Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sigpic

    Comment


    • ποοοοοοοσο καιρο εψαχνα αυτο το κομματι.
      ειναι το μονο βιντεο του γιουτουμπ που το ειχε.
       
      ειναι το μουσικο κομματι του feedbackula (gamespot)

      sigpic

      Comment




      • Εξαιρετικά αφιερωμένο στο Μπουράι αλλά και σε όλο το φόρουμ, γιατί είναι τόσο παλαβό που άνετα θα μπορούσαμε να το είχαμε γυρίσει εμείς.
        Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

        Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

        Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

        Comment


        • Εντάξει τρελές μούρες και άτομα οι BLS αλλά ο Zakk πλέον δεν την παλεύει- καλύτερα να μασάει παρά να μιλάει.

          Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω φάει κόλλημα με το Νomad του Bombino- το χεράκι του έχει βάλει στην παραγωγή και ο Dan Auerbach των Black Keys( θεούληδες)
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Με το που άκουσα τις πρώτες νότες ένα πράγμα μου ήρθε στο μυαλό. Άκου όλη την playlist, αυτό το γουστάρω επειδή είναι πιο groovy αλλά τα περισσότερα έχουν πιο παραδοσιακούς ρυθμούς.




            Tinariwen à Tamanrasset, janvier 2010Photos par Awel Haouati
            Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

            Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

            Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

            Comment


            • Artista: Yasushi IshiiCancion: Logos Naki WorldAyuda por favor!!! Entren y suscribanse a este canal! " http://www.youtube.com/user/NyanGamesOficial " Gracias :D




              ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΕΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ<3

              Comment


              • Ρε παιδιά, πριν καμιά 10αριά χρόνια (παίζει και παραπάνω) έπαιζε στα MTV και MAD ένα τραγούδι που έπαιζε σκηνές από το Wipeout. Παίζει να ήταν και διαφορετικό παιχνίδι, όμως έμοιαζε πάρα πολύ. Ηλεκτρονική μουσική, χωρίς λόγια νομίζω. Στα ραδιόφωνα πρέπει να είχαν κυκλοφορήσει δύο εκδοχές, μία χωρίς τα ηχητικά εφέ του παιχνιδιού και μία (reloaded νομίζω λεγόταν) που άκουγες κανονικά τους πυραύλους, τα τρακαρίσματα κλπ.

                Στύβω το κεφάλι μου όλη τη μέρα και δεν μπορώ να θυμηθώ τον τίτλο. Βοηθήστε έναν φτωχό πλην τίμιο gamer

                EDIT
                Όσο έγραφα το post, το θυμήθηκα και επειδή δεν θέλω να πάει χαμένο το γράψιμο, το αφήνω ως έχει μπας και ενδιαφέρει κανέναν άλλον Resurrection από PPK


                PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                Comment


                • «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                  Comment


                  • Τι εχεις να πεις για το RAM γενικοτερα;

                    Comment


                    • Χθες το αγόρασα οπότε δεν έχω προλάβει να του ρίξω αρκετές ακροάσεις. Το μόνο κομμάτι που ήξερα ήταν το Get lucky. Βασικά μετά από δύο ακροάσεις μου αρέσει περισσότερο από το αγαπημένο μου Discovery. Είναι αρκετά funky και θυμίζει εποχές- οκ από άποψη ήχου, όχι από προσωπικά βιώματα - late 70s early 80s. Επίσης οι κιθάρες κάνουν κλικ πως παίζονται από τον Nile Rodgers των Chic. Διάβασα- δεν το γνώριζα- πως η παραγωγή-ηχογράφηση έγινε με τον κλασικό αναλογικό τρόπο, δεν χρησιμοποίησαν καθόλου pcs etc κάτι που πιστεύω πως φαίνεται πάρα πολύ στον ήχο του δίσκου και προσωπικά με κέρδισε.
                      Από πρώτη ακρόαση έχω ξεχωρίσει τα givelifebacktomusic, Giorgio by Moroder, Instant Crush, Contact και τα δύο κομμάτια με τον Pharrel Williams. Σίγουρα θα μετρήσει άπειρες ακροάσεις- όπως και το Discovery- φέτος σε παραλίες, αυτοκίνητο κτλ.
                      Για όσους το σκέφτεστε και έχετε τη δυναότητα- εξοπλισμό, πάρτε το vinyl, πολύ καλό artwork-booklet και έχει και free digital download.

                      EDIT:
                      Μόλις το άκουσα άλλες δύο φορές απανωτά και χαλαρά μαζί με το Nomad του Bombino πάει για προσωπικό OST του καλοκαιριού. Τσιμπήστε και ένα 8bit remix
                      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                      Comment


                      • To xω ακουσει ολοκληρο πανω απο 10 φορες και καποια κομματια ακομα περισσοτερες φορες μιας και το κατεβασα απο την 1η μερα που εγινε leak. Αρχικα με ξενισε πολυ και δε μπορω με τιποτα να το βαλω με τα εως τωρα δεδομενα πανω απο το Discovery ή και το Homework. Οταν καταλαβα το νοημα του ολου concept το οποιο το εξηγει τροπον τινα και ο τιτλος του αλμπουμ βεβαια, τοτε το εκτιμησα αρκετα περισσοτερο.
                        Το μονο κομματι που μου θυμιζει τους παλιους DP ειναι το Contact. Ολο το υπολοιπο αλμπουμ ειναι μια συλλογη απο σκορπιες αναμνησεις (RAM) των 70s-80s απο τα μελη των DP.

                        Σε καποια κομματια μου αρεσει το feeling που βγαζουν, πχ κι εγω ξεχωριζω το Giorgio by Moroder, ή και τις μελωδιες στο Game of Love. Απο καποιους αλλους που ειναι μεγαλα ονοματα της 00s σκηνης (Casablancas, Panda Bear) περιμενα κατι παραπανω να πω την αληθεια (λιγοτερη παραμορφωση στη φωνη του Casablancas θα ηταν μια καλη αρχη). Γενικα το θεμα μου ειναι πως σε αρκετα κομματια τα φωνητικα εχουν πρωταρχικο ρολο και η μουσικη απλα συνοδευτικο ρολο, ενω απο τους DP θα ηθελα προφανως το αντιθετο. Καλα κομματια βεβαια και παλι αλλα οκ, κουβεντα να γινεται. Το Fragments of Time μου φαινεται λιγο κουραστικο, κατα τ' αλλα τα τελευταια κομματια του δισκου εχουν διαφορα highlights (Beyond/Motherboard περα απο τα υπολοιπα που αναφερθηκαν).

                        Τουλαχιστον βλεπω να με κραταει για καιρο απασχολημενο το αλμπουμ. Απο περιεργεια τι αγορασες, cd version;

                        Comment


                        • Καλά εγώ δεν έχω καν εντρυφήσει σε τέτοιο βαθμό στη συγκεκριμένη σκηνή, απλώς έγινα fan των Daft Punk με το Discovery και είναι και το μόνο συγκρότημα από το είδος που ακούω άνετα. Ας πουμε Casablancas, Panda Bear δεν είχα ιδέα τι είναι Μόνο τον Nile Rodgers ήξερα για να καταλάβεις κι αυτό γιατί πέρασα μια φάση φέτος που είχα φάει κόλλημα με την funk.
                          Σε βινύλιο το πήρα, όπως και αρκετές κυκλοφορίες που με ενδιαφέρουν πλέον, αν και δεν έχω ακόμη το κατάλληλο setup γιατί μαζεύω χρήματα για να πάρω κάτι καλό που θα με κρατήσει χρόνια.
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Ολα ειναι σχετικα, κι εγω το ονομα του Rodgers δεν το χα ακουσει πριν απο το RAM. O Casablancas ειναι των Strokes και ο Panda Bear απο τους Animal Collective που δεν ειναι και τοσο γνωστοι εδω τριγυρω.
                            Παντως οσο ακουω το αλμπουμ συνεχως αλλαζω γνωμη για καποια κομματια, βλεπω να θελει αρκετο καιρο για να το συνηθισω.

                            Ελεω RAM περασα στο ετσι και το νεο των National αν και θα το τιμησω με την 1η ευκαιρια. Το ακουσε κανεις (Titus/Vaynard/anyone);

                            Comment


                            • Το άκουσα εγώ, πολύ καλό θα έλεγα και δε με ξένισε σαν άκουσμα. Είναι μπάντα που γενικά μου αρέσει βέβαια.

                              Η ψυχασθένειά μου έχει χτυπήσει κόκκινο, πέρασα μια φάση με δισκογραφία Blind Guardian, σήμερα άκουγα Gogol Bordello και τώρα δεν ξέρω τι θέλω.
                              Τι βλέπεις όταν έχεις πράσινα μάτια?

                              Στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν...

                              Η μόνη διαφορά ανάμεσα σε μένα και σε ένα τρελό είναι πως εγώ δεν είμαι τρελός - Σαλβαδόρ Νταλί

                              Comment


                              • Έλα Tίτε
                                «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                                Comment

                                Working...
                                X