καταστάσεις και κάποιες πάρα πολύ όμορφες σκηνές. Γενικά και τις δύο αυτές ταινίες τις έχω αγαπήσει και θα ήθελα να δω και άλλα έργα του ίδιου. Μην παραλείψεις να το δεις.

                            Edit: Άσχετο αλλά το IMDb εκτός από γιγάντια movie database έχει και μία τεράστια βάση δεδομένων για παιχνίδια, για δημιουργούς, συντελεστές κτλ από παιχνίδια και πάει λέγοντας.

                            Comment


                            • Γενικά τo Eternal Sunshine of the Spotless Mind δε θα τη θεωρούσα τόσο σουρεαλιστική όσο science fiction. Και imo, μια sci-fi ταινία θεωρείται επιτυχημένη όταν "επαληθεύει" τον εαυτό της, δηλαδή όταν δεν έρχεται σε αντίφαση με αυτόν, δηλαδή δεν δημιουργεί παράδοξα. Έτσι, τη στιγμή που
                              [SUPER ULTRA MEGA IMBA SPOILERS:]
                              <span style="color:#FFFFFF">Η Clementine, ενσαρκώνοντας μια ανάμνηση/σκέψη του Joel λέει στον ίδιο, να τη συναντήσει, υπαγορεύοντάς του κάτι που δεν είχε κανσκεφτεί, κάτι το οποίο θυμάται ο Joel αργότερα και ενεργεί παρόμοια, ενώ η Clementine (ως άνθρωπος αυτή τη φορά) κάνει το ίδιο, είναι λίγο wtf (μα πώς; τηλεπάθεια ξέρω γω) ή που η Clementine "μπερδεύεται" κάθε φορά που ακούει κάτι που έχει ξανακούσει στο παρελθόν, τη στιγμή που δεν θα έπρεπε, αφού οι σχετικές αναμνήσεις της έχουν διαγραφεί (βέβαια σε αυτό το σημείο μπορείς να θεωρήσεις ότι η όλη διαδικασία διαγραφής δεν είναι και τόσο αξιόπιστη, οπότε οκ)</span>
                              [/SUPER ULTRA MEGA IMBA SPOILERS:]
                              θα έλεγα ότι η ταινία "χωλαίνει" λίγο, αλλά όπως είπα, παραμένει πάντα πολύ καλή.

                              Την ταινία που ανέφερες θα την τσεκαρω οπωσδήποτε πάντως.
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • Το Ηellsing, αν και παίζει ο imba Hugh Jackman, μου άρεσε ακόμη λιγότερο, ίσως να έφτανα στο σημείο να το χαρακτηρίσω και πατάτα (τώρα δε θυμάμαι γιατί, το μόνο που ανακαλώ στη μνήμη μου είναι κάτι ρομπότ ή κάτι παρεμφερές ).[/b]
                                ρομποτ δεν ειχε, απλα τον Frankenstein, τον Δρακουλα με κατι βαμπιρ γκομενες, ε και λυκανθρωπους (δυο) οπου αυτο γινεται και στο τελος ο πρωταγωνιστης. μαλλον λες τους υπηρετες του Δρακουλα που φορουσαν κατι μασκες με γυαλια που δε φαινοταν το προσωπο τους και ασχολιοντουσαν με ηλεκτρικες μαλακιες για να παραγουν ενεργεια και να ζωντανεψουν τα παιδια του Δρακουλα, κατι σαν νυχτεριδες που ηταν και καναν επιθεση στη Τρανσυλβανια.

                                Επίσης πρόσφατα είδα το Se7en. Δεν ξέρω γιατί, δεν με ενθουσίασε, αν και όντως το βρήκα καλό. Ίσως το ό,τι είχα ακούσει για αυτό, να δημιούργησε πολύ υψηλές προσδοκίες. Εκπληκτικός ο Kevin Spacey, ενδιαφέρουσα η ιδέα γύρω από την οποία περιστρέφετα η ταινία, όμως έπρεπε να αναλωθεί περισσότερο σε αυτήν και όχι να την αναλύσει στα 20 τελευταία λεπτά. Κρίμα, γιατί imo θα μπορούσε να ήταν πολύ καλύτερη.[/b]
                                αυτο ισως το δω συντομα αν και δε ξερω με τι εχει να κανει, ουτε τι ειδους ταινιας ειναι, απλα ακουγεται πολυ και μου το προτειναν. αν θες πες λιγα λογια παραπανω.

                                τεσπα εγω σημερα ειδα κι αυτη...



                                εξαιρετικα απλη αλλα εξυπνη ταινια, και πολυ ρεαλιστικη&#33;

                                ισως και προφητικη αφου ετσι μπορει να καταντησει ο κοσμος μας σε λιγα χρονια...

                                Comment

                                Working...
                                X