Announcement

Collapse
No announcement yet.

Τι dvd/ταινία είδατε σήμερα?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Τελείως ηλίθιο είναι να μην καταλαβαίνει κάποιος κάτι και να μιλάει για αυτό . Συζήτηση κάναμε και ΙΜΗΟ ωραία συζήτηση, ειπώθηκαν ωραίες απόψεις και το σημαντικότερο (πάλι ΙΜΗΟ) είναι ότι υπήρχαν διαφορετικές γνώμες/απόψεις. Lol δηλαδή που τσακωνόμασταν κι όλας .
    [/b]
    Θα σε προσλαβω για γραμματεα μου...με βγαζεις απο τον κοπο να γραφω ορισμενες φορες ;) .
    <div align="center">

    "Strive For Improvement Through Every Day To Become The Best You Can"</div>

    Comment


    • Egw gia paradeigma vlepw mono flashadikes tainies (pou na aksiopoioun ta hxeia kai thn othonh tou cinema dhladh) h kwmodies, pote drama h psagmenes tainies me kryfa nohmata giati vlepw to cinema apokleistika san meso psyxagwgias, afto omws dne me empodizei apo to na eimai master. :icon_twisted:

      Evans... Respect sto Amelie :icon_twisted:
      "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
      But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
      Kindred, this blade and I.
      "

      "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
      Greek Gaming Videos
      Greek Final Fantasy Forum

      Comment


      • Evans... Respect sto Amelie[/b]
        Rofl παλιές εποχές σε άλλα fora, δεν πιάνονται . Τώρα μεγάλωσα και έμαθα xD .

        Comment


        • δεν το πιασα.δε σας άρεσε το Αμελί;ταινιάρα από τις λίγες.όπως και ο Πιανίστας-άσχετο,απλά το θυμήθηκα...
          Carpe diem

          Comment


          • Μου άρεσε και μάλιστα πολύ. Αυτά, όμως, είναι inside jokes, λίγοι τα πιάνουν .

            Comment


            • <div class='quotetop'>(Evans &#064; May 6 2008, 11&#58;02 AM) [snapback]21251[/snapback]</div>
              Μου άρεσε και μάλιστα πολύ. Αυτά, όμως, είναι inside jokes, λίγοι τα πιάνουν .
              [/b]
              <_< <_< <_<
              Carpe diem

              Comment


              • Giati eipe kaneis to Amelie asxhmh tainia?
                "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                Kindred, this blade and I.
                "

                "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                Greek Gaming Videos
                Greek Final Fantasy Forum

                Comment


                • Πάντως αν εξαιρέσουμε την αισθητική και το OST δε μου άφησε κάτι σαν ταινία.Απλά πέρασα ευχάριστα όσο κράτησε.Ως εκεί.
                  Προφανώς δεν είναι η ταινία με ΤΑ νοήματα,απλά είχα πέσει θύμα στο hype(τέλειο,το καλύτερο παράδειγμα Γαλλικού cinema κ.ά.)και κάπου ίσως να περίμενα κάτι άλλο.
                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Ρε σεις ποσο τα εσπασε το Iron Man, μετα απ&#39;αυτο γιατι να δω αλλη ταινια. Θα το κατεβασω κιολας να το βλεπω συχνοτερα.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • μεθαύριο πάω να το δω κι εγώ.Βροντόσαυρε άσε το wow και παμε για Iron Man
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Πάω σε φίλο με το Raise the red lantern (μετατροπή avi σε dvd με english subs). Ξεκινάει, βλέπει αγγλικούς υπότιτλους, ξενερώνει (εγώ περισσότερο που ξενέρωσε) και βάζουμε Λάμψη (Το είχα δει, τεσπα). Βλέπουμε τα πρώτα 30 λεπτά, πωρώνομαι ξανά, κολλάει το dvd (χαλασμένο). Σχεδόν απελπισμένοι, βάζουμε το Eastern Promises. Αρχίκα φάνηκε ενδιαφέρον (αν και στην αρχή έφριξα λίγο), προχωράει προχωράει, λέω οκ μου αρέσει (έπαιζαν και μπύρες, πατατάκια, εν ολίγοις χαλαρή ταινία), γούσταρα, ο Vigo πολύ μούρη και ο πολύ large τύπος (κλίσε, boooooooooooo). Μέγα λάθος προς το τέλος της ταινίας, που μαθαίνω τι παίζει με αυτόν. Rofl λέω, τέτοια πρωτοτυπία; Τέλος πάντων, ωραία ήταν, καλά πέρασα, αλλά ήθελα (και θέλω ακόμα ) να δω το κόκκινο φανάρι. Αύριο μόνος μου στο σπίτι το βράδυ να νιώσω, έτσι όπως πρέπει να βλέπεις αυτές τις ταινίες. Τσάμπα και το dvd και οι 2 ώρες του convert . Μια χαρά την έχω βολέψει με τα avi και το ΧΒΟΧ360, τι μπλέκω XD ;

                        Comment


                        • Για εξηγήσου
                          Πως γίνεται να βλέπεις .avi ταινίες μέσω του Xbox360 και με υπότιτλους ;

                          Comment


                          • E το ΧΒΟΧ360 παίζει avi. Το περνάς σε ένα USB, πας στο video, διαλέγεις σαν source το portable device και τελείωσες. Αν πάλι έχεις πρόβλημα και το avi δεν το διαβάζει το ΧΒΟΧ360, το κάνεις convert (στον υπολογιστή) με το Videora XBOX360 converter (ψάξε στο google - το είχα πει και σε προηγούμενο post). Για να "τυπώσεις" υπότιτλους πάνω σε avi χρησιμοποιείς το avi recomp (ψάξε και πάλι). Αν οι υπότιτλοι είναι σε ένα idx/sub format και δε τους διαβάζει, χρησιμοποίησε το SubResync (περιλαμβάνεται στο vobsub) για να τους μετατρέψεις σε .srt (νομίζω μόνο αυτο το format δέχεται το avi recomp).

                            Γενικά κατεβάζω αρκετές ταινίες, γιατί αυτές που βλέπω δεν τις βρίσκω στο κοντινό videoclub. Γενικά το μόνο video club που παίζει να έχει τις ταινίες που ψάχνω είναι στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και παίζει τρελή αισχροκέρδια. Ότι υπάρχει σε DVD ή σε κινηματογράφο το προτιμώ με τα 1000 και μπορώ να περιμένω πολύ καιρό για να δω κάτι στις αίθουσες, από ότι να το κατεβάσω.

                            Εdit: Μόλις είδα το Raise the red Lantern του Zhang Yimou. Παιδιά καμία σχέση με τις τωρινές του ταινίες, πραγματικά πολύ καλύτερη. Θέλω πάρα πολύ να δω κι άλλες παλιές δικές του...

                            Comment


                            • Είδα το ironman.Πολύ καλή ταινία.Αλλά να ρωτήσω κάτι.Μονο εγώ πρόσεξα κάτι πολύ προφανές;;;

                              http://i6.photobucket.com/albums/y243/supe...ksz/ironman.jpg
                              http://i6.photobucket.com/albums/y243/supe...sz/ironman2.jpg

                              Kαποιοι δεν είναι και τόσο αθώοι στο "κλέψιμο" τελικά
                              Originally posted by Raf
                              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                              Comment


                              • Ετσι η Samus, προτυπο ακομα και για υπερηρωες.

                                Εγω ειδα το Kill Bill vol. I (καλλιο αργα παρα ποτε), αλλα δε λεω πολλα μεχρι να δω και το 2ο μερος.. θα το δω συντομα παντως.

                                Σιγουρα μου αφησε πολυ καλες εντυπωσεις, αλλα σιγουρα προσδοκω και μια ακομα καλυτερη συνεχεια.

                                Comment

                                Working...
                                X