Announcement

Collapse
No announcement yet.

Μουσική: Τί ακούτε αυτό τον καιρό;

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ρε συ το Achilles ειναι το καλυτερο τραγουδι που εχω ακουσει!!!Το ακουω σχεδον καθε μερα,αν κατσεις με ακουστικα κτλ και προσεξεις την ιστορια και την ερμηνεια ειναι απιστευτο.Τα instrumental σημεια ειναι σαν soundtrack στις μαχες ή σε διαφορα γεγονοτα.


    Μετα το Warriors βγαλαν το Gods of War,επικο με εισαγωγες αρκετες που ξενερωσαν καποιοι αλλα λειτουργει σαν soundtrack και ταιριαζει τελεια στο συνολο.Σε λιγους μηνες θα βγει και το Hammer of the Gods.Το Louder καλο ηταν ρε,πιο metal και σχεδον καθολου epic.Βεβαια δεν ηταν σαν τα παλια 1981-1984.


    Aκου αυτα απο το Gods of War.

    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.



    Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.




    Οσο για τα ποζεριλικια δε τα αφησαν καθολου στην ακρη:xp:.Καποια πραγματα δε μου αρεσουν και μενα,αλλα οταν εισαι ερωτευμενος με κατι δεν εισαι αντικειμενικος 100% και μπορεις να συγχωρεις πραγματα..Τα παιρνω στο χαβαλε αυτα(οπως πρεπει πιστευω),ειναι party animals και δε το κρυβουν.
    Ground_Zero:

    Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

    Comment


    • Καλά εγώ την πώρωση με Manowar την έχασα γύρω στο 2002 αφού άκουσα κάμποσες φορές το Warriors. Μπα το Achilles το ακούω από το 2000 συνέχεια- πάντα με ακουστικά εννοείται- και προσπαθώ. Όντως κάποια σημεία είναι πολύ καλά αλλά έχει μειονεκτήματα. Είναι ολόκληρο track και σε κάποια σημεία όπως στο drum solo κόβω φλέβες... Και εν τέλει όσο καλοί και να είναι σε αυτό που κάνουν δεν είναι και ΟΙ μουσικοί να βγάζουν 20πόσα λεπτά κομμάτι :xp:

      Ε καλά το ποζέρι το έχουν από τον πρώτο δίσκο. Όπου όμως ήταν και μέσα στο κλίμα της εποχής και είναι και άψογος δίσκος imo. Eδώ ακόμη και στο Into glory ride είχαν μέσα το Warlord- ό.τι να ναι λέμε Τέλος πάντων περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

      ΕDIT:
      Όντως αυτά τα δύο που παρέθεσες είναι όπως θέλω εγώ να ακούω τους Manowar. Tώρα για τις ποζεριές, δηλώσεις κτλ όλοι στο χαβαλέ είναι καλύτερα να τα παίρνουμε. Άλλωστε εντάξει από το 97 που ασχολούμαι με τη μουσική αυτή όποτε διάβαζα συνεντεύξεις τους έβλεπα ωραία μαργαριτάρια- αλλά για να είμαι δίκαιος πατούσαν σε αυτό πολύ και οι συντάκτες...
      «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

      Comment


      • Kοιτα τους 2 τελευταιους μηνες συμμετεχω ενεργα στο επισημο φορουμ τους και εμαθα πολλα που δεν ηξερα.Απλα προβαλουν ενα ΑΠΛΟ lifestyle και να παιρνεις τη ζωη οπως ερχεται και να διασκεδαζεις.Φυσικα και λενε πολλα υπερβολικα ομως ειναι πολυ ξηγημενα ατομα που λενε.Προβαλουν τη διονυσικη φυση της Rock μουσικης και ζουν ετσι(οπως ο Lemmy πχ).Παντως αυτα τα ποζεριλικια εχουν πλακα και μεχρι εκει.Η μουσικη μετραει πανω απ ολα και για το ειδος που παιζουν ειναι Θεοι.

        Δε γουσταρω πχ που στα dvd πεφτει πολυ βυζι μεσα χωρις λογο αλλα εφοσον ειμαι ερωτευμενος το περναω στο ντουκου.Εδω που τα λεμε βεβαια τα βυζια δεν εχουν και κατι κακο.

        Στη συνθεση που λες ειναι απλα τα πραγματα.Γραφουν σχετικα απλα κομματια βαζουν μπασο DeMaio mεσα και φωνη Adams που τα απογειωνει 10 φορες απ οτι ισως αξιζουν.



        ΥΓ.Μολις εκανα install και ξεκινησα λιγο το demo του νεο ratchet.2,5gb λολ ευτυχως που το νετ κατεβαζε με 1000+ epic win.
        Ground_Zero:

        Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

        Comment


        • ΥΓ.Μολις εκανα install και ξεκινησα λιγο το demo του νεο ratchet.2,5gb λολ ευτυχως που το νετ κατεβαζε με 1000+ epic win.
          Ωπα ποτε βγήκε δαύτο?? Καλή φάση θα το τσεκάρω.

          Ναι ρε εννοείται πως αυτά δε μετράνε και πολύ. Εδώ εγώ είμαι ερωτευμένος με Megadeth( τους έχω πιο πάνω και από Metallica) αλλά ο Mustaine έχει κάνει μετά το Τhe system has failed τρελές παπαριές κι ας λένε για τα καινούρια δισκάκια ό,τι θέλουν για επιστροφές σε παλιό ήχο και τα συναφή. Έχει καει ο άτιμος.
          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

          Comment


          • Στο US store ειναι.Πρεπει να κανεις και αλλο account δλδ αν εχεις στο ευρωπαικο.
            Ground_Zero:

            Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

            Comment


            • Thanks man
              «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

              Comment


              • ΒΤW και οι Megadeth στο ειδος τους τα σπανε.Ο Mustaine ειναι καμμενος σε καποια θεματα αλλα ξερει να γραφει μουσικη.Οπως και ο Schaffer των Iced earth που αλλαζει τραγουδιστες ανα τεταρτο.

                Με τους τελευταιους εχω χασει τελειως επαφη.
                Ground_Zero:

                Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                Comment


                • Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.





                  Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.






                  Σταση ζωης και τα δυο.Dj σε αφηνω υπευθυνο,το δευτερο θα παιχτει στη κηδεια μου(οταν με το κακο).
                  Ground_Zero:

                  Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                  Comment


                  • Ψοφα εσυ και το κανονιζουμε...
                    :tanno:Κωστας Χατζαροπουλος:tanno:

                    Comment


                    • Τhat's my boy!:resp:
                      Ground_Zero:

                      Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                      Comment


                      • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                        Ωπα ποτε βγήκε δαύτο?? Καλή φάση θα το τσεκάρω.

                        Ναι ρε εννοείται πως αυτά δε μετράνε και πολύ. Εδώ εγώ είμαι ερωτευμένος με Megadeth( τους έχω πιο πάνω και από Metallica) αλλά ο Mustaine έχει κάνει μετά το Τhe system has failed τρελές παπαριές κι ας λένε για τα καινούρια δισκάκια ό,τι θέλουν για επιστροφές σε παλιό ήχο και τα συναφή. Έχει καει ο άτιμος.
                        +1
                        Aκούω από Electric Wizard το Dopethrone χάρη στο λινκ σου Μπουράι.Απλά γ*μεί.:resp:
                        Carpe diem

                        Comment


                        • Έτσι έχεις και το σωστό avatar!! Άντε σε 12 μερούλες θα υπηρετώ κι εγώ- συγκίνηση :bleh:
                          «Should Shinobi fail before completing the mission, he will disappear before the dawn and vanish forever.»

                          Comment


                          • Originally posted by Burai_Fighter View Post
                            Έτσι έχεις και το σωστό avatar!! Άντε σε 12 μερούλες θα υπηρετώ κι εγώ- συγκίνηση :bleh:
                            Πάρε αναβολή καλύτερα.:xp:
                            Carpe diem

                            Comment


                            • Για αφτην που με ραγισε τη καρδια


                              Enjoy the videos and music that you love, upload original content and share it all with friends, family and the world on YouTube.
                              Ground_Zero:

                              Kathomoun san hsyxo provato kai etrwga to sano mou edw kai posa xronia kai ksafnika emfanizontai atoma kai lene pws opoios trwei xortari tha souvlizetai apo edw kai pera epeidh to swsto einai na trws grasidi giati den ponaei sta matia otan to koitas (ontas prasino).

                              Comment


                              • SLAYER - DISCOGRAPHY

                                ALL ABOARD THE SLAYTANIC!!!
                                Carpe diem

                                Comment

                                Working...
                                X