Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • κι εγώ θα πάω για dark knight μέσα στη βδομάδα.
    Carpe diem

    Comment


    • Evans έχω δει το το Mama Mia και είναι ένα πολύ ανάλαφρο κωμικό μιούζικαλ με τα πασίγνωστα τραγούδια των Abba , άκρως καλοκαιρινή ατμόσφαιρα...

      Αξίζει να τη δεις όχι για το σενάριο κτλ. αλλά γιατί σίγουρα θα περάσεις 1.30 ώρα πολύ ευχάριστα κατά τη γνώμη μου...

      Comment


      • Και παιζει και ο James Bond


        Σημερα ολοκληρωσα ολο τον δευτερο κυκλο του Boston Legal. Αυριο (δηλαδη το βραδυ αυτης της μερας) παω να δω Dark Knight με φιλους. Πιο πολυ για τον Joker που απο το trailer μου φαινεται γαματος.
        My blog:Doppel's Den

        Comment


        • Ίσως πάω να δω το Μama mia στην Αλόννησο που θα πάω μεθαύριο, αν παίζεται φυσικά. Πείτε με όπως θέλετε, αλλά για μένα ο κινηματογράφος είναι αγάπη τρελή και θέλω να επισκέπτομαι κινηματογράφους στα μέρη που πηγαίνω .

          Comment


          • Ειδα τον απιθανο Χουλκ, καλο αλλα οχι σα το Ironman. Πολυ καλυτερο παντως απ'το προηγουμενο.
            Do a barrel roll!

            Comment


            • IMHO Hulk>Iron Man.
              οι λόγοι;
              1)Έντουαρτ Νόρτον(το παλικάρι έπαιζε απίστευτα)
              2)Τρελή Δράση
              3)Γιγαντομαχία μεταξύ Hulk & Abomination.

              εννοείται και το iron-man τα έσπαγε απλά ευχαριστήθηκα πιο πολύ το Χαλκ.


              @ramparter:καλά και τα 2 τέλεια ήταν.από κει και πέρα καθαρά υποκειμενικό το θέμα ;)
              Carpe diem

              Comment


              • Απλα το ironman τα εσπαγε με τη στολη, ηταν πιο εφετζιδικο.
                Do a barrel roll!

                Comment


                • Το πρωτο Hulk εχω δει στη τηλεοραση κι απογοητευτικα. το Iron Man ητανε γαματο!!!! και η στολη πετυχημενη πολυ, κι ο ρολος ταιριαζε αρκετα. μονο που δεν ειχε War Machine μεσα (μαλλον θα τον εχει στο sequel) και δε μ'αρεσε ο τελικος. μ'αρεσει που βλεπουμε ηρωες της Marvel και γενικα comix να παιρνουν ζωη σε κανονικες ταινιες στον κινηματογραφο, ορισμενοι ομως σαν τον Hulk ειναι πολυ δυσκολο να τους πετυχεις, και πολυ ευκολο να φανουν ψευτικοι...

                  τεσπα, for today

                  Comment


                  • το θέμα είναι ότι τόσο καιρό τα δικαιώματα για ταινίες με ήρωές της η Μάρβελ τα είχε δώσει από δω κι από κει.πλέον που βλέπει όμως ότι έχει πολύ ψωμί η υπόθεση πήρε πάλι τα δικαιώματα κι έχει αρχίσει πλέον και μας παραδίδει ταινιάρες.βλέπε The Incredible Hulk & Iron Man.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Hey molis gyrisa apo to Batman: The Dark Knight, pragmatika den eprepe na emfivalw, oloi edwsan resta ektos apo thn anathematismenh thn gomena tou story h opoia ACTUALLY katafere na einai xeiroterh apo thn prwth tainia.

                      O Joker ESPEIRE!!!! Krima pou pethane o anthrwpos kai twra den kserw ean tha ksanafanei me allon hthopoio.... poly krima

                      Telws pantwn thelw na pw perissotera, alla tha ta pw otan tha exete dei kai oi ypoloipoi.
                      Dark Knight RULEZ!!!!!!!!! !!
                      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                      Kindred, this blade and I.
                      "

                      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                      Greek Gaming Videos
                      Greek Final Fantasy Forum

                      Comment


                      • Δεν ξερω κι εγω ποσα wow εχω πει απο τοτε που τελειωσε η ταινια. Δεν ξερω σε ποσους ανθρωπους εχω πει πως θελω να ντυθω Joker τις αποκριες.

                        Η ταινια ηταν πραγματικα εκπληκτικη. Μιλαμε....δηλαδη....οχι απλα ενθουσιαστηκα...

                        Δεν ξερω πως να το εκφρασω με λογια. Ο,τι και να πω θα ειναι λιγο.

                        Αυτην την ταινια ΠΡΕΠΕΙ να πατε να την δειτε. Αξιζει τα λεφτα της. Και ο Ledger το Oscar.

                        Συγγνωμη κυριε Burton. Μολις πεσατε στην δευτερη θεση.

                        Ακομη μια φορα.

                        wow! και το εννοω αυτο το wow. wow!....
                        My blog:Doppel's Den

                        Comment


                        • πριν μερικές ώρες είδα σε κι εγώ την ΤΑΙΝΙΑΡΑ.
                          Ναι ρε!!!Ο Σκοτεινός Ιππότης έσπειρε.Το μόνο αρνητικό που δεν έδειξε περισσότερη ώρα τον Joker.Μην με παρεξηγείτε.Και σε όλη τη διάρκεια της ταινίας να τον έδειχνε πάλι λίγο θα μου φαινότανε τόσο ΤΕΛΕΙΑ που έπαιζε ο Λέτζερ.
                          Φίλε Ντόπελ ο Μπάρτον έχει πέσει στη δεύτερη θέση από όταν κυκλοφόρησε το Batman Begins.
                          Σύγκριση ανάμεσα στις 2 ταινίες δε θα κάνω,αν δεν ξαναδώ το The Dark Knight ισόποσες φορές με την πρώτη ταινία.Δηλαδή 5-6 φορές ακόμα.
                          Και ναι.Ο Λέτζερ αξίζει το Όσκαρ με διαφορά.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Μολις ειδα το Black Sheep ! Δε ξερω ποιος καμμενος το σκηνοθετησε και ποιος μλκς σοφιστηκε το σεναριο αλλα προκειται για το πιο μεγαλο αποκαιδι που εχω δει εδω και πολλους μηνες!!! Μιλαμε για τρελλα σκηνικα,Zombie προβατα και τερατομορφοι..."πραβατανθρωποι"!!!Δειτ ε το παιδες, εχει τρελλο γελιο, προκειται για μλκια επικων διαστασεων (Made in Australia ).
                            [/b]
                            αυτη ειδα για σημερα, τρομερη αλλα λιγη!!!!!



                            μακαρι να βγει sequel, μπεεεεεε ρε! B)

                            Comment


                            • Σημερα εμεινα στο σπιτι και ειδα δυο ταινιες

                              Michael Clayton

                              Δικηγορικο θριλλερ θα μπορουσε να το πει κανεις. Δεν ξερω αν ο ρολος του Clayton ειχε μεγαλες απαιτησεις. Ο Clooney ηταν πιστικος αλλα δεν ειδα κατι εντυπωσιακο. Σεναριο καλο. Αλλα υπαρχουν και καλυτερο. Προτιμω το Boston Legal Παντως σε βαζει να σκεφτεις οτι τα παντα γινονται για το κερδος και πως αν θες να πας με τους καλους η ζωη σου γινεται δυσκολη.


                              One flew over the cuckoo's nest

                              Ωραια ταινια. Καθε τρελος στο ιδρυμα εδινε ρεσιταλ ερμηνειας για μενα και φυσικα ο νορμαλ-τρελος Jack Nicolson ηταν αρχηγος και αναμεσα στους τρελους και οσον αφορα την ερμηνεια του. Δυνατο τελος και ω, ποσο συχαθηκα την νοσοκομα Ratched!

                              My blog:Doppel's Den

                              Comment


                              • Δυνατο τελος και ω, ποσο συχαθηκα την νοσοκομα Ratched!
                                [/b]
                                DIE BITCH!!! Υπάρχει άτομο που να έχει δει την ταινία και να μη θέλει να την δει να πεθαίνει με αργό και βασανιστικό τρόπο? :icon_twisted: :icon_twisted: :icon_twisted:
                                Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                                Comment

                                Working...
                                X