Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Λοιπόν tsoum έχουμε και λέμε...

    Helloween: Keeper Of The Seven Keys 1+2 και το ΥΠΕΡΘΕΙΚΟ Walls Of Jericho
    Gamma Ray: Land Of The Free
    Edguy: Hellfire Club,Vain Glory Opera
    Blind Guardian: Somewhere Far Beyond,Imaginations From The Other Side,Nightfall In Middle Earth
    Crimson Glory: Transcedence

    Αυτά από εμένα...


    Comment


    • Eπειδή αναφέρθηκε , το ευρωπαικό power, ναι μωρά αυτό που παίζουν τα στρουμφάκια, διαφέρει κατά πολύ από το αμερικάνικο Power, το οποίο συχνά πυκνά εναγκαλίζεται τόσο με το prog όσο και με το Thrash..
      Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

      Let's just all say the magic words and go back to reality.

      THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

      Comment


      • In keeping secrets of the silent earth:3
        http://www.youtube.com/watch?v=Wp_Now6WDRc

        Πάρα πολύ καλό συγκρότημα που με εξέπληξε ευχάριστα.Δεν ήξερα τι να περιμένω μιας και είχα ακούσει πολύ καλά λόγια γενικά και κρατούσα μικρό καλάθι.Μαζί με το Βlood mountain των Mastodon μονοπωλούν το cd player μου και δεν βλέπω να αλλάζει κάτι σε αυτό.

        Εκτιμησα πλέον περισσότερο και το Leviathan των Mastodon,που δεν το είχα προσέξει όσο έπρεπε και θα ήθελα αν και το είχα αγοράσει μόλις κυκλοφόρησε.Ωραία πράγματα.
        «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

        Comment


        • κατι για να ταιριαζει με το κλιμα του φθινοπωρου.



          http://www.breakyourselfonrocks.com
          http://www.myspace.com/cainaband

          Comment


          • Μπουράι, τους Mastodon δυστυχώς δε μπορώ να τους αντέξω. Και να φανταστείς ότι τους έχω δει ακουσίως 2 φορές ζωντανά

            Εγώ πάλι το έχω ρίξει στους Pantera. Cowboys from Hell, Vulgar display of power, The great southern trendkill και βέβαια...

            FAR BEYOND DRIVEN

            Για να μάθετε ότι οι Σλίπνοτ δεν ανακαλύψανε την καφρίλα, και ούτε εφήυραν τους μυστήριους industrial ήχους στα κομμάτια τους
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Ναι Burai πάμε γερά! Black Tide και Gov't Mule αλλά και οι Ocean προστίθενται στη λίστα...

              Μου έκαναν και δώρο την limited edition του Head Off των The Hellacopters και είμαι τρισευτυχισμένος!!! Η πάνω πλευρά είναι από βινύλιο και περιέχει ένα bonustrack! +patch & pin που πάνε αμέσως στο jeans jacket!


              Comment


              • Μπουράι, τους Mastodon δυστυχώς δε μπορώ να τους αντέξω. Και να φανταστείς ότι τους έχω δει ακουσίως 2 φορές ζωντανά

                Εγώ πάλι το έχω ρίξει στους Pantera. Cowboys from Hell, Vulgar display of power, The great southern trendkill και βέβαια...

                FAR BEYOND DRIVEN

                Για να μάθετε ότι οι Σλίπνοτ δεν ανακαλύψανε την καφρίλα, και ούτε εφήυραν τους μυστήριους industrial ήχους στα κομμάτια τους
                [/b]
                ΈΤΣΙ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ TITUS!!!!!!

                Oι Pantera είναι μέσα στα αγαπημένα μου groups...Απίστευτη πόρωση σχεδόν ΟΛΑ τους τα τραγούδια.Riffares-καφρίλα-ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ φωνάρα Anselmo...ΘΕΟΙ ΘΕΟΙ ΘΕΟΙ!!!!!

                Αγαπημένο μου album to Cowboys διότι ήταν και το πρώτο μου!Όλα τα κομμάτια είναι ένα και ένα με επιτομή ίσως(ίσως λέω) το Cemetery Gates που ήταν και το πρώτο τραγούδι που άκουσα από αυτούς χάρην στον άλλο Θεούλη εν ονόματι Burai!!!!

                On topic: Λόγω χειμώνα-Γ λυκείου ακούω black metal τώρα τελευταία ...Burzum κυρίως,Ulver,Mayhem,Darkthrone .Χωρίς βέβαια να μην ακούω και άλλα ΠΟΛΛΑ πράγματα,αλλά αυτό είναι κάτι καινούργιο για εμένα


                Comment


                • καλά ρε που τους θυμηθήκατε τους Pantera;Γκρουπάρα δε λέω,αλλά πλέον όλοι παίζουν σαν αυτούς κι έχω βαρεθεί να ακούω οτιδήποτε παραπλήσιο.πλάκα πλάκα ας ρίξω πάλι μια αυτιά στη δισκογραφία τους.
                  ξεκινάμε λίγο ανορθόδοξα,αλλά με το αγαπημένο μας A vulgar display of power.FUCKING HOSTILE!!!!!
                  Carpe diem

                  Comment


                  • Pantera uber alles._

                    Cowboys from hell=υπέρτατη δισκάρα.Με δυσκολία το ξεπερνάει το Vulgar...Για τον απλούστατο λόγο ότι η southernιά του πρώτου,με άρωμα από Jack Daniels πηγάζει από τον τίτλο μέχρι τα σφυρίγματα της κιθάρας του Dimebag.Θα συμφωνούσα για το Cemetary Gates,αλλά μετά θα έπρεπε να αφήσω απέξω Domination(τι riff θεέ μου),Cowboys From Hell,The Sleep(ΚΟΜΜΑΤΑΡΑ!!)και και και...

                    Μέχρι και το Great Southern που πολύ το θεωρούν meh,είναι δισκάρα.Απλά και όμορφα.

                    Κρίμας που δεν τους είδαμε το 2001,λόγω των γνωστών γεγονότων.Κρίμας που ο Διαμαντής μας την έκανε από νωρίς.Ευτυχώς που το συγκεκριμένο συγκρότημα θα το εξιδανικεύσουμε και δεν θα περάσει στο μυαλό μας σε περίοδο παρακμής.Μέχρι και official live-με ολίγην από Jack Daniels-έχουμε τίγκα στη βρωμιά-τι άλλο να ζητήσει κανείς?
                    «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                    Comment


                    • A re Loggo terastie

                      Originally posted by Raf
                      Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

                      Comment


                      • Stepmania ftw. Ψηνεται κανας αλλος για αγορα DDR mats;

                        Comment


                        • αυτόν τον καιρό ακούω Filthography a.k.a. Cradle Of Filth Discography.καιρό είχα να τα ακούσω τα παλικάρια μου.άντε να βγει και ο καινούριος δίσκος.
                          Carpe diem

                          Comment


                          • Αφού από Pantera πέρασα σε Slayer, η κυκλοφορία του καινούριου δίσκου των πολυαγαπημένων μου Mogwai με έκανε να ακούσω Archive και το επόμενο υπέροχο κομμάτι. Είναι απόσπασμα από το κανονικό 18λεπτο του δίσκου. Οπαδοί των Radiohead, Massive Attack, Sigur Ros, Mogwai, Sun O))) και λοιπών συγγενών, προσέλθετε.

                            Archive - Lights

                            http://www.youtube.com/watch?v=0Tz1wBHcrUc
                            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                            Comment


                            • Αφού από Pantera πέρασα σε Slayer, η κυκλοφορία του καινούριου δίσκου των πολυαγαπημένων μου Mogwai με έκανε να ακούσω Archive και το επόμενο υπέροχο κομμάτι. Είναι απόσπασμα από το κανονικό 18λεπτο του δίσκου. Οπαδοί των Radiohead, Massive Attack, Sigur Ros, Mogwai, Sun O))) και λοιπών συγγενών, προσέλθετε.

                              Archive - Lights

                              http://www.youtube.com/watch?v=0Tz1wBHcrUc
                              [/b]

                              Πως κολλάνε εκεί οι Sunn o)))???
                              Αυτοί είναι υπέρβαροι, έως απάλευτοι...
                              Nintendo must have created a virtual Eternal Darkness game that has engorged reality. The sanity meter right now is maxed out x 10000 so we're experiencing some weird stuff.

                              Let's just all say the magic words and go back to reality.

                              THIS CAN'T BE HAPPENING!!!!!

                              Comment


                              • Πως κολλάνε εκεί οι Sunn o)))???
                                Αυτοί είναι υπέρβαροι, έως απάλευτοι...
                                [/b]
                                Και Godspeed You! Black Emperor μη σου πω...
                                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                                Comment

                                Working...
                                X