Announcement

Collapse
No announcement yet.

TV Series

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Το Flashforward είναι ιδιαίτερα συμπαθητικό και εθιστικό, το V δε στοχεύει κάπου ψηλά και προσπαθεί μεν αλλά έχει αδυναμίες και το Big Bang Theory, σαν κωμωδία, είναι υπέροχο.
    Είδα και τη πέμπτη σεζόν του Lost. Το ζήτημα με αυτή τη σειρά είναι πόσο λιγότερο καλή γίνεται ανα καιρούς.

    Βλέπεις όμως τη διαφορά ρε παιδάκι μου. Στο "V" υπάρχει ένα επεισόδιο που ξεκινάει in media res. Ουσιαστικά παραπλανούνται οι θεατές στο να πιστεύουν οτι γίνεται κάτι ενώ δε γίνεται (βλέπουν κάποιον να έρχεται με ένα όπλο και νομίζουν οτι πηγαίνει για τη πρωταγωνίστρια). Αυτό είναι πολύ φτηνό εκ μέρους της παραγωγής. Σειρές σαν το Lost εξυψώνουν κατα πολύ τέτοιες αφηγηματικές τεχνικές και όχι μόνο.

    Comment


    • To flashforward είναι το Lost με άλλο περιτύλιγμα, ακριβώς η ίδια κεντρική ιδέα. Με δεδομένο όμως ότι και το Lost την κεντρική του ιδέα άρχισε να την παρουσιάζει μετά την τρίτη σεζόν, δεν ξέρω τι πρέπει να περιμένουμε από το flashforward. Συμπαθητικό γενικά αλλά η σύγκριση με το Lost το αφήνει αρκετά πίσω.

      Comment


      • ο τζακ μπαουερ επεστρεψε κ σεις ασχοληστε με το λοστ

        Comment


        • Poios einai aftos pali?

          Mporei na mou pei kaneis pote tha gyrisoun tn McGyver ksana na goustaroume?
          "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
          But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
          Kindred, this blade and I.
          "

          "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
          Greek Gaming Videos
          Greek Final Fantasy Forum

          Comment


          • 1 τιπ:
            ο τζακ μπορει να κανει τον παιδικο σου ηρωα 'McGyver' να παρακαλαει γονατιστος για οικτο σε 30''.

            Comment


            • Den paizei
              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
              Kindred, this blade and I.
              "

              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
              Greek Gaming Videos
              Greek Final Fantasy Forum

              Comment


              • ο τζακ μπορει να κανει τον παιδικο σου ηρωα 'McGyver' να παρακαλαει γονατιστος για οικτο σε 30''.


                Κανονικά ήταν να βάλουν τον Chuck Norris να παίξει στο 24, αλλά κατάφερε να σκοτώσει όλους τους τρομοκράτες, να ελευθερώσει την οικογένειά του και να σώσει το Πρόεδρο σε 7 λεπτά και 23 δευτερόλεπτα (μαζί με διαφημίσεις) γι'αυτό αποφάσισαν να βάλουν αυτόν τον Jack Bauer.

                Comment



                • ο τζακ μπορει να κανει τον σουπερ ηρωα σου τσακ ,να κλαιει γονατιστος με λυγμους σε 90''

                  Comment


                  • Ο Technoviking τους εχει και τους 2.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • Originally posted by Ramparter View Post
                      Ο Technoviking τους εχει και τους 2.
                      Μαζί.
                      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                      Comment


                      • Τελείως άσχετο με όλα, αλλά "το 10" της Πηγής Δημητρακοπούλου το έχει δει κανένας; Απέφυγα να το δω οταν παιζόταν στην τηλεόραση επειδή ήθελα να διαβάσω το βιβλίο. Όταν το διάβασα, κατέβασα όλα τα επεισόδια και τα είδα μέσα σε λίγες μέρες και έμεινα, αμφιβάλω αν έχει υπάρξει κάτι καλύτερο στην ελληνική τηλεόραση. Τέλος πάντων, απλώς το αναφέρω (είναι και η μόνη σειρά που μου άρεσε :xp: ).

                        Comment


                        • Originally posted by panayot@r@s View Post
                          Τελείως άσχετο με όλα, αλλά "το 10" της Πηγής Δημητρακοπούλου το έχει δει κανένας; Απέφυγα να το δω οταν παιζόταν στην τηλεόραση επειδή ήθελα να διαβάσω το βιβλίο. Όταν το διάβασα, κατέβασα όλα τα επεισόδια και τα είδα μέσα σε λίγες μέρες και έμεινα, αμφιβάλω αν έχει υπάρξει κάτι καλύτερο στην ελληνική τηλεόραση. Τέλος πάντων, απλώς το αναφέρω (είναι και η μόνη σειρά που μου άρεσε :xp: ).
                          Ναι, και το βιβλίο και η σειρά είναι πολύ αξιόλογα, αν και από τη σειρά είδα ελάχιστα επεισόδια γιατί έφυγα. Από που τα κατέβασες; (έχω rapidshare)
                          Εκτός και αν τα πρόλαβες προτού η ελληνική αστυνομία κάνει παραδόξως το καθήκον της με g3twarez κλπ. οπότε γιοκ προς το παρόν.

                          Comment


                          • Το βιβλίο μου άρεσε πάρα πολύ, ακόμα δεν μπορώ να χωνέψω το γεγονός ότι έμεινε ανολοκλήρωτο (ούτε καν το 1/4 του συνολικού έργου δεν ολοκληρώθηκε). Η δε σειρά απλά δεν περιγράφεται. Εντύπωση μου κάνει που ο alpha χρηματοδότησε μία τέτοια παραγωγή. Η κάθε λεπτομέρεια είναι ιδιαίτερα προσεγμένη, τα τέλεια κάδρα, η χρήση των καθρεφτών, το φως και τα χρώματα, όλα ήταν τόσο μα τόσο τέλεια δεμένα. Οι ερμηνείες από την άλλη ήταν τόσο δυνατές, όλοι οι ήρωες του βιβλίου ζωντάνεψαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Και η μουσική της Καραΐνδρου :xp: . Εν τέλει αυτό που σου μένει είναι αυτό που αναφέρεται και στον πρόλογο του βιβλίου, ότι οι πιο αδικημένοι είναι οι ένοικοι του 10, η ιστορία των οποίων ποτέ δε θα ολοκληρωθεί.

                            Comment


                            • Θα σου πρότεινα να διαβάσεις κι άλλα του Καραγάτση εφόσον σου άρεσε τόσο πολύ, αλλά το 10 είναι μακράν το καλύτερό του, οπότε μην σπαταλήσεις το χρόνο σου.

                              H σειρά είναι η καλύτερη και ποιοτικότερη παραγωγή που έχει γίνει ποτέ στην ελληνική τηλεόραση από όσο μπόρεσα να κρίνω και από τα όσα έχω διαβάσει. Μετά ο Alpha άλλαξε χέρια και πλέον δίνει χρήματα για το "Αγρότης μόνος ψάχνει".

                              Comment


                              • Ο Καραγάτσης είναι υπέροχος, απ'όσο έχω διαβάσει. Θέλω επειγόντως Γιούγκερμαν και "Δέκα".

                                Comment

                                Working...
                                X