Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Είδα το Ironman πριν από λίγο.Δεν έχω να κάνω πολλά σχόλια.Πάρτε οτιδήποτε έγραψα για το Catwoman παραπάνω,αντιστρέψτε όλα αυτά που γράφω και στη συνέχεια κάντε το ένα copy-paste εδώ.Φοβερή ταινία για το είδος της,ποτέ δεν περίμενα ότι θα βγει τόσο καλό.Respect στον Robert Downey Jr. Απλά.Μπήκε στο πετσί του ρόλου και έπαιξε εξαιρετικά με όλη τη σημασία της λέξης.Επίσης μου άρεσε πολύ και ο Jeff Bridges,αλλά γενικά όλοι οι supporting characters ήταν πολύ καλοί. Άντε να βγει και το Dark Knight να τρελαθούμε.Στηρίζω πολλά σε αυτήν την ταινία ελπίζω να μην απαγοητευτώ ^^ .
    Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

    Comment


    • Πάντως το Κατγούμαν αν και άθλια ταινία μου άρεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ η κίνηση της Halle Berry που κυριολεκτικά θύμιζε γάτα. B)
      [/b]
      Την Halle και καλογερο να τη ντυσεις και να τη βαλεις να πρωταγωνιστησει στην κινηματογραφικη μεταφορα του Eternal Darkness by Uwe Boll (μακρια απο εμας!) και παλι θα ειναι θεα ;) .
      <div align="center">

      "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

      Comment



      • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • Εχθες το βραδυ ειδα το "The assasination of Jesse James by the coward Bob Ford" (teh ownage τιτλος indeed).Μου αρεσε παρα πολυ,βιρτουοζικη σκηνοθεσια με απιστευτη φωτογραφια και καταπληκτικα μονοπλανα.Οι ερμηνειες ηταν συγκλονιστικες,η ατμοσφαιρα σε "πηγαινε" πραγματικα στο χωρο των γεγονοτων.Φυσικα ο ρυθμος της ειναι αργος και δεν υπαρχει σχεδον ιχνος δρασης - πραγματα απολυτως αναμενομενα που δε θα ενοχλησουν τους ασχολουμενους με τετοιου ειδους παραγωγες.Εντονα συναισθηματα και ηθικα διλημματα συμπληρωναν ενα παρα πολυ δυνατο συνολο...στιγμες-στιγμες μπορει να κουρασει ομως το συνιστω σε ολους τους φιλους αυτου του ειδους.
          <div align="center">

          "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

          Comment


          • μόλις πριν μισή ώρα είδα το Indiana Jones and The Raiders of The Lost Ark..δεν έχω ξαναδεί ταινία του συμπαθούς αρχαιολόγου αλλά η συγκεκριμένη μου άρεσε πολύ.πάω τώρα να δω και το temple of doom.να δω αύριο και το the last crusade για να πάω την Κυριακή να δω το καινούριο.
            Carpe diem

            Comment


            • Το Τemple ίσως σε απογοητεύσει λίγο.
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • ... αν τον απογοητευσει το temple τοτε να δω τι θα πει για το τελευταιο .
                Ας μη του βαζουμε πολλες ιδεες και ας τα απολαυσει καλυτερα οσο γινεται.

                Comment


                • Εμένα το Temple είναι το αγαπημένο μου από τα 3. Πολλή δράση και πολλές επικές ατάκες


                  Comment


                  • μόλις είδα και το temple και ναι μου άρεσε πιο πολύ από το πρώτο.ψήνομαι τώρα να κάτσω να δω και το τρίτο αλλά θα δείξει.ανάλογα τα κέφια.κάνω διάλλειμμα τώρα κάνα δεκάλεπτο και μετά.έτσι λιγο να χωνέψει ο εγκέφαλος τι είδε.
                    Carpe diem

                    Comment


                    • Ορφανοτροφείο και πάλι χτες σε dvd.

                      Ατμόσφαιρα και υπόθεση χωρίς πολλά περιτά.
                      Βράδυ χωρίς φως αραχτός και ταινία....τέλεια

                      Ακούγονται πολύ ωραία τα ισπανικά σε τέτοιες ταινίες. Δν θα ήθελα να δω κάποια αστεία ταινία ισπανόφωνη. Αλλά μυστηρίου είνια πολύ καλές
                      "...You can have all the faith you want in spirits, and the afterlife, and heaven and hell, but when it comes to this world, don't be an idiot. Cause you can tell me you put your faith in God to put you through the day, but when it comes time to cross the road, i know you look both ways..."

                      Comment


                      • Είδα το νέο Indiana Jones χθες.Δεν μπορώ να πω πως δε μου άρεσε,αλλά έχει χάσει αρκετά από τη μαγία των 3 παλιών.Πιστεύω πως ήταν τελείως περιττό να κυκλοφορήσει μία τέτοια ταινία τόσα χρόνια μετά,αλλά προς χάρην του χρήματος τέτοιου είδους αρπαχτές ενδείκνυνται. Γενικά,μπορώ να πω ότι το διασκέδασα,αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να το συγκρίνω με τα παλιά.Ελπίζω μόνο να μη σκοπεύουν να βγάλουν και νέες ταινίες "Indiana Jones" με πρωταγωνιστή τον Shia LaBeouf...
                        Μου αρέσει να τρώω μικρά παιδάκια.

                        Comment


                        • Ο Sean Connery ειναι ο αυθεντικος James Bond, ο Harrison Ford ο αυθεντικος Indiana Jones. Τελος &#33;

                          Edit: Αν και ο Daniel Craig τα εσπαγε σαν James Bond B)
                          My blog:Doppel&#39;s Den

                          Comment


                          • μόλις πριν μισή ώρα είδα το Indiana Jones and The Raiders of The Lost Ark..δεν έχω ξαναδεί ταινία του συμπαθούς αρχαιολόγου αλλά η συγκεκριμένη μου άρεσε πολύ.πάω τώρα να δω και το temple of doom.να δω αύριο και το the last crusade για να πάω την Κυριακή να δω το καινούριο.
                            [/b]
                            ΗΟLD IT&#33; Σε προειδοποιώ: ΜΗΝ κάνεις αυτό το λάθος. Από χθες που είδα την ταινία, προσπαθώ να δώσω απάντηση στο κατά πόσο μου άρεσε. Τα αισθήματα είναι ανάμεικτα. Η ταινία είχε δόσεις μεγάλης cultίλας -ξεκινώντας από την αφίσα μάλιστα- με έναν 100χρονο (σχεδον) Harrison Ford να μας δείξει that macho never dies, να φοράει το κλασσικό καπέλο ενώ στο background παίζει η θρυλική μουσικούλα, το πλήθος να παραληρεί και η περιπέτεια να ξεκινά. Πέρα από αυτό όμως, ΠΟΛΛΕΣ, μα πολλές υπερβολές. Και όταν λέω πολλές εννοώ πολλές. Και σε πλήθος και σε μέγεθος. Ναι, πολλές ακόμη και για ταινία Indiana Jones. Εκτός αυτού ένα "αδύναμο" σενάριο το οποίο δεν δικαιολογεί πλήρως τον εαυτό του, με πάρα πολλές τρύπες. Ναι, πολλές ακόμη και για ταινία Indiana Jones. Αξιόλογη από άποψη σασπένς, αλλά ρε γαμώτο, τόσο υπερβολική (και δη το τέλος) που να, εδώ μου κάθεται. Υποκειμενική κρίση είναι ότι αν και την παρακολούθησα με μία κάποια ευχαρίστηση (δεν βαρέθηκα τουλάχιστον), σε καμία, μα καμία περίπτωση δεν αξίζει τα λεφτά ενός κινηματογραφικού εισητηρίου.
                            Παρόλαυτα, η ταινία οδήγησε σε μια νέα, τεράστιας σημασίας επιστημονική ανακάλυψη: ότι μετά από μια πυρηνική έκρηξη, θα επιβιώσουν και τα ψυγεία, εκτός από τις κατσαρίδες.


                            Όσο για τον μικρό Shia LaBeouf, απέδειξε πως την περιπέτεια ή την έχεις ή δεν την έχεις στο αίμα σου. Ή είσαι Ταρζάν ή δεν είσαι, βρε αδερφέ.
                            "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

                            Comment


                            • Σπάνια βλέπω DVD ταινίες και έχω κόψει τo Cinema από την εμφάνιση του The Constant Gardener στις κινηματογραφικές αίθουσες αλλά χθες είπα να κάνω την εξαίρεση και να βάλω κάτι στο Xbo 360 να δουλέψει.

                              Harry Potter and the Order of the Phoenix βλέποντάς την 2 φορές χθες

                              Πρέπει να πω ότι ο θαυμασμός μου για το υποκριτικό ταλέντο των Gary Oldman, Jason Isaacs και Ralph Fiennes(ΗΘΟΠΟΙΑΡΕΣ) παραμένει μεγάλος ενώ για την μόλις ενήλικη Emmούλα δεν χρειάζεται να πω τίποτα.

                              Comment


                              • α ρε καμμένο παιδί...


                                μόλις είδα και το τρίτο Indiana Jones δηλαδή το The Last Crusade.δεν ξέρω τι λέτε πάντως και τα 3 είναι καταπληκτικά.πάω να ετοιμαστώ τώρα να πάω να δω και το καινούριο.σόρρυ Lloyd μα αν δεν το δω π΄ρωτα δεν μπορώ να κρίνω.έχω ακούσει για πολλές ταινίες διάφορες απόψεις και έχω χάσει πολλλές καλές ταινίες λόγω του ότι τους άκουσα.καλές για τα δικά μου γούστα πάντα.

                                θυμάμαι μάλιστα παλιά που έλεγα σε κάτι παιδιά να πάμε να δούμε το planet terror και οι βλάκες θέλανε να πάμε να δούμε το the simpsons.μετά που τελικά το είδανε στο βίντεο το planet terror μου λέγανε τι ταινιάρα και τι ταινιάρα.go figure...
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X