Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tι να πω, σχεδον ολη η 3η μου φανηκε καταπληκτικη, ενω ακομα και η πρωτη μου αρεσε πιο πολυ προς το τελος (παλι με τα πιο ακυρα επεισοδια, για παραδειγμα ενα με το paintball και ενα με τα chicken strips και το mafia φαση narrative).
    Πραγματικα θα μου λειψει, αντε να δουμε προσεχως την κουτσουρεμενη S4 (θα ναι 13 επεισοδια νομιζω).

    Κατεβασα It's always sunny in Philly, ισως το ξεκινησω αυριο.
    Να δω ποτε θα ξεκινησω καποια πιο βαρια ή αργη σειρα, π.χ. The Wire, The Sopranos, The West Wing, Mad Men κτλ...

    Α και για το Arrested love για τους μισους χαρακτηρες (ιδιως Gob/Tobias) και hate για τα κωλοπαιδα.

    Comment


    • Τα επεισόδια με το paintball, ειδικά της δεύτερης σεζόν είναι ίσως τα αγαπημένα μου επεισόδια ανεξαρτήτου σειράς (καλά δεν έχω δει και πολλές βέβαια). Την τρίτη σεζόν δεν την έχω δει ακόμα, μάλλον θα πάει για χαλαρά διαλείμματα μέσα στην εξεταστική.
      Για την τέταρτη άκουσα ότι αλλάζουν όλοι οι συντελεστές οπότε δεν ξέρω τι θα πρέπει να περιμένουμε

      Comment


      • Originally posted by Raf
        Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

        Comment


        • Eπίσης:

          Phoebe calls Rachel to leave the plane because "she has a felling there's something wrong with the left phalange".LOL, the best
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment


          • Originally posted by Altair View Post
            Ω ναι,οι seasons 2+4 είναι απίστευτες στο Dexter.Στο ΤΒΒΤ,προσωπικά δε με κουράζει το love story,άλλωστε καλό είναι που δείχνει τις σχέσεις των χαρακτήρων να εξελίσονται και παράλληλα vα συνεχίζει να βγάζει γέλιο.
            Xeno με έψησες για Community Season 3.

            Δεν είναι μόνο το Love story.Πρώτα από όλα τόσο η Bernadette όσο και η Amy δεν έβγαλαν και συνεχίζουν να μη βγάζουν γέλιο.Δεν κολλάνε στη σειρά.Μετά από μία σειρά που ξεκίνησε με τόσο ωραία nerdika αστεία πλέον τα αστεία είναι τέτοια.Για να μη μιλήσω για το Sheldon που έχει 15 λεπτά screen time έχοντας κουράσει άπειρα ενώ αντίθετα Rajh και Howard που είναι θεοί με το ζόρι έχουνε δυο ατάκες.

            Και ακριβώς στο άλλο άκρο είναι η τρίτη σεζόν του Community.Ειλικρινά σου μιλάω και ανατριχιάζω γράφοντας το δεν πίστευα ότι κάτι μπορεί να είναι τόσο έξυπνο,πρωτότυπο,αστείο, γαμάτο.Μιλάμε για άλλο επίπεδο,πραγματικά.

            Originally posted by Chaoscrow
            TWD: Είδα την πρώτη season σε μια νύχτα και ήμουν κατενθουσιασμένος. Η δεύτερη μου φάνηκε τόσο κατώτερη αλλά η τρίτη δείχνει πολύ promising... Δε νομίζω πάντως ότι είναι θέμα μόδας που σε αρκετούς δεν άρεσε η δεύτερη, Hellraider. Υπάρχουν κάποιοι βασικοί λόγοι...
            Αν έχεις διαβάσει comic τότε πάω πάσο γιατί δεν το έχω διαβάσει και θα έχεις δίκιο.Αν όχι, εξαιρώντας το χάνει η μάνα το παιδί πρόβλημα () και το σχετικό αργό pacing δεν είχε άλλα θέματα για μένα.Ή να το θέσω πιο σωστά τα οι καλές του στιγμές ανταποδίδουν και με το παραπάνω.
            Originally posted by Xeno View Post
            To Arrested το εχω δει και παροτι ηταν συμπαθητικο ακομα δε μπορω να καταλαβω το απιστευτο hype (καποιοι κριτικοι λενε πως ειναι μεσα στις 2-3 καλυτερες σειρες των τελευταιων 10+ ετων ας πουμε).
            Θέε μου, κάποιος που σκέφτεται τα ίδια με μένα για το AD!Ειλικρινά σου μιλάω ντρέπομαι να πω ότι δεν μου έκανε ούτε κρύο ούτε ζέστη σα σειρά.Δεν έχω ιδέα πως τη λατρεύει τόσο πολύ το internet.Δεν είναι κακό σίγουρα.Είναι έξυπνο, του το δίνω αυτό, αλλά δεν είναι τόσο αστείο πια!

            Comment


            • Τα προβλήματα της δεύτερης season του Walking Dead είναι δύο:
               
              Lori και Carl.
              Originally posted by Squall Leonhart
              I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
              Originally posted by 丹野
              Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
              Originally posted by Ryu_gr
              υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

              Comment


              • Straier αυτό σκεφτόμουν κι εγώ χτες.Ακριβώς όμως.Κατά τ'άλλα δεν έχω παράπονα ούτε από ρυθμό ούτε τίποτα,μ'αρέσει που το πάει αργά αργά.Βέβαια σαν τα 2 πρώτα επεισόδια που είναι ο Ρικ ολομόναχος,τίποτα.

                Hellraider δεν έχεις άδικο σε αυτό που λες,όμως σκέψου ότι δεν γίνεται συνέχεια να είναι έτσι όπως το θες το ΤΒΒΤ.Μια σειρά που είναι στην 5η σεζόν και έχει σκοπό να συνεχίσει για άλλες 2-3 νομίζω (δε θυμάμαι τι έχει συμφωνηθεί),είναι καθ'όλα λογικό και να υιοθετήσει πιο εύπεπτο χιούμορ αλλά και κοιλιά να κάνει.
                Εγώ προσωπικά το ευχαριστηθηκα πάρα πολύ πάντως.
                Carpe diem

                Comment


                • Είδα τα σχόλια για το Community και το άρχισα και γω. Με αυτά που λέγατε νόμιζα οτι θα ξενερώσω την ζωή μου στα πρώτα επεισόδια αλλά οκ είμαι sold. Η σειρά σπέρνει.

                  ...Το τελευταίο λεπτό πάντα με πεθαίνει.

                  Comment


                  • Όχι μαν, απλά συγκριτικά το είπα για τα πρώτα. Θα το καταλάβεις μετά από 4-5 που έχει αρχίσει και μπαίνει σε ρυθμό. Δεν είναι κακά, αλλά ανεβαίνει όσο πάει. Τα είδα ξανά πρόσφατα από την αρχή με παρέα και μέχρι το 4ο μου έλεγαν "ωραία σειρά είναι" και απαντούσα "ακόμα δεν έχει ξεκινήσει..."!


                    Comment


                    • Τι κρίμα να πηγαίνει για φούντο και να βλέπεις κάτι How I Met Your Mother να συνεχίζουν ακάθεκτα (που όχι απλά κοιλιά έχει κάνει, αλλά έχει πάθει έμφραγμα και η ανάνηψη δεν πετυχαίνει κιόλας)
                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Προσωπικά τo Walking Dead το σταμάτησα μονάχα για τη Lori. Μου φάνηκε ο πιο εκνευριστικός χαρακτήρας που έχω δει σε σειρά/ταινία/βιβλίο/θεατρικό/videogame.

                        Comment


                        • O Κινέζος του Community είναι ένας μικρός θεός.

                          Comment


                          • Originally posted by ChrisTop View Post
                            O Κινέζος του Community είναι ένας μικρός θεός.

                            Comment


                            • Originally posted by Somari View Post
                              Τι κρίμα να πηγαίνει για φούντο και να βλέπεις κάτι How I Met Your Mother να συνεχίζουν ακάθεκτα (που όχι απλά κοιλιά έχει κάνει, αλλά έχει πάθει έμφραγμα και η ανάνηψη δεν πετυχαίνει κιόλας)
                              QFT. Το ΗΙΜΥΜ σταμάτησα να το βλέπω εδώ και δυο χρόνια. Κάτι το οποίο δεν συνηθίζω με σειρές που παρακολουθώ καιρό. Αλλά εν τέλει ένιωσα πως δεν ήταν ποτέ τόσο καλό όσο το θεωρούσα. Friends knock-off και ένας καλός NPH που βούλιαξαν οι υπόλοιποι lame/loser χαρακτήρες...


                              Είμαι στη 2η του Dexter και θέλω να κάνω μερικά σύντομα σχόλια πάνω στους χαρακτήρες από όσα έχω δει ως τώρα:

                               
                              Dexter: Τρομερός χαρακτήρας ακόμα και τώρα που άρχισε να ενδίδει στην ανθρώπινη πλευρά του... Όσο σκαλίζει το παρελθόν του, πονάει και περισσότερο και αυτό τον κάνει λιγότερο αποδοτικό σε όσα κάνει. Ενδιαφέρον έχει φυσικά σε τι δρόμο τον βάζει αυτό και το που θα καταλήξει...

                              Debra: Κάπως αδιάφορη γενικά. Ωραία η ιστορία με τον Brian, την άφησε με τραύματα κ τώρα τρέχει κι αυτή...

                              Rita: Ugh! Αντιπαθής από όλες τις απόψεις. Προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο στη ζωή της αλλά δεν το χει... Επίσης ήταν απαράδεκτη στο θέμα με τον Paul και φέρει μεγάλο μέρος της ευθύνης.

                              Doakes: Διασκεδάστικός ενώ είναι σοβαρός. Το κυνήγι στον Dexter ειδικά. Καλός στη δουλειά του.

                              Angel: Μου φτιάχνει τη διάθεση όποτε τον βλέπω κι ας μην είναι τόσο αστείος. Πολύ συμπαθητικός!

                              Maria: Στον πρώτο κύκλο την μισούσα, τώρα άρχισα να την παραδέχομαι. Manipulative bitch!

                              Lila: Έρωτας! Νιώθω ότι θα παίξει σημαντικό ρόλο στη συνέχεια...


                              Comment


                              • Ωραία σειρά το Dexter. Ως είναι φυσικό αρχίζει να φθείρεται πλέον αλλά παραμένει απολαυστική.

                                Comment

                                Working...
                                X