Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Χαιρομαι που σου αρεσε , σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη ταινια του Χιτσκοκ αλλα θεωρω οτι ειναι αντιπροσωπευτικη για το ποσο ιδιαιτερος σκηνοθετης ηταν/ειναι. Το οτι του αρεσε να ασχολειται με τετοια θεματα και με αυτο τον τροπο εκεινη την εποχη προσθετει ακομα παραπανω :resp: στο ονομα του.

    Και ποσο παραξενο ειδικα για την εποχη μας να βλεπεις ταινια με 10λεπτα ακοπα πλανα και αυτο γιατι 10 λεπτα μονο κραταγε το φιλμ στις καμερες τις εποχης και με κινηματογραφηση και μονταζ που καμουφλαρει τα "κοψιματα" στα πλανα με αποτελεσμα να βλεπεις κατι σχεδον real time που σε κρατα σε εγρηγορση. Δεν εχει αδικα τον τιτλο Master of Suspense

    Comment


    • Οι Ρυθμιστές. 8/10
      Γαμώ τις ταινιούλες,αρκετά ευχάριστη,καμία σχέση με αυτό που περίμενα.Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.
      Carpe diem

      Comment


      • Είδα το Memento χτες. Θεωρείτε παντοδύναμη ταινία. Ωραία ιδέα, ενδιαφέρουσα, ο τρόπος που εξελίσσεται καλός, γενικά η όλη φάση μοιάζει power, όμως... Δεν ξέρω, κάτι δεν μου πήγε καλά, ίσος απλά να μην είναι και πολύ του γούστου μου. Μέτρια προς καλή την βρήκα, ίσος να φταίει ότι δεν της έδωσα πολύ σημασία επειδή ήμουν με παρέα (μάλλον αυτό φταίει), η απλά να βλέπω τόσο καλές ταινίες τελευταίος που να ανέβηκε ο πήχης.

        Θα την ξαναδώ.
        Originally posted by Altair View Post
        Οι Ρυθμιστές. 8/10
        Γαμώ τις ταινιούλες,αρκετά ευχάριστη,καμία σχέση με αυτό που περίμενα.Την προτείνω ανεπιφύλακτα σε όλους.
        Αν ήξερα και τον τίτλο ίσος και να το έβλεπα.

        Comment


        • The adjustment boreu.

          Ontws fenetai endiaferousa tainia.
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • Είδα πριν από λίγο το Boys Don't Cry. Αυτή τη ταινία την θυμάμαι από μικρός, όταν τύχαινε να την βάζει στην tv ένα ιδιωτικό κανάλι, δυστυχώς όμως δεν είχα κάτσει να την δω από την αρχή.

            Η Hilary Swank είναι σαν να είναι πραγματικά έτσι, είναι σαν να μην έκανε καν προσπάθεια, να είναι το φυσικό της. Το OSCAR δεν θα μπορούσε να μην το κερδίσει, no chance, majestic ερμηνεία. Δεν έχω δει ακόμη το Million Dollar Baby, όμως είναι στην λίστα μου... Έτσι κίαλλιώς φαντάζομαι τι να περιμένω από μια ηθοποιό τέτοιας κλάσης.

            Ο Peter Sarsgaard μου αρέσει αρκετά, σε οποια ταινία και αν τον είδα δίνει καλές ερμηνείες.

            Γενικά η ταινία είναι αρκετά καλή, βασίζεται σε αληθινή ιστορία.

            A, ξέχασα... Είδα και το Be Kind Rewind χτες... Ίσος η χειρότερη ταινία με τον Jack Black. Άμεσος delete.

            Comment


            • Black Swan 9,5/10 . Πραγματικά εξαιρετικό

              Comment


              • Aion δες και το Karate Kid The New/Next Generation να απολαύσεις "ερμηνεία" από την Χίλαρι.
                Carpe diem

                Comment


                • Μόλις είδα, και εγώ με την σειρά μου, το Black Swan.

                  Σχιζοφρένεια τρα λαλα λαλα...!

                  Όμορφο, σύγχρονο σκοτεινό παραμυθάκι.

                  Ο Vincent Cassel και η Mila Kunis έκαναν συμπαθητικές ερμηνείες.

                  Ναι, φυσικά και θα σχολιάσω τα πανέμορφα θηλυκά που περνούσαν από τις 46 μου ιντζές. Η Natalie Portman... Μεγάλωσε... Από το κοριτσάκι που προσπαθούσε να αποπλανήσει τον απόλυτο hitman Jean Reno, έγινε μια ΓΥΝΑΙΚΑΡΑ που προσπαθεί να αποπλανήσει τον εαυτό της σε πουλερικό-style. Τι θηλυκό είναι αυτό... Είναι μάλλον η ομορφότερη διάσημη ηθοποιός που ξέρω αυτή τι στιγμή. Την απόλαυσα αρκετά, και σαν ερμηνεία, και σαν... Ok θα γίνω πρόστυχος.

                  Το τέλος με άφησε φορτισμένο για κάποια λεπτά, αναπολώντας όσα είδα.

                  Ok, είναι στις αγαπημένες μου... Και οι δυο τους. ;)

                  Comment


                  • The Blind Side (2009)

                    Δυσκολευόμουν λίγο να βρω αυτή την ταινία σε Blu-Ray, όμως τελικά έμαθα ότι θα την δείξει η tv και έτσι είπα, τι στο καλο... Την είδα λοιπόν.

                    Ok, έχουμε:

                    Sandra Bullock + American Football + Εξυπνάκηδες Πιτσιρικάδες + Οικογένεια = DISASTER!

                    Well, τουλάχιστον έτσι σκέφτηκα μόλις έμαθα για αυτή την ταινία... Όμως δεν είναι έτσι ακριβώς.

                    Η ταινία κυλά ομαλά, είναι βασισμένη σε πραγματική ιστορία, δεν την γέμισαν με μαλακίες για να προκαλέσουν action, η ερμηνείες ταιριάζουν συμπαθητικά, και ένας μαύρος (μικρός)γίγαντας να τραβάει την προσοχή πάνω του. Δεν επικεντρώνεται τόσο στο American Football όσο στην ζωή του, κυρίως για το πως προσαρμόστηκε στην οικογένεια και τι σχέσεις ανέπτυξε.

                    Η Sandra Bullock ποτε δεν μου άρεσε, ούτε εξωτερικά ιδιαιτερα αλλά ούτε και σαν ηθοποιός. Σε αυτή την ταινία, έχτος του ότι είναι πιο όμορφη από ποτε (MILFara!) έχει και μια αρκετά καλή ερμηνεία που όμως δεν με έχει πείσει για το αν της άξιζε το OSCAR.

                    Γενικά ευχαριστήθηκα την ταινία, είχε γέλιο, συγκίνηση, ήταν αρκετά καλή (ειδικά για το είδος τις πολύ καλή).

                    Μα τι έγινε τελευταίος, όλο από αρκετά καλές μέχρι ΤΕΝΙΑΡΕΣ βλέπω.

                    Comment


                    • H Sandra Bullock είναι Θεά,κι εσύ άγουστος, aka δεν έχεις γούστο.
                      Την είδα προχτές στο Speed 2...<3
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Megamind: Poly kalo
                        Shrek 4: Kalytero apo to 3, xeirotero apo to 2
                        The legend of Guardians: Para poly kalo (LOTR me koukouvagies), mporouse na einai akomh kalytero.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Μόλις είδα το The Black Swan.
                          Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι δεν βλέπω συχνά ταινίες σε αυτό το στυλ.Επίσης πριν το δω είχα ακούσει δισυπόστατες απόψεις,οπότε περίμενα ότι αυτό που θα δω θα είναι μια μουφοταινία με την Νάταλι Πόρτμαν and that's all.
                          Τελικά,δεν ξέρω,κάτι που δεν το περίμενα,κάτι που δεν βλέπω τέτοιες ταινίες,κάτι που έχω καιρό να δω ταινία,το συγκεκριμένο φιλμ,με καθήλωσε,με σόκαρε,με γοήτευσε.Γενικά το γούσταρα πολύ.Και μόνο που μου δημιούργησε κάποια συναισθήματα που έχω καιρό να βιώσω σε ταινία 10/10.
                          Βέβαια είμαι άσχετος με το όλο θέμα,δεν πολυξέρω τι βαθμολογώ,οπότε μην το πάρετε τοις μετρητοίς.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • E πες και κάτι για το όμορφο μωρό ρε.

                            Comment


                            • Η καλύτερη σκηνή της ταινίας πάντως ήταν το λεσβιακό, η υπόλοιπη ήταν τελείως... άσε δεν τα ξαναλέω . Αυτή η πλάτηηηηηηηηη...

                              Comment


                              • Καλο λεσβιακο εχει και το Mulholland Drive, just saying...
                                Do a barrel roll!

                                Comment

                                Working...
                                X