Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για να θυμηθούμε τα παιδικά μας χρόνια:
    Originally posted by Squall Leonhart
    I used to be a SeeD like you, then I took an icicle in the chest
    Originally posted by 丹野
    Ο sub_zero είναι αυτός ο ψηλός με τα γυαλιά, ενώ ο Παίχτης είναι ο κούκλος αθλητικός τυπάς. Ο LMS δεν ξέρω ποιος είναι, αλλά who cares...
    Originally posted by Ryu_gr
    υπάρχουν τα games που τα "γεμίζουν" με επαναλαμβανόμενα tasks για να δείξουν απλώς ότι έχεις πράγματα να κάνεις (και όταν πας να ασχοληθείς απλά βαριέσαι) και υπάρχει και το Mario Galaxy.

    Comment


    • Album: Selected Ambient Works 85-92 Label: Apollo Catalog#: AMB 3922 LP Format: 2 x Vinyl, LP, 1st pressing, no barcode Country: Belgium Released: 1992 Gen...




      Πολύ ambience, με μεγάλα και καλά ηχεία μόνο τα απολαμβάνει 100% κανείς.
      "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

      Comment


      • Helloween - 7 Sinners
        Από την εποχή του The Dark Ride έχω να ακούσω κάτι τόσο καλό από δαύτους,αν κι έχω παραλείψει το Keepers 3.
        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
        Carpe diem

        Comment


        • Cradle of Filth - Darkly,Darkly, Venus Aversa

          Επιτέλους επέστρεψαν με έναν δίσκο άξιο του ονόματός τους.Μόλις τελείωσα την πρώτη ακρόαση και δηλώνω κατ'ενθουσιασμένος.
          Burai περιμένω τη γνώμη σου.
          Carpe diem

          Comment


          • Άκουσα περίπου το μισό δίσκο στο mp3 player μου. Λοιπόν. Δε θεωρώ πως είναι ο καλύτερός τους δίσκος και σίγουρα το θεωρώ- όσο άκουσα κατώτερο του Nymphetamine. Ωστόσο μου έβγαλε το COF horror/ θεατρικό/ ατμοασφαιρικό feeling και όσο άκουσα είναι αξιοπρεπέστατο, κάτι σαν τις δουλειές των motorhead δεν πρόκειται να απογοητευτείς αν είσαι fan με τπτ.
            Το Persecution Song ειναι κομματάρα btw
            «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

            Comment


            • Κανείς δεν είπε ότι είναι ο καλύτερός τους δίσκος.Απλά ο καλύτερος από την εποχή του Midian.
              Στα περί Nymphetamine δεν μπορώ ούτε να συμφωνήσω,ούτε να διαφωνήσω γιατί πολύ απλά μια ακρόαση δεν μου φτάνει.
              Carpe diem

              Comment


              • Δεν το είπα γι΄αυτό ρε συ- δεν αναφερόμουν σε σένα προσωπικά δλδ. Απλά θεωρώ ουτοπικό από τους βετεράνους να περιμένουν πολλοί πως θα ακούσουν το καλύτερό τους δίσκο. Ούτε καν το υπέροχο Nymphetamine δεν είναι το καλύτερό τους.

                Τέλος πάντων εσύ είσαι και fanboy βέβαια οπότε θολώνεται η κριτική σου ικανότητα- joking έτσι?

                Πάντως το Persecution Song είναι κομματάρα.

                Πήγα κέντρο και δεν το είχαν ακόμη γμτ. Τέλος πάντων τσίμπησα το Agent orange σε vinyl να δω τι λένε και οι Sodom.
                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                Comment


                • O γνωστός και ποτέ εξαιρετέος tricky έβγαλε νέο δίσκο ονόματι Mixed Race και δεν είναι καθόλου άσχημος. Από μια γρήγορη ματιά που του έριξα ξεχώρισα το single του, το Murder Weapon που είναι διασκευή, και το Bristol to London που δε μπορώ να το βρω στο youtube σε πολύ καλή ποιότητα. Ο δίσκος έχει ακούσματα από όλες τις φάσεις του Tricky, από βαρύ trip hop μέχρι πειραματικά ανακατώματα και phat beats. Mixed race πραγματικά.

                  Murder weapon



                  Bristol to London

                  Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                  Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                  Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                  Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                  Comment





                  • Θα το αγοράσω το album.

                    Comment


                    • Bravo ρε Λινκ.Άμα δεις τον τραγουδιστή από κοντά πες του ότι ακόμα περιμένω να μου επιστρέψει τα singles των Venom.
                      Carpe diem

                      Comment


                      • Laibach

                        Τι είναι αυτό θα μου πείτε. Ούτε κι εγώ ήξερα. Είναι ένα συγκρότημα από τη Σλοβενία που παίζει avant garde / industrial / ...darkwave (?) και είναι πνευματικός πατέρας των Rammstein μεταξύ άλλων. Υπάρχουν άλλοι, όπως ο Ferryman, που σίγουρα ξέρουν περισσότερα, οπότε η μπάλα σε αυτούς. Εγώ θα βάλω εδώ τα τρία επικά κομμάτια τους που συνοδεύονται από εξίσου επικά βίντεο κλιπ. Οι στίχοι είναι στα γερμανικά, ενώ έχουν κάνει και πολλές διασκευές. Αν δεν ψήνεστε, ο τραγουδιστής είναι σαν απόγονος του Βλαντ του Παλουκωτή. Ψηθήκατε.









                        Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.


                        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                        Comment



                        • φοβερή ροκιά
                          " You 're saying that you 're just here to add a bit of colour?

                          Authenticity sir, authenticity. "

                          Discworld (1995, PC/Playstation/Sega Saturn)



                          Comment


                          • Crom - Vengeance.
                            Μπράβο ρε Burai που τους πόσταρες στο chatbox.Σκίζουν τα παλικάρια.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Originally posted by Altair View Post
                              Κανείς δεν είπε ότι είναι ο καλύτερός τους δίσκος.Απλά ο καλύτερος από την εποχή του Midian.
                              Στα περί Nymphetamine δεν μπορώ ούτε να συμφωνήσω,ούτε να διαφωνήσω γιατί πολύ απλά μια ακρόαση δεν μου φτάνει.
                              Αυτό είναι το καλό με όσους ακούμε Cradle of Filth, δεν υπάρχει ποτέ στάνταρ στη μετά Midian εποχή κάπου να συμφωνούμε απόλυτα

                              Για μένα το Damnation είναι αρκετά υποτιμημένος δίσκος, το Nymphetamine γενικά μου άρεσε χωρίς να τρελαίνομαι κιόλας, το Thornography πλην του instrumental είναι σκουπίδι και το Godspeed είναι ο καλύτερος δίσκος στη μετα-Midian era.

                              Ο καινούργιος, σε μια πρώτη ακρόαση, είναι μια από ίδια και ανεβάζει στροφές από το Lilith Immaculate και μετά. Προσωπική επιλογή το Spawn of Love and War μέχρι στιγμής.

                              sigpic

                              Comment


                              • Πραγματικά, αυτή η μπάντα δεν αξίζει τόση ανάλυση.
                                "Can't talk shit with a tongue full of rug burn!"

                                Comment

                                Working...
                                X