Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Comment


    • Είδα το Get Smart. Κωμική περιπέτεια με αρκετά κλισέ, αλλά αξίζει, πιστεύω. ;)
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Το ειχε και στο STAR χθες βραδυ το silence of the lambs..

        Comment


        • Το ειχε και στο STAR χθες βραδυ το silence of the lambs..
          [/b]
          lol ναι οταν γυρισα το ειδα που τελειωνε

          Σε καμια ωρα παω σε φιλο μου να δουμε τα Red Dragon και Hanibbal Rising να κλεισω με τον κυκλο του Hannibal. Μετα σκεφτομαστε να δουμε τους νονους
          My blog:Doppel's Den

          Comment


          • Εγώ με τον κολλητό μου λέμε να ξεκινήσουμε, μιας και εξεταστική πλέον, HouseMD nights

            Τα έχω δει προφανώς όλα αλλά αξίζει να τα ξαναδώ με παρέα πλεόν.

            Τελειώνω το Death Note σε 2 μέρες και ξεκινάω Heroes μετά
            "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

            Comment


            • είδα προχτές το Incredible Hulk.Ναι η ταινία τα ΕΣΠΑΣΕ.τώρα που επιτέλους τιςταινίες άεχισε να τις κάνει η Μάρβελ το επίπεδο έχει ανέβει αισθητά.το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω είναι το σχετικά αδύναμο φινάλε.να μου πεις όλη η ταινία ήταν γεμάτη δυνατές σκηνές τι περίμενες.πόσο πιο δυνατό τέλος πια...
              ητελευταία σκηνή με τον Τόνυ σταρκ ήταν όλα τα λεφτά.και από αυτό που λέει στο τέλος μου φαίνεται θα επαληθευτεί η φήμη που είχα διαβάσει περί ταινίας avengers.crosses fingers.κάτα τ'άλλα είδα χτες ξανά το silence of the lambs.αυτή η ταινία είναι σαν το κρασί.όσο πιο πολύ παλιώνει τόσο καλύτερη γίνεται.και πριν από αυτό είδα το "Η νεράιδα και το παλικάρι"
              Carpe diem

              Comment


              • Ρε παιδιά μήπως τα παραλέτε για τη Σιωπή των αμνών; Προσωπικά δεν τη βρίσκω πάρα πολύ τυπική ταινία, καλογυρισμένη αλλά τυπική.

                Comment


                • Η ταινία Avengers είναι μάλλον σίγουρη και θα είναι σαν ενιαίο κλείσιμο της έκαστης τριλογίας των Iron Man,Hulk etc. ;)

                  Το πρώτο Hulk εμένα πάντως μου άρεσε σαν κάτι το διαφορετικό.Ανγκ Λι είναι αυτός...Αχ και η Τζένιφερ Κόνελι :wub:
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Το 2011 βγαίνει το Avengers όπως διάβασα σαν ανακοίνωση για το τι ταινίες ακολουθούν τα επόμενα χρόνια.
                    "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                    Comment


                    • Ρε παιδιά μήπως τα παραλέτε για τη Σιωπή των αμνών; Προσωπικά δεν τη βρίσκω πάρα πολύ τυπική ταινία, καλογυρισμένη αλλά τυπική.
                      [/b]
                      Ναι, τυπικη ηταν δεν λεω, αλλα πολυ καλη. Ειχα καιρο να ενθουσιαστο με ταινια τετοιου ειδους. Ο Anthony Hopkinks εδεινε ρεστα ο ατιμος
                      My blog:Doppel's Den

                      Comment


                      • Aναφέρθηκα κυρίως στα περί κρασιών . Ειλικρινά, τέτοιες ταινίες θεωρώ ότι παλιώνουν πολύ γρήγορα . Από τότε που βγήκε έχει γίνει σούπα, ενώ έχουν γυριστεί θρίλερ ακριβώς στο ίδιο στυλ που ήταν και πολύ καλύτερα. Υπήρχαν, φυσικά, και αντίστοιχες παλιότερες ταινίες αρκετά καλύτερες. Απλώς, πιστεύω, ότι αυτό έμεινε (άλλο ταινίες του 1970 και άλλο του 1991) περισσότερο και προβλήθηκε περισσότερο.

                        Τέλος πάντων, μόλις είδα τον έρωτα στα χρόνια της χολέρας. Δεν έχω να πω και πολλά γιατί είναι ταινία που δεν μπορεί να σου αφήσει κάτι. Την είδα καθρά και μόνο για να τη συγκρίνω με το βιβλίο, το οποίο το λατρεύω. Κατάφερε να αποδόσει αρκετά καλά κάποια πράγματα, αλλά στο σύνολό της υστερεί πάρα πολύ (και είναι λογικό). Κάποια πράγματα, δυστυχώς, τα έδειξε διαφορετικά, ενώ σε κάποια δεν αναφέρθηκε καν. Άγγιξε το ζήτημα του έρωτα πολύ επιφανειακά, ενώ το βιβλίο ήταν απερίγραπτο...

                        Comment


                        • Το πρώτο Hulk εμένα πάντως μου άρεσε σαν κάτι το διαφορετικό.Ανγκ Λι είναι αυτός...Αχ και η Τζένιφερ Κόνελι :wub:
                          [/b]
                          Να αφήσεις ήσυχη την Κόνελι παλιολιγούρη!!!

                          Btw επειδή αναφέρθηκε για τη "Σιωπή των Αμνών" και τις λοιπές ταινίες της σειράς, το 1ο κατά τη γνώμη μου ήταν το καλύτερο,ωραία και ατμοσφαιρική ταινία,όχι εξαιρετική,αλλά πολύ καλή.Το Hannibal και το Red Dragon ήταν υποφερτά,αλλά σε καμία περίπτωση δεν αγγίζουν το 1ο.Πάντως το Red Dragon μου άρεσε περισσότερο από το Hannibal.Τώρα για αυτό που βγήκε πρόσφατα δε θα εκφέρω άποψη γιατί δεν το είδα καθώς έχω μπουχτίσει πλέον με τις τόσες ταινίες "featuring Hannibal Lecter the uber psycopath who eats brains.Yikes!!!".Δεν έπαιζε και ο Hopkins...

                          Μάλλον αύριο θα πάω κι εγώ να δω το "Get Smart".Δεν περιμένω και πολλά,θα πάω με χαβαλετζίδικη παρέα να γελάσουμε,να ξεσκάσω λίγο και από το διάβασμα
                          Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                          Comment


                          • Ο Χριστός ξανασταυρώνεται...

                            ...πρέπει να διαβάσω και το βιβλίο...

                            ...ό,τι είπε ο burai λίγες σελίδες πίσω...

                            ...nothing more...

                            Comment


                            • [Ποζεριά mode on]Πολύ καλές επιλογές Shadow. Ίσως στο top10 μου, αν έκανα ποτέ ένα.[Ποζεριά mode off]. Μόλις είδα το Interview with the Vampire. Εξαιρετική η ερμηνεία αλλά και ο χαρακτήρας που υποδυόταν ο Brad Pitt (ο οποίος τελευταία έχω αρχίσει να υποψιάζομαι ότι είναι ηθοποιός επιπέδου), αλλά σε γενικές γραμμές τη βρήκα μέτρια (αν και πολύ καλύτερη από το Queen Of the Damned). Προχθές είδα το Tim Burton's Nighmare Before Christmas, καθώς ήμουν περίεργος να δω τι προκάλεσε τη μόδα με τις τσάντες/ρούχα/παντελόνια/καπέλα/γάντια με την χαρακτηριστική νεκροκεφαλή και δε μου άρεσε. Καθόλου. Τώρα μπορείτε να μου επιτεθείτε ελεύθερα.

                              Υ.Γ: Chaoscrow αν σ'αρέσουν τα παραμύθια και οι πεταλούδες, δες οπωσδήποτε το Stardust. Όμως πρέπει να καταλάβεις επιτέλους ότι στην πραγματικότητα ο κόσμος είναι σκληρός. Grow up.
                              "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                              Comment


                              • But I don't want to! You're mean!

                                Το Silence of the lambs το είχα δει πριν μερικούς μήνες και μπορώ να πω ότι άνετα το κάνω και κλασική ταινία του είδους. Πραγματικά ο Hopkins ήταν όσο καλός μπορεί να γίνει κανείς σε έναν τέτοιο ρόλο. Όταν μιλούσε τρόμαζα. Όταν τελείωσε η ταινία αναθεώρησα για όσες ταινίες του είδους είχα δει από τα late 90s και μετά. Μου έβγαζαν κάτι πλαστικό και ψεύτικο. Μια πολύ καλή ψυχολογικού θρίλλερ είναι επίσης το Jacob's ladder, το οποίο διάβασα ότι είχε επηρρεάσει τους δημιουργούς της σειράς Silent Hill...


                                Comment

                                Working...
                                X