Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Για την ακρίβεια :
    I went to Greece and researched the story as much as I could - walked the battlefield and all of that - and just put it all down. It took a lot of distillation of the genuine history and I'm taking an awful lot of liberties with everything, but that's my job. If you want reality, catch a documentary." - Frank Miller, Author of 300 Graphic Novel

    Comment


    • Είδε κανείς το Man of Steel;
      Ορίστε 2 κριτικές.Πείτε όσοι την είδατε κατά πόσο έχουν βάση.
      Τη στιγμή που ο εξωγήινος πλανήτης Κρύπτον καταστρέφεται, ο επιστήμονας Τζορ-Ελ στέλνει τον μονάκριβο γιο του, Καλ-Ελ, στη Γη, με την ελπίδα όχι απλά να επιβιώσει αλλά και να διασώσει την κληρονομιά ολόκληρου του είδους τους. Μόνο που ο μικρός Κλαρκ, όπως ονομάζεται από τους γήινους γονείς του, που τον βρήκαν και τον ανέθρεψαν με τις αμερικανικές οικογενειακές αρχές σε μια φάρμα του Κάνσας, δεν έχει να αντιμετωπίσει απλώς δυσκολίες προσαρμογής αλλά και τον μοχθηρό στρατηγό Ζοντ από τον πλανήτη του, που επιθυμεί να μετατρέψει τη Γη σε νέο Κρύπτον. Ευτυχώς που ο Κλαρκ είναι ο Superman, δηλαδή.

      Carpe diem

      Comment


      • Tha thn dw avrio
        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
        Kindred, this blade and I.
        "

        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
        Greek Gaming Videos
        Greek Final Fantasy Forum

        Comment


        • Να προσθέσω και το review του authority, το οποίο είναι πιο περιλιπτικό:


          Γενικά από enternity και authority η ταινία φαίνεται να είναι αξιόλογη, Σίγουρα όχι τρομεροφοβερή, αλλά μάλλον θα γουστάρω πιστεύω.

          Μέσα στην επόμενη βδομάδα θα την δω και θα επανέλθω.

          Comment


          • θα περιμενω να παει τεταρτη για να το δω
            (superman χωρις βρακι) με 3,5 ευροπουλα με whatsup.
            το μυνημα 1 euro για το κωδικο θα το στειλει ο αλλος
            sigpic

            Comment


            • Οι cinemax έχουν Τετάρτη και Πέμπτη μισή τιμή χωρίς να στείλεις SMS
              Originally posted by Raf
              Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

              Comment


              • εχω village κοντα σε μενα.
                cinemax θελω 1,40 εισητηριο για να παω και 1,40 για να γυρισω οποτε 3,50 στα village ποδαρατο μια χαρα ειναι.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Spahar
                  Σίγουρα όχι τρομεροφοβερή, αλλά μάλλον θα γουστάρω πιστεύω.
                  Έτσι.

                  Το ξύλο που πέφτει είναι πολύ δυνατό, ανάλογο της δύναμης των υπερ-ηρώων, δηλαδή ξύλο όχι αστεία. Από τα καλύτερα σε super-hero movies!

                  Ξεκινάει βέβαια αργά, είναι πολύ μεγάλη ταινία. Πιο πριν είναι σχετικά καλή, δίνει τα νοήματα που θέλει περί ήθους, επιλογών κτλ. αλλά δεν σε αφήνει και με το στόμα ανοιχτό καθώς τα 'χουμε ξαναδεί και σε άλλες ταινίες.

                  Τα διαστημόπλοια του Crypton μου θύμισαν Halo.

                  Γούσταρα την κακιά γκόμενα, το 'χε η τύπισσα, ο Ζοντ απλά ΟΚ.
                  Και ο Σάκης (Super-man) πολύ καλός!
                  The illusion of free will is an illusion.

                  Comment


                  • Το είδα και εγώ χτες. Δεν είναι κάτι το συνταρακτικό αλλά ήταν ακριβώς αυτό που ήθελα να δω, με άλλα λόγια μου άρεσε πολύ, έχει όμως τα θεματακια της. Η ταινία ως reboot αναγκαστικά αναλώνεται στο origin, κυρίως μέσω flash back, με αποτέλεσμα να μην έχει πολλά πράγματα που δεν έχουμε ξαναδεί και τραβάει αρκετά τον ρυθμό. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχουν κάνει κάποιες αλλαγές (εκτός από το σώβρακο στην στολή) στην ιστορία και επακόλουθα στις σχέσεις μεταξύ των χαρακτήρων, εμένα προσωπικά μου άρεσαν γιατί κατά την άποψη μου εκσυγχρόνισαν κάπως τον ήρωα.

                    Τέλος, η δράση είναι υπέρτουμπανι, τόσο που θέλω να δω την ταινία και σε 3D για να δω πως θα φαίνεται :xp:.

                    Υ.Γ. Η Faora κλέβει χαλαρά την παράσταση από τον Zod.

                    Comment


                    • Το ειδα και εγω σημερα, μου αρεσε παρα πολυ μπορω να πω
                       
                      οι μαχες με την Faora ηταν το καλυτερο σημειο της ταινιας, η μαχη με τον Zod ηταν λιγο περναω απο κτιριο σε κτιριο..
                      Ειχε και καποια σημεια που με χαλασαν
                       
                      οπως εκει που παει ο superman στην εκκλησια ελεος..
                      αλλα γενικα ηταν παρα πολυ καλη και περασε η ωρα χωρις να το καταλαβω, ανετα την ξαναβλεπα..

                      Comment


                      • To eida kai egw (Psilospoilers prosoxh!)


                        H ypothesh den leei kai polla, alla den einai enoxlitikh mexri pou o Zod gia kapoio agnwsto logo pou den ekshgei pote, kalei thn Lois Lane sto diasthmoploio tou kai afto exei ta analoga apotelesmata.
                        Afto htan to monadiko shmeio pou xalsthka.

                        Apo drash twra, ta eipane kai oi apo panw, poly ksylo kai poly xortastiko ksylo.
                        H maxh 2 VS 1 tou Superman me thn URSA (fuck Faora)kai ton pshlo htan to highlight ths tainias.

                        O Zod den mou polyarese mexri pou arxise na mathainei sto telos, ekei ton sympathisa.
                        To telos den mou arese, den eprepe na ginei etsi, o Superman einai o Superman epeidh katafernei panta na tous swsei olous, alla telos pantwn, sevomai afto pou prospathisan na kanoun.

                        Diaskedasa poly thn tainia kai omologw kai egw oti thn ksanavlepw aneta.
                        To 3D aisxos, den to lew kan me thn diathesh na nerdarw opws kanw panta, eida oloklhrh thn tainia kai den entopisa oute ena shmeio pou na mou fanhke gia 3D kai htan kai ypervolika skoteinh.
                        Afta.
                        "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                        But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                        Kindred, this blade and I.
                        "

                        "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                        Greek Gaming Videos
                        Greek Final Fantasy Forum

                        Comment


                        • Το είδα κι εγώ. Πολύ Dragonball Z φάση ξύλο έπεσε, ειδικά προς το τέλος. Επίσης οκ, αμερικάνικη υπερηρωική ταινία πήγα να δω και ήξερα τι να περιμένω, αλλά και πάλι η πολύ αμερικανιά με χάλασε ολίγον τι.

                          Το μοναδικό σημείο που με ξενέρωσε ήταν
                           
                          η φάση που πάλευαν μέσα στην πόλη και οι πολίτες ψόφαγαν σαν μύγες. Περίμενα συνεχώς ο Σούπερμαν να παρασύρει τους συμπατριώτες του σε καμία έρημο α-λα Son Goku φάση, όμως αντί γι' αυτό βλέπαμε ακόμα και τον ίδιο να διαλύει κτήρια και πολυκατοικίες. Για χάρη δηλαδή των χολιγουντιανών σκηνών καταστροφής, ο χαρακτήρας χάνει το σημαντικότερο στοιχείο της προσωπικότητάς του, κρίμας.


                          Όσο για το τέλος της ταινίας, ο Nolan ήταν αντίθετος όμως οι Snyder και Goyer έκαναν τα δικά τους.

                          PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                          Comment


                          • αλλά και πάλι η πολύ αμερικανιά με χάλασε ολίγον τι.
                            Μηπως σε χαλασε και στο Captain America??

                             
                            Επισης δεν ειδα πουθενα πολιτες να πεθαινουν αδεια ηταν τα κτιρια, το λενε πολυ αυτο αλλα δεν συμφωνω.. Το τελος ηταν πολυ καλο, δεν ειχε επιλογη γιατι δεν θα σταματαγε ο Zod πουθενα, ουτε φυλακη θα μπορουσε να τον κλεισει ουτε τιποτα οποτε καλα εκανε πιστευω και εδωσε και εναν αλλο τονο στην ταινια απο το να κραταγαν το lame του Nolan..

                            Comment


                            •  
                              Τι άδειες ρε, εδώ ολόκληρη πόλη έγινε γης μαδιάμ Και άδειες που έδειχνε μερικές πολυκατοικίες, μια χαρά καταπλάκωναν τον κοσμάκη που περπατούσε στους δρόμους.


                              Για το τέλος οκ, δεν είχα και μεγάλο πρόβλημα απλά κουβέντα να γίνεται μιας και πέτυχα το άρθρο μπροστά μου.

                              PK World - Τα πάντα για Disney comics!

                              Comment


                              • Κόμικ είναι οπότε λογικό να υπάρχουν τέτοιου είδους αντιφάσεις, π.χ. καλός που νοιάζεται για τους αθώους και παράλληλα τα κάνει σμπαράλια!

                                Κλασσικό παράδειγμα η Super μπουνιά στον poor Darkseid που ενώ του εξηγούσε ότι δε θέλει να βλάψει τους άλλους τον πέρασε μέσα από 10 κτίρια!! Δε νομίζω όμως ότι πρέπει να είμαστε τόσο αυστηροί με τα κόμικς! Η μπουνιά ήταν και γαμώ!!

                                The illusion of free will is an illusion.

                                Comment

                                Working...
                                X