Announcement

Collapse
No announcement yet.

Cine - news

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Xalia einai h gomena gia ton rolo apo kathe pithanh apopsh
    "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
    But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
    Kindred, this blade and I.
    "

    "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
    Greek Gaming Videos
    Greek Final Fantasy Forum

    Comment


    • Εμένα με πρoβληματίζει τι δουλειά έχει η WW στο Batman vs Superman. Πάνε να κάνουνε Justice League με την μία; Λάου λάου γίνονται οι δουλειές Warner.

      Comment


      • Σαν γκόμενα είναι καλή και μου άρεσε στα fast and furious, γενικά το έχει το action heroine στυλακι. Αλλά συμφωνώ ότι σαν σωματότυπος δεν ταιριάζει για WW, για Talia ας πούμε θεωρώ ότι θα ήταν ιδανική.

        Οχι όμως και Carano για WW, την πάω και εγώ αλλά με τίποτα για WW. IMO live action WW είναι δυο : Jaimie Alexander (Sif απο τα Thor) και Antje Traue (Faora απο Man of Steel).


        Βέβαια περιμένουμε να δούμε, μπορεί ο Snyder της κάνει σπαρτιάτικο πρόγραμμα αλά 300 :xp: , γιατί γενικά το έχει ένα θέμα με τους τουμπανιασμενους πρωταγωνιστές.


        Πάνε να κάνουνε Justice League με την μία; Λάου λάου γίνονται οι δουλειές Warner.
        Σε αυτό διαφωνώ, γιατί πρέπει να αντιγράψουν το πλάνο της Marvel ; Είναι καιρός να ξεπεράσουμε το θέμα των origin stories, δεν χρειαζόμαστε τώρα πια introduction , οι superheroes είναι πλέον γνωστοί και legit και στο σινεμά.

        Comment


        • Mα ούτε στη Μάρβελ είχαν τελείως διαφορετικό πλάνο, αν θυμάστε στο ΙΜ2 είχαν βάλει ήδη την Black Widow
          Originally posted by Raf
          Η Νίντι λίγο το πάει αλλιώς, ε, έχουμε τον Ραμπ εκεί να ψιλοτρολάρει.

          Comment




          • Πολύ καλό! Υπόσχεται μπόλικη δράση!
            The illusion of free will is an illusion.

            Comment


            • Δεν μου αρεσε το trailer του spiderman, ο Rhino ειναι transformer??

              Origin story θελει η WW γιατι δεν ειναι και πολυ γνωστο, επισης χωρις αυτο ο κοσμος δεν θα νοιαζεται για τον χαρακτηρα θα ειναι απλα μια γκομενα που διακοπτει τα μπουνιδια μεταξυ batman/superman..

              Το hollywood κανει θαυματα αν θελει, εγω λεω να περιμενουμε να δουμε πρωτα shots πριν κρινουμε.. Για εμενα παντως η megan fox εχει την ιδανικη μουρη για WW αλλα ειναι λιγο κοντουλα και δεν εκανε προφανως..

              Comment


              • Originally posted by sOLiD SNAKE
                Σε αυτό διαφωνώ, γιατί πρέπει να αντιγράψουν το πλάνο της Marvel ; Είναι καιρός να ξεπεράσουμε το θέμα των origin stories, δεν χρειαζόμαστε τώρα πια introduction , οι superheroes είναι πλέον γνωστοί και legit και στο σινεμά.
                H WW είναι γνωστή σε εμάς όχι τόσο σε ευρύ κοινό. Άσε που έχει τρελό origin. Αμαζόνα, Θεοί του Ολύμπου και δεν συμμαζεύεται. Άντε να τα εξηγήσεις σε μία ταινία που υπάρχει και Batman και Superman.

                Originally posted by Somari View Post
                Mα ούτε στη Μάρβελ είχαν τελείως διαφορετικό πλάνο, αν θυμάστε στο ΙΜ2 είχαν βάλει ήδη την Black Widow
                Ναι αλλά 1) η BW είναι καθαρά δευτερεύων χαρακτήρας, δεν είχαν σκοπό στην Μάρβελ να φτιάξουν BW movie και 2) το origin της δεν συγκρίνεται με αυτό της WW. Μία κατάσκοπος της shield είναι και τέλος το origin story. Ακόμα και μετά τους Avengers γνωρίζουμε ελάχιστα πράγματα (ακόμα λίγοτερα για τον Hawkeye).
                Το μόνο που έχει νόημα είναι η WW να έχει ένα cameo, αλλά και πάλι μία αμαζόνα με τις δυνάμεις των Θεών του Ολύμπου δεν είναι το ίδιο με ένα cameo μιας μυστικής πράκτορας.

                Για την ηθοποιό εμφανισιακά είναι πολύ κοντά σε WW, από σώμα θα την περιλάβει ο γυμναστής του Snyder μην ανησυχείτε. Από ταλέντο δεν ξέρω.

                Και το τρεήλερ του TASM2 μου φάνηκε πολύ καλό. Το 1 με απογοήτευσε, αλλά αυτό φαίνεται πολύ βελτιωμένο. Απλώς μου προκαλεί εντύπωση οι 3 εχθροί μετά το φιάσκο του Spidey 3 και ο Rhino αντικειμενικά σε ταινία μόνο έτσι θα μπορούσε να υπάρξει (όχι ότι δεν θα προτιμούσα κλασική στολή, αλλά δεν ξέρω πως θα έγραφε στην οθόνη).

                Comment


                • Ok prwton h WW einai isws o tritos poio shmantikos hrwas ths DC, opwsdhpote xreiazetai origin.

                  Defteron:
                  Σαν γκόμενα είναι καλή και μου άρεσε στα fast and furious, γενικά το έχει το action heroine στυλακι. Αλλά συμφωνώ ότι σαν σωματότυπος δεν ταιριάζει για WW, για Talia ας πούμε θεωρώ ότι θα ήταν ιδανική.
                  Diafwnw katheta se afto.
                  To action stylaki den to exei, OUTE KAN...
                  Gia thn akriveia tipote den exei, einai diafanh, fenontai ta kokala ths, 100% den kserei na dernei kai 10000% den MPOREI na peisei oti mporei na deirei.
                  Mish fysiksia einai, oxi h dynatoterh fictional woman ever.
                  H DC den fhmizetai gia tis kales ths tainies me Super Hrwes kai DEN mporei na kanei mia toso atairiasth gomena na tairiaksei oute kan san Talia.
                  Me ti vyzi tha gemisei thn stolh ths Wonder Woman? Tha kanei kai plastikh sththous?

                  Oi alles 2 pou aneferes nai einai poly kales, alla h prwth mallon exei symvolaio me thn Disney gia ta Thor kai h Defterh exei hdh paiksei thn Faora, den pistevw na paiksei deftero rolo sto idio sympan.

                  H typisa pou dialeksan prepei na valei toulaxiston 30 kila mys gia na moiaksei me Amazona.
                  H Gina Carano einai poly kalh epilogh, einai xtismenh kai etoimh gia na deirei, akomh kai as mhn einai poly kalh hthopoios (h Gal gadot einai epishs xali mavro se afton ton tomea).
                  Toulaxiston an mh ti allo h Gina exei vyzia.

                  Twra gia thn idia thn tainia, ean o Snyder den ta exei xasei pantelws, tha milame gia mia entelws minimal emfanish, kapou sto background h sto telos ths tainias gia merika defterolepta kietsi.
                  "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                  But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                  Kindred, this blade and I.
                  "

                  "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                  Greek Gaming Videos
                  Greek Final Fantasy Forum

                  Comment


                  • Originally posted by Ground_zero View Post
                    Twra gia thn idia thn tainia, ean o Snyder den ta exei xasei pantelws, tha milame gia mia entelws minimal emfanish, kapou sto background h sto telos ths tainias gia merika defterolepta kietsi.
                    Ναι ρε παιδια χαλαρωστε, κατι τετοιο φανταζομαι κι εγω. Η ταινια λεγεται Batman & Superman. Περιμενετε να βγει η ταινια και μετα κραχτε, μη γινεστε τελειως Ελληνες.
                    Do a barrel roll!

                    Comment


                    • To trailer του spiderman μου άρεσε πολύ εμένα, αν και περίμενα σε κάποιες στιγμές να εμφανιστεί το λογότυπο της sucker punch Productions.

                      H WW είναι γνωστή σε εμάς όχι τόσο σε ευρύ κοινό.
                      Ποιο είναι το ευρύ κοινό που θα πάει να δει ταινία με super heroes χωρίς να ξέρει ποια είναι η WW ;
                      Μην κρυβόμαστε, το geek culture είναι το mainstream πλέον. Στην Ελλάδα μπορεί να μην την ξέρουν οι γονείς μου την WW, αλλά αν πας και ρωτήσεις ακόμα και μεσήλικες ανθρώπους στην Αμερική που δεν θα κάτσουν καν να δουν την ταινία, δεν παίζει να μην την ξέρουν. Στην Αμερική η WW είναι σύμβολο και το ίδιο γνωστή με Batman/Superman.


                      Άσε που έχει τρελό origin. Αμαζόνα, Θεοί του Ολύμπου και δεν συμμαζεύεται. Άντε να τα εξηγήσεις σε μία ταινία που υπάρχει και Batman και Superman.
                      Το origin μπορούν να το κάνουν σε solo WW ταινία. Εγώ αυτό που λέω είναι ότι δεν χρειάζεται να έχουν origin ως introduction του χαρακτήρα.

                      Oi alles 2 pou aneferes nai einai poly kales, alla h prwth mallon exei symvolaio me thn Disney gia ta Thor kai h Defterh exei hdh paiksei thn Faora, den pistevw na paiksei deftero rolo sto idio sympan.
                      Τις ανέφερα απλά ως πρότυπα WW για εμένα. Το ξέρω ότι δύσκολα θα έπαιρναν τον ρόλο για τους λόγους που ανέφερες.

                      Για την Carano που λες εμένα δεν μου κάνει για WW, IMO θέλω η WW να είναι τόσο αθλητική όσο και θηλυκή, με μακριά γυμνασμένα πόδια, όχι με τα πόδια του Ζαμπιδη . Την προτιμώ για Giganta.


                      Η Megan Fox που λέει ο IHNE είναι ενδιαφέρουσα περίπτωση αλλά αρκετά κοντή για τον ρόλο (λεπτομέρειες ).

                      Γενικά πάντως μου φαίνεται και μένα περίεργο το casting του Snyder, έως τώρα αν μην τι άλλο η ταινίες του είχαν προσεγμένο casting.

                      Comment


                      • Θα φαει buff η ηθοποιός δεν παιζει, εδω ειδαμε τι εκαναν στο Bale Αλλα ναι και εγω πιστευω κανα cameo θα κανει και μετα θα εχουμε solo movie(ισως) η JLA..

                        Η carano δεν μου αρεσει καθολου σαν WW, εχει ασχημη μουρη..

                        Comment


                        • Originally posted by sOLiD SNAKE View Post
                          Ποιο είναι το ευρύ κοινό που θα πάει να δει ταινία με super heroes χωρίς να ξέρει ποια είναι η WW ;
                          Μην κρυβόμαστε, το geek culture είναι το mainstream πλέον. Στην Ελλάδα μπορεί να μην την ξέρουν οι γονείς μου την WW, αλλά αν πας και ρωτήσεις ακόμα και μεσήλικες ανθρώπους στην Αμερική που δεν θα κάτσουν καν να δουν την ταινία, δεν παίζει να μην την ξέρουν. Στην Αμερική η WW είναι σύμβολο και το ίδιο γνωστή με Batman/Superman.
                          Στην Αμερική ξέρουν και τον Green Lantern, αλλά η ταινία πήγε άπατη και πολύ περισσότεροι εκτός των συνόρων. 8 στους 10 που είδε τους Avengers δεν ήταν comic fan ούτε ήξερε ποιοι ήταν οι Iron Man, Hulk, Thor, Loki πριν τις ταινίες. Απλά η Marvel έχτισε το cinematic universe σιγά-σιγά με καλές ταινίες και έτσι ο κόσμος έμαθε τους Avengers. 3 σουπερήρωες είναι ευρέως γνωστοί παγκοσμίως. Batman, Superman, Spider-man όλοι οι άλλοι είναι niche.

                          Αν η WW κάνει απλό cameo (που αποκλείεται να κάνει κάτι παραπάνω) έχει καλώς. Εγώ λέω ότι και το cameo μιας τόσο περίεργης superheroine θέλει προσοχή. Δεν πετάς μία αμαζόνα, απόγονο μιας Θεάς του Ολύμπου με ένα μαγικό λάσο και ξεμπέρδεψες.

                          Comment


                          • Πάντως για το mainstream κοινό όσο πιο ωραία η ηθοποιός που κάνει την WW τόσο καλύτερη επιλογή και απο αυτές που ποστάρατε η επιλογή του Snyder είναι η ομορφότερη με διαφορά.

                            Source: Mainstream κοινο: Εγώ

                            Comment


                            • H Gal Gadot einai me diafora h asxhmoterh apo oses exoun eipwthei nwritera.
                              Ektos apo terma asxhmh fatsika, opws eipa kai prin fenontai ta kokkala ths, den exei kwlo (to stomaxi ths kai o kwlos ths einai ena), den exei vyzia, den exei tipote.
                              To oti exei mavra mallia den thn kanei Wonder Woman.
                              Sorry alla milame gia to xeirotero casting ths 20aetias IMO.

                              Emena pantws mia xara mou fenetai h Carano.
                              Amazona 100%




                              Me ena galanomatiko fako epafhs tha einai etoimh h wonder woman.

                              Alla den exw kai provlhma me to na mhn einai h Carano, aplws lew thn efkolh kai profanh epilogh gia mena.
                              OPOIADHPOTE allh tha htan kalyterh epilogh apo afto edw to pragma:

                              "Time fades even legend and the origin of Soul Reaver has been lost long ago.
                              But its purpose remains; to feed on the souls of any creature it strikes.
                              Kindred, this blade and I.
                              "

                              "ΔΕΝ είναι θέμα Νιντέντο πλέον..."
                              Greek Gaming Videos
                              Greek Final Fantasy Forum

                              Comment


                              • Προφανώς τα γούστα μας είναι τελείως διαφορετικά. Αυτή που πόσταρες την θεωρώ τελείως σκυλομούρα και αντιπαθητική φατσικά και οι υπερβολικοί μυς σε γυναίκα ποτέ δεν μ'άρεσαν και ποτέ δεν θα μ'αρέσουν.

                                Η Gal Gadot και μια χαρά βυζιά έχει και κώλο και εμένα προσωπικά μ'αρέσει πολύ το προσωπό της. Το μόνο κακό είναι πως είναι κοκκαλιάρα.

                                (δεν τις συγκρίνω σαν Wonderwoman, αλλά σαν γυναίκες)

                                ΥΓ: Μήπως να φτιάξουμε γκάλοπ να δούμε ποιά αρέσει περισσότερο στο Forum?

                                Comment

                                Working...
                                X