Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eida to Cloverfield kai to vrika para poli kalo ... Omos an den antexete tis "shaky cameras" ( a-la "blair witch project" ) tote makria apo auto to ergo giati tha to misisete ... Proteinete omos se olous tous ypoloipous !



    Comment


    • Κι εγω το ειδα πριν αρκετο καιρο και περασα 2(λεμε τωρα) απο τις πιο ευχαριστες ωρες φετος σε ταινια.

      Για τους φαν των monster movies και της "κουνιστης" καμερας ειναι οτι πρεπει.

      Comment


      • Κι εγω το ειδα πριν αρκετο καιρο και περασα 2(λεμε τωρα) απο τις πιο ευχαριστες ωρες φετος σε ταινια.
        [/b]
        E ma, JJ Abrams einai autos ;)



        Comment


        • Είδα το Jane Austen's Mafia!. Πραγματικό πιστεύω πως είναι must-see για όσους έχουν δει τις ταινίες The Godfather, τόσο γέλιο λίγες φορές έχω ρίξει στη ζωή μου.
          "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

          Comment


          • Είδα το Jane Austen's Mafia!. Πραγματικό πιστεύω πως είναι must-see για όσους έχουν δει τις ταινίες The Godfather, τόσο γέλιο λίγες φορές έχω ρίξει στη ζωή μου.
            [/b]

            To είχα δει παλαιότερα,πολύ καλο spoof...
            Originally posted by Raf
            Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

            Comment


            • Χθες βραδυ ειδα το Cannibal Holocaust.Απ'τον τιτλο φανταζεστε περι τινος προκειται,αλλα αυτο που εχει ενδιαφερον μ'αυτη την ταινια ειναι οτι ειναι τοσο αληθοφανεις οι σκηνες με τους θανατους των πρωταγωνιστων που οταν κυκλοφορησε η ταινια,εκτος του οτι απαγορευτηκε σε 30 χωρες,καλεσαν τον σκηνοθετη σε ενα σοου και αναγκαστηκε να φερει τους πρωταγωνιστες μαζι του για να αποδειξει οτι ειναι ακομα ζωντανοι,γιατι πιστευαν οτι τους ειχε σκοτωσει στ'αληθεια για τις αναγκες της ταινιας!Δυσκολο να την βρειτε σε βιντεο κλαμπ παντως,αν ενδιαφερεται καποιος,ας μου το πει για να του δωσω link για download.

              Comment


              • Αποψε ειδα το NEXT με τον Nicolas Cage.Ειχε την πλακα του,τπτ το τρομερο,καλο για να περασετε ενα ευχαριστο βραδυ με παρεουλα...
                <div align="center">

                "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                Comment


                • Αποψε:SiCKO by MiCHAEL MOORE...

                  Απλα δειτε το παιδες.Ειναι γνωστο σε ολους πως η αμερικανικες κυβερνησεις φερονται στον υπολοιπο κοσμο σα να ειναι σκατα (με το συμπαθειο) αλλα που να δειτε πως φερονται στον ιδιο τους το λαο...θα σας συγκλονισει αν δεν ειστε Αμερικανοι,θα σας σκοτωσει ακαριαια αν ειστε.
                  <div align="center">

                  "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                  Comment


                  • Αν θελετε αναλαφρη ταινια με πολυ γελιο δειτε το "What happens in Vegas".
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Χθες το βραδυ ειδα το "Cloverfield".Πολυ ενδιαφερουσα και αληθοφανης σκηνοθεσια,με πολυ καλες ερμηνειες.Δειτε την αν σας αρεσουν ταινιες της λογικης του "Blair Witch Project".
                      <div align="center">

                      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

                      Comment


                      • Μόλις έμαθα ότι σκηνές από το κουρδιστό πορτοκάλι γυρίστηκαν στο πανεπιστήμιο που σπουδάζω, στο Brunel University. Συγκεκριμένα οι σκηνές από το Ludovico Center. &#092;m/

                        Comment


                        • Πηγα χτες και ειδα το The Happening.

                          Χμ....Δεν ειμαι απο αυτους που ξερουν τον καθε σκηνοθετη ,τις ιδεες του,τις αποψεις του,τον τροπο σκηνοθεσιας κλπ αλλα σιγουρα ηταν η χειροτερη του Shyamalan κι αυτο το λεω απλα επειδη εχω δει 6η αισθηση,σκοτεινο χωριο,οιωνος που μου αρεσαν ολες.Μαλιστα μεχρι πριν λιγο καιρο δεν ηξερα καν οτι η 6η αισθηση και ο Οιωνος ηταν δικες του ταινιες,αλλα βλεποντας το Happening κανει "μπαμ".
                          Τελος παντων,πηγα με πολυ υψηλες προσδοκιες λογω πρηγουμενων ταινιων αλλα και του τρεηλερ,αλλα τελικα δεν...
                          Μου φανηκε σαν να βαριοταν και ο ιδιος να την κανει,προχειροφτιαγμενη,ΗΛΙΘΙΟΙ διαλογοι,ΑΘΛΙΕΣ ερμηνειες και 2-3 απο τους χειροτερους χαρακτηρες που εχω δει σε ταινια απο την αποψη οτι δεν δενοσουν καθολου μαζι τους,εδειχναν σαν μαριονετες,σαν να επρεπε ας πουμε να πουνε τους διαλογους και τιποτε αλλο.Δεν το ενιωθαν.
                          Κριμα γιατι ειναι ταινια με μεγαλο potential,ξεκιναει σουπερ,το θεμα ειναι επικαιρο,εχει τη δυνατοτητα να χτισει τρομερη ατμοσφαιρα αλλα τα παμπολλα κλισε και οπως ειπα οι ερμηνειες τον ηθοποιων τα καταστρεφουν ολα.
                          Eπισης,λειπει αυτο το twist,η ανατροπη που χαρακτηριζε τις αλλες ταινιες και τις εκανε μοναδικες,ειτε σου αρεσε το τελος,ειτε το εβρισκες παπαρια και βλαστημουσες την ωρα και την στιγμη που πηγες σινεμα.Σε αυτη την ταινια,τα ξερεις ολα απο το πρωτο κιολας μισαωρο,με αποτελεσμα η ατμοσφαιρα που λεγαμε και το μυστηριο να πηγαινουν περιπατο.

                          Νταξει,περναει -κλασικα- ενα ωραιο μηνυμα,αλλα μονο αυτο..

                          Προχειρη και χοντροκομμενη θα την χαρακτηριζα...
                          Καλυτερα να περιμενετε το DVD ή τον "θειο"

                          Comment


                          • Όποιος είναι από Θεσσαλονίκη ας μη χάσει το αφιέρωμα του Δήμου Συκεών στον Jules Dassin. Κάθε μέρα επί δύο βδομάδες περίπου θα παίζει ταινίες τους στις 9:15 το βράδυ με δωρεάν είσοδο. Θα πάω να τις δω όλες (η καθεμία προβάλεται για 2-3 μέρες), όποιος είναι από εδώ και ενδιαφέρεται ας περάσει .

                            Comment


                            • Phga shmera kai eida to Incredible Hulk...
                              Ta spaei h tainia, milame gia poly orgh&#33;&#33;&#33;

                              Den mporw na dialeksw anamesa se Ironman kai afthn (an kai apo drash svhnei to Ironman anytime)...


                              ----------&#62; Minor spoilers gia tous paraksenous <---------------

                              Wraia easter eggs:
                              - O TV series Bruce Banner ths seiras: Bill Bixby
                              - O TV Series Hulk: Lou Ferrigno (You&#39;re the man&#33;&#33;&#33; HAHAHAHA)
                              - O Robert Downey Jr aka Ironman...
                              - Stan Lee klassika
                              - HULK SMASH&#33;&#33;&#33; Respect&#33;&#33;
                              - Mwv pantelwnaki&#33;

                              Kai den kserw ti allo

                              -----------&#62; Spoilers end <--------------------

                              Meta apo aftes tis 2 GAMATES&#33; tainies ths Marvel h kainouria tainia tou BATMAN tha ta vrei POLY dyskola&#33;
                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • To Dark Knight θα τις εκμηδενισει,απλα...

                                Comment

                                Working...
                                X