Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts



  • Comment


    • Καλά, είναι το έπος το ίδιο, πολύ πολύ καλό cover. Μπράβο στο group (που υποψιάζομαι ότι είναι και Έλληνες). Δεν τους ήξερα μέχρι τώρα, αλλά θα ψάξω δισκογραφία αμέσως.
      "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

      Comment


      • Within Temptation - The Unforgiving
        Δεν έχει τύχει να ξανασχοληθώ με την πάρτη τους,οπότε είμαι κάπως νέος στα λημέρια τους.Η συγκεκριμένη δουλειά μου αρέσει πολύ,αρκετά εύπεπτη κι ευχάριστη,αλλά σε σχέση με το παρελθόν τους δεν μπορώ να ξέρω τι παίζει και αν θα ικανοποιηθούν οι παλιοί οπαδοί τους.
        Carpe diem

        Comment


        • Altair, οι Within Temptation ήταν, είναι και μάλλον θα παραμείνουν φλώροι ,μέγιστοι. Και το λέω εγώ αυτό που ακούω φλώρους και φλώρους .


          Τώρα, για να ανεβούμε λίγο (τρελό κόλλημα το συγκεκριμένο κομμάτι τελευταία):

          "All art is at once the surface and symbol. Those who go beneath the surface do so at their peril."

          Comment


          • Comment


            • To αγαπημένο μου σίγουρα συγκρότημα.
              Αυτή είναι μουσική.
              Πραγματικό Metal.

              Comment


              • Πάρτε να'χετε. Burai, Altair, Lloyd, Azrael και λοιποί εν metal αδερφοί, ακούστε και απολαύστε...

                Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                Comment


                • Ωραίος ο Τίτος, ό,τι πρέπει για πρωινό ξύπνημα

                  Eγώ είμαι χαμένος στον κόσμο των Sasmara Blues Experiment

                  «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment




                  • Comment


                    • Ευγε, παει καιρος απ οταν ειχα ποσταρει το I'm on a boat που κανεις δεν ειχε δωσει σημασια.
                      Ελπιζω να ακουσες και το Dick in a box και το αλλο με τον Casablancas των Strokes.

                      Πολυ μπροστα οι τυποι, ο,τι καλυτερο μετα τον Weird Al Yankovic imo.

                      .. και μιας και το φερε η κουβεντα:

                      Comment


                      • Comment


                        • Άφησα το κάψιμο με τους Samsara προς το παρόν γιατί πρέπει να κάνω επανάληψη σε doom ρυθμούς των Electric Wizard. Ομολογώ πως αν και το Dopethrone δεν το φτάνει με τπτ- πώς θα μπορούσε άλλωστε- το νέο τους Black Masses είναι πάρα πολύ καλό και έχει κομματάρες.

                          Ορίστε ένα groovy και up tempo hitάκι για τα δεδομένα των Wizard πάντα
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Εν αναμονή του Surtur Rising είπα να βάλω να παίζει το With Oden On Our Side από Amon Amarth κι έτσι για να θυμηθώ τα παλιά,Cannibal Corpse - Live Cannibalism.Όποτε θέλω κάτι πιο χαλαρό βέβαια συνεχίζω να ακούω το The Unforgiving από Within Temptation.
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Ναι ρε Burai χώσε

                              Το καινούργιο μπορεί να μην φτάνει Dopethrone αλλά είναι ένας πάρα πολύ καλός δίσκος.

                              Τελικά στην συναυλία θα πας ρε αλάνι?


                              Comment


                              • Εννοείται πήρα εισιτήρια. Και μια χαρά τιμή 25€ το ένα, με support τους Agnes Vein Ελπίζω να έχει και καλό merch booth. Αν πετύχω t-shirt dopethrone τα έσπασα όλα Tα anniversary official T-shirts των Lost για το Draconian ήταν απίστευτα και έκαναν μονο 15€. Οι Kyuss Lives! από την άλλη φάγανε κόκκινη κάρτα. 20€ τα t-shirts πριν ξεκινήσει η συναυλία και 25€ μετά...ντροπή...

                                To Dopethrone imo δεν το φτάνει άλλος δίσκος τους. Ίσως το Come my fanatics. Αλλά και πάλι όλοι τους οι δίσκοι είναι πάντα πολύ καλοί.


                                Κι αυτό κομματάρα.
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X